Gangy New Yorku

Režie:

Martin Scorsese

Hudba:

Howard Shore

Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz, Jim Broadbent, John C. Reilly, Henry Thomas, Liam Neeson, Brendan Gleeson, Gary Lewis, Stephen Graham (více)

Příběh se odehrává v New Yorku v letech 1846 až 1863. Irští přistěhovalci a původní britští a holandští osadníci se formují do pouličních gangů, aby převzali kontrolu nad organizací života a obchodu v jeho ulicích. Film se soustřeďuje na dva nejdůležitější gangy. Dead Rabbits („Mrtvé králíky“) a Native Americans („Rodilé Američany“). Ústřední postavou je mladý Ir Amsterdam Vallon (Leonardo DiCaprio), který chce pomstít smrt svého otce (Liam Neeson), bývalého vůdce gangu Dead Rabbits. Mužem zodpovědným za jeho vraždu je Bill přezdívaný Řezník (Daniel Day Lewis), hlava konkurenčního gangu Native Americans. Roku 1860 je Vallon propuštěn z vězení a postupně nahradí svého otce v roli vůdce gangu. Jeho hlavní myšlenky ale patří pomstě. Plán mu však zkomplikuje vztah ke krásné ale nevyzpytatelné kapsářce Jenny Everdane (Cameron Diaz)... (Intersonic)

MartinNewman

Když jsem to viděl poprvé, pecka. Vrátil jsem se k tomu po deseti letech a pořád mě to bavilo, pak po dalších pěti letech pořád super. Day-Lewis je prostě excelentní legenda filmu a Diaz mě celkem překvapila. Srovnávat to s tím co točil Scorsese 25 let před tímto dílem je hovadina. Každý režisér se nějak posune a má svůj vývoj (neplatí to o lidech, spousta jich stojí celý život na místě) proto nebudu tento film srovnávat s jiným. Přesto to pro mě není za pět. ()

Bragi66

Je to sice historické a malebně výpravné, ale přesto, že to natočil režisér, který má na kontě dost těžkých kusů, tak tohle je neuvěřitelně dlouhá, nudná a ukecaná vyprávěnka. Boj přistěhovalých Irů se starousedlíky v Americe  je dobré téma, ale tohle je snůška povrchní konverzace o pomstě a úctě k tradici jako například: "Minulost je světlo, které nám osvěcuje budoucnost" (nebo tak nějak) a k tomu třeba "Krev musí zůstat na čepeli" a další fňukání nad králičí prackou. K tomu je naroubovaný boj za práva černoušků, který je navíc přeslazený bojem o kostel. Profesionálně vyvedeno, ale jako celku tomu dominuje neosobnost, povrchnost a neopodstatněná délka ve vztahu k obashu a ději. ()

Flashheart

Epicky natočená epicky plytká béčková blbost. Zkraje mě to uchvátilo, ale postupem filmu člověk dochází zklamání nad tragickou dějovou linkou. Zarmoutilo mě to nejen proto, kdo to točil, ale i proto, že si to na kvalitní dějovou linku hraje svým názvem, předlohou, nebo některými historickými záchytnými body. Očekával jsem epickou fresku a dostal jsem jen jeden a půl gangu, jen jednoho ubohýho politika, jen jednoho ubohýho fízla, hlavního hrdinu, kterej vlastně ve finále je jen absolutně iracionální zhrzenej fracek, kterej navíc kope za mnohem horší sráče, než proti komu kope, šlo tam jen o jednu jedinou sukni, která navíc převlíkla dres až nějak moc snadno, závěrečnej souboj i stran historický nesmyslnosti byl naprosto tragickej i bijákově, frajer tam veřejně sejme šerifa a nikdo mu nic neudělá, to bych tak ještě čekal zasazený do městečka Puebla na okraji Arizony, v New Yorku mi z toho teda padaly zuby, nech se mistr nezlobí. Zahráno luxusně a pan Day-Lewis speciálně, to je neskutečnej frajer, žral jsem mu to hodně a jedna hvězda v podstatě jen za něj. I přes nejzblitkovatější účes od počátku věků celý kinematografie. ()

Miroslav.Zac

Málokomu se podaří, aby měl v tak dlouhém filmu hluchá místa, tak jako legendě filmařů Scorsesemu. Perfektní film, perfektní režie, perfektní herecké výkony. Jediné, co mě do dneška mrzí, že nedošlo k závěrečné bitvě, která mohla být v duchu té úvodní slušným masakrem. ()

