Swordfish: Operace Hacker

Swordfish

Swordfish: Operácia Haker

Akční / Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2001, 96 min

Tvůrci se snaží, aby bylo cool všechno, na co si divák vzpomene. Vesměs je to kontraproduktivní, ale pokud vypneme mozek, užít si to můžeme. Leckteré pasáže nemají pro celek prakticky žádný smysl, ale jednoduše to při nich může solidně bouchnout nebo může někdo někoho napálit, takže se i tady dá přivřít oko. Holt každý správný hacker vozí ve svém autě protiraketovou střelu a holt Halle Berry ta ňadra na ty dvě vteřiny musela ukázat – každej divák navíc dobrej.(24.12.2015)

Ten film má prostě své kouzlo. Hacknout FBI bych tady asi zvládl i já, ale o to tu nejde. John Travolta s Trávníčkovýcm dabingem hláškuje jako hrom, Hugh Jackman tady předvádí ultrasympaťáka a přesto nepůsobí (moc) směšně a Halle Berry, cha, ukázala víc než bych čekal. Navíc se dost povedl soundtrack. Ve své době jsem ten film zbožňoval.(21.12.2005)

• tron

"Ženu zo spodiny vytiahneš, ale spodinu zo ženy nie." Svojho času poriadne očakávané. Dominic Sena sa chvíľku predtým reštartoval hitom 60 sekúnd a tak mu štúdio dalo 102 (!) miliónov dolárov, hviezdy revolučnéhom komiksového trháku X-Men Hugha Jackmana a Halle Berry a ako bonus tučného Travoltu a ex-futbalistu Vinnieho Jonesa, ktorý príjemne prekvapil ako mlčanlivý zabijak v 60. sekundách. Nadšene som na to zašiel do kina... a bol sklamaný. Akcia nudná (s výnimkou fascinujúcej úvodnej bullet-explózie, síce štýlom vykradnutej z vtedy megapopulárneho Matrixu, ale no a čo), herci nesympatickí (obézny Travolta, mdlý Jackman, prsnatá Berry, strašne nesympatický Jones) a scenár ani nemá zmysel komentovať. K tomu zaujímavý orálny sex so zapnutou jatkou a otrasné "šokujúce" rozuzlenie. Kino Považan NMnV 2001(30.10.2004)

• boshke

Kolikrát si říkám, že si herci snad ani předem nečtou scénář, protože by jinak nemohli roli v takových pitomostech brát. Nebo prostě potřebují prachy... Scénář je snůška pitomostí a žvástů, tudíž celkový obraz filmu nezachrání ani sexy Berry a charismatičtí Travolta s Cheadlem, s ohlednutím od zoufale nesympatického kladného hrdiny sehraného Jackmanem. Nedílnou část dialogů tvoří hackerská hantýrka, která normálnímu smrtelníkovi absolutně nic neříká. Slabota... 50%(14.3.2010)

Asi to najlepšie čo Skip Woods napísal. Zaujímavý začiatok filmu a koncovka, ale ten stred je len obyčajná vyplňovačka pred finále. Dominic Sena tiež nieje s tých najlepších režisérov, ale tu sa celkom popasoval s akciami. Najväčšie plus vidím aj tak v tradične dobrom Jackmanovi, sexi Halle Berry a v zápornom Travoltovi. 70% - 3*(16.2.2015)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 41. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V poradí druhý film, kde si spolu zahrali Hugh Jackman a Halle Berry. Tým prvým bol X-Men (2000). (N0X.)

• - Helikoptéra použitá ve filmu je Sikorsky S-64 (létající jeřáb). Nyní se používá v Austrálii na potírání požárů v bushi. (Rocky62)