Gauneři

• slovenský

Gauneri

Krimi / Thriller

USA, 1992, 99 min

Super drsna rezba a u me oblibenejsi nez zbytecne natahovany Pulp Fiction. Tarantino ukazal, ze je frajer, uz ve svym prvnim filmu a i kdyz je poznat, ze je to precejen hodne levny a v podstate se vetsina scen odehraje v jednom skladisti, tak to vubec nevadi. Je tu totiz naprosto spickova sestava mejch oblibenejch hercu, ktery 90 minut rvou, hadaj se a mluvi neskutecne sproste, sem tam naka perfektni hlaska nebo dokonalej vtipnej dialog a spousta krve, mrtvejch a drsnejch scen a nehappyendovej konec. Proste spickova drsna kriminalka, jaka se jen tak nevidi.(30.1.2005)

"Někdo nám strká do prdele rozžhavenej pohrabáč a já chci vědět kdo." Kdyby mne starý Joe pozval na tuhle fušku, tak bych evidentně byl panem Bílým - zkušeným, schopným a nevědomky chránícím krysu. Nemám totiž koule na to být panem Oranžovým, jsem příliš heterosexuální pro roli pana Růžového, považuji se za málo kultovního režiséra pro štěk pana Hnědého a na rozdíl od pana Světlého mne nijak zvlášť nepřivádí k orgasmu uřezávat uši cizím lidem. Ovšem pozvání na Tarantinův ukecaný debut nikdy neodmítám a song "Stuck in the middle with you" pak z hlavy nedostanu ani zblízka vypáleným střelivem značky Luger ráže 9mm.(29.10.2011)

Superskvělý a brutálně krvavý film. Mohl být i lepší, to určitě, ale i tak je to nářez. S Pulp Fiction se to nedá moc srovnávat, tyto filmy, ač oba skvělé, jsou podle mě příliš rozdílné. Největší Gauner je samozřejmě famózní Steve Buscemi, bez něj by byl film poloviční:) PS: Jeden z nejlepších filmových konců, co jsem kdy v životě viděl. Fakt bych nevěřil, že někdo něco takového natočí!(8.11.2004)

Toto som zožral aj s omrvinkami! Najlepší Tarantino vôbec a to musel byť hneď ten prvý? Škoda, že tento flm tým pádom nepozná toľko ľudí. Celkový nápad je pomerne priemerný, no to, čo robí tento film pánom svojho žánru sú dialógy a tie sú úplne najbravúrnejšie. Normálne nenachádzam slov, každú vetu som doslova hltal. Retrospektíva je tiež ukážková, no a ten diabolský záver nemá chybu. 100%.(17.12.2006)

Quentin Tarantino v té nejlepší formě. Jeho první celovečerní film a hned se z tohoto nízkorozpočťáku vyklubal hit. Ačkoliv se téměř celý snímek odehrává v garáži, tak o napětí mít nouzi rozhodně nebudete ba naopak. Všichni herci předvádějí prvotřídní podívanou a jejich výkony určitě stojí za pochvalu. Podle mě ani jeden nějak výrazně nevyčníval, ale jako celkem zahráli úžasně. Nebýt Pulp Fiction, tak je tohle je to nejlepší co Tarantino vyprodukoval. Komu tento snímek uniká měl by hodně rychle napravit.......(24.4.2008)

• - Quentin Tarantino společně se svým producentem Lawrencem Benderem během natáčení vtipkovali o tom, že jsou nejméně zkušenými lidmi na place. Pravděpodobně měli pravdu. (TommyLeeJape)

• - V úvodní scéně konverzace o Madonně, exmanželce Seana Penna, je možné všimnout si, že postava Chrise Penna k tématu mnoho neřiká. Důvodem může být úcty ke švagrové. (cihlenka)

• - O roli Mr. Blonde se ucházel mimo jiné také na konkursu George Clooney, ale neprošel. (don corleone)