Catch1707

Ano, ano a jeste jednou rvu ano! Martin Scorsese konecne prinesl treti megaepos, ktery musite videt. Po Mafianech a Casinu dalsi temer trihodinovy opus, ktery ma hutnou atmosferu, skvele vykony a plni poslani dobreho filmu - prenese vas do zcela jineho sveta, kde by ste chteli zustat s hrdiny na velice dlouho. Jo, byla to strasna doba, ale takhle se 140letim odstupem se na ni skvele diva! ()

besito

Ano, také jsem se trošku nudil. Ale jen ze začátku, poté mě atmosféra rodícího se New Yorku vtáhla do svých špinavých a jakoukoliv soudností nepoznamenaných ulic. Geniální je vylíčení syrové společnosti, balancující na hranici mezi mravností a zvrhlostí, vycházející z neznalosti práva a její cesta k demokracii. A také Daniel Day-Lewis. ()

RPGman

Tento film je jeden z nejlepších co jsem kdy viděl a zároveň nejkrvavější. Scorsese věděl jak natočit film, který i přes svou krvelačnost dokáže zaujmout spousty filmových fandů. Co říci na závěr, snad jen že dobrý nápad dozrává jako víno. ()

jirik

Tolik hvězdiček dávám jenom kvůli té úvodní fantastické bitvě alá červená všude kolem. Jinak velmi nudné, předvídatelné, i když výprava velkolepá, ale to se mi zdá trochu málo na Pana Filmaře Scorseseho. Asi už je dávno za zenitem. ()

BONOBON

Velkolepý projekt Martina Scorseseho dopadl dost rozpačitě.. osobně mi připomíná Scottova Gladiátora - vizuálně v podstatě dokonalé, ale scénáristicky sotva průměr. K čemu je pár vizuálních lahůdek, když už po 10 minutách je jasné, jak se bude situace vyvíjet a jak film skončí.. k plusům patří herecké výkony Day-Lewise a DiCapria, zatímco Cameron Diaz tu působí jako pěst na oko.. ()

mindkiller

Možno mi neuverite ty ktory nevedia o com hovorim ale tento film ako mnoho Slovákov ( možno aj Čechov ) som kúpil tento film + časopis za neuveritelných 5 korún. Dlhé filmy som si oblúbil, a hlavne tie ktoré maju nieco do seba, Soundtrack je skvelý, tak ako u väčšiny filmov v poslednom čase ... je to proste pecka ktorú sa oplati si pozriet minimálne dva krát za život. ()

bocy

Filmy o mafii a gangoch nie sú mojé obľubené, preto tento film hodnotím ako priemerný. Nič extra som na ňom nenašiel, okrem chladnokrvného zabíjania. Takéto filmy nie sú pre mňa.:-( ()

newmi666

Herbert Asbury:Gangs Of NY - celý film byl popsán v II.kapitole"Rané gangy z Bowery a Five Ponds.."..ale i tak vystihl vše..i když jak to je u filmu zvykem,něco "málo" chybí:D jinak hudba a výprava vůžas... ()

miccio

Nebylo to špatný, to rozhodně ne. Jen trochu a zbytečně dlouhý, film v určitých částech podstatně ztrácí tempo. ( A navíc to není jeden z nejsvižnějších filmů... ) Nejlepší na celém filmu je Daniel Day-Lewis, alias Řezník Bill, to je bez debat. Toho chlapa oscar minout neměl, jestli ho nedostal za tuhle roli tak nevím jak už je zapotřebí hrát aby ho dostal. Leo DiCarpio nehrál špatně, ale řezník si film herecky uzurpuje pro sebe. Nejsem nijak velký znalec Scorseseho filmů, takže nemůžu hodnotit jak moc šel tímhle filmem dolů nebo naopak nahoru. Zlý mi to ale nepřišlo, pro mě je to za 4 *. ()

BigBen87CZ

Proč musí mít Cameron Diaz zrzavý vlasy ? Na druhou stranu alespoň Leonardo DiCaprio tu nevypadá jako normálně (přeslazenej idiot) ... škoda, že gangy jsou ve své podstatě nevýrazné a o ničem ... ()

padlar

Film se mně velmi líbí zhruba do poloviny - do okamžiku kdy se DiCaprio pokusí zavraždit "Řezníka" Billa. Od tohoto je to už takové nemastné neslané a straště rozvleklé. Celkově ale hodnotím film lehce nadprůměrně. ()

Ludva

[2010-04-17] * Výpravný příběh (se stovkami živých komparsistů) z alternativní minulosti New Yorku. Přirovnal bych jej k hraběti Monte Christo ve viktoriánské Anglii světa za Zdí z Hvězdného prachu, tedy něco zcela mimo realitu (což rozhodně nepovažuji za nedostatek). Přímočarý děj se bohužel v závěru (od rabování) mění v chaos. ()

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

12.08.2015

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (více)