Gauneři

• Austrálie

• Irsko

Krimi / Thriller

USA, 1992, 99 min

A já myslím, že jednoznačně nejvíce cool je Mr. Blond. Scéna kdy mlátí a následně hyzdí policistu, jde si za tónů "Stuck in the middle with you" pro kanystr benzínu do auta a pak polije nebohého člena policejního sboru..... Stačí jen zapálit. Jako Tarantinova prvotina s minimálním rozpočtem plně funkční a přestože je první polovina trošku pomalejší, tak druhá šlape přesně tak ja má. 90%(6.2.2013)

Skoro stejně ukecané jako Pulp Fiction, ale naštěstí o dost kratší. Do poloviny jsem si říkal, že ani tímto snímkem si mě Tarantino nezíská. Jenže pak to do sebe začalo zapadat, atmosféra byla hutnější, scény perverznější a já se konečně začal bavit. S odstupem času si však říkám, že tento kousek tady zabírá místo lepším filmům a jen kvůli tomu, že je to první Tarantinův snímek, obě oči nepřimhouřím.(21.5.2010)

Stačila jedna pitomá přestřelka, flashback vsazený do přepadení toho krámu s diamantama, nebo cokoliv, kde se střílí (těch pár výstřelů od Mr. Pink skutečně nepočítám). Bohužel to byla jen hodinu a půl dlouhá diskuze o tom, co se ASI stalo, kdo ASI zradil a co se bude ASI dít dál. 50% nuda(11.10.2008)

Rozpočet $1,2miliónaTržby USA $2,832,029Tržby Celosvetovo $14,900,000Tržby za predaj DVD v USA $18,214,162 //počet predaných kusov 1,478,741║ Táto gánsterka Quentina Tarantina nesie jeho svojský režisérsky štýl, ktorý dokázal ešte o niečo lepšie rozvinúť v jeho ospevovanom Pulp Fiction. V tomto prípade to stráca na pôvabe kvôli zbytočne zdĺhavému rýpaniu sa, v tých najmenších možných detailoch aby poskladal dokonalú skladačku jednej nevydarenej lúpeže diamantov. Áno, základný príbeh má svoje plusy o tom niet najmenších pochýb ale tie vedľajšie poviedky kde poukazuje ako, kde, čo, sa zosmolichalo nemá takú šťavu aby to malo výpovednú hodnotu akú by si určite želal. Jednoducho mi to celé príde len ako také jeho oťukávanie. Tak trošku to preháňa s tendenciou nadávok, čo tu je jedna veľká smršť a popri tom dosť uspávajú aj podaktoré nič hovoriace dialógy. A ako je zvykom dosť si tu lubuje v krvi ale to je v norme, aj keď nechutnosti s uchom si mohol odpustiť. /40%/(3.3.2009)

Aha! Tak už konečně chápu proč je Tarantino tak populární. Zatímco Pulp Fiction ve mně zanechalo maximálně nudu, u jeho Gaunerů jsme se královsky bavil. Vypointované dialogy, skvěle udělaný příběh, kde se o "tom" stále mluví, ale není vidět co se stalo, ale díky kvalitnímu scénáři jsem byl jasně schopen si to představit. Herecký koncert nejlepší kvality, zejména strašně sympatický Buscemi, je právě oním motorem, jenž zde funguje naprosto bezchybně, zatímco v Pulp Fiction se často zasekával. Tohle je TEN Tarantino o kterém jsem slyšel, tohle je ten originální a vizionářský řežisér/herec/scénárista.(5.1.2009)

• - Režisér Quentin Tarantino prohlásil, že o složení hudby k filmu jednal s velšským hudebníkem Johnem Calem. Tarantina zaujala jeho práce na filmu Caged Heat (1974). Ze spolupráce však nakonec z neznámých důvodů sešlo. (urzug)

• - Filmem se inspirovala německá skupina Rammstein při natáčení videoklipu k písni „Du hast“. (TwoFace)

• - V roce 2006 vyšla na motivy filmu stejnojmenná videohra na konzoli Playstation 2. Hra je věrná filmovému příběhu a objasňuje a dopňuje události z filmu. (didas)