gp_one

Velmi efektní mafiánská podívaná a další Scorseseho předlouhé, avšak povedené a stále poutavé drama, kde podle mne ve své roli nad ostatní naprosto vyniká Joe Pesci, jehož brilantní scény jsou právě tím oříškem, který praskne vždy, kdy hrozí negativní pocit z přílišného natahování filmu. ()

Skleni

Konečne som videl túto už nes klasiku an poli mafiánskych filmov od majstra Scorseseho. Film ma dostal mojou obľúbenou vložkou a to rozprávačom. To bolo perfektné. Celé prerozprávanie deja bolo vlastne impozantné a trefné. Nič navyše nebolo povedané a ani sa na nič nezabudlo. film má pár nelogických okamihov ako napr. telefonovanie, kedy niekedy sa idú posrať z odpočúvania a potom si zavolajú, a dohadujú sa o vražde. Ale to je prípustné. Tri hodiny mi prišli trochu moc, ale prežil som ich v dobrej nálade a celý čas som čakal no kedy už vypichne to auto a čo sa stane s tým či oným. A to sa mi nestalo ani pri Krstnom otcovi. Proste Casino má svoje čaro a za mnohé môžu vyšperkované postavy ako Nick, ktorého predstaviteľ Joe Pesci by si zaslúžil oskara. Proste krása! 93% ()

raelz

Tak trochu Goodfellas v kasíně (i když teď jak při psaní komentáře koukám, asi to přede mnou prohlásila už půlka zdejších uživatelů). Tady se uplně nabízí srovnání, i když ho tak nemám rád. Takže: a) Ne až tak dechberoucí začátek jako v Goodfellas, stále ale dost zajímavý. b) Postavy mi sedly daleko víc, nechci snad mluvit o jejich kvalitě, ale jednoduše jsem je měl radši, než ty z Mafiánů. c) Film probíhal hladce, ty bezmála tři hodinky uběhly krásně a bavil jsem se asi o trochu víc. d) Dobré zakončení, které stejně jako u soupeře nezklame, ale ani nesrazí čelist k podlaze. Celkově je to něco, co mi začíná připadat jako "typický Scorsese" (ale abych tohle mohl prohlásit, musel bych ho znát o HODNĚ víc, takže předem pardon :), je to fakt dobrý film, ale je to přesně takové to "jako jo.. bylo to dobrý.. ale prostě tomu něco chybělo". ()

Stíba

Neznám film, který by měl tolik skvělých scén. Jestli můžu něco vidět neustále dokola, je to právě Casino. Casino má totiž bezpochyby výborný scénář ale steně tak vynikající obsazení i režii Martina Scorsese, který je společně s Francisem Fordem Coppolou nejlepším režisérem mafiánských snímků.. Navíc Joe Pesci je více než důstojným parťákem k Robertu de Nirovi a jedná se dle mého názoru o jeho životní roli. Nevidím zkrátka žádné slabé místo. ()

Jeand´Boa

Provoz a zákulisí casina naservírované přesně jako odpolední menu v luxusní restauraci...pěkně jeden chod po druhém, jednotlivá podráždění vašich chuťových buněk...a to vše s jediným cílem - pořádně si pochutnáte a nezbyde vám nic jiného, než že vzdáte všechnu čest šéfkuchaři...Takže, Martine Scorsese, všechna čest! ()

Biopler

Neviem ako to Scorsese robí, ale jeho ďalší takmer trojhodinový film nenudil, ba naopak okamžite ma pripútal do sedadla a ja som hltal báchorky o "veľkých mužoch", podvodníčke, o prachoch, o brutálnych vraždách... Neuveriteľná jazda, ktorá hlavne v prvej polovici pripomína skôr dokumentárny film. Môj obľúbenec De Niro hrá opäť skvele. Životné výkony podávajú Joe Pesci a Sharon Stone. Film, ktorý stojí za to vidieť. ()

