Reklama

Reklama

Místo zločinu České Budějovice

(seriál)
  • Slovensko Miesto zločinu České Budějovice
Česko, 2023, 13 h 11 min (Minutáž: 56–71 min)

Kamera:

Asen Šopov

Hrají:

David Novotný, Leoš Noha, Judit Pecháček, Filip Březina, Pavla Beretová, Jitka Schneiderová, Martin Myšička, Tereza Brodská, Miroslav Táborský (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Po Místech zločinu z Plzně a Ostravy se zločin přestěhoval do jižních Čech. Kromě vyšetřování a náhledu na kriminalistickou práci přinese seriál také pohled do soukromí postav. Šéf vyšetřovacího týmu Karel Dvořák (David Novotný) sloužil dříve u tajných služeb a nepřímo zavinil fatální zranění kamaráda. Jeho osobní linka se prolíná okrajově celou touto řadou seriálu. Diváci se mohou těšit i na Emu Grodskou (Pavla Beretová), která je z Ostravy převelena do Českých Budějovic na místo šéfky tamní kriminálky. Kromě služebně starších vyšetřovatelů se seriál zaměří také na mladou dvojici kriminalistů v podání Jany Šímové (Judit Pecháček) a Petra Brauna (Filip Březina). Tým doplní rovněž státní zástupkyně Lucie Veselá (Jitka Schneiderová) a soudní lékař Alex Karpenko (Martin Myšička). (Česká televize)

(více)

Recenze (43)

Vercinix 

všechny recenze uživatele

Nevím, zas tak strašné (na zdejších 47%) mi to nepřišlo. Nuceného feminismu tam bylo více než v sérii o Ostravě (v Ově by to fakt bylo už neuvěřitelné). Rád jsem ale viděl svou rodnou krajinu JČ, která zde byla pěkně zachycena (občas mi to přišlo spíš jak nějaký krajinářský snímek). Ale ani jeden díl z Písku? Styďte se :D ()

jfaba 

všechny recenze uživatele

Těším se až bude seriál ,,Místo činu Duchcov". Nic proti Duchcovu a ani proti obyvatelům tohoto pěkného města, ale běžte už ČT do všech končin s těmito volovinami, které se blbostmi jen hemží. To se na to nedíváte, než to vydáte? Např. v posledním díle. Kulku z těla máme zastavila se o kost. A na konci je vidět jak kulka vyšla z těla oběti! Jedna hvězda za krásy jižních Čech a druhá za Romana Skamene. Proč tento HEREC nehraje víc? ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

Vypadá to, že ČT začíná natáčet svoje vlastní verze německých kriminálek, které se odehrávají v různých spolkových republikách. Na rozdíl od našich neschopných sousedů je naše země menší a zdejší zločinná místa mají míň dílů, netočí se čtvrt století se stovkami postav, po stránce jalovosti vyprávění jsou však na stejné úrovni. Zbytečnost, na kterou hledíte s rozčarováním. 50%. ()

krokodlak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Od jiných přemnožených produktů tohoto spíše konzervativního typu současných českých detektivek se Budějovice liší celkem věrohodným zasazením do jihočeských a pohraničních lokací a originálním obsazením ústřední dvojice kriminalistů Davidem Novotným a Leošem Nohou, mezi nimiž vcelku funguje chemie, co se týče humorných dialogů. Myslím, že tato výchozí situace by mohla umožnit vznik velmi dobré parodie, avšak tvůrci bohužel s nejvyšší pravděpodobností mysleli seriál vážně. Oba strejdové, jakož i zbytek policejního týmu a afektovaná státní zástupkyně, vrší jeden nesmyslný přešlap za druhým, aniž by bylo jakkoliv tématizováno, že toto není správný postup. Zápletky jsou uměle natahovány právě těmito pochybnými kriminalistickými kroky a často jsou navíc znevěrohodňovány podivnými poloamatérskými (kdyby aspoň úplně) výkony ve vedlejších rolích. Nejlepší byly (vedle zemanovské Kvadratury muže se skvělým Matějem Hádkem) dva díly ve Hřebejkově režii, protože pracovaly se zábavnými karikaturami filmařského a uměleckého prostředí, přičemž odlehčenější atmosféra dokázala zlegitimizovat obskurnost scénáře. Oproti tomu co do pokleslosti vede druhý díl, jenž si dokonce vysloužil mou samostatnou glosu o geniální postavě úchylného jazzového kontrabasisty ve strhujícím podání Jakuba Tvrdíka. Naopak suverénně nejlobotomičtějším prvkem seriálu byla po celou dobu se táhnoucí zápletka agentské minulosti Novotného postavy (au, ty neustálé flashbacky z Bejrútu) okořeněná o neuvěřitelně podivnou Terezu Brodskou, u níž jsem vůbec nedokázal rozpoznat, jestli zešílela jen její postava, nebo i ona sama. Absolutním vrcholem bizáru je pak závěrečná nevkusná aktualizace s válkou na Ukrajině, kam by měl být náš agent W4C skřížený s Jirkou Hradcem poslán ke špehování ruských vojevůdců poté, co jsme protrpěli 13 dílů s jeho chaotickou nekompetencí. ()

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

David Novotný jako šéf  českobudějovické mordparty, která vyšetřuje případy dle scénáře autorů Policie Modravy, takže výsledkem je něco, co se nedá moc pochválit, zapamatovat kvalitou a jako divák se k tomu nebudu vracet. Soutěž v trapných a trapnějších momentech Nohy, Novotného mistrovství v akčním víceboji a agentování, Březina v rekordu přehlednutelnosti a Bardos v šampionátu nemožného oblíkání... vlastně jsem se spletl, tohle si zapamatuju navždy ... nebo aspoň do další pondělní premiéry. ()

Galerie (218)

Zajímavosti (26)

  • Kurátor Korec (Marek Němec) bydlí na adrese Ve Školkách 310, Hluboká nad Vltavou. Atypický objekt, který připomíná selské baroko, je objektem Montessori školky. (sator)
  • Když rybář přichází k zavražděné, tak jí kouká z loďky ruka i s rukávem. Když přijde blíž, má ho shrnutý. Při ohledávání patologem už ho má zase vytažený. (miz.)
  • Točilo se v parku zámku Blatná, který se nachází ve stejnojmenném městě asi 60 kilometrů severozápadně od Českých Budějovic. Zámek patří mezi stavebně historicky nejhodnotnější a architektonicky nejvýznamnější památky svého druhu v České republice. (sator)

Reklama

Reklama