Chirurgové

USA, (2005–2024), 306 h 53 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Shonda Rhimes

Režie:

John David Coles, Adam Davidson, Sarah Pia Anderson, Tony Goldwyn (více)

Scénář:

Marti Noxon, Gabrielle G. Stanton, Debora Cahn, Krista Vernoff (více)

Hudba:

Danny Lux

Ellen Pompeo, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Kevin McKidd, Caterina Scorsone, Patrick Dempsey, Camilla Luddington, Kelly McCreary, Kim Raver, Kate Walsh (více)

Série(20) / Epizody(429)

Tihle doktoři musí denně činit rozhodnutí, která znamenají rozdíl mezi životem a smrtí. Velmi napínavé drama z lékařského prostředí sleduje Meredith Greyovou a tým doktorů z nemocnice Grey Sloan Memorial, kteří musí denně činit rozhodnutí znamenající rozdíl mezi životem a smrtí. Oporu při tom hledají jeden ve druhém – a někdy jde o víc než jen o přátelství. Společně přicházejí na to, že medicína ani vztahy nejsou černobílé. (Disney+)

Lucka07

Mám ráda Grey´s Anatomy, přestože hlavní hrdinka Meredith mě nijak nezaujala a vlastně jsem jí do konce série ani nepřišla na chuť. Ellen Pompeo mi prostě nesedla, nepřišla ničím zajímavá. Přesto jsem zůstala věrným divákem. Na rozdíl od Dr. House zde nejsou v popředí konkrétní lékařské případy, ale vývoj jednotlivých postav a jejich vztahů. Kolegyně doktorka Yangová nebo Baileyová vás určitě nudit nebudou. ()

Cheyenee

I přesto, že už seriál dospěl k deváté řadě, kvalita neklesla a mě se líbí stále stejně a hned po skončení jednoho dílu se hned těším na další. ()

NeverEver

Serial jsem zacala sledovat s dosti znacnym odstupem, asi v polovine 5.serie ale od te doby se nemuzu dockat az mi CW pusti do eteru dalsi dily. Serial stavi na oblibenem (a uspesnem) vzorci "nejde o medicinu, ale o vztahy", diky kteremu muze varit prakticky do nekonecna a porad to bude stranda. "Kazdy z kazdym" a pak zase na novo...kdyz to nezbere zmenime orientaci... byla jsi na kluky, ted budes na holky... jako koreni pridame par dojemnych pribehu, par zachranenych zivotu, par umrti, par problemu s drogami, depresi, alkoholem, sexem, bombou, strelbou, leteckou havarii a mame to do zlatova "upecene". Vyhoda jsou ovsem relativne neokoukani herci (i kdyz ted uz jsou z hlavnich predstavitelu filmove hvezdy) a svizne dialogy (sarkasmus bylo jiste prvni slovo ktere nasel scenarista ve svem slabikari). Kdyz jsou v akci Eric Dane a Patrick Dempsey muze se ten serial odehravat treba na farme a stejne bych se koukala, koukala a koukala... (Spoiler - 9.serie - scenarista a produkcni se rozhodne meli vic snazit a nabidnout Ericovi "cokoliv" jen, aby zustal.... ja porad nejak verim... ze to byl jen sen...a ze se zase vrati... bez neho uz to nikdy nebude ono!) ()

Thomas43

Asi si řeknete "zase další seriál z lékařského prostředí". Není tak úplně pravda. Je to seriál, který věřím tomu, "chytne" každého. Příběh začíná nástupem 5 stážistů po promoci do nemocnice. Poznáte jejich život v nemocnici i mimo ni. Uvidíte jejich cestu, jak se učí, učí až se z nich stanou specialisté. Úžasné je, že seriál ukazuje jak příběh postav, tak i život v nemocnici. Na své si přijdou i milovníci hudby, kdy nechybí v jediném dílu nějaká ta písnička, ovšem takovým způsobem, že to do dané situace dodá ještě více emocí. Není to jen obyčejné zpívání jak jsme u některých seriálů zvyklí. Já myslím, ýe nejlepší bude když přestane číst a začnete se dívat. A brzy zjistíte, že jste ze seriálu stejně unešeni jako já. Hodnocení 5* je minimum. ()

athena07

Sleduji dost seriálů, které mě baví a jsem na nich téměř závislá, ale že bych u nějakého vydržela 8 let, aniž by mě přestal bavit nebo by přestal být napínavý a zábavný - to říct nemohu. Kromě Grey´s Anatomy! Každá série byla lepší a lepší a já se nemohla dočkat dalšího dílu. Finále každé série bylo každým rokem dramatičtější, a když si říkáte, co by ještě autoři mohli vymyslet, dočkáte se překvapení. Tento seriál mě baví tak dlouho i proto, že se tam od začátku až doteď drží mé nejoblíbenější postavy a taky proto, že každý díl přináší velkou dávku emocí - radost i slzy. A to se mi u jiného seriálu nestává, že by u jednoho dílu smích střídal pláč a naopak. Líbí se mi, že seriál dává prostor životům pacientů i životům hrdinů a jak jde čas, tak se stáváte součástí jejich příběhů, které se vás nemohou nedotknout. ()

Dr.dogous

Viděl jsem pár dílů, ale ten díl s šíleným střelcem v nemocnici, který střílel lékaře jako králíky, byl hodně drsný jako smirkový papír. Některý hrdina nemůže za to, že se stal hrdinou. To co odebereme skalpelem, nemůžeme již nikdy vrátit. 82% ()

Veru85

Na tenhle serial jsem narazila nahodou a od prvniho dilu se nemuzu odtrhnout. Velmi dobre herecky obsazeno, mou nej postavou je Meredith Grey, a ted uz bohuzel odejity Mark Sloan. Vzhledem k tomu, ze pracuji ve zdravotnictvi, tak rozumim tomu, co se tam deje po odborne strance, myslim si, ze jako lajk bych spouste veci nerozumela (odborne lekarske terminy apod.) Libi se mi, ze serial neni jen o zachranovani zivotu, ale i o vztazich hlavnich hrdinu. I jako odbornik se dozvidam spoustu novych veci, coz je super. A v kazdem dile je novy neotrepany pripad. Momentalne nam bezi 10. rada a ja pevne doufam, ze nebude tou posledni. ()

skrob

Výborný lékařský seriál až do 9. sezóny. Bohužel v 10. sezóně se z toho stala Ordinace v růžové zahradě... ()

hanulecka

Tohle je moje seriálová srdeční záležitost miluju ten seriál..řeší se tam naprosto všechno..je to převážně o lidech a jejich vztazích, jejich radostech, ale i zklamání..hlavní postavy jsou naprosto skvělý..a nejvíc mi k srdci přirostla Cristina s jejím smyslem pro humor :-) jen škoda, že Cristina odešla :-( a nejvíce fandím páru Callie a Arizona :-) a i přesto, že už je seriál u jedenáctý řady, tak si myslím, že má pořád co nabídnout :-) ()

QueenOfPain_

" Mám tetu, která kdykoli vám něco nalévala, pronesla:"řekni dost." Teta pronesla, "řekni dost" a my jsme to samozřejmě nikdy neřekli. Neřekneme "dost" protože na té možnosti, že něčeho bude víc, něco je. Víc tequily, víc lásky. Víc čehokoli. Víc je prostě lepší." ...// Ze začátku jsem ten seriál zbožňovala, bohužel zde se tvůrci neměli řídit heslem, že víc je prostě lepší. První 4 série byly super, praštěná Meredith, přehnaně pozitivní Izzie, trdlo George, drsná Christina a ne až tak necitelný Alex. Plno operací, vtipných a dojemných momentů a vše provázeno Meredithinými rozumy. Bohužel se po několika sériích stalo ze seriálu něco, co připomíná spíš telenovelu smíchanou s katastofickým filmem. Z ústřední pětice, která měla být hlavní kostrou seriálu, se k jedenácté sérii dopracovali snad jen dva, zajímalo by mě, co se stane, až ho opustí i tihle. Kdybych měla hodnotit jen začáteční série, bylo by to 5, takhle asi jen z nostalgie, přivřením oči a momentálním opomenutí asi 160 dílu jsou to slabé 4. ()

kmfilm odpad!

tato naprosto hloupá, naivní, ukřičená, průhledná a stupidní slátanina u mě vede s jasným náskokem v žebřícku největší ****vina všech dob! ()

tulrika

Jsem v půlce třetí série. Není to zase tak špatné, ale TO co z toho dělá jeden z nejoblíbenějších seriálů, já prostě nevidím. Samé komplikované vztahy, občas operace ve výtahu, střelba a ujetost. Je to o doktorech, sestry zde ve zdravotnickém týmu nehrají žádnou roli (pokud nepočítám tu, co měla pohlavní chorobu a roznášela ji po doktorech celé chirurgie). Ale po té třetí sérii asi skončím. Já tyhle vztahovky ve zdravotnickém prostředí prostě nemusím. ()

Michaell

Ačkoli je jasné, že se jedná o soup operu zamaskovanou do hávu doktorského seriálu, Chirurgům jsem zpočátku propadl. Ono je to stejně všechno o příbězích a tenhle seriál je prostě měl dobré a především chytlavé. Tak chytlavé, že každý díl člověku neuvěřitelně rychle uběhl. ------ Tohle jsem napsal při začátku možná nějaké třetí série, ale co se dělo poté, to už si snad ani nezaslouží komentář. Samozřejmě, že kvalita většiny seriálů po čase upadá, ale takhle! Vzhledem k velmi povedené první a pěkné druhé sérii dávám tři hvězdy, ale kdybych hodnotil podle toho, co běží teď, bylo by to skutečně na odpad... ()

libka.s

Musím říct, že je to to nejlepší, co jsem ze seriálů podobného typu viděla. Pravda je, že jsem dlouho tento seriál ignorovala a považovala za jeden z těch tuctových seriálů, které nám nabízí zdejší televize, ale po shlédnutí všech dosud u nás uvedených dílů musím uznat, že jsem se opravdu velmi mýlila a připravila se již dříve o tento skvělý zážitek. ()

Isshin

Moja vreckovka bola pri pozeraní tohto seriálu vlhká od dojatia, potrhaná od napätia... Tento seriál sa zameravia na vzťahy, niekedy fakt otravné. Nejak sa mi to nenalepilo na kožu. Niektoré postavy sú otravné na môj vkus. Dosť som sa i nudil. Hudba je pekná, dobre vysihnutá. I napriek tomu. Slabé 3* . ()

Podfuck

Duchovna ocista! Finale 5tej serie bolo asi najlespie co som kedy videl. Million Dollar Baby bolo oproti tomuto emocialane plytke. Prekrasny serial, jeden z najlepsich ake davaju vobec. Proste 5***** ()

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty