Gauneři

• Kanada

• Austrálie

Krimi / Thriller

USA, 1992, 99 min

Jedna nevydařená loupež a parta prapodivných zlodějů hledá onen zádrhel, který všechno zkazil.. a najít tak mezi sebou práskačkou krysu!! Drsný i komický debut kultovního tvůrce Quentina Tarantina nejprve ústřední hrdiny šikovně představí, dá jim pomocí mistrovsky napsaných dialogů tvář a pak vše otočí o stoosmdesát stupňů a my jsme svědky toho, jakých sviní sledujeme příběh. Gauneři, které tvůrci sfoukli za dva týdny, otevřeli dveře řadě nezávislých filmů, Tarantina začala řada lidí kopírovat, stal se pojmem. Všemi možnými vulgarismy proložená jízda je především hereckým představením všech zúčastněných, má řadu agresivních scén, např. hraní si pana Světlého s připoutaným policistou a jeho uchem!!(22.3.2006)

Quentin Tarantino v té nejlepší formě. Jeho první celovečerní film a hned se z tohoto nízkorozpočťáku vyklubal hit. Ačkoliv se téměř celý snímek odehrává v garáži, tak o napětí mít nouzi rozhodně nebudete ba naopak. Všichni herci předvádějí prvotřídní podívanou a jejich výkony určitě stojí za pochvalu. Podle mě ani jeden nějak výrazně nevyčníval, ale jako celkem zahráli úžasně. Nebýt Pulp Fiction, tak je tohle je to nejlepší co Tarantino vyprodukoval. Komu tento snímek uniká měl by hodně rychle napravit.......(24.4.2008)

Kultovka. Úžasný způsob režie udržuje diváka stále v napětí a nutí ho přemýšlet. Výborný Tarantinův rukopis, výborné herecké výkony a brilantní režie. Ne všem se ale snímek zalíbil. I když odpůrci poukazovali na nedostatek morálních hodnot a přílišného násilí, například v legendární scéně s odřezávání ucha, Tarantino odpověděl: „Násilí je tolik přehnané a komiksově nadsazené, že má v člověku spíš vzbudit smích než zhnusení“. Intenzivní krvavá tvorba. Mr.White: "Jestli mě zastřelíš ve snu, tak by ses měl raději vzbudit a omluvit se!". RESERVOIR DOGS se mezi fanoušky stává ihned kultovní záležitostí.(5.9.2011)

Pan Bílý, pan Světlý, pan Modrý, pan Oranžový, pan Hnědý a pan Růžový májí udělat klenotnictví. Něco se nepovede, anebo spíše někdo je zradí. Pan Oranžový to koupí do břicha a pan Bílý se ho snaží dostat do bezpečí, na předem ujednané místo setkání. Do skladiště. Pan Bílý přemýšlí co dělat dál, do toho přichází pan Růžový. Přemýšejí co se to vlasně sakra stalo... To zhruba k začátku děje první vynikající Tarantinovky, která spolu s Pulp Fiction patří mezi perly světové kinematografie. Špičkové herecké výkony, výborný scénář, skvělá režie, kultovní hlášky a především věrohodnost dělají z Gaunerů nezapomenutelný filmový zážitek.(12.6.2006)

Superskvělý a brutálně krvavý film. Mohl být i lepší, to určitě, ale i tak je to nářez. S Pulp Fiction se to nedá moc srovnávat, tyto filmy, ač oba skvělé, jsou podle mě příliš rozdílné. Největší Gauner je samozřejmě famózní Steve Buscemi, bez něj by byl film poloviční:) PS: Jeden z nejlepších filmových konců, co jsem kdy v životě viděl. Fakt bych nevěřil, že někdo něco takového natočí!(8.11.2004)

• Chris Penn

• - Ve scéně, kdy Mr. Pink (Steve Buscemi) utíká před třemi policisty, můžeme několikrát vidět kameru v odrazu na autech a další členy štábu v odrazu vitríny. (imagoo)

• - Filmem se inspirovala německá skupina Rammstein při natáčení videoklipu k písni „Du hast“. (TwoFace)

• - Režisér Quentin Tarantino o složení hudby k filmu jednal s velšským hudebníkem Johnem Calem. Tarantina zaujala jeho práce na filmu Caged Heat (1974). Když se však Cale na část filmu podíval, prohlásil, že přidávat k tak silným dialogům hudbu by bylo naprosto nesmyslné. Nakonec se ve filmu tedy žádná originální hudba nenachází (pouze písně). (urzug)