Chirurgové

USA, (2005–2024), 306 h 53 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Shonda Rhimes

Režie:

John David Coles, Adam Davidson, Sarah Pia Anderson, Tony Goldwyn (více)

Scénář:

Marti Noxon, Gabrielle G. Stanton, Debora Cahn, Krista Vernoff (více)

Hudba:

Danny Lux

Ellen Pompeo, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Kevin McKidd, Caterina Scorsone, Patrick Dempsey, Camilla Luddington, Kelly McCreary, Kim Raver, Kate Walsh (více)

Série(20) / Epizody(429)

Tihle doktoři musí denně činit rozhodnutí, která znamenají rozdíl mezi životem a smrtí. Velmi napínavé drama z lékařského prostředí sleduje Meredith Greyovou a tým doktorů z nemocnice Grey Sloan Memorial, kteří musí denně činit rozhodnutí znamenající rozdíl mezi životem a smrtí. Oporu při tom hledají jeden ve druhém – a někdy jde o víc než jen o přátelství. Společně přicházejí na to, že medicína ani vztahy nejsou černobílé. (Disney+)

Meleth

Do osmé série bych tu napsala: Je to naprosto skvělý seriál z lékařského prostředí, který vás prostě rozseká na kousky. Po osmé sérii: Je převelice smutné sledovat přeměnu do té doby, tak "vytuněného" seriálu na Ordinaci.... prostě "dokud kráva dojí".... (P.S.: z pěti * jsem šla na čtyři, ale po shlédnutí destáté série to snad raději vypnu než jít na tři *) ()

Stelletta

Kvalitní vztahová oddychovka z oblíbeného nemocničního prostředí. Hlavním trumfem jsou ale skvěle napsané postavy, se kterými se divák rád ztotožní. Scénář je veden tak, že nabízí mnoho překvapení a nikdo si nemůže být jistý tím, že jemu sympatické postavě se něco nestane. Zároveň je seriál vtipný. Dala bych klidně plný počet, ale neodpustím Shondě zabití Marka a Lexie. ()

luciasce

Jeden z mála seriálů, který je na svou délku vysílání velice kompaktní a neztrácí na dechu, občasná výměna herců není úplně rušivá, i když je občas lehce drastická. Ale to je život. Nejen, že se to zaměřuje na lékařské případy a fandové tohoto žánru jsou uspokojeni občasným prostřihem do střev, ale hlavně je to o lidských příbězích, které jsou zde zastoupeny víc než obstojně. Líbí se mi na tom taky to, že jsou zde zastoupeny různé osobnosti, jedni konstantní a stálí s pevným přesvědčením, smyslem pro morálku, jiní trochu více do větru, prostě to není to jednotvárné, nevím, co dál, tak udělám z postavy, která se chovala do téhle chvíle nějak, úplně někoho jiného. Asi největší plus má u mě Arizona, ta prošla klasickými etapami a bouřemi svého života a reagovala na ně tak, že to pro mě bylo uvěřitelné. Na seriálu mi přišel vtipný fakt, že vzhledem k tomu, že v něm je konstantně zastoupený vztah mezi dvěma ženami, snaží se to tvůrci vyrovnat občasným zastoupením vztahů mezi dvěma muži v podobě pacientů, přičemž v jedné sérii se objeví minimálně jeden takový pár, to jen takový postřeh. Rozhodně mezi mé oblíbence patří Dr.Bailey... ale zpět k seriálu. Je to propracovaná záležitost, doufám, že ještě chvilku s tak dobrou úrovní vydrží. ()

TheArpi

Seriál si drží stabilne nadpriemernú úroveň už pekných pár rokov. Aj napriek tomu, že sa obsadenie od prvej série podstatne obmenilo, nové postavy zapadli (až na pár výnimiek) viac než dobre. Odporúčam. 5/5 ()

bmx6

Nikdy mě nenapadlo,že by se mi natolik mohl líbit seriál z lékařského prostředí a že jich není málo.A netušil jsem,že to bude takový maraton,takhle rychle jsem naposledy zkouknul Smallville.Seriál je hlavně o vztazích a také jsem netušil,že se mi ty jejich každodenní radosti a starosti budou tak líbit.Strašně moc jsem si oblíbil celou partu,ale navždy v paměti mi zůstává Cristina.Zažil jsem spousty krásných emocí s těmito lidmi.Poslechl si spousty krásné hudby.Ani nedokážu říct,že by se mi nejaký díl nelíbil nebo,že by byl nějak výrazně slabší.To prostě nejde!Každičký díl si mě něčím dostal,že jsem se nedokázal soustředit na nic jiného,než na děj,který se odehrával.Takže jsem rád za tuhle jízdu a určitě si jí někdy připomenu. ()

silvusaak

Nekde v pulce sem se ztratila a pak se zas nasla o par serii pozdeji. 11 roku a Shonda me stejne porad dere nervy, ta baba je proste profik, posledni 2 serie zpomaluji na tempu tak cekam cim zas dostanu facku. Klobouk dolu. ()

moudnik

Neskutečné ! Mám za to, že Shonda Rhimes přilétla na matičku Zemi odněkud ze vzdálené planety, aby nám už 18 sezón podávala silně kořeněná lahodná jídla, po kterých zbytky na talíři nikdy nezůstanou. Jak je možné po tak dlouhou dobu nejen udržet kvalitu potravin, ale ještě jí stále vylepšovat ? Genialita této otylé (teď již částečně pohublé) afroameričanky je úctyhodná. Vymýšlet neustále nové a nové zápletky našim miláčkům Meredith & co. je úžasné. Shonda se svým týmem pozvedla seriál na úroveň, která převyšuje mnohé drahé velkofilmy. Chirurgy jí diváci nedovolí ukončit, byl by to moc drahý a bolestivý pohřeb. ()

HAUY odpad!

Úprimne ľudia vy ste psychický narušení ? 5 hviezd za čo ?? Dostal som sa na 10 sériu už pri druhej som si myslel že za zabijem aj sám. Tam sa rieši 5 Max 10 minút prípad a ostatok koho ako kedy je...e a o ničom inom to není sex tam sex tam sex tam ....  Kokos však dobre že pri prvý sériách sa neprasia aj pacienti medzi sebou.  Číslo 1 spáva z číslo 2 číslo 1 začne nakladať číslo 3 a viete čo urobí 2 nič začne nakladať jeho kamoša ako keby sa nič nedialo však prečo nie  však počká kým sa uvoľní číslo 1 môže pokračovať... Hlavná hrdinka tá ženská porušila hádam 5x nariadenia nemocnice dobre že nezabila zopár pacientov ... Keby sa vám to stane v reálnom živote by ste sedeli už dávno  v base. A  ju dobre že ju nepovýšia....Potlapkame po rameni Dobre ste ho zabili nikto sa to nedozvie pokračujte v práci.... Tento seriál mal byť zrušení už po 1 sérii a väčšina doktorov mala mať minimálne doživotie a kreslo smrti isté .... SERIAL NEMÁ ANI HLAVU ANI PÄTU AKO TATO RECENZIA ()

Sea_star

Krásná kamera, rychlý střih, věrohodné herecké výkony a napínavý scénář Shondy Rhimes. Po dlouhém a náročném dni mě seriál plný detailních krvavých operací a drsných nehod dokáže uklidnit. Možná je to ten pocit, že může být hůř nebo že většina průšvihů má řešení. Aspoň tak to je ve světě Chirurgů. Sledujeme vztahy postav spolu se zasněnou medicínou, kde se dá provést hodně pokročilých a pravděpodobně ne úplně možných zákroků. Je snadné se v seriálu najít a vidět v nastaveném zrcadle jak mezilidské vztahy fungují. Kdyby seriál chtěl hodnotit štoural řekl by: operují a žvaní o vztazích, ale skvěle se na to dívá. ()

ariari

Tie mravnostno tliachajúce  slávnostné epilógy v každom závere..nanucované vysvetľovanie hlúpej  pointy.  .Ukňúraná bez dabingu príšerne šušľajúca "meredith" s mentálnym disociatínym defektom , za toto dostala toľké milióny? je v nej energie ako v mokrom popole. nechápem, akoby dokázala takáto "postava" spraviť náročné štúdium a štátnice.  stážisti aj celá hierarchia pripomínajú obrovské stádo hyen.Nie, toto vôbec nie je o príčetných rezidentoch ,ktorí sú v Amerike naozaj neuveriteľne psychicky stabilní, ale o nepríčentnej praštenej emočne nevyzretej tvorkyni..Shonde R. ,ktorá namiesto brania terapií zvolila zapeklitú cestu spojeniu chirurgie a detinskej telenovelovej debilite hlavných postáv. ()

Warapeidza

Ze začátku jsem to považoval za ztrátu času, ale teď si mé pondělní večery bez něj moc nedovedu představit. Jak se na televizi moc nedívám, mají u mě české televize za pondělní večery velké plus(Zoufalé manželky, Chirurgové). Ale k věci. Kvalitně scénáristicky podané příběhy, zamotané životní situace, krizové situace- to už tu všude bylo. Zajímavou tvář právě tomuto seriálu však dávají "životní moudra", na jejichž základech je každý jeden díl vystaven a kterými také tento díl většinou končí. Chirurgové jsou špička moderních seriálů, a nabízejí opravdu skvělou podívanou... ()

gabo

Asi najlepší seriál súčasnosti z už toľkokrát použitého nemocničného prostredia orientujúceho sa hlavne na medziľudské vzťahy jeho predstaviteľov. Nešlo by to samozrejme bez skvelého a hlavne kvalitného hereckého osadenstva. Vynikajúca hudba a komentáre hlavnej hrdinky. Vrelo odporúčam. ()

Blažena

Samozřejmě nemohu nevidět ty slabiny- často dost patetické, zjednodušené nebo zas až příliš komplikované vztahy, občas se tlačí dost na pilu, atd... Ale nemůžu si pomoct. Ten seriál mě zkrátka baví. Žeru je všechny (kupodivu Meridith ale ze všech nejmíň), navíc skvělá hudba + humor, romantika, drama... prostě všechno. A ještě něco: skoro po každém díle brečím jak malá a to jen tak ledajaký serál nedokáže. ()

Cycake

První série byla rozhodně nejlepší, od té doby to jde docela z kopce, ale pořád se na to dá dívat. Nejotravnějšími postavami se stali George a Lizie, ale naštěstí už teď mají o něco méně prostoru. Burke by se měl vrátit zpět, jeho vztah s Yangovou měl vtip a dynamiku. Ještěže alespoň Miranda - Nazi - zustala. Odpoledni/podvecerni pohodovka. ()

svist10

Těžko se hledá jiný seriál, který vás v jednu chvíli rozesměje pečlivě vystavěným vtipem, aby vás vzápětí totálně emocionálně složil a rozbrečel. ()

PavHer

Patřím mezi příznivce Pohotovosti a Nemocnice Chicago Hope, a tenhle seriál můžu bez pochyb zařadit na stejnou úroveň.. ()

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty