Borin.P

Casino si mě sice získalo a ohromilo, Scorseseho vynikající režii už netřeba znovu zmiňovat, bohužel tou prostřední částí občas nudilo a kdyby byla délka stopáže o půl hodiny kratší, vůbec bych se nezlobil. Podle mého, jsou díky tomu některé scény zbytečně natažené, což je velká škoda. Možná jsem neměl zrovna tu správnou náladu, protože Casino určitě patří k těm filmům, na které se musíte dívat, opravdu jen v té správné psychické připravenosti, možná jsem ho jen dostatečně nedocenil, každopádně svou neoddiskutovatelnou kvalitu má a určitě si zaslouží vaši pozornost. 85% ()

jopal

Uz davno sa mi nestalo, aby som po pol hodine pozerania nemal problem s premahanim driemot. Tu mi skoro 3 hodky ubehli ako voda. Vyborna rezia, super hercke vykony, perfektny film! ()

Pjotrik

Skvěle zpracováno. Souboj o moc, o prachy, o život, o čest a o všechno dohromady - to je prostě silné téma. Já se u Casina bavím mnohem víc než třeba u Kmotra, protože tady máme jednoduše větší tah na branku a všechno je zběsilé a rychlé a nečekané, tak jako mafiáni sami (asi:)). Kdybych měl vybrat jednu scénu, která bude sloužit za upoutávku, zvolím jednoduchý myšlenkový pochod Nicka Santora na adresu Sama - "Vzpamatuj se ty kreténe, tohle je Vegas, jsme tu abysme kradli!!!" :)))) 92% ()

Hookins86

Docela mě štve, že jsem takovejhle film, takovýhle rozměrů viděl až dnes! Má to 3 hodiny a já jsem si furt říkal, že chci další a další akci. Martin Scorsese se vyznamenal, protože tohle je přesně to, co od filmu takového žánru očekávám. Naservíroval mi háček, obalený kompletním žrádlem, který miluju a tak jsem to sežral i s navijákem úplně bez problémů... ()

ludovit14

Na takmer 3 hodiny to nie je krátky film, ale ten čas letí zakaždým, keď si CASINO pozriem aspoň raz za 5 rokov.Je to naozaj tak skvelý film. Výkony sú prakticky dokonalé a réžia majstra, ktorým je Scorsese naozaj zaslúži byť videná, krásne snímky -je to naozaj majstrovské dielo.Rovnako ako aj jeho spolupracovník Nicholas Pileggi, autor známy svojou posadnutosťou mafii.Nám predstavili jedinečný rozprávačský štýl,ktorý nás vťahuje do príbehu Sama „Ace“ Rothsteina(Robert de Niro), bývalého stávkujúceho hráča, ktorý je mafiou dosadený do Las Vegas na miesto vedúceho kasína. S jeho pričinením sa kasíno aj on stávajú mimoriadne úspešnými. Aceovu bezpečnosť má na starosť jeho najlepší kamarát Nicky(Joe Pesci), ktorý je však násilný a nevypočítateľný gangster.Áno je to násilný film, ale väčšina násilia je stručná, okrem scény v kukuričnom poli.Pre mňa je to vždy fascinujúci film.HOD:97%.VIDEL 4x!PS: nedá mi vyzdvihnúť brilantný herecký výkon J.Pesciho- ktorý považujem za jeho najlepší v jeho her.kariére!Ale aj ,,zlatokopka’’ Sharon Stone ako aj NIRO sú skveý ! ()

kacer4

Prvá hodina bola síce trocha vlažná ale potom to bolo úžasné, až pod začiatok konca... Dej mohol byť viac záživný. Najlepší dojem zanechala réžia, ktorá nemala ani najmenšiu chybu. ()

OldaVagner

Zvyšuje se rychlost. Máme tu opět dva vypravěče, jako v Goodfellas (1990), ovšem ne aby s poetizujícím gestem představovali, co je mafie zač a proč je na světě, nebo aby dlouze vzpomínali na zlaté časy, pochlubili se povedenými akcemi a teprve později se dostali k tomu, kde se něco pokazilo (vinou následků je nám vůbec umožněno vyslechnout si vyprávění o Mafiánech). V Casinu (1995) jsme velmi svižně a bez už zbytečného seznamování se samotným reason d‘étre mafie, uváděni do daleko komplikovanější „rodinné“ situace, a to prostřednictvím událostí, které budou mít hned vzápětí fatální důsledky.*» Hraje se vyšší hra. S Casinem jsme se oproti Goodefellas posunuli o několik pater výš (smetánka v Los Angeles) a o dvě dekády dál (příběh začíná v roce 1973). Mafie musí držet krok, chce-li žít a dál plnit původní funkci alternativní mocenské struktury, která poskytuje ochranu svým členům a jejich podnikání, z nichž dotuje svůj chod. Její tradice se v době růstu trhu sice zúročují – staré zavedené struktury mají výhodu kontaktů, příležitostí, dobytých pozic –, ale současně je nutí hrát stále vyšší hru: s obchodem, o nějž se mafie zajímá, roste i velikost konkurence, s níž je třeba bojovat o podíl. Být tvrdší, a hlavně: myslet v širších souvislostech. Pro obchod se najednou stávají významné i skupiny a instituce, které předtím nehrály takovou roli – tedy nejen policie, konkurence, krysy ve vlastních řadách, ale i veřejné mínění, média, politika na všech úrovních, zdánlivě odlehlá odvětví podnikání atd. Prostor je přeplněn, sázky se zvyšují, vítězem je ten, kdo hraje vyšší hru. Tak to bylo vždy – Casino ukazuje, co to znamená v 70. a 80. letech.*» Vyhrocuje se paradox velké rodiny. Aby mohla být dál velkou rodinou – a pro rodiny je typická jistá uzavřenost doprovázející protežování členů vůči ne-členům – musí se mafie paradoxně čím dál víc otevírat a zohledňovat nové, „ne-rodinné“ spojence, a při každé takové nové alianci se přirozeně přeuspořádává původní rodinná struktura, čímž je vlastně v mnoha jednotlivých případech porušena předchozí podoba protekce, tj. uzavřenost rodinného kruhu. Tam, kde si dříve jednotlivec uvědomil bezmocnost své osamocené síly ve světě ovládaném rodinami, společnostmi, podniky, a přiklonil se k jedné z nich na úkor ostatních, se najednou samotná rodina musí k někomu přiklánět. Proměnlivost života, nekočírovatelný tok energií a přelévání sil znamená vždy krizi rodiny. A platí přímá úměra: vyšší hra – rozsáhlejší krize.*» Vypráví se moderní epos o osudovosti. Přitom dění je stále udržováno v chodu prostřednictvím činů jednotlivců – na rozdíl od situace v pozdější Skryté identitě (2007), která tak znamená ještě další posun. V Casinu stále funguje tradiční schéma lidského osudu: osobní čin – osobní následek. Ovšem ve výše popsaném prostředí doznává toto schéma neviděných peripetií. Z jednotlivce, který se v jednu chvíli dostal na vrchol, protože dokázal mechanismus v jeho aktuální podobě prokouknout, vzít v potaz ostatní hráče a využít je, se v dalším momentě stane štvanec, protože mechanismus se mezitím stačil proměnit. Jednotlivé tahy rozehrané partie nabírají nezamýšlených významů a vracejí se zpět v podobě smrtícího úderu. Martin Scorsese v Casinu ukázal, že jen těžko lze soukolí osudu a osudovost každého činu v soudobém světě sledovat v prostředí pro to vhodnějším než je prostředí mafie.*» Zůstává se až do konce. Casino při oněch smrtících úderech neodvrací zrak a sleduje je z větší blízkosti než Goodfellas, tu výslednou krutost si musí divák odžít spolu s postavami. Brutální podívaná a brilantní film. Oboje. Takže se na něj nedá dívat vícekrát – a současně si nelze pomoci. () (méně) (více)

pierre9

Tieto mafiánske historky s R. De Niroma, štedrú stopáž, ktorá umožní režisérovi nikam sa nenáhliť a napriek tomu divákov nenudí, naozaj môžem. ()

unclejack

Najlepší filmový epos. Moja investícia do DVD Kasína činila štyri eurá a za ne sa mi dostalo naozaj veľa muziky. Mafiánska epopeja, cesta naprieč všetkými aspektami podnikania v hazardnom priemysle - Scorsese a jeho kameraman sa snažili nahliadnuť naozaj všade - a napokon podobenstvo o tom ako vám môže žena skomplikovať život. Zvlášť ak ste hlavou kasína. Neskutočne komplexný pohľad na život Acea Rothsteina si vyžadoval dlhšiu stopáž, o tom niet pochýb. Scorsese sa ešte k tomu snaží pojať film hravo a novátorsky, miestami je nemilosrdný k svojim postavám, miestami sa nám na plátne dokonca odkrývajú ich myšlienky a pocity - toto je najlepšie patrné na Ginger Sharon Stoneovej. A to ma privádza k najväčšiemu kladu filmu a to sú herecké výkony. Napriek perfektnej práci režiséra je to dokonale prirodzený De Niro a nádherne hnevlivý Joe Pesci ktorí si zaslúžia klobúk dole - obaja sa do svojej úlohy úplne zažrali a spolu s gradujúcim napätím v osobe Sharon Stoneovej ide o nesmierne silnú a dovolím si tvrdiť vyrovnanú hereckú trojicu. Je film dlhý? Určite, ale jeho sledovanie nie je strátou času a teraz sa spokojne usmievam ako vlastník jedného z najlepších filmov, aký som kedy videl. Tri hodiny prešli a ja som zrazu dostal chuť pustiť si monumentálne Kasíno ešte raz ()

Polter1

Perla Scorseseho brilantnej tvorby. Milujem takéto filmy. Popisujú celý ten systém, celú tú mašinériu starej mafiánskej školy, ktorá je vsadená do očarujúceho prostredia. Dej je popísaný detailne, bezchybičky s množstvom úžasných dialógov, monológov a znázornení pre jednoduché pochopenie celej tej trestnej činnosti. ()

jjjerry

Hrozně "ukecaný" film. Místy nepřehledný v dialozích, nevim jestli je to s dabingem třeba lepší. Moc dlouhá stopáž...nudilo mě to. Začátek byl zajímavý pohled do zákulisí kasína. Pak to byla vztahovka a občas do toho drsný Nick. Mam rád mafiánské filmy, ale tohle mě nevzalo. Nepamatuju si žádnou kultovní hlášku, ani melodii nebo scénu. Pro mě 3hodinová nuda. ()

Hadravinho

Asi jsem mel moc velka ocekavani a divat se v dnesni dobe na tak stary, dlouhy a v 90. letech dabovany film me uz neuspokojuje. Bohuzel uz zijeme v jine dobe. Videt to pred 20ti lety v kine asi by to bylo z me strany hvezdnejsi. Filmu ale urcite dam druhou sanci. ()

Bauch

"Charlie M"? "Charlie M"?! You make me pop your fucking eye out of your head to protect that piece of shit?! "Charlie M"?! You dumb motherfucker! ()

Lykr

Moc vydařený snímek o mafii. Casino stojí hlavně na skvěle obsazených hercích, především De Nira, kterému fandíte od začátku do konce, zatímco Sharon chcete celých 178 minut urvat hlavu. Škoda té délky filmu. Občas začne kolísat tempo, no ale zapálený divák to rozhodně bez problému zvládne. 9/10 ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011