Pesosek

Vyšperkovaný klasický gangsterský příběh. Film natočený dle osvědčené šablony: herci charismatický DeNiro, psychopatický Joe Pesci, okouzlující Sherone Stone, zobrazení drsné mafiánského každodenního života. Sice 3 hodiny jsou pro mě u filmu šíleně dlouhá doba, ale vcelku se to dalo zvládnout a nemůžu říct, že bych se nebavil. ()

Wopat

Miluju filmy s mafiány a oldschoolovými gangstery! Když je v nich navíc kasino a všechna ta černota podsvětí kolem, nemá to chybu. V tomto filmu je to dotaženo k dokonalosti detailním vysvětlením, jak to v onom světě hazardu funguje. ()

cerbygerby

Tak dlouhý film jsem snad ještě nikdy neviděl a ještě k tomu aby mě po celou dobu bavil.. I přesto že už je to dost starý film dostal se ke mě až teď a je to moc dobře, protože jsem si ho užil. Herecké výkony De Nira a Sharon stone byly výborné a Joe Pesci..takový malý hajzlík, který to na konci pěkně schytá....nemůžu jinak než full* ()

salamandrr

Nechutně dlouhé, úplně zbytečně je do filmu nacpaná celá epizoda se Sharon Stone, kdyby tam nebyla, tak by mě neštvala, film by měl jen 2 hodiny, byla by to čistá gengsterka, ale takhle je to zoufale utahané jak sopl v zimě ()

kluzo

2'50'' není obvyklá stopáž filmu, který by mne po celou tu dobu dokázal připoutat a vtáhnout do děje. Tento film je v tomto ohledu čestná výjimka. Scorsese si evidentně libuje v realistickém zobrazení. Místy téměř jako dokument, hlavně brutální scény. Drtit hlavu svěrákem, nebo na závěr baseballkama rozmlátit chlapa na pytel rosolu??? To je prostě síla, v každém jiném filmu by to působilo lacině, ale tady je to ve skvělém souznění s celým příběhem a myšlenkou a právě ty brutální scény zvýrazňují zvrácenost mafiánského způsobu chápání cti a tradic. Niro, Stone, Pesci - geniální herci, myslím všichni skvěle vystihli své postavy. Dabing super. ()

the_bitch

Pre mňa je toto jedno skvelé geniálne dielo,s geniálny hereckým obsadením. Niet o čom písať,jednoducho si to treba pozrieť(hoci aj 50x) ..ale stále je to proste klasika. 5 hviezdičiek je málo,kľudne by som dal napr. aj 7* + musim dodať že oskara by som dal jednotlivo snaď každemu hercovi,za taketo vykony..hotove majstrovstvo! ()

FOCKE_WULF

Tak tohle je hodně cool. Vše včetně hudby, dialogů, rekvizit a kostýmů je zde dokonalé a film se tak podobá precizně vybroušenému diamantu. ()

Joppo88

Vynikajúca dráma, vynikajúci R. De Niro... Ťažko niečo veľké vyčítať, ťažko hľadať nedostatky... Ale jeden som našiel a kvôli tomu som nedal plné hodnotenie. Tým nedostatkom je nekonečných 178 minút. Celá sila príbehu, hereckého i režisérskeho umenia sa v tejto priam nekonečenj minutáži až príliš zriedila - na škodu... Film by vyznel oveľa lepšie a silnejšie, keby trval o 50 minút menej... ()

Jajar

Další Scorseseho dílo ze série snímků o mafiánském podsvětí. Robert De Niro v roli muže posedleného hazardem, Joe Pesci coby neurotický zabiják, dobře strukturované vyprávění, skvělá poprocková muzika a vlastní svět, jehož brány nám režisér otevírá naprosto přirozeně a nenuceně. Problém Casina spočívá hlavně v jeho délce. Tři hodiny je docela síla i na podobnou epopej a udržet diváckou pozornost mi při zmíněné stopáži přijde skoro nemožné. Casino každopádně šlape jako hodinky a nepřestává překvapovat svou precizností...ale Mafiáni jsou stejně lepší ;) ()

joker30

Precizny film s mnohymi drsnymi scenami. Najma scena ked zomrie Pesci, je taka neprijemna ako by ju citite na vlastnej kozi. 92% ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011