Chirurgové

USA, (2005–2024), 306 h 53 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Shonda Rhimes

Režie:

John David Coles, Adam Davidson, Sarah Pia Anderson, Tony Goldwyn (více)

Scénář:

Marti Noxon, Gabrielle G. Stanton, Debora Cahn, Krista Vernoff (více)

Hudba:

Danny Lux

Ellen Pompeo, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Kevin McKidd, Caterina Scorsone, Patrick Dempsey, Camilla Luddington, Kelly McCreary, Kim Raver, Kate Walsh (více)

Série(20) / Epizody(429)

Tihle doktoři musí denně činit rozhodnutí, která znamenají rozdíl mezi životem a smrtí. Velmi napínavé drama z lékařského prostředí sleduje Meredith Greyovou a tým doktorů z nemocnice Grey Sloan Memorial, kteří musí denně činit rozhodnutí znamenající rozdíl mezi životem a smrtí. Oporu při tom hledají jeden ve druhém – a někdy jde o víc než jen o přátelství. Společně přicházejí na to, že medicína ani vztahy nejsou černobílé. (Disney+)

loveless

Chirurgové vám příliš nerozšíří vaše znalosti medicíny získané na Pohotovosti nebo v Chicago Hope a podobných. Ukážou vám, jak jsou na tom doktoři se sexem (později s i přáteli a dětmi a když už ani to, tak se stane nějaká katastrofa, aby bylo o čem vyprávět). Ukážou vám, že pokud se při návštěvě lékaře (nedej bože nemocnice) nebojíte, je to velká chyba. Dokoukala jsem 9 sérií a to jen proto, že je to celkem dobrá zvuková/obrazová kulisa. Seriál, který (pro mě nepochopitelně) má zoufale nudnou (a otravnou) hlavní hrdinku Ellen Pompeo aka Meredith Grey. Zachraňují to pro mě zajímaví herci Sandra Oh, Patrick Dempsey, Katherine Heigl, Jesse Williams, Jeffrey Dean Morgana a Kim Raver. ()

vodnicka

Zase zvyšuji hodnocení. *****SPOILER**** Derek nadobro zmizel, takže Meredith je v plné síle a 12. série stojí za sledování! Baví mě. Edit: Za devátou epizodu (12. série) má u mě velké plus Denzel Washington. Skvělá režie! // EDIT: po pár posledních episodách dvanácté série bych byla ráda, kdyby se zase Shonda vrátila k psaní zábavných konverzací na OR, méně pletek. ()

Moly

SPOILERY! Kdybych vám měla vysvětlit svůj vztah k Chirurgům, nejlépe bych ho popsala asi jako takový patologický, závislostní dysfunkční love/hate relationship, ze kterého už ani jeden nevíme, jak se dostat ven a který je víc než o kvalitně společně stráveném čase spíše o zvyku. Byla to láska na první pohled. A prvních 6 sérií dodnes patří ke zlatému fondu seriálů, po kterých můžu sáhnout, ať už se cítím jakkoliv. Je mi mizerně? Pustím si první sérii. Je mi dobře? Pustím si první sérii. Nudím se? Pustím si první sérii. Potřebuju vypnout? Pustím si první sérii. Stejně jako u Gilmorových děvčat mají i Chirurgové svoji April, jejíž růžová helma na kolo s chrániči na vás zapůsobí jako výstražné oznámení, že seriálu dochází dech. A tak zatímco prvních 6 sérií jsem viděla několikrát, zbytek seriálu si více než jednou nepustím. Zatímco odchody George i Izzie (ale i Burka) je do seriálu zapracovaný dobře a i díky silnému zbývajícímu castu se z nich lehce otřepete, s každou další odchazivší hlavní postavou se cítíte, jako kdyby vám dal někdo pořádnou facku, jen to mlaskne. Nové postavy se často neudrží a když, nenabízejí tolik, co ty původní. V souvislosti s oznámeným vyhazovem dalších dvou postav (přičemž ani jedna tam nebyla od začátku, ale v kontextu kolosu Greys Anatomy platí za veteránky seriálu, přičemž přinejmenším April - a nevěřím, že to říkám, protože ve svých začátcích mě štvala neskutečně - stále má divácky co nabídnout) a naopak prodlužováním smluv hercům, kteří už tam opravdu jen otravují, pak píšu tenhle liebesbrief seriálu "that I used to know". ()

Myrddin

První tři série byly dokonalý - přesně seriál pro mě. Od čtvrtý série tam sice pořád dávali pěkný písničky, ale některý zápletky a nový postavy se mi hodně nelíbily Zkráceně: 1.-3. série - skvělá 4.-bůhvíjaká série - nablití (až na ukončení 5. série) ()

Brusinka

Hodnocení je pro první a druhou sérii: Jestli Grey´s Anatomy něco opravdu umí, tak je to vystupňovat napětí. V zásadě sice využívá ty nejprvoplánovější triky(všechno to střílení na chirurgy a výbuchy a podobné katastrofy, co se vždycky týkají někoho z týmu; pochybuji, že v nemocnici je takové vzrůšo) a bez toho technického zpracování by to byla jen obyčejná telenovela, ale co... takhle to bere dech. Zajímavější, než ER, skvělé obsazení(pořád se nemůžu rozhodnout, koho mám nejradši, nebo spíš jestli je tam někdo, kdo je mi nesympatický ;), parádní soundtrack... Tenhle seriál je droga. Nemůžu se dočkat dalších dílů a doufám, že si tu kvalitu udrží. ()

Rodin

Na tomto seriálu oceňuji to, že o léčebné problémy a život v nemocnici jde až ve druhé řadě. Na druhou stranu ovšem je tak strašně ukecaný, plný doslovností a rádoby psychologických dovysvětlení, že mě to opravdu děsně tahá za (d)uši. Ty partie s Katherine Heigl a jejím smrtelně nemocným přítelem/manželem jsou neskutečně pitomé, ale vzhledem k rozsahu celého seriálu se s touto dějovou linkou naštěstí produkce a scénáristi vypořádali vcelku rychle. Co je pro mě ovšem dost zničující, to je vizáž Ellen Pompeo. Vím, že to není tak důležité, ale tak vyžilou babu, která hraje mladou začínající aspirantku lékařského poslání aby jeden v pravé poledne s lucernou na Václaváku pohledal. ()

Nijura

Tento seriál je jedno velké "drama", které vás stáhne sebou a už se vezete ve vlaku a nemůžete vystoupit. Přesně tak to vypadalo u mě. Viděla jsem první díl, druhý, třetí, další a další a další až se ze mě stal závislák. A až do 5. série jsem tento seriál žrala snad jako žádný jiný, ale abych pravdu řekla 6. série mě už nijak nezaujala a dál už tento seriál nesleduji. Ale co to povídám pořád se dívám :D Sice první díly byly lepší, ale přesto je tento seriál uělaný tak neuvěřitelně geniálním způsobem, že ho prostě neopustíte až do konce života. Jakmile se dostanete na vlnu Chirurgů, je těžké se dostat z ní ven. A já se zkrátka musím dívat a nemůžu přestat. Prostě úžasný seriál, ale co je ještě úžasnější je SOUNDTRACK. Ty písně vybrané nejsou nijak známé, ale tak perfektně se sem hodí...zkrátka perfektní seriál! ()

fantomas19

* Meredith a jej melancholický svet * vysnívaný Sheperd * Izzie, Cristina, George a Alex * Americký komediálno-dramatický seriál z lekárskeho prostredia o mladých praktikantoch na oddelení chirurgie. Život mladých praktikantov, z ktorých sa stávajú priatelia a kolegovia, sledujeme z pohľadu Meredith Grey (Ellen Pompeo), ktorá dopĺňa obraz svojimi myšlienkami a úvahami. Skupinku praktikantov tvoria: Meredith, Cristina Young (Sandra Oh), George O`Malley (T.R.Knight), Izzie Stevens (Katherine Heigl) a Alex Karev (Justin Chambers). Z doktorov hrajú najdôležitejšie úlohy v životoch mladých praktikantov: doktor Derek Shepherd (Patrick Dempsey), primár Richard Webber (James Pickens Jr.) a doktorka Miranda Bailey (Chandra Wilson). Príbehy plné najrôznejších druhov medziľudských vzťahov, učenia sa najrôznejším technikám modernej chirurgie, zvláštne prípady v nemocnici a každodenné starosti všetkých členov seriálu podfarbuje tajomne krásna hudba menej známych popových amerických kapiel. ()

Armageddon

Seriál, kde sa riešia nie len lekárske zákroky a liečebné terapie, ale aj životy a osudy lekárov a ich blízkych. Striedajú sa napínavé a dramatické scény, pri ktorých neviete ako sa môže situácia vyvinúť. Medzi postavami, si každý človek veľmi rýchlo nájde svojho obľúbenca, keďže sú tu všetky typy ľudí. Osobne som nedočkavý na každú ďalšiu epizódu čo vyjde. ()

Nicolettes

Miluju filmy a seriály se silnou atmosférou a skvělou hudbou. Tohle je nepochybně jeden z nich. Mohla bych tu plácat na 30 řádků o tom, jak úžasnej seriál to je a rozebírat řadu po řadě. Ale to je zbytečný. Atmosféra, hudba, dokonale propracovaný postavy, ve kterých se každý najde a silný emocionální záchvěvy, který vás budou provázet po celých sedm řad. Tak šup šup, stahujte po sériích a až dojdete na konec sedmý, pochopíte. ()

fojtas

vydržel jsem více dílů a stále si myslím, že je to pouze další z nekonečných seriálů o doktorech.. House je prostě jen jeden ()

viky13

Většina doktorských seriálů se zaměřuje buď na hlavní hrdiny a jejich životy nebo na příběhy pacientů. Chirurgové se zajímají o obojí. Dokážou krásně propnout osudy doktorů a pacientů ,že to doslova brnká na city. Při každém druhém dílu mám chuť vytáhnou si kapesnéčky a nechat se strhnout dějem. Postavy doktorů a daktorek jsou realistické a sympatické. Někdy mám ovšem pocit ,že tahleta nemocnice má rozlohu menšího státu ,podle toho kolik oddělení a neustále přibývajících postav se tam objevuje. ()

rezzzy

Čas komentáře: S02E11, název epizody: Samota. VŠE PODSTATNÉ BYLO ŘEČENO V 368 KOMENTÁŘÍCH přede mnou. ALE....................... Před několika lety jsem zhlédla pár počátečních dílů Grey's Anatomy - a nic se nestalo. Přirozenou cestou seriál v mé hlavě upadl v zapomnění. Ve 27 letech jsem tomu seriálu, vlastně jen pro nedostatek jiného seriálového materiálu v období letních prázdnin, dala druhou šanci. Nikdy jsem nezažila něco, co bych mohla popsat slovy jako (jakkoliv hloupě to zní) vztah mezi mnou a seriálem. A pak, když sem to konečně poznala, neznám tedy hlubší seriálový vztah než ten k Chirurgům. Proto mě v návaznosti na název mého dnešního dílu napadl ten nejvýstižnější koment slovy Beatles: "When I find myself in times of trouble, Grey's Anatomy comes to me, speaking words of wisdom, let it be." Ano, chirurgové jsou seriál o vztazích. Ale nejen to. Jsou kámoš, blízký přítel, partner, close buddy, bratr a sestra v jednom, friend in need. Friend, který mě emocionálně pravidelně rozkládá a zase skládá dokupy. Nechápu, jak to udělali, ale naprosto mě tím dostali. Musím měnit z původních čtyř na deset, protože jedna pětka nestačí. ()

dolin1

Tohle je ze současné tvorby nej seriál z lékařského prostředí, popisuje totiž realisticky nejen vztahy, ale i medicínu samotnou (dr. House budiž po této stránce proklet ;-)). Často silné příběhy, našlapané realitou a těžkostmi života, romantika, přátelství, život vs. denodenní smrt všude kolem, skvělý soundtrack (Amy rulezz!!) a především živé, uvěřitelné postavy - žádný vyumělkovaný polobozi!!! Tleskám ;-) ***** ()

Elegnor

Vývojem posledních sérií jsem musel změnit hodnocení ze 4* na 5. Jestli je něco pravidelná dávka emocí (i když jsem neviděl všechny díly, tak právě tohle :) ). Jsou díly velice odlehčené, jsou díly, kdy člověku běhá mráz po zádech - klobouk dolů. Navíc tak perfektní soundtrack se v seriálech jen tak nevidí. ()

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty