Chirurgové

USA, (2005–2024), 306 h 53 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Shonda Rhimes

Režie:

John David Coles, Adam Davidson, Sarah Pia Anderson, Tony Goldwyn (více)

Scénář:

Marti Noxon, Gabrielle G. Stanton, Debora Cahn, Krista Vernoff (více)

Hudba:

Danny Lux

Ellen Pompeo, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Kevin McKidd, Caterina Scorsone, Patrick Dempsey, Camilla Luddington, Kelly McCreary, Kim Raver, Kate Walsh (více)

Série(20) / Epizody(429)

Tihle doktoři musí denně činit rozhodnutí, která znamenají rozdíl mezi životem a smrtí. Velmi napínavé drama z lékařského prostředí sleduje Meredith Greyovou a tým doktorů z nemocnice Grey Sloan Memorial, kteří musí denně činit rozhodnutí znamenající rozdíl mezi životem a smrtí. Oporu při tom hledají jeden ve druhém – a někdy jde o víc než jen o přátelství. Společně přicházejí na to, že medicína ani vztahy nejsou černobílé. (Disney+)

DaUr

Jeden z mála seriálů, u kterým zůstávám věrný i v pokročilejších sériích (momentálně končí devátá), a které mě stále nepřestávají bavit. Srdcovka. (Kdybych měl sestavit žebříček deseti nejsilnějších scén, které jsem ve filmech nebo seriálech viděl, minimálně polovina by byla z Grey's Anatomy.) ()

viperDavid

Asi jeden z nej seriálů vůbec. ono se to těžko hodnotí, protože současná produkce je extrémně našlapaná, ale zrovna Greys anatomy ve svém stylu určitě vítězí. To co ale nesnáším jsou anomálie, které scénáristi nepochopitelně používají. Někdy naprosto banálně zabijí hlavní postavu a někdy ještě banálnějí zachrání druhou. Ano lékař by se asi vysmál a to se dá pochopit, ale tady u toho asi nejde o tom, co se děje na lékařském poli, ale hlavně mimo něj :) ()

Zdeňka

Nevím jak bych seriál zhodnotila, patří k těm nejlepším. To co ve mě dokáže vyvolat, jen tak někdo nedokáže. Je neuvěřitelně emoční, je o lidech co pracují v nemocnici a nemění se, jsou stálí, takže se vám časem dostanou neuvěřitelně hluboko pod kůži a sice si to neuvědomujete, ale žijete s nimi. Když se tak zamýšlím a chtěla bych vyzvednout něco, nejde to, postavy, příběh i doprovodná hudba do sebe neskutečně zapadají a nejde něco dát nad ... Ať žije Seattle!!! ()

drederik

Ještě tak před 3 měsíci bych za nejlepší seriál z lékařského prostředí současnosti okamžitě označil Dr. House. Ale to je minulost. Jen tak z dlouhý chvíle jsem si pustil první díl Chirurgů, z jednoho dílu se stalo pět, z pěti celá serie a z jedné serie hned pět serií. Narozdíl od většiny ostatních doktorských seriálů, je tohle hlavně o vztazích mezi doktory, kteří svůj život zasvětili zachraňování ostatních, což se značně promítá na jejich osobním životě. Chvílema mě dokonce donutili litovat, že jsem se před lety nerozhodl pro snahu o vybudování kariéry chirurga namísto té strojařiny. ()

sallyann

Tenhle seriál si mě získal až po nějaké době. Případy jsou zajímavé (př. muž v betonu), herci jsou věrohodní. Už se těším na další sérii ()

anli

Další seriál z lékařského prostředí,který je velmi dobře napsán-zejména postavy a jejich charakteristika.Tím je tenhle kousek opravdu na výši,protože ukazuje partu lékařů a jejich životní radosti a prohry,jako by to vlastně byli úplně obyčejní lidé(i když díky své profesi nejsou).Tohle je tip seriálu,který je nutné sledovat celý a tím chápat vývoj postav a emotivní či vtipné scény z toho vyplývající.Jen tak se kouknout na pár dílů nemá absolutně smysl.Všichni herci jsou skvělí-osobně mi je nejpříjemnější Sandra Oh,Katherine Heigl a Justin Chambers.Jsou tam skvělé nápady a i sedmá série k mému překvapení udržuje opravdu velmi kvalitní a zajímavou podívanou.Osobně to řadím hned za "Pohotovost"a"Chicago Hope"na úroveň "Dr.House",takže dávám jasných 85% a ta hudba a písně jsou vskutku skvělé. ()

venison

Jeden z mála "kvalitních" amerických seriálů, které znám :-) Je teda především pro něžnější pohlaví :-) Mě osobně se nejvíce líbí filosofická "okénka" na úvod i na závěr.. Postavy se chovají na babská seriál téměř racionálně a příběhy hlavních hrdinů (pokud se teda nepotřebují zrovna nějakého zbavit) moc nepřekombinovávají.. Profesionálně jsou zde předvedeny operace - opravdu to vypadá, že operují a operují velmi často, ne jako v naší staré dobré české "Ordinaci", kde 1x za 10 dílů ovážou fáčem ruku polemtanou kečupem.. Kdybych jej měla s něčím srovnat, asi bych zkombinovala seriály "Dr. House" a "Ally McBeal" :-D Vše je tu vyváženo - drama, humor, dojetí, popučení, láska i nenávist.. Velmi příjemné je, že v epizodních roličkách hostují již provaření a mnohdy i slavní herci.. Řadu dobrých herců dle mého úsudku zrodil i tento seriál.. Jsem skoro na konci VIII. řady a, až na pár zcestných dílů (např. zpívaný díl), mě ještě nezklamal.. :-))) ()

Wayne

*Rant bez spoilerů.* Šestnáctá epizoda šestnácté série - tak hezky to zní, že si tvůrci řekli “proč nenaštvat i ty poslední fanoušky naší show.” Ale pojďme od začátku a shrňme si to - tenhle seriál dokázal přesvědčovat o tom, že může střídat postavy, táhnout se roky a roky, vymýšlet over the top příběhy, další a další tragické události pro nemocnici atd., ale přesto mít pořád něco v sobě, proč se to vyplatí sledovat. Ať už jde o spoustu skvěle pojatých postav či umění vytvářet napětí, Greys anatomy nikdy nebyla hloupá soap opera. Pak přišla 11. série a osudná epizoda “How to save a life.” Spousta fanoušků se odvrátila, charismatické postavy postupně stále více končily. Greys i tak dokázalo vytvářet zajímavé příběhové linky, a proto je ještě bolestivější, že najednou lítá skutečné psaní charakterů oknem, seriál nám cpe rádoby osvícenou perspektivu, množí se nelogičnosti i umělá dramata. Zaprvé - pokud postava nemá charakter, nezačne mě zajímat jen proto, že je gay (Shameless má stále top gay vztah, protože postavy mají silné charakterové rysy, ne kvůli homosexualitě). Ukázkou je samozřejmě Levi - postava, o které nevíme absolutně nic, ale mám být z jeho (irelevantního) vztahu na větvi. Má to na mě působit, protože... ? Protože je gay, nic víc, nejprázdnější vztah z těch stovek za ty roky seriálu, ale hlavně, že mají gayové zastoupení. Co na tom, že špatné. Pak ty velmi nenápadné "poučné" momenty - otázka na pohlaví dítěte? Připravte se na kecy o tom, že gender z ultrazvuku nepoznáme. Ach jo, to já vím, ale existuje tolik jiných projektů, které skvěle zpracovaly téma trans a obecně LGBT, zatímco Greys na to poukazuje stylem, jakým si nás progresivce musí představovat konzervativci. Pokud i já cringuju u naprosto divných zmínek na gender, tak je něco špatně, protože sám tohle téma sakra přece vyhledávám. Ale poslouchat morální podprahové myšlenky od těchto tvůrců, kteří se na rozdíl od nás s těmito problémy stejně houby potýkají, vyznívá naprosto bledě (píšu o gay vztazích, protože to se dá s naším myšlením nejvíce vnímat, v rámci americké kultury je zde ale podobně zastoupena i třeba gun control, medicare, girl empowerment, náboženství, nerovnost platů... něco lépe, něco hůře, ale v 16. sérii spíš hůře). (Příkladem kvalitního "woke" - bože, nesnáším to slovo - seriálu je Bold Type, mnohem více progresivní a feministický, zároveň ale dobře udělaný. Tak jak to Greys nezvládlo.) Podobně vám Greys cpe i spřízněné seriály, což je ještě otravnější, přičemž vytvářet zbytečné příběhy v závislosti na tom, aby lidi museli sledovat rozuzlení v jiném seriálu, považuju za ubohé. Vše se dá ale přetrpět v rámci stále silných momentů, pár zajímavých postav i některých vztahů a občasných záživných medicínských případů. Bránil jsem tuhle show déle než většina dlouholetých fanoušků, ale Greys to konečně dokázalo. V úvodu zmiňovaném díle se dostalo na úroveň posledních sérií Hry o trůny a hodilo charakterový arc jedné z posledních původních postav do koše. Jsem potěšen, že je tahle epizoda na imdb hodnocena jako jediná hůř než How to save a life, protože si tím ospravedlňuju alespoň odebrání hvězdičky, abych měl dobrý pocit, že jsem jim to fakt nandal. Má to své momenty, ale zdaleka už nepřevyšují ten obrovský nepořádek a trapasy. Co se to stalo s mým oblíbeným seriálem. () (méně) (více)

Aven

Seriálům z lékařského prostředí nějak extra neholduji, ale Chirurgové mě od prvního dílu přikovali k monitoru. Díky tomu, že jsou tak.........lidští. Tenhle seriál je prostě emotivní, dojemný, slzopudný a přitom neztrácí nadhled, humor a uvěřitelnost. Dalším obrovským plusem je cit pro výběr hudby, tomu, kdo měl výběr písniček na starost by se měla dát nějaká cena. Bez debat plné hodnocení. ()

Antek

Lost mají tajemno a dobrodružství, Prison Break akci (alespoň do konce druhé série), Heroes comicsové superhrdiny a zvraty tolik typické pro grafické romány, a Grey's Anatomy má duši. Nepopsatelná emocionální dráha, do které Vás usadí při prvním dílu, nijak nepolevuje ani po těch dosavadních pěti sériích (přičemž pátá série přichází s tím vůbec nejlepším a nejvypjatějším finále vůbec). Shonda Rhimes stvořila svůj vlastní alternativní svět medicíny, který zaplnila figurami natolik živými (a neustále se vyvíjecími), až to člověku vyráží dech. Vznikla tak koláž nádherného prostředí Seattlu, krásných písní a nezapomenutelných momentů, které můžete podobně jako fotky z fotoalba pomalu obracet v unavených prstech a pořád Vám budou vhánět slzy do očí. Velká člověčina. 1. série: 5/5 2. série: 4/5 3. série: 5/5 4. série: 4/5 5. série: 5/5 ()

drake31

Srdcová záležitosť ktorú dostať z hlavy je veľmi ťažké ... Jednotlivé série nestrácajú tempo. Postavy ktoré si musíte hneď zamilovať. Závery sérii tak dokonalé že úpenlivo očakávate tú ďalšiu. Ja mám slabosť pre tieto multi-postavové seriály (filmy) a toto patrí medzi špičku či už lekárskych seriálov alebo seriálov ako takých. Dúfam že tento seriál si udrží kvalitu ako doterajších šiestich sériách, pretože doteraz to bola poriadna jazda. P.S. Záver šiestej sérii len tak niečo neprekoná ... Rozhodne pozrieť ()

Tereza666

Seriál, který vás dokáže naladit do správné atmosféty, uklidnit po namáhavém dni, dokáže rozehřát vaše srdce a zároveň pobavit jako žádný jiný. Seriál, který jsem začla sledovat téměř z nudy, ze mě tak trochu udělal snílka a romantika zároveň. Dokázal si mě chytit a zatím mě drží tak pevně, že mu prostě nedokážu odporvat . JE TO DROGA :-) ()

Hennesy

Už dávno (rozmýšľam či vôbec niekedy) sa mi nestalo, že by som seriál začal, náhodou, pozerať niekde v polovici IV. série a ....strih.....posunieme sa na koniec VI. série a ja kričím do telky, že to snáď nemyslia vážne (kto videl, určite chápe:)!!! Nemám veľmi v obľube seriály z doktorského prostredia, lebo som filmový hypochonder a dostávam symptómy všetkých chorôb ktoré vidím :) Ale tento seriál ma jednoducho strhol, prinútil pozerať a fandiť a prežívať a dúfať a....s hrdinami (áno, nie sú to len obyčajné seriálové postavy), ktoré sú živé, prepracované, uveriteľné a až na pár výnimiek mega sympatické. Precízne herectvo, obrovské množstvo nápadov, perfektná hudba a jedinečná atmosféra - to sú ingrediencie, ktoré robia z Grey´s Anatomy inšpiratívny a excelentne kvalitný seriál. Btw...dostal som odvážny nápad: zoberme, všetky "Ordinácie kdesi..., Paneláky, Aféry a pseudo - zábavné reality shows" a investujme ušetrené peniaze do seriálu, ktorý bude aspoň z 1/5 tak skvelý ako je tento a môžeme si gratulovať, že sme stvorili niečo zmysluplné. ()

artemis2

Greys anatomy je pre mňa stálicou, ktorú síce zrovna nevyhľadávam, ale keď už na ňu narazím, tak si ju vždy pozriem. Príjemný seriál z lekárskeho prostredia, ktorý síce vo výraznejšej miere zachytáva skôr osobné vzťahy lekárov, stážistov či sestričiek, než prípady medicínske, ale nejak extra mi to nevadí. ()

Ichabod

Gemini to celkem vystihl, nicméně kouká se na to dobře. Stejně jako si člověk neodnese moc právnických mouder z Ally McBeal, tak asi se do transplantace mozku po shlédnutí pár dílů taky nepustím. Nicméně na to aby se seriál dostal mojí osobě pod kůži tak bych musel vidět asi všechny díly od začátku a to myslím je samo o sobě negativum - co kdyby se tím pak oháněl fanda nebo autor seriálu Tak jde čas ? :-) ()

strelenaL

Zajímavý a zábavný seriál o partičce normálních lidí, které baví doktořina....Každá série tohoto seriálu je čím dál tím lepší a lepší. Tenhle seriál poukazuje na některá těžká rozhodnutí, ale vystihuje tvrdou práci a dřinu všech doktorů/chirurgů. ()

Ravi

Prvotní nadšení, které ve mě tento seriál probudil, rychle opadlo a dostavil se pocit rozčarování. Je to podle mě tuctová doktorská show prostoupená písničkářskými cajdáky "hudebního nebe", kterou mnozí opěvují, já ji však nefandím. Zklamal jsem se zde tak, jako jsem se zlamal v sériích House nebo ER, apod. Tyhle seriály by měly mít jen jednu sérii. Nebaví mě trávit čas tak, že koukám, jak žijí doktoři, jejichž život mi vlastně nic neříká, nijak mě nešokuje ani neimponuje. Hodnotit herecké výkony, scénář a další povinné filmařské záležitosti mi přijde zbytečné, protože u seriálů preferuji zaujetí pro každý díl a když shlédnete 5 dílů série, které končí velmi podobně, tak je něco špatně. Zkrátka ne, dávám zřejmě velmi neobjektivních 40% = 2/5 zejména kvůli první sérii, která mě ještě bavila. ()

s.e.p.p

Těžko popsatelná srdcovka, která chytne a už nepustí. Chirurgové mají to nejlepší ze všech ostatních seriálů z nemocničního prostředí. Skvělé postavy ztvárněné sympatickými herci, jsou vtipní, realističtí a hlavně je to neuvěřitelný emocionální výplach (ve většině případů podpořený skvělým výběrem muziky). Po šesté sérii děj stále nepůsobí nijak natahovaně a nepřirozeně. ()

R´Hell

Chirurgy netáhne jedna postava, jako je to u House. Ani nestaví na svých pacientech a jejich nemocích, jako zbytek nemocničních seriálů. Chirurgové jsou o vztazích. Vztazích mezi milenci, mezi přáteli, mezi kolegy. A navíc seriál nepostrádá milý humor a prvky napětí. Hlavní sestava je velmi pestrá, od perfekcionistické neemotivní Cristiny, přes příliš citlivou Izzie, povrchního Alexe, snaživého George až po "vypravěčku" Meredith. Skvěle je doplňují často se měnící postavy specialistů, v čele s oblíbeným McVysněným a McŽhavým. Naštěstí Chirurgové patří k těm seriálům, které neomrzí ani po desátém shlédnutí, a to je to, co mě na nich baví. ()

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty