Chirurgové

USA, (2005–2024), 306 h 53 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Shonda Rhimes

Režie:

John David Coles, Adam Davidson, Sarah Pia Anderson, Tony Goldwyn (více)

Scénář:

Marti Noxon, Gabrielle G. Stanton, Debora Cahn, Krista Vernoff (více)

Hudba:

Danny Lux

Ellen Pompeo, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Kevin McKidd, Caterina Scorsone, Patrick Dempsey, Camilla Luddington, Kelly McCreary, Kim Raver, Kate Walsh (více)

Série(20) / Epizody(429)

Tihle doktoři musí denně činit rozhodnutí, která znamenají rozdíl mezi životem a smrtí. Velmi napínavé drama z lékařského prostředí sleduje Meredith Greyovou a tým doktorů z nemocnice Grey Sloan Memorial, kteří musí denně činit rozhodnutí znamenající rozdíl mezi životem a smrtí. Oporu při tom hledají jeden ve druhém – a někdy jde o víc než jen o přátelství. Společně přicházejí na to, že medicína ani vztahy nejsou černobílé. (Disney+)

Formanovec

Další moje srdeční záležitost :) Ale chápu lidi, kteří si pustí náhodný díl z náhodné série, že je to nemůže bavit... Tenhle seriál je jako kytka, roste a rozvíjí. Člověk si to musí pustit od začátku, protože jinak prostě nepochopí skryté dvojsmysly, zápletky, vtípky. Právě jsem dokoukal 7.sérii a pořád je to jeden z mých TOP 5 seriálů. Je to naprostá krása, u které se člověk baví, ale někdy i brečí... Děkuju, že se bude točit 8 série!! Doporučuju všem, ale hezky od začátku :) ()

ArNEtis

Každá postava, každý pár, každý příběh, každý případ, každý problém.. Už osmá řada a mě to stálě baví tak jako u první, stále se od těch 40minut nedokážu odtrhnout.. Užasné postavy i jejich obsazení, užasné vztahy mezi lidma.. jeden z nejoblíbenějších serialů. ()

Reiner

Chirurgy sleduji do dneška a vždycky se těším, co nového "ta Kristýna" vyvede, co Meredith napadne a co "šéf" bude řešit za svízelné situace :) Chirurgové jsou prostě fajn, i když je to předělená kopie POHOTOVOSTi... Bude se vám jistě líbit děj, který se netočí jen kolem hlavních postav a lékařských zákroků, ale také děj o lidech. Vcítíte se do role takřka každého :) Hudba je úžasná, herci kvalitní a akce je opravdu na výborné úrovni. Nevěříte? Pusťte si Chirurgy a uvidíte :) Edit: od páté série hodně jde dolů - navíc 2 hvězdy dolů za plagiát původního seriálu, i když okořeněný dobrými postavami a místy i originálními situacemi ;) ()

mata77

Seriál je síce z lekárskeho prostredia a tejto téme sa preto nedá vyhnúť, ale je to predovšetkým skvelo dramaticky zvládnutá záležitosť na dlhšiu trať. Pretože ho treba sledovať naozaj postupne. Lekári tu prežívajú svoje radosti a starosti, osobný život strieda pracovné nasadenie, realisticky podané tragédie, vzostupy a pády jednotlivcov a aj celej nemocnice. Čo je ešte lepšie, dej sa netočí len okolo hlavnej postavy, doktorky Grey. Keď som si už myslela, že ma dej nemá čím prekvapiť, seriál prektočil svoj tieň a mne doslova vyrazil dych. ()

LadyBirdx

Totální závislost, a taková menší srdcová záležitost. Podle mě krapet nereálný, lékařské prostředí je spíše v pozadí - což tomu vůbec neubírá na kvalitě, přece jenom je to především o vztazích - ty jsou vykresleny dokonale (ale postupem času už mi přijde že je tam každý s každým).. Každá postava je jiná a má něco do sebe, nejlepší - samozřejmě Christina a její chladná, uzavřená a soutěživá povaha, nic si nenamlouvá a na všechno se dívá reálně.. K tomu všemu skvěle volená hudba.. Prostě nejlepší seriál svého druhu.. ()

Remielia

dalsi seria z lekarskeho prostredia? to snad nie... nastastie je tu jedno velke aaalee- toto v nieje ziadna pohotovost o dramatickych vztahoch a hektolitroch krvi, pokrykovania a vseobecneho zmatku, toto je beverly hills pre starsich avsak zbaveny tej prvotnej naivity a s univerzalnymi zivotnymi mudrostami ktore funguju, netvrdim ze je to dokonale ale ako mlady clovek zmietajuci sa v podobnych problemoch s celym svetom halvnym hrdinom plne rozumiem a neraz si s nimi poplacem aj sa zasmejem P.S.: chysta sa spin-off serial s kate walsh -jupiii ()

