poster

Colossus: The Forbin Project

Sci-Fi / Thriller

USA, 1970, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Joe321
  ****

  Jeden z filmů, kdy se program utrhne ze řetězu. Dnes možná ještě strašidelnější než tenkrát. Na tu dobu ale dané dohromady s celkem odpovědným přístupem. Hezké sledovat, jak Colossus prochází svojí vlastní evolucí, které se od té lidské zase tolik neliší. Podtitulek filmu The Forbin Project odkazuje na druhou hlavní postavu, doktora Forbina. Dobře zahraná role chudáka odpovědnéhé za celou tu spoušť. Konec výborný. -"In time you will come to regard me not only with respect and awe, but with love."(3.9.2011)

 • kaylin
  ****

  Docela mile mě tenhle film překvapil. Jsou tu jen interiérové scény, ale přestože je to ukecané, bavilo mě to a jako sci-fi je to funkční. Díky tomu, že od počítače se dá očekávat cokoli, ale strach z něj se graduje, je tu vytvořena velmi dobrá atmosféra, s čímž jsem ani nepočítal. Navíc to má celé takový parádní béčkový look své doby. Za mě nečekaně dobře.(27.10.2015)

 • p6qwre
  ***

  Z tohoto filmu mám dost smíšené pocity: na jednu stranu téma, které mne vždycky bavilo – superchytrý počítač se vymkne kontrole lidí a začne si dělat, co se mu zachce. Na druhou stranu se na zde zobrazených technologiích už dost podepsal zub času – není dobré ukazovat ve filmu monitory počítačů nebo záznamová média, stačí aby uběhlo 10 let a obojí už vypadá archaicky:). Ve scénáři mi navíc pár věcí nesedělo: počítač, který je géniem v X vědeckých oblastech, má zásadní nedostatky informací z oblastí jiných… Stejně tak způsob, jakým si dva PC vytvoří vlastní komunikační jazyk, mi přišel docela úsměvný. Ale i přes výše zmíněné nedostatky mne Colossus bavil, Eric Braeden zde předvádí velmi dobrý herecký výkon, prezidenta USA hraje Gordon Pinsent, který vypadá jako Kennedy, počítače si dělají co je napadne a krátká romantická část je vyřešena přímo na jedničku.(11.10.2007)

 • Braddy
  ***

  Film, který vám trošku připomene Terminátora, ale spíš celkovým vyzněním. "Hlavním hrdinou" je totiž počítač Kolos, který byl sestrojen americkou armádou aby chránil USA. Jenže SSSR taky vytvořilo podobný superpočítač. Americký systém po spuštění žádá o propojení s ruským protějškem. A oba počítače si začnou žít vlastním životem a hodlají ovládnout svět.(20.8.2003)

 • liuk
  **

  Hrozně lektorské a naivní. Sice se může zdát, že v roce 1970 bylo pekelně originální napsat příběh o nebezpečí umělé, kybernetické inteligence, ale to přece není tak úplně pravda. Vždyť už i takový Dick si toto vzal tak trochu na paškál. Povedená je sice přidaná hodnota ve formě tohoto zlotřelého armádního superpočítače jako Velkého bratra, ale tím to bohužel končí. Zbytek je přeidealizovaná pravdoláskovná divnost o povídání si amerického a sovětského počítače o světovém míru. Ale tak prosím, to by ještě šlo, kdyby to mělo nějakou hloubku. Což teda nemá. Jenže zažijete tady i hroznou romanci nebo vysvětlování člověka počítači, co dělá muž se ženou v posteli. A to už si fakt radši pustím jakéhokoli Knight Ridera. Wargames o počítači nebo Fail-Safe o lidech jsou prostě mnohem, mnohem lepší. Colossus: The Forbin Project právě naopak vypadá jako když ho napsal počítač vytvořený pro vyučování v mateřské.(30.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace