Casino

Ceberus

Nevím, čím to je, že mi Casino přijde mírně lepší než Mafiáni, když se tam v podobném duchu taky nic moc neděje. Možná jsem byl zaujat vývojem vztahu mezi postavami De Nira a Stoneové. ()

Respex

Místy trochu rozvláčné, ale přesto strhující a obdivuhodné. Režije je na nejvyšší úrovni, scénář balancuje na hranici žánru a herci jsou skvěle vybráni. Jednoznačně 5*. ()

Mathiue1994

Z filmů, které jsou točeny v prostředí hazardních her, koksu a chlastu je tenhle rozhodně jeden z nejlepších co jsem viděl. Děj je jednoduchý a přes to zajímavý a neočekávaný. Sharon Stone předvedla vynikající výkon. Jako herečku jí mám rád, ale tady mě natolik přesvědčila, že jsem jí až nesnášel. Umístění i hodnocení odpovídá. 95% ()

BDMarty007

Klasické vyprávění Martina Scorseseho, které je dlouhé, pečlivé, jde pěkně na dřeň. 171 minut jsem u toho celkem v pohodě vydržel, a ani jsem se moc neošíval. Přitom když o tom ale zpětně přemýšlím, tak na první pohled nechápu, na co jsem vlastně ty skoro 3 hodiny koukal. Příběh sám o sobě je totiž poměrně jednoduchý a rozhodně to není nějaká hloubková studie fungování mafie či hráčského byznysu. Je to spíše takový "výsek", který ale na detailu, dílčím příběhu pěkně ilustruje celek. Spíše na pocitové úrovni. Joe Pesci jako Nicky Santoro je fantastický, brutalita a agresivita sama, šílený pitbull u něhož si nikdo nemůže být jistý kdy a koho roztrhá. Zajímavé je střídání různých osob vypravěče v průběhu filmu, což vyžaduje dobrou pozornost, ale dává to zajímavé možnosti. Trochu minus je pro mě absence napětí, zvratu, překvapení. Vývoj je vždy zřejmý na dlouho dopředu. Takže zbývá hlavně to úchvatné, detailně popisné vyprávění a dokonalé prostředí. Hodně slušný film, ale na plný počet to není. ()

Colour

Štýlom podobný filmu Mafiáni, dokonca tu hrajú i Robert De Niro a Joe Pesci. Prostredie kasín Las Vegas sa mi zdalo oveľa zaujímavejšie, než prostredie brooklynskej mafie. Úvod bol mal charakter dokumentárneho filmu a myslím, že každému zdravo uvažujúcemu človeku vyhovoril stávkovanie a hranie v kasínach. Kým v Mafiánoch mal monológ skoro stále len hlavný hrdina Henry, tu mali monológy hneď dvaja - Sam (De Niro) a Nicky (Pesci), ktorí rozprávali o okolnostiach každý zo svojho uhla pohľadu. Druhá pololvica sa mi zdala slabšia než prvá, no i tak je film pozoruhodný a nadpriemerný. 83% ()

Kroup4

Co dodat.Bezmála tři hodiny utekly jak voda a já byl nadšen.Nevšední filmový zážitek.Díky filmu jsem se cítil jak kdybych sám v Casinu nějakej ten čas strávil.Příběh ústřední trojce je skvěle napsanej a ještě líp zahranej a zrežírovanej.Nedokážu si tenhle film představit bez De Nira,Stoneové a Pesciho. ()

RajAthen

O něco menší drajf než Mafináni, méně rozmáchlé a pamětíhodné než Zjizvená tvář, ale poutavější než Tenkrát v Americe. Každopádně precizně odvyprávěný příběh, který vás spolehlivě zaujme i přes (či možná právě díky) na dnešní poměry neúnosně dlouhou stopáž (kdy jste naposledy viděly takhle dlouhý film bez spousty CGI?). Bez hereckého trojlístku byl byl film poloviční, můj favorit byl Joe Pesci, který je grázl numero uno (jakkoli jsem jinak ochotný věřit, že je to fajn chlap). Njn, prachy hýbou světem, jak dokazuje i jeden z nejtragičtějších milostných pletek, co jsem za dlouhou dobu viděl. ()

patushik

Za tenhle film by měli dostat oskara snad všichni. Stone, De Niro i Pesci.. a Scorsese zlatou mediali. Tohle je filmový mistrovství! ()

strycekmaso

Nejvíce mě tu zaujala kamera, která je prakticky pořád v pohybu. Svižný film s výbornými hereckými výkony a především Scorseseho režií. Vyděl jsem ho asi 15x, ale ještě mě neomrzel. ()

danny_21

Scorsese + DeNiro, to přeci nemůže dopadnout špatně, o to víc, když jde o mafiánské praktiky a provoz kasina ve městě hazardu. Pokud vypravěč umí zaujmout tak jako Marty, ani 3 hodinová stopáž není žádný problém. Elegantní Robert, zuřící Pesci, mrcha jedna Sharon, prostředí kasina, bossové v pozadí, všechno to sedí jak prdel na hrnec, já jsem byl moc spokojený - 100 % ()

Petulka88

Pro mě docela zklamání. Robert De Niro a Joe Pesci jsou jako vždy výborní a tentokrát jim více než zdatně sekunduje i Sharon Stone. Důvodem, proč nemůžu jít nad 3 hvězdičky, je neskutečně přepálená stopáž. V tom Scorsese těžce přestřelil. ()

ThERoMAiO

Drsná gangsterka z prostredia kasín a hazardných hier, ale aj podvodov, lúpeží a vrážd- Las Vegas. Robert De Niro štandardne výborný, ale najviac na mňa zapôsobil Joe Pesci, ktorí bol ohromujúci. ()

dEst28

Mafie to je moje oblíbená tématika. K tomuhle jinak úžasnýmu filmu mám jen jednu výtku. Chápu, že nedostali svolení používat pravé jméno osoby podle které byl přiběh stvořen (Frank "Lefty"Rosenthal - 1929-2008) ale použít příjmení Rothstein u hlavní role mi nepřišlo šťastné vzhledem k Arnoldu Rothsteinovi (1882-1928) i když jistá spojitost mezi těmito postavami je. Závěrem vyzdvihuji špičkové výkony RDN a Pesciho. V mém osobním žebříčku mafiánských filmů zaujme tento počin 3. pozici. ()

Borda01

Možná až zbytečně moc zdlouhavé, nicméně působivé. Sharon Stone zahrála velmi dobře (jak já se modlil aby ji někdo už konečně zabil). De Niro je Pan Mafián. Joe Pesci podává taktéž výborný výkon. Na začátku jsem mu hodně fandil a skončil tak, jak skončit měl. Vydařené - 87% ()

007.

Příjemně odvyprávěný film z prostředí kasina, ovšem zajímavější bylo pro mě De Nirovo manželství, jeho naivní představa, že jej žena, která nade vše miluje peníze, bude milovat, pokud ji zavrne svými penězi a majetkem a budou mít dítě. Scény, které Stone předváděla mě hodně bavily.77% ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011