Casino

waska

Robert de Niro. Mafián každým coulem! Rovnat se s ním může snad jen Marlon Brando nebo Al Pacino. Perfektní a strhují drama, které nám Scorsese převyprávěl svým nenapodobitelným ( bohužel ) stylem. ()

ER

I praní peněz je někdy fuška a když kolem běhá Sharon Stone a k tomu De Niro,Woods či Pesci,tak je o zábavu postaráno.Ale abych nekřivdil i rukopis Scorseseho má svůj vliv. ()

bono22vox

3 hodinová exkurse do zákulisí herního průmyslu 70. a 80. let. V němž tvůrce opět dokazuje, že je osobitým vypravěčem, jehož snímky nenabízejí jednoduchou podívanou, zaručeně však diváka strhnou a vyvolají mrazení v zádech... Spolu s Mafiány se Casino stalo ikonou Mafiánských filmů a naprosto právem... ()

netWoor

Luxusně obsazeno a tedy odehráno, jenže tááák strašně dlouhééé. Co se mi hlavně nelíbilo byl ten vypravěčský styl, který mě ne a ne vtáhnout do děje ... navíc jsem se opětovně přesvědčil, že dvacet let starej film už pro mě prostě není, i když tenkrát byl určitě špička ... jenže hodnotím teď ... ()

Mouchal

Díkybohu za De Nira, protože bez něj by téměř všechny mafiánské filmy utrpěly velkou škodu. Tento maník se pro takovéto role prostě narodil a to poznáte už jen na výčtu jeho filmů. Zde mu jeho role šéfíka kasína opět skvěle sedla a rozhodně to byl můj zdejší favorit. Taky kdo jiný, že? Slizký Joe Pesci asi ne (ikdyž zahrál opět parádně) a postava Sharon Stone, která zde nedělá nic jiného, než že se ku*ví, tahá z manžílka prachy a prášky a vyhazuje pagery, mi na sympatie taky zrovna nezahrála. Vlastně je to film i dost o tom, jak chlapovi život může zničit to, když si k sobě pustí špatnou ženštinu. Samův počáteční monolog o nedozírné vztahové důvěře je sice pravdivý, leč v jeho případě naprosto zbytečný, protože aby si chlap s takovým rozumem vybral takovou zlatokopskou couru a doufal, že ji změní, chce pořádnou dávku sebedebility. Pro slabší duši může být film Casino i poměrně složitým filmem pro jejich žaludky, protože především scéna s drcením ksichtu a nebo závěrečná scéna totálního zmlácení pálkami dokáže svou brutalitou zhnusit nejednoho mravy způsobilého dobráka. Pak působí celkem s podivem, že tyto scény brutalitou a krví nešetří, ale když někdo někoho odpravuje pistolí, tak je jasně vidět, že ze zbraně nevyjde jediný náboj a neproděraví ani laciný oblek, natož aby způsobil nějakou škodu tomu popravovanému. Člověk pak nekoulí oči na to, kdo koho právě zastřelil, ale koulí očima nad amatérismem těchto scén. Nicméně prostředí kasína a k tomu patřící zvuky výherních automatů dělají filmu skvělou atmosféru a De Nirova obliba v extravagantních oblecích (psáno s nadsázkou) je zde využita do sytosti. Ale dojmu, který mi říká, že po nějakém povedeném sestříhání by film mohl být ještě o stupínek povedenější, se zbavit nemůžu. 80% ()

Likan7

Jedno se Martinu Scorsesemu nedá upřít. Je to skvělý vypraveč. Nevím jestli mám říct i když, nebo i díky tomu, jak je film pojatý, někdy až téměř dokumentárně mě to minimálně v první hodině královsky bavilo. Fungování kasina a podívaní se pod pokličku je hodně zajímavé. Přestože film trvá 3 hodiny a neběhá tam Frodo s prstýnkem, dokáže člověka na celou dobu zaujmout a získat si pozornost diváka. Spíš než mafiánský velkofilm (do kterého se při přehoupnutí do druhé půlky dostane) se mi film líbil především jako drama o nefunkční rodině, drogách a alkoholu. Nemůžu říct, že by mě nebavila linie se soudy, ale trojka Pesci - De Niro - Stone vytvořili velmi věrohodnou směsici, které věříš, že se nesnášejí ale mají se vzájemně v úctě. Nemůžu říct, že je to dokonalý, jak tu čtu, jeho kvality ale uznat dokážu, jen možná ne úplně všechny. PS - styl vyprávění, kdy tu máme dokonce dva hlasy je boží. I tak mam ale pocit, že si to už nikdy nepustím. ()

Sweat55

Výborná podívaná s klasickým vyprávěním od Scorsese, to jest spousta voice overu, střihu a skákáním časem dopředu jak na koni. Ty tři hodiny utekly jako voda. ()

rublik05

Velmi dobře zpracovaný snímek z dílny Martina Scorseseho, kterému škodí zejména hodně přetažená délka, film mohl být klidně o hodně kratší a vůbec nic by se nestalo. Ubylo by akorát hodně zbytečně dlouhých a místy i nudných scén. Filmu dominuje především výkon pana Roberta De Nira, kterému zdárně sekunduje Joe Pesci a už méně kvalitně pak Sharon Stone, která je spíše do počtu, ale konečný dojem rozhodně nekazí. Za mě hodně povedený snímek, v některých momentech zbytečně komplikovaný a zamotaný, přesto kvalitně natočený a zahraný. 8/10. ()

Hashirama

Herecký trojlístek De Niro - Pesci - Stone je úžasný. Tomu se říká herectví. Ovšem zpracováním se se mnou Scorsese trochu míjí. Realizačně je Casino strašně vypiplané a doťuknuté, ale příběh lavíruje mezi náladami a žánry tak aktivně, že jsem jako divák netušil, jak k němu mám přistupovat, a zároveň je i na prostoru tří hodin hrozně živelný, až hyperaktivní, a ze 178 minut tak 40 vteřin nikdo nic neříká a asi 4 minuty nehraje žádná kabaretní odrhovačka. Dramatické a vážné scény zde díky soundtracku působí jako komedie a já nevím, jestli jsem nepochopil Scorseseho režijní uchopení, nicméně mě tento gerontofest s jedním květákem místy trochu sral svou divnou ambivalencí, to mi ovšem nebránilo se kochat hereckou září hollywoodských hvězd. ()

neo93

Bezchybné dílo pana režiséra Martina Scorsese. Neviděl jsem sice každý jeho snímek, ale i tak budu teď považovat Casino za jeho nejlepší kousek. To jaký způsobem dokázal vystavět tento příběhový opus je obdivuhodné. A přitom hned na začátku, vnutí divákovi myšlenku, že ví, jak ústřední hrdina skončí. Takto rozběhnout celou naraci je velice odvážný krok, to si může dovolit pouze mistr a tím Scorsese bezesporu je. Naprosto mě pohltil právě samotný děj filmu, který je vyprávěn pomocí dvou hlavních postav, že jsem místy nedokázal sledovat vše ostatní. Rozhodně to nepůsobí rušivě, naopak se jedná o výborný nápad, který pomáhá k intenzivnějšímu prožívání příběhu. K tomu samozřejmě velkou měrou přispívá skvělé obsazení. Robert de Niro jako neomylný a tvrdý hráč Sam Rothstein, který se vyšplhá až na šéfa kasina, Joe Pesci v roli nemilosrdného a nevyzpytatelného mafiána Nicka nebo Sharon Stone představující božsky krásnou, ovšem prolhanou a závislou Ginger. Ovšem v první řadě to je o Scorsesim a jeho filmu, který výtečně natočil. Další zhlédnutí je nutností. ()

Rohrbacher

"V poušti je spousta děr. A v nich je pohřbena spousta problémů." Řemeslně dokonalá gangsterka, která je dnes už klasikou svého žánru. Jeden z nejzábavnějších filmů, co znám. ()

Nix

Přesně tohle chci, já bych se na tyhle filmy dokázal dívat pořád. Prostě Harry ze Sám doma má tady životní roli a jeho kámoš je De niro, když jsem tohle viděl poprvé, tak jsem tomu nevěřil. Tohle je vrchol kinematografie, jedu do Vegas a chci vlastnit Casino, ale nechci mít za kámoše Pesciho. ()

Amonasr

Scorsesemu nelze upřít velkou filmařskou profesionalitu,  ale tyhle jeho mafiánské gangsterky už mi přijdou na jedno brdo a začínají mě tak nudit. Zvlášť, když se stopáž doslova utrhne ze řetězu jako zde. Méně by jistě bylo více. ()

Hellknight12

Nedávno som si to pozrel po rokoch a jednoznačne musím povedať, že sa jedná o skvelý film. M. Scorsese to s týmto žánrom proste vír. Máme tu skvelú hudbu, príbeh, herecké výkony. Proste nemám filmu, čo vyčítať. Film môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné drámy. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

Jerry_87

Brilantné majstrovské dielo ala Scorsese. Perfektne spracovaná a natočná gangsterka, ktorá ma únášala od začiatku až do konca.Dvojica De Niro, Pesci sa doslova narodili pre úlohy gangstrov. Hlavne postava Nicka Santora (Pesci) bola perfektná. Bezmála 3 hodiny ubiehajú výborným tempom a pre mňa stále plný počet aj keď som tento snímok videl už viac krát. ()

Tamdydam

Dokonale natočené, dokonale zahrané,... prostě skvělé. Ale přece jen samotný příběh mě neuchvátil natolik, abych dal plné hodnocení. ()

Marty7CZ

V jednom roce natočit dva kousky takovýho kalibru jako Casino a Nelítostný souboj,to je ukázka absolutní herecký nadtřídy De Nira. Scorsese,De Niro,Pesci! To musí bejt klasa,ikdyby točili film o brigádě na chmelu!!! ()

Tiiso

Přicházím s křížkem po funuse, jelikož když si tady pročítám ty stovky různých komentářů mám dojem, že vše je už dozajista řečeno. Snad mě jen napadá, kde si Tarantino uhnal nálepku Násilníka? Ani v Gaunerech či Historkách není tak realisticky ukázána zloba a brutalita jak v těch pár chvilkách, které díky Scorsesemu můžeme prožít s Panem Pescim. Byl to jistě režisérův záměr abych na to nezapoměl a určitě se mu to daří. Je to opravdu moc dobře zahrané a celá práce je neustále v dobrých rukou. Back voice sice ve filmech já moc nemusím, ale zde je to opravdu nutnost, jelikož jinak by stopáž poposkočila asi na pět hodin. Když jsem u délky, tak ta je v mých očích naprosto v pořádku. Musím ale dodat, že já v tomto ohledu nejsem dost objektivní. Dovolím si zde na sebe přiznat jeden malý nedostatek: Trpím takovou úchylkou a ta spočívá v tom, že se vždy před projekcí pídím po stopáži a když zjistím délku snímku, která je pod hranicí sto deseti minut, jsem zklamaný. Nevím proč ale větší délka filmů je pro mě, ne tedy sto procentně, jakási záruka kvality. ()

MadCaddy

'In the casino, the cardinal rule is to keep them playing and to keep them coming back. The longer they play, the more they lose, and in the end, we get it all' ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011