Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

megajalec

Film sladký ako bozk :) Jedno klišé strieda druhé, ale napodiv to celé ako jeden celkom funguje celkom v pohode. Má to slabšie miesta, nepáčilo sa mi napríklad prezradenie konca v 3/4 filmu (i keď sa dal očakávať, ale predsa len), ale aj pekné miesta (záber s labuťami). Slabšie 4*, s tým, že som čakal niečo oveľa horšie. A Rachel vyzerala úplne sladulinká, presne taká, ako sa pre tento typ filmu hodí ()

iheartmovies

Krásný příběh, úžasně zfilmován, poněkud neoriginální nápad, který však stejně zaujme. Romantický, trošku až tuctový příběh o jedné velké lásce, kdy si dívka musí vybrat mezi penězi a citem. Rodiče samozřejmě podporují dívku v tom, aby se rozhodla pro peníze. Film pro beznadějné romantiky. Naprosto krásné, romantické, citlivé, neuvěřitelné a s úžasným Noahem (Ryan Gosling) a skvělou Allie (Rachel McAdams). Doporučuji, pět hvězdiček.:) ()

La.Nia odpad!

Co je na tom krasneho ? Bohate, totalne rozmaznane dievca nevie co chce, alebo inak: chce vsetko. Ok ok, prezije nezabudnutelnu letnu lasku s chudobnym chlapcom, rodicia ju prekazia lebo chcu pre svoje dievcatko len to najlepsie. Po case sa opat sialene zalubi, zasnubi a je same milujem ta sem, milujem ta tam.,..akonahle vsak vidi v novinach svoju letnu lasku stat pred krasnym bielym domom odchadza za nim aby sa presvedcila ci je ok a povedala mu ako svojho snubenca miluje....ale na dalsi vecer nato uz je s nim v posteli a ziari stastim, nepocituje potrebu niekomu nieco vysvetlit, uviest veci na pravu mieru. Pride jej matka, ktora jej oznami sokujuci spravu ze jej snubenec prisiel do mesta kedze sa mu niekolko dni neozvala, nasleduje hadka a priznanie matky ze aj ona kedysi milovala robotnika no zivot sa rozhodla prezit po boku bohateho muza. Takze jej da pozehnanie a odovzda dopisy