Reklama

Reklama

Místo zločinu České Budějovice

(seriál)
  • Slovensko Miesto zločinu České Budějovice
Česko, 2023, 13 h 11 min (Minutáž: 56–71 min)

Kamera:

Asen Šopov

Hrají:

David Novotný, Leoš Noha, Judit Pecháček, Filip Březina, Pavla Beretová, Jitka Schneiderová, Martin Myšička, Tereza Brodská, Miroslav Táborský (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Po Místech zločinu z Plzně a Ostravy se zločin přestěhoval do jižních Čech. Kromě vyšetřování a náhledu na kriminalistickou práci přinese seriál také pohled do soukromí postav. Šéf vyšetřovacího týmu Karel Dvořák (David Novotný) sloužil dříve u tajných služeb a nepřímo zavinil fatální zranění kamaráda. Jeho osobní linka se prolíná okrajově celou touto řadou seriálu. Diváci se mohou těšit i na Emu Grodskou (Pavla Beretová), která je z Ostravy převelena do Českých Budějovic na místo šéfky tamní kriminálky. Kromě služebně starších vyšetřovatelů se seriál zaměří také na mladou dvojici kriminalistů v podání Jany Šímové (Judit Pecháček) a Petra Brauna (Filip Březina). Tým doplní rovněž státní zástupkyně Lucie Veselá (Jitka Schneiderová) a soudní lékař Alex Karpenko (Martin Myšička). (Česká televize)

(více)

Recenze (42)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na úrovni Místa Zločinu Plzeň. Všechno hlavně zabíjí nesympatický vyšetřovací tým ve kterým nefunguje vůbec žádná chemie. Novotnýmu bych policajta i věřil kdyby ho nestylizovali jako akčního hrdinu a celá ta vedlejší linka je trapná a nezajímavá. Neherci Bárdos a Březina jen prázdně odříkávají repliky ze scénáře a jejich postavy působí jak bez života. Beretová je tu úplně zbytečná a důvod její účasti tak úplně nechápu. Postupem času mě nakonec nejvíc bavil Noha který sice působí jako by zabloudil ze záchytky na kriminálku, ale jeho hlášky aspoň pobaví. No pár dílů je aspoň průměrných a jediný nadprůměrný kde jsem uvažoval i o čtyřech hvězdách je devítka. Naopak naprosto neuvěřitelný je ten poslední. To prostě nevymyslíš. Takže myslím si, že dvě jsou tak akorát a vzhůru do Místa Zločinu Ostrava páč jsem vocas nepoučitelnej.40% ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Možná o chloupek lepší než Ostrava a rozhodně lepší než Plzeň, ale ve své podstatě pořád to samé dokola jen s jinými postavami. Sice s Ostravou to spojuje Pavla Beretová, ale ta je zde tak okrajově, že tam ani být nemusela. Hlavní čtveřice vyšetřovatelů je kromě Davida Novotného absolutně nezajímavá, okrajově se dotkneme osobního života Novotného, jinak ani náznak, což já ovšem hodnotím kladně. Krimi příběhy jsou sem tam tuctové, sem tam docela i zajímavé. Celkově to není úplně špatné, je to prostě průměr, který budete mít rádi podle toho, zda se vám tento typ krimi seriálů líbí. Já osobně to beru a Novotného s Nohou bych si dal klidně i v dalších dílech. ()

Reklama

krokodlak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Od jiných přemnožených produktů tohoto spíše konzervativního typu současných českých detektivek se Budějovice liší celkem věrohodným zasazením do jihočeských a pohraničních lokací a originálním obsazením ústřední dvojice kriminalistů Davidem Novotným a Leošem Nohou, mezi nimiž vcelku funguje chemie, co se týče humorných dialogů. Myslím, že tato výchozí situace by mohla umožnit vznik velmi dobré parodie, avšak tvůrci bohužel s nejvyšší pravděpodobností mysleli seriál vážně. Oba strejdové, jakož i zbytek policejního týmu a afektovaná státní zástupkyně, vrší jeden nesmyslný přešlap za druhým, aniž by bylo jakkoliv tématizováno, že toto není správný postup. Zápletky jsou uměle natahovány právě těmito pochybnými kriminalistickými kroky a často jsou navíc znevěrohodňovány podivnými poloamatérskými (kdyby aspoň úplně) výkony ve vedlejších rolích. Nejlepší byly (vedle zemanovské Kvadratury muže se skvělým Matějem Hádkem) dva díly ve Hřebejkově režii, protože pracovaly se zábavnými karikaturami filmařského a uměleckého prostředí, přičemž odlehčenější atmosféra dokázala zlegitimizovat obskurnost scénáře. Oproti tomu co do pokleslosti vede druhý díl, jenž si dokonce vysloužil mou samostatnou glosu o geniální postavě úchylného jazzového kontrabasisty ve strhujícím podání Jakuba Tvrdíka. Naopak suverénně nejlobotomičtějším prvkem seriálu byla po celou dobu se táhnoucí zápletka agentské minulosti Novotného postavy (au, ty neustálé flashbacky z Bejrútu) okořeněná o neuvěřitelně podivnou Terezu Brodskou, u níž jsem vůbec nedokázal rozpoznat, jestli zešílela jen její postava, nebo i ona sama. Absolutním vrcholem bizáru je pak závěrečná nevkusná aktualizace s válkou na Ukrajině, kam by měl být náš agent W4C skřížený s Jirkou Hradcem poslán ke špehování ruských vojevůdců poté, co jsme protrpěli 13 dílů s jeho chaotickou nekompetencí. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Schováváte se, máte vypnutý telefon a prohodil jste nám šéfa oknem." Tak to by na obvinění z čehokoli mělo stačit. A pachatele usvědčíme pachovkama, jak je v Budějovicích zvykem. U toho jsem dost trpěl. Ovšem major Dvořák byla zábavná figurka. Byl věcnej, stručnej, vtipnej a neváhal svou barelovitou postavu vysílat do boje. To mě fakt bavilo. Pak jsem byl schopem brát vážně ještě státní zástupkyni Veselou. Zbytek týmu totiž stál za prd a o parodii na operativce v podobě kpt. Hudce snad ani nechci psát. Pokud však někoho zajímá, jak se infiltrujou Kelti, jak se pije nealko dvanáctka nebo jak se postupuje právem nasranýho, tak mohu Budějovice doporučit. ()

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

David Novotný jako šéf  českobudějovické mordparty, která vyšetřuje případy dle scénáře autorů Policie Modravy, takže výsledkem je něco, co se nedá moc pochválit, zapamatovat kvalitou a jako divák se k tomu nebudu vracet. Soutěž v trapných a trapnějších momentech Nohy, Novotného mistrovství v akčním víceboji a agentování, Březina v rekordu přehlednutelnosti a Bardos v šampionátu nemožného oblíkání... vlastně jsem se spletl, tohle si zapamatuju navždy ... nebo aspoň do další pondělní premiéry. ()

Galerie (218)

Zajímavosti (26)

  • Dvořák (David Novotný) má v kanceláři maďarský rozhlasový přijímač Melodyn R4900 vyráběný v letech 1968–1971 firmou Videoton v Székesfehérváru. (sator)
  • Obraz „Modlitba za oběšence“ od malíře Soběslava Pinkase je z roku 1861 a na 150 let zmizel ze světa. Pinkas tehdy vyobrazil tragickou událost, k níž byl povolán, a to sebevraždu svého přítele, malíře Josefa Wehleho. Posledním majitelem obrazu byla Alšova jihočeská galerie, která za něj zaplatila 2 miliony Kč. (sator)

Reklama

Reklama