Jamall

Hodně velké zklamání...připadá mi to jako hloupá telenovela,kde se mluví a mluví a mluví...ejhle skvělá scéna...a zase se mluví a mluví...postavy mi připadají dost nezajímavé...a připadá mi,že se stále nic neděje...ovšem hudba skvělá :) ()

Callie

Pro mnohé nedoceněný seriál, kde jednotlivé díly zdaleka nejsou uzavřené a nekončí jako u jiných , podobných. Nelze srovnávat , protože tady jdou lékařské případy částečně stranou, jak píše Golfista tady je to o vztazích. O vztazích mezi doktory, stážisty, rodiči , dětmi, skoro je jedno kam tuhle partu umístíte. To, že je v nemocnici je fajn. V neděli jsem zkoukla na slovácích / na jednotke/ poslední dva díly závěrečné série.. Trochu předvídatelný konec, ale v naprosto úžasném kabátě... podporované fenomenálním výběrem muziky. Vidět 2x za sebou mi nedělalo vůbec žádné problémy a emoce byly stejně vypjaté jako při prvním koukání. Škoda, že je konec. Už nemám žádný seriál Změna : už jede další sérka. Hodnocení zůstává. ()

Lipps...

Dovolím si navázat na komentář od golfista.....Vzhledem k tomu, že jsem viděla všechny prozatím čtyři řady tak mohu jen souhlasit. Nejde o zachraňování cizích životů, ale doktorů samotných. A sami příběhy nám ukazují, že ne všechno musí dopadnout jako v "seriálu". :) Jinak pět hvězdiček by si zasloužili, kdyby většina dílů neskončila špatně nebo otevřeně. Občas už to bylo spíše na škodu. Jinak perfektní. ()

Leyla

Snad nejlidštější seriál z lékařského prostředí, co jsem kdy viděla. A Meredith je hodně sympatická trubka:D Update - jestli jsem si myslela, že seriál v šesté sérii trochu upadá, závěrečný dvojdíl mě hodně rychle vyvedl z omylu...dramatické, geniální. Už se těším na sedmou řadu ()

Hrus

Vždy, když seriálu začne docházet dech, přijde pár nabušených dílů, které vás dokáží neskutečně dojmout, nebo zase překvapit nějakým neotřelým případem. +skvělá Katherine Heigl. ()

Frantisek

Hodnoceno po shlédnutí šesté série. Skvělý seriál. Na rozdíl od ostatních z lékařského prostředí klade velký důraz na postupný vývoj vztahů mezi postavami. Některé díly jsou pouze dobré, u jiných téměř zapomenete dýchat. Hlavně závěrečné díly sérií bývají velice nabité emocemi a hned tak na ně nezapomenete. ()

Dana1926

Tohle je doslova seriál mého srdce. Narazila jsem na něj náhodou na Primě a od té doby nevynechám jediný díl. Pravda je že se opravdu musíte dívat díl od dílu aby jste všem těm vztahům mezi protagonisty porozuměly. Je to o lidech a jejich radostech, strastech životních výhrách i pádech a to vše je ještě doplněné úchvatnou hudbou. I když tento seriál běží už sedmou sezonu stále mě baví jako poprvé a když jsem jen na chvilku zaváhala, že by mohla scénáristka Shonda Rhimes po šesti letech ztratit na kvalitě doslova mi vyrazila dech začátkem sedmé sezony a dokázala že má pořád plno nápadů. Moje nejoblíbenější postava je Meredith Greyová je na ní něco zvláštního, taky samozřejmě Christina a jejich přátelství, které prostě nemá chybu. Jsou zde emoce, ale i humor. Chirurgové to je prostě unikát, který i po letech uniká tomu známému klišé a já doufám že ještě dlouho bude. ()

BlondSw

*Nejlepší seriál* jaký znám!! Dovoluji si říct že je BEZKONKURENČNÍ. Není jen o doktorech jak z názvu plyne, je o vztazích a o úsilí, které musíte vydat aby jste se chirurgem vůbec stal. Miluju ty herce a ještě víc obdivuju jejich herecké výkony. To, že všichni píšou, že tento seriál je především o vztazích..uvědomte si co v dnešní době není o vztazích?! Koukněte se v televizi, tam je každý seriál jen o vztazích. Málokterý film, natož seriál má tak skvělou hudbu jako Chirurgové. Situace, které se zde odehrávají mě nepřestanou dojímat nikdy. Občas mám slzy v očích..protože vím, že tyto složité až smutné situace se odehrávají i ve skutečném životě. Seriál vypráví o partě lidí, kteří svůj život oddali operačnímu stolu s odhodláním zachraňovat životy, a né ve všem mají tak dokonalý život . Jsou to také jen lidi, přesně tak jako my. Chirurgové - oni jsou moje závislost. Mohla bych se na ně dívat furt dokola. Je to jediný ze seriálů, který si zaslouží 5 hvězdiček a bezchybný komentář. Tento dechberoucí ovšem jediněčný seriál se vážně povedl, děkuji za něj.. ()

KanoJJ

Čím novější série, tím víc sedim před počítačem s otevřenou pusou. A tim víc brečim u jednotlivejch dílů. V Chirurgách prostě přesně věděj jak mi zahrát do noty. Oni mě nikdy nezklamou. Když si chci poplakat, jdu na ně. Když mam chuť na romantýčo, jdu na ně. Když potřebuju ňáký pořádný drama, jdu na ně. Občas si myslim že scénáristi vezmou z mý hlavy co přesně v seriálu chci a podle toho to dělaj.. ()

msveve

Prvni dve serie se mi strasne moc libily ale potom to nak (v mych ocich) zacalo upadat. Ted kdyz se vysila 8. serie uz me serial uplne prestal zajimat, ale porad si stojim za tim, ze prvni dil prvni serie byl naprosto dokonalej:) ()

heavy

1.série: Meredith Greyová, dcera slavné uh, chiruržky, nastupuje spolu s dalšími stážisty (což jsou lékaři/chirurgové na počátku své kariéry, čerství absolventi školy; všichni se chtějí prosadit, ale teprve poznávají tvrdou praxi) na kliniku v Seattlu. Zamiluje se do sympatického a pohledného specialisty a svého nadřízeného Dereka (poznávací znamení: vypadá jako rozestlaný Sean Penn), z kterého se posléze vyklube ženáč paroháč. Její nejlepší kámoška je asociální naturalizovaná Korejka Cristina, která se zamiluje (čti vyspí) do arogantního leč schopného (mimořádně přitažlivá kombinace pro asociály) zástupce primáře černocha Burkeho. Čeká s ním dítě, ale neřekne mu to, přesně v duchu ženské logiky. Dobrácký trouba George (který není gay) je tajně zamilovaný do Meredith a všichni kromě ní to vědí. Bývalá modelka Izzie je poněkud nesnesitelná blondýna; má ale dobré srdce. Alex je samolibý šovinistický povrchní frajírek a slizký sexuální predátor svých kolegyň. Dále je tu Nacistka: malá, podsaditá, věčně nasraná černoška, která má našich pět stážistů na starosti. Přísná, ale spravedlivá, jak jinak. Meredith si do podnájmu přibere George a Izzie, z čehož vznikají další vtipné situace. Páry se dávají dohromady a zase rozcházejí, řeší různé osobní problémy a zachraňují pacientům s bizarními diagnózami jejich životy. Meredithina matka má pokročilého Parkinsona, ale nechce, aby o tom někdo věděl; následkem čehož Meredith občas chlastá. Do toho hrajou svižné písničky. Je to seriál pro mladé, spíš komedie, místy přehnané, ale jsou zde i vážné prvky. V originále se seriál jmenuje Grey's Anatomy, něco jako Vnitřnosti Greyové. Meredith totiž na začátku každého dílu určí jedno téma, o kterém bude děj pojednávat, a na konci bilancuje a poopravuje svůj původní názor. Této koncepce se drží všechny díly. Scenář mají na starosti hlavně ženské, což je na chování postav vidět. Dojemné scény se střídají s těmi komickými, romantické s dramatickými. S realitou to moc společného nemá, ale jako celek to překvapivě funguje. Hlavní herecká představitelka (Ellen Pompeo) je osobitá mladá žena, kterou střídavě toužíte pomilovat nebo na místě zastřelit. Budete ji zbožňovat nebo nenávidět, nesnášet nebo obdivovat, což bude rozhodující v tom, jestli se vám seriál bude líbit nebo ne (podobně jako třeba Ally McBealová). Rozhodně vám nebude lhostejná. Ostatně stejně jako zbytek osazenstva. Pravděpodobně byste s nimi v jedné místnosti (možná i městě) dlouho nevydrželi, avšak dívat se na ně, jak řeší své problémy a jsou totálně v prdeli, je někdy nesmírně zábavné. (Názvy epizod: 1: První služba, 2: První řez je nejhlubší, 3: Vyhrát bitvu, prohrát válku, 4: Území nikoho, 5: Anatomie zodpovědnosti, 6: Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek, 7: Bolest a my, 8: Zachraň mě, 9: Kdo komu co nalhává?) ()

v.indruchova

Viděla jsem kousek, přišlo mi to hloupé, postavy nesympatické a také mám alergii na doktory. "Ordinace v růžové zahradě po americku." Znám v reálu pár skvělých lidí vykonávající tuto profesi a také seriál M.A.S.H. To jsou vyjímky. . ()

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty