Chirurgové

USA, (2005–2024), 306 h 53 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Shonda Rhimes

Režie:

John David Coles, Adam Davidson, Sarah Pia Anderson, Tony Goldwyn (více)

Scénář:

Marti Noxon, Gabrielle G. Stanton, Debora Cahn, Krista Vernoff (více)

Hudba:

Danny Lux

Ellen Pompeo, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Kevin McKidd, Caterina Scorsone, Patrick Dempsey, Camilla Luddington, Kelly McCreary, Kim Raver, Kate Walsh (více)

Série(20) / Epizody(429)

Tihle doktoři musí denně činit rozhodnutí, která znamenají rozdíl mezi životem a smrtí. Velmi napínavé drama z lékařského prostředí sleduje Meredith Greyovou a tým doktorů z nemocnice Grey Sloan Memorial, kteří musí denně činit rozhodnutí znamenající rozdíl mezi životem a smrtí. Oporu při tom hledají jeden ve druhém – a někdy jde o víc než jen o přátelství. Společně přicházejí na to, že medicína ani vztahy nejsou černobílé. (Disney+)

romulus777

Obľúbený seriálik mojej manželky,ale nehanbím sa priznať,že aj mňa zaujali osudy viacerých postáv.Nemocničné prostredie nie je moje obľúbené miesto na oddych,ale pri tomto dielku mi to akosi neprekážalo.Jednoznačne pohodová rodinná záležitosť. ()

Inge79

...právě jsem dokoukala poslední 24 díl deváté série... zatím jeden z nejsilnějších dílů z oněch devíti sérií, naprosto skvělý seriál, plný neočekávaných (možná někdy očekávaných) :) zvratů. Jen škoda, že nemocnice s tak lidskými, přátelskými doktory neexistuje ani v USA ani u nás :) ()

Zanian

seriál má bohužel nevyrovnané epizody, některé skvělé, jiné nudné a s postupem času a přílivem postav spíše degeneruje... ()

Lasllye

První tři série byly skvělé. Nicméně, to co se dělo potom, už tak skvělé nebylo. Nechápu proč některé seriály prostě neskončí v nejlepší. Potom musíme čelit opakujícím se situacím, natahování příběhu, prznění vztahů jen proto, aby bylo o čem točit. ()

kratajirka

Aneb Ordinace v růžové zahradě po americku. Vztahy, Vztahy, komplikace vztahů, zvraty ve vztazích - o ničem jiném to totiž není. Tak trochu nudička. 50% ()

Debreno odpad!

Čudujem sa, že je tento seriál "červený." Primitívnosť dialógov je tak zarážajúca, že zabúdam bežné slová. Tá extrémna nereálnosť samotného seriálu nie je sympatická, je ohyzdná najmä preto, že sa tvári seriózne. Zvláštna nemocnica, kde si to rozdáva každý s každým a ini ľudia na svete neexistujú. ()

Alan00

Grey's Anatomy má svůj půvab, má svoje kouzlo. Řádový seriál, který se v českém dabingu vysílá na Primě to dozajista není, i když se takto může tvářit. Ellen Pompeo, Patrick Dempsey, Sandra Oh atp.., herci, kteří tento seriál tvořili či tvoří výjimečným. Nerozumím tomu, jak Shonda mohla poskládat tak výborné kombinace herců dohromady. Pouze ona dělá tento seriál tím, čím je - Dokonalým Samozřejmě co se týče medicínského hlediska, Dr. Housovi, odborných názvů nebo léčení všelijakých nemocí se rovnat nemůže, určitě tu ale proteklo víc krve než v české Ordinaci. Seriál si na mě přišel zejména svým poměrem mezi medicínou a životy ostatních. Plných pět hvězdiček. Bez debaty. Lepší seriál na poli medicíny a vztahů nehledejte. ()

evita_

Pre mňa najlepší seriál ever, úplná závislosť od prvej série...prvých 10 sérií som videla asi aj 3 krát a mohla by som ich pozerať stále dokola... Lekárske prostredie, veľmi príjemná zostava postáv (niektoré viac niektoré menej obľúbené, niektoré mi aj dosť chýbajú, keďže boli v tom ktorom období kľúčové),dynamika, zábava ale aj smútok...kombinácia všetkého...Za mňa jednoznačné ÁNO :) ()

veruna.b

Tohle je prostě srdcovka no.. takový ten seriál, s kterým člověk "vyrůstá" .. postavy se stávají časem součástí "rodiny".. jeden z těch nekonečných seriálů, kde svým způsobem vše pořád dává ještě smysl. ()

Nellaron

Ten seriál bol výborný, ale len do nejakej 4. série. Ponúkal vyváženú zmes nemocničného prostredia, toho zhonu okolo, práce chirurgov, efekty operácii a vzťahov medzi hlavnými postavami. Lenže po 4. sérii sa z toho stala bordeláreň. Strácal som prehľad, kto s kým vlastne ešte nespal. Chirurgovia medzi sebou, so stážistami, stážisti medzi sebou, s pacientami, atď… Neopíchaná ostala asi len desiatka skalpel a Dr. Baileyová. Vlastne aj na ňu neskôr došlo. Seriál začal byť viac o vzťahoch a sexe, ako o práci chirurgov. Práve prehnaná komplexnosť vzťahov a sexuálnych pletiek spôsobuje to, že seriál prestáva byť zaujímavý a neponúkne nič, čím by prekvapil. Tvorcovia seriálu si to zrejme uvedomili a preto od 5. série začínajú viac tlačiť na pílu a vydierajú diváka siahaním na život niektorým z hlavných postáv. ()

ElizaJamison

Tak po dvou letech dlouhého sledování jsem se dobrala konce, smysl tenhle seriál začal postrádat už když překročil 10. sérii a vlastně je z toho taková ordinace jenom v zahraničí, ale když se do toho zamilujete od prvního dílu, tak přestanete řešit jestli jste viděli 20 dílů nebo rovnou všech 400 a prostě to milujete dál a máte odhodlání sledovat jak nakonec teda meredith grey dopadne a kdy už teda konečně owen hunt dostane padáka a vlastně nakonec se jedná o velmi příjemný kousek, který kvalitu mírně postrádá, ale o zábavu se jistě postará. ()

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty