Gauneři

• Nový Zéland

• Austrálie

Krimi / Thriller

USA, 1992, 99 min

Pan Bílý, pan Světlý, pan Modrý, pan Oranžový, pan Hnědý a pan Růžový májí udělat klenotnictví. Něco se nepovede, anebo spíše někdo je zradí. Pan Oranžový to koupí do břicha a pan Bílý se ho snaží dostat do bezpečí, na předem ujednané místo setkání. Do skladiště. Pan Bílý přemýšlí co dělat dál, do toho přichází pan Růžový. Přemýšejí co se to vlasně sakra stalo... To zhruba k začátku děje první vynikající Tarantinovky, která spolu s Pulp Fiction patří mezi perly světové kinematografie. Špičkové herecké výkony, výborný scénář, skvělá režie, kultovní hlášky a především věrohodnost dělají z Gaunerů nezapomenutelný filmový zážitek.(12.6.2006)

Tarantinova první užvaněná tragikomedie z gangsta prostředí trpí v mých očích hlavně nedostatkem akce. Lacinost Gaunerů je občas až moc očividná. Ale Tarantino to umí dostatečně maskovat a vynahrazovat fajn kecy o ničem, ze kterých kupodivu ještě stále nezvracím do pytlíku s popcornem... Předehra k masterpiecu...(24.10.2005)

A já myslím, že jednoznačně nejvíce cool je Mr. Blond. Scéna kdy mlátí a následně hyzdí policistu, jde si za tónů "Stuck in the middle with you" pro kanystr benzínu do auta a pak polije nebohého člena policejního sboru..... Stačí jen zapálit. Jako Tarantinova prvotina s minimálním rozpočtem plně funkční a přestože je první polovina trošku pomalejší, tak druhá šlape přesně tak ja má. 90%(6.2.2013)

„Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?“ Reservoir Dogs jsou děláni srdcem Quinte, to jde poznat. Nemá cenu řešit, jestli jsou lepší Gauneři nebo Pulp Fiction, vždycky to totiž skončí hádkou o to, kdo bude pan Černý. Informace pro kinofily: ten oranžový balónek letící za autem údajně nemá žádný skrytý význam..(29.8.2008)

Vynikající netradiční gangsterka. Quentin a jeho debut. Uznávám, film se mu povedl. K filmu dostal zajímavou hereckou sestavu v čele s taťkou Harvey Keitelem, který v poslední době spíš shání nájemné, než aby hrál. Tim Roth, v pro mě roli neuvěřitelného hajzla. Od té doby, co jsem viděl Gaunery jej nemám rád. Michael Madsen a jeho nezapomenutelná scéna s uchem. Jestli se někdy bude točit film Max Payne... prosím do hlavní role jeho. Steve Buscemi výborný jako obvykle. Doporučuji ke shlédnutí každému.(31.12.2005)