Gauneři

• slovenský

Gauneri

Krimi / Thriller

USA, 1992, 99 min

Nádhera. Koncert. Poslední film, který jsem od Mr. Q viděl a určitě nejsem zklamán ani po přečtení všech těchhle nadšených komentářů před samotným zhlédnutím. Výborné dílo, podle mě už klasický Tarantino s obligátními dialogy o ničem (spropitné:)), které ale jako vždy jeho filmy posouvají mimo chápání ordinérních filmařů. Skvostní herci, nádherná režie. A takové ty drobnosti, které leckoho možná ani nenapadnou, ale které pozorného diváka nenechají jen tak v klidu (Co se sakra přesně stalo s panem Modrým?:)). Prostě klasický "must seen" film. 100%(3.4.2007)

Quentin Tarantino je můj oblíbenej režisér ale tenhle film sem prostě nepochopil. Celej film mi přišel neuvěřitelně ukecanej, nudnej a v půlce filmu sem měl nutkání film vypnout a vykašlat se na to. Nakonec sem to sice dokoukal ale ještě teď nechápu vlastně proč. Celej příběh Gaunerů mi přišel prostě o ničem. Najdou se tam sice nějaká plusy ale víc jak tři hvězdičky tomu prostě nedám. A to je jedna hvězdička za to, že je to od Tarantina. Kill Bill nebo Pulp Fiction mi prostě přijde jako úplně jiná liga. Sorry Quentine.(29.1.2007)

Vynikající krimithriller přesně ve stylu, jaký se od Tarantina dá čekat. Nápaditý akční děj je obohacen o několik skutečně drsných scén a všichni herci se doslova předhánějí v tom, kdo na sebe strhne větší pozornost diváka. Nakonec se zřejmě vítězem stal u většiny stejně Michael Madsen díky scéně s uchem. Tarantinovsky zábavná byla ovšem i scéna s přidělováním barev k přezdívkám pro smluvenou akci - hlavně pan Růžový se zviditelnil. :)(5.7.2003)

Quentin Tarantino v té nejlepší formě. Jeho první celovečerní film a hned se z tohoto nízkorozpočťáku vyklubal hit. Ačkoliv se téměř celý snímek odehrává v garáži, tak o napětí mít nouzi rozhodně nebudete ba naopak. Všichni herci předvádějí prvotřídní podívanou a jejich výkony určitě stojí za pochvalu. Podle mě ani jeden nějak výrazně nevyčníval, ale jako celkem zahráli úžasně. Nebýt Pulp Fiction, tak je tohle je to nejlepší co Tarantino vyprodukoval. Komu tento snímek uniká měl by hodně rychle napravit.......(24.4.2008)

Superskvělý a brutálně krvavý film. Mohl být i lepší, to určitě, ale i tak je to nářez. S Pulp Fiction se to nedá moc srovnávat, tyto filmy, ač oba skvělé, jsou podle mě příliš rozdílné. Největší Gauner je samozřejmě famózní Steve Buscemi, bez něj by byl film poloviční:) PS: Jeden z nejlepších filmových konců, co jsem kdy v životě viděl. Fakt bych nevěřil, že někdo něco takového natočí!(8.11.2004)

• - Ve filmu je možné všimnout si několika paralel s pozdějším Tarantinovým dílem Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994). Jedná se například o jízdu s člověkem v kufru auta, zápalku v ústech Harveyho Keitela nebo podobnost bistra, ve kterém byla natočena úvodní scéna. S filmem Hanebný pancharti (2009) pak lze najít podobnost například ve skalpování části lidského těla. (Roman.Ticka)

• - Quentin Tarantino společně se svým producentem Lawrencem Benderem během natáčení vtipkovali o tom, že jsou nejméně zkušenými lidmi na place. Pravděpodobně měli pravdu. (TommyLeeJape)

• - Repliky o Madonně, které v úvodní scény u snídaně říká pan Hnědý (Quentin Tarantino), měl původní pronášet pan Růžový (Steve Buscemi). (Rondon)