Dům milosrdných sester

• Česko Sesterstvo smrti (festivalový název) (více)

Dobu vysokoškolských radovánek nepokazí ani nerudná a zapšklá správcová na kolejích. Navíc parta studentek je také pěkně pomstychtivá. Jenže když při nevinném žertíku tuto správcovou jedna z dívek omylem zastřelí, přestává legrace. Vystrašená děvčata tělo staré ženy ukryjí a doufají, že se po ní nikdo nebude shánět. Vždyť to byla samotářská osamělá žena. Jenže co když nebyla tak zcela osamělá? Jaké skrývá tajemství pokoj v podkroví domu? Co se plíží po chodbách? A zatím co na parádní party se domem otřásá hudba, dívky jedna po druhé mizí. (IFA movie)

kacir

Slabučké dokonca aj na ten rok výroby. Vyvražďovačka bez krvi a toľko žien tam bolo, no kozy nikde..čudné. ()

MFZB

Film, ktorý som dostal pod Stromček a ktorý ma nesklamal ale práve naopak prekvapil. Moc som nečakal od tohto postaršieho slasheru, ale bol fakt dobrý, s dobrou hudbou a všetkým dookola. Napätie sa dalo v niektorých chvíľach (hlavne ku konci) krájať a taktiež atmosféra je dosť hustá, ako sa hovorí. Proste slasher ako má byť. Z 80-tich rokov sú fakt asi najlepšie horory a tento patrí rozhodne k jedným z najlepších. 85% ()

ciapok

celkom dobry hororík. pekne baby, miestami aj dobré herecké výkony; veľmi podarená a originálna scéna so šašom ! a tiež oceňujem (aj keď trochu lacné prevedenie) strihovú scénu s paličkou a ex-dievčatami. Bavíme sa o filme, natočenom v r. 83, holky. ()

evelouch

Pěkné. Slashers miluju, a tak jsem se rozhodla zkusit i tento starsi kousek. Mile mě prekvapil. Krvavost a verohodnost vrazd me uchvatila. Pribeh super, velka kalba, do toho sileny vrah, a parta upištenych holek. To muzu! Ale mozna, ze remake se mi libilo trošičku více, ale.....i tak je tento kousek pravá perlička. Bazenova scena byla super. ()

marcel5

Atmosféra osmdesátých let byla dobrá, možná lepší nápad na žert by to vylepšil, jinak to bylo možná trochu ohrané, ale ne vysloveně špatné. Ten bazén teda fuj. ()