Chirurgové

USA, (2005–2024), 306 h 53 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Shonda Rhimes

Režie:

John David Coles, Adam Davidson, Sarah Pia Anderson, Tony Goldwyn (více)

Scénář:

Marti Noxon, Gabrielle G. Stanton, Debora Cahn, Krista Vernoff (více)

Hudba:

Danny Lux

Ellen Pompeo, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Kevin McKidd, Caterina Scorsone, Patrick Dempsey, Camilla Luddington, Kelly McCreary, Kim Raver, Kate Walsh (více)

Série(20) / Epizody(429)

Tihle doktoři musí denně činit rozhodnutí, která znamenají rozdíl mezi životem a smrtí. Velmi napínavé drama z lékařského prostředí sleduje Meredith Greyovou a tým doktorů z nemocnice Grey Sloan Memorial, kteří musí denně činit rozhodnutí znamenající rozdíl mezi životem a smrtí. Oporu při tom hledají jeden ve druhém – a někdy jde o víc než jen o přátelství. Společně přicházejí na to, že medicína ani vztahy nejsou černobílé. (Disney+)

Katka88

I po sedmi sezónách si myslím, že seriál má pořád co říct a děj si drží svoji úroveň kvalitní televizní zábavy. Moc se líbí ten neustálý tok všemožných emocí. ()

Paity

Obdoba všech Pohotovostí a Chicago hope, ovšem s jedním rozdílem. Chirurgové dávají víc prostoru postavám samotných doktorů a jejich lékařské počínání je až jakoby na druhém místě. Nebrodíte se tak každý díl v něčích střevech, ale spíše v mezilidských vztazích. ()

danielosbourne

Kdyby mi někdo před rokem řek, že mě bude seriál z nemocničního prostředí takhle bavit, tak bych mu za žádnou cenu nevěřil. Skvělej cast . ()

ruhebitte2010

Tento seriál sleduji již dlouho, vždy jsem u něj ronil slzy, ale po tom co přišel McKidd alias doctor McKinder jsem se i zamiloval. Od té doby nevynechám jedinou premiéru a z důvodu jiného času v USA v noci často oka nezamouřím. Nemůžu jinak, prostě 5*. ()

Radim

Pro mě patří tento seriál mezi to nejlepší, co jsem viděl, a srdeční záležitost. Po shlédnutí finále 5. série jsem musel konstatovat, že lepší finále seriálu jsem ještě neviděl. Tedy až do finále 6. série, které předčilo vše, co jsem od avízovaného skvělého finále čekal. ()

jasiska

Páči sa mi ako sú tu skĺbené zaujímavé medicínske prípady s osudmi veľmi rôznorodých postáv. Navyše komentáre na začiatku a na konci pridávajú pocit hlbokej myšlienky a hudba k jednotlivým dielom je proste fenomenálna. ()

thierry_14

Tenhle seriál jednoduše miluju a hned po F.R.I.E.N.D.S je můj nejoblíbenější :) Každá postava je skvěle vymyšlená a zahraná,jeden díl vás rozesměje u dalšího si zas pobrečíte,ale nikdy se nebudete nudit. Za zmínku stojí i skvělý výběr hudby,takže díky tomuhle seriálu jsem objevil a začal pravidelně poslouchat plno skupin (hlavně The Fray). btw hlavně se na to proboha nedívejte s tím otřesným dabingem na primě,kterej sem měl jednou tu "čest" slyšet...vydržel jsem asi dvě minuty - DĚS BĚS!!!;) ()

Wishkah

Některé díly jsou perfektní a některé nudné. Někdy mi to přijde jako mladší brácha pohotovosti, někdy jako jen bevarly hills 90210 z prostředí nemocnice. Prostě jak kdy ()

Chandell

“Ask most people what they want out of life - And the answer's simple ... To be happy“ --- Tento seriál mě dostal, viděl jsem ho od A do Z (prozatím je to celkem 6 sérií), což se mi ještě nikdy u těchto vícesériových kousků nestalo – výjimku potvrzující pravidlo jsou Friends. Pro mě je to seriál, který je v podstatě v každém dílu (i nějaké horší se objevily, při tom množství se není koneckonců čemu divit) našlapaný emocemi, životními příběhy (otázkou zůstává jsou-li i v reálném životě možné – o tom ale při sledování nepřemýšlím) náhodných postav – pacientů, a osudy jednotlivých (všech vynikajícně zahraných) hlavních hrdinů, u kterých si myslíte, že jejich charaktery znáte už jak svoje vlastní boty a přesto znovu a znovu dokáží překvapit. Dokonalost celku pak tvoří volba podkreslujících songů, z nichž rezultují bezkonkurenční soundtracky, díky nimž jsem už objevil několik výborných, pro mě neznámých interpretů. Na závěr jen dodám, že český dabing (TV Prima), ač se snaží sebevíc, se v žádném případě nemůže vyrovnat anglickému originálu. ()

Shedom

(Obsahuje mierne SPOILERY). Prvýkrát som Chirurgov zaregistrovala pred dávnymi rokmi, keď som začula upútavku na Prime na tento, citujem, "kultový" seriál, čo mi udrelo do ucha s tým, že by som v rámci všeobecného rozhľadu mala vedieť, o čo ide. Prvé dojmy boli asi v duchu, že je to povrchný, krásne a lákavo vyzerajúci dezertík (niečo na spôsob Zúfalých manželiek), ktorý sa ale snaží vyzerať hlbší, než v skutočnosti je. Neznášala som Kristínu, Karev mi prišiel nedotiahnutý, Meredith nudná, nemastná neslaná...ale aj namakané songy v každej časti, situácie, prípady zaujímavé, zápletky a vzťahy komplikované a pútavé, zároveň však často aj dosť naivné a nereálne. Postupom času som plynule prešla z pasívneho sledovateľa na závisláka a Chirurgovia postúpili do mojej seriálovej Top. Asi každá jedna časť (snáď len s výnimkou posledných dvoch sérií) ma dokázala rozplakať, rozosmiať a naviac nejakým čudným zázrakom sa tam vždy riešilo niečo čo veľmi pripomínalo moju situáciu v reáli...vždy som sa tam našla... Toto ma na tomto seriáli fascinuje asi najviac. Našlo sa tu niekoľko momentov, ktoré podľa mňa hraničia s genialitou, no napriek tomu nedávam 5*. A to z toho dôvodu, že je tu tiež hodne slabých chvíl, postáv, liniek, ktoré ma niekedy až otravovali (napr. Addisonino odskočenie si do LA, Izziine vidiny Dennyho a tiež stále nemôžem prísť na chuť Lexii,...). Na druhú stranu skvelé postavy (ako napísané, tak aj zahrané) Baileyovej, McDreamyho, šéfa Webbera a prvé dve série majú u mňa plné hodnotenie. EDIT po 10: sérii: Žiaľ, na kvalitu prvých 2-3 ( s privretím oka 5-tich ) sérii už môžem len spomínať. Škoda, že pôvodná zostava nedostáva toľko priestoru a od zlúčenia s Mercy-West sa pozornosť rozdrobila na nové pre mňa absolútne nezaujímavé postavy (Kepner, Jackson, všetci noví rezidenti...z ktorých vytrvalo ostávajú iba tí najotravnejší a zrovna zaujímavejších postáv ako Brooks, Murphy sa rýchlo zbavujú) a pribudlo afektu nad moju únosnú mieru. Cristinin odchod bude možno pre mňa pomyselným klincom do rakvy...Ale závislosť je závislosť - kým stále môžem počúvať na začiatku a na konci „Meredithine rozumy“ a pozerať sa na tie krásne zábery Seattlu (zamilovala som si to mesto práve kôli Chirurgom...a potom ešte Killingu a knihám Betty MacDonald), tak majú Chirurgovia moju pozornosť. A aj keď mám dojem že sa varí z vody, až raz skončia, bude mi to chýbať. Ten pocit domova... ()

Itar

Ona je to vlastně taková telenovela s doktorského prostředí. Ale zatraceně dobře zvládnutá telenovela. Dějová linka si stále drží napětí a hlavně smysl, což se o spoustě na vztahy zaměřených seriálů říct nedá. No a pokud pojedete opravdu popřádku, čeká na vás rozhodně i dobře rozvržená dávka emocí. Suma sumárum, Grey's Anatomy mi krásně doplňuje další dva 'doktorské' seriály, House M.D. a Scurbs. ()

Mikeowka

Dokonalost! Neznám seriál, u kterého bych se v jednom dílu xkrát zasmála a xkrát zaplakala.... / 6.10.2013: Ne, tohle je fakt asi nejlepší seriál. ---- S05E01: "Jste v raketě. Letíte na Měsíc. Příjemný let." ---- S06E24: "Jeden chlap zrovna vystřílel nemocnici. A já nevím, kdo to přežil a kdo ne. My tady sedíme na obrubníku a támhle je psí hovno." ----- Nejoblíbenější postava: Callie Torres. Nejoblíbenější dvojice: Mark Sloan + Lexie Grey. Nejdojemnější díl: S07E18. ()

Yardie

Z počátku to byla celkem velká legrace a dost jsem se nasmál. Časem to od takového komediálnějšího pojetí přešlo k řešení vztahů. Nicméně není to pojato jako telenovela, ale velice poutavě a zábavně. Občas se také zasměju, protože některé prupovídky, narážky a hlášky jsou fakt úžasné. Celkově má seriál velikou kvalitu, je dobře natočen a má sympatické hrdiny a celkově je téměř každý díl zajímavý buď problémy hlavních hrdinů a nebo zase nějakým nemocenským problémem. Rád se dívám! Howgh! ()

Oňďo

l 1. séria » 100% l l 2. séria » 100% l l 3. séria » 95% l l 4. séria » 95% l l 5. séria » 100% l l 6. séria » 100% l l 7. séria » 90% l l 8. séria » 90% l l 9. séria » 90% l l 10. séria » 95% l l 11. séria » 95% l l 12. séria » 95% l l 13. séria » 85% l l 14. séria » 85% l ()

Sagara

Od prvej epizódy veľká láska, prvý seriál z lekárskeho prostredia, ktorý sa mi páčil a ktorý som si aj napokon veľmi zamiloval. Úžasné postavy, úžasne vzťahy a skvelé zápletky. A neskutočne baví a rozcíti aj po siedmej sérii. ()

Greg25

55% Opravdu hodně dlouho jsem se snažila na tomhle seriálu najít důvod jeho úspěchu. Nutno dodat, že marně. Chirurgové nejsou špatně natočený seriál, jen mu chybí duše, která z obyčejného seriálu udělá váš oblíbený nebo alespoň známý seriál. Já jsem tuhle "duši" u Chirurgů nenašla, není na něm nic chybného - herci, scénář, režie (i když na můj vkus moc vztahových částí), jenže té bezchybnosti chybí šmrnc a styl, takhle je to obyčejný uondaný seriál, který možná kdysi mohl mít na víc. ()

vozihnoj

Myslím, že golfista všechno brilantně vystihl. Tohle není jako Dr. House a nedá se to s ním ani srovnávat. Stejně jako se to nedá srovnávat s Chicago Hope nebo s Pohotovostí (což teprv Nemocnice na kraji města). Tohle je prostě seriál o lidech, kde všelijaké léčebné procedury pouze sekundují hlavní dějové linii. Postavy se nám tu krásně vyvíjejí a postupem času si každý oblíbí tu svou (oh krásná Ellen!). O vtipné situace zde nouze rozhodně není, ale to ani o zajímavé lékařské případy, které se Housem rozhodně zastrašit nedaly. A i když od 3. řady již kvalita jednotlivých epizod není již tak veliká, laťka je pořád velice vysoko a vy se těšíte na další díl. Další plus pro tento seriál je velice kvalitně zvolený soundtrack. Jen tak dál:) ()

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty