Počínaje Psycho, přes Základní instinkt až po Mlčení jehňátek, dostává hollywoodský thriller pořádně zabrat v tomto gagy nabitém filmu italského scénaristy, režiséra a herce Ezia Greggia. Mlčení šunek staví žánr thrilleru na hlavu a setkávame se v něm se spoustou parodovaných známych osobností buď ze světa showbyznysu (Michael Jackson, Sharon Stone), politiky (Bush, Clintonovi) nebo hororu (Alfred Hitchcock). Příběh se točí kolem pátrání FBI po nebezpečném psychopatickém vrahu. Špičkový tajný agent Jo Dee Fostar (Billy Zane) se ocitá v myšlenkovém souboji s šíleným Doctorem Animalem Kanibalem Pizzou (Dom Deluise) a ještě v tvrdším souboji s namyšlenými nadřízenými. (oficiální text distributora)

Havala

Párkrát se člověk i zasměje, to je fakt, povětšinou to je děs a bída a čekáte na další známou scénku, nic extra se nekoná. ()

NoIdentity

Poprvé mě tento film fakticky rozbil, druhé shlédnutí s odstupem několika let přineslo větší zklamání. Jednou je to možná dobré a pobaví (některé gagy jsem si pamatoval stále), ovšem napodruhé se nadšení rozhodně nekonalo. ()

GordonCZ

Ani nuda, ale ani zrovna žádná zábava. Prostě parodie, na kterou se podíváte, zasmějete se několika scénkám a vtipům a jdete dál. Film totiž nevyniká ničím, co by bylo důvodem se k němu vracet. ()

1mara2

Problém a zároveň jediný štěstí tohohle "filmu" je ten, že jsem na něj nikdy nekoukal střízlivej. Viděl jsem ho asi 4x a ani si nepamatuju, jak to vlastně dopadlo. První půlhodina je fakt povedená, plno debilních ale vtipnejch fórů, pak to začíná upadat. Možná proto jsem pak vytuhnul, nebo šel v druhém kole přepít nebezpečně se přibližující nudu. ()

Pitryx

Přesně tyhle blbiny jsou podle mého gusta. Čím více, tím lépe. Hlucho tu v podstatě není, narážek na jiné filmy až moc, legrace v jednom kuse. Skoro. Prostě zábava zaručena. Znalost jiných filmů výhodou. ()

Marg odpad!

Do dveří vejde žena v červených šatech a je to doprovázeno slovy "ááá, žena v modrém". Na podobném divném principu byla založena celá polovina "fórků". Námět přitom nezní špatně a parodovat Mlčení jehňátek v sobě skrývá rozhodně slušný potenciál. Tvůrci tohohle paskvilu tuto šanci ale, slušně řečeno, "prohospodařili!. ()

me3x®

Ja tomu dávam 5* z čisto subjektívnych dôvodov. Oboznámim vás. Presne druh filmu na ktorý musíte byť poriadne v nálade. A to sme práve mali na intráku chodbovicu, keď sme si toto pustili. A tie neskutočne plytké scény a hlášky sú ako vyšité pre takúto situáciu, totižto keď máte v sebe zopár pohárikov a jointov. heheheehe... no proste, ako dobre, že sem tam sa natočí taká blbosť, ktorú pochopí aj človek s obmedzeným vnímaním. "Toto nie je motel, ktorý sa volá cintorín, ale cintorín, ktorý sa volá motel!" "ten človek prekračuje ešte aj gravitačné zákony..." ()

jokerik

Když mi bylo asi tak 15 - přivodil mi tenhle film břicha-smíchu-bol. O deset let později: Některé scény vtipné (asi 4), jiné trapné, další ubohé. Ale stále lepší než moderní parodie snaživé. /například: tupíři/. Astala,baby,vista! Dom DeLuise se jako Hannibal celkem povedl. Hlavně zezadu :D. ()

V4nd4l

Komedie, která se snaží na diváka chrlit vtipy každou vteřinu a není divu, že při takovém množství se aspoň jednou pousměje snad každý (pokud to teda po prvních pár minutách nevypne). Vtipy sice nejsou nikterak intelektuální, ale to až tak nevadí a kdybych ten film nesledoval střízlivý nebo byl tak o 15 let mladší, asi by moje hodnocení bylo vyšší. Bohužel už jsem zmlsaný zábavnějšími parodiemi, takže je takové jaké je (po pravdě řečeno jsem se rozhodoval mezi 2 a 3 hvězdičkami). Pokud budete film sledovat na party ve větší skupině nebo jste průměrný teenager, můžete si k hodnocení přidat 1-2 hvězdičky a naopak, pokud neznáte Psycho, Základní instinkt, Mlčení jehňátek a .... teď si už nevzpomenu co všechno tento film paroduje... , tak si jednu hvězdičku uberte, protože velké množství vtipů asi nepochopíte. ()

moviefan4

Na pol trápnosť a na pol zabava. Bral som to ako čistý priemer medzi parodiami ale tak koniec bol už jedná velka nuda, nezaujimavosť a hlavne trápnosť. Pár velmi dobrích scén sa nájde ale inak nič moc teda. Také slabšie 2*. ()

MFZB

Tento filmík som videl už piaty-krát a stále je to pecka, proste nemá chyby. Aj keď vidno, že sa nejedná o nijaký kvalitný film, ale ako paródia to je super. Jedna z mojich najoblúbenejších. ()

Venceslao90

Je scestné tohle hodnotit v oblasti filmů obecně. Na poli parodií se však jedná o celkem solidní snímek, existují parodie mnohem trapnější. Já jsem si film docela užil. Je však nutné znát velmi dobře parodované filmy (hlavně Psycho a Mlčení jehňátek), jinak 3/4 vtípků nepochopíte. ()

endrix

Před všemi Děsnými bijáky a jim podobnými parodiemi tu bylo Mlčení šunek. Vydalo se po "téměř" (nezapomínáme na tebe, Mele Brooksi) nevyšlapané cestě a to mohlo znamenat buď bombu nebo katastrofu. Stalo se to druhé. Jednu hvězdu za závěr, u kterého jsem se doopravdy pobavil. ()

v.indruchova

Šílená a nelogická blbost, to je, ale pokud zapomenete na logiku a zákony gravitace, dobře se pobavíte. Partner by dokonce hodnotil za čtyři, ale já dávám za sebe tři hvězdy. Parodie na psychopaty různého druhu :) Viděla jsem to s čes. dabingem. ()

wray

Ked som to zhliadol prvykrat tak mi to prislo ako uplne super parodia, strasne vtipne, kopec srandy a - proste taka klasika... Ked som si to pozrel znova dnes tak uz to bolo wtf, trapne, slabe, nudne :( Pripustam, par scen tam bolo stale takych co vyvolalo usmev, ale celkovo to strasne zaostava za tym filmom ktory si pamatam z "detstva". Skoda :( ()