Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

machete01

Za rozpočet, za který se dnes točí nudné hudební videoklipy dokázal Tarantino natočit geniální film, který ve spoustě věcech převyšuje i o dost slavnější Pulp Fiction. Povinné vidět pro všechny fanoušky mafiánských filmů. ()

HellW10

Je úžasné, jak dokáže Tarantino z minima indícií(Herci,prostředí) udělat tak působivou podívanou. Fantastické dialogy, úžasní Keitel, Roth, Buscemi a Madsen a výborná Tarantinova režie. Osobně mám Gaunery raději než Pulp Fiction. ()

vincbenet

Dneska už klasika. Pefektní dialogy, chytré herecké obsazení a dobrá hudba. Všechny typické znaky pro Tarantina. Nicméně za Tarantinův nejlepší film tento nepovažuji.Ten přišel až o dva roky později. ()

DanieLadra

Vytříbený thriller v Tarantinově podání, založený na výborných hereckých výkonech hlavních představitelů (zejména Tima Rotha). Kromě toho kdo byl ta krysa co je podrazila se dozvíte i jak to ve skutečnosti je s písní Like a virgin. Mnohem lepší než Pulp Fiction. ()

Molerat

Čekal jsem, že to bude horší, když je to Tarantinova prvotina, ale velice mile mě Gauneři překvapili.Prostě Tarantinovka jak má být, se vším všudy. ()

RonnieR

Perfektné, vtipné, svižné, lacné, trefné, skrátka tarantinovské, mimochodom " Já nedávám díško, já na to neveřím." ()

Umělec

Nemám rád příliž brutální filmy. Ani tenhle se mě na první shlédnutí moc nelíbil. Ale zůstane v hlavě a když se člověk nad to násilí povznese, zjistí, že je to opravdu geniálně natočené. Opakuje se mi to u všech Tarantinovskejch filmů a tento není vyjímkou. Co na Tarantinovi oceňuju je, že naučil i zabijáky myslet, mluvit a řešit problémy jako "normální" lidi. Nechovají se jako stroje, kteří bez emocí něco naplánujou, udělaj, při tom postřílej pár lidí a zase zmizej. Prostě jen někdo třeba místo výletu plánuje vyloupení banky. A když přijdou problémy, tak je řeší adekvátně svému povolání :-) Prostě hodně zajímavý film, ve své době to musela být ještě větší bomba... 80% ()

kubina28

Ukážka toho ako za malo peňazí natočiť vela muziky. Kvalitný scenár,výborná Tarantinova réžia, vďaka ktorej sa to, ani nachvílu sa neunavujúce sa tempo filmu a to celé len v jednej garáži (okrem flashbackov samozrejme). ()

Feuer

Milujem filmy , ktoré držia svoju úroveň hlavne kecami,jednoducho rozprávaním . Krátke príbehy zo žovota,zaujímavé historky su lepšie ako by tam malo povybuchovať polka mesta. Mám rad filmy, v ktorých hlavnú ulohu tvorí scenár nie nejake efekty ()

radostR

Co se dá vykřesat z filmu, který se z větší části odehrává v prázdném skladišti, to ví zatraceně dobře Tarantino. Skvělý scénář, režie a herecké výkony . Prostě bezchybná gangsterka. ()

Amstaff

Jeden z nejlepších Tarantinových filmů. Silně nízkorozpočtový, poctivě krvavý a samozřejmě kultovní. Tarantino ví, jak představit své postavy a zárověň také ví, jak jim dát co nejkrvavější sbohem... ()

Nickkk

Určitě bych to nespojoval s Pulp Fiction leda by byli Gauneři o hodinu delší a bylo by tam vidět kompletní přepadení, ale to by asi ztratilo to zamyšlení jak to tam asi vypadalo když "pan Světlý" začal řádit....A když už jsme u "pana Světlého" vůbec bych neřekl, že Michael Madsen dokáže zahrát nebo spíš zatancovat takovou scénu jako při řezání ucha tomu poldovi zktrátka Tarantino má tanečky gangsterů rád :)) Nejlepší postava: Mr. Blonde ()

trasprd

Tento film je naprostou špičkou ve svém žánru. Má to spád, překvapení, vtip, pointu, dramatické prvky, je to domyšlené, prakticky všechno, co chybí průměrnému hollywoodskému akčnímu filmu. Tento film a Pulp Fiction podle mě patří k nejlepším Tarantinovým filmům, je vidět, že peníze film nedělají. ()

vrabecHugo

Tarantinovo vniknutie do pošvy filmového priemyslu našlo bod Gé a k delyrickému vyvrcholeniu nebolo treba dlhej predohry. Bolo to drsné, sadistické a krátke, no dokonalé. Spomenie si po Gauneroch ešte vôbec niekto na Pulp Fiction? ()

rudeboi

Osobně můj nejoblíbenější Tarantinův film. Michael Madsen a jeho Mr. Blonde je nezapomenutelnej stejně jako rozebírání Like A Virgin a připomínky Mr. Pink na jeho přezdívku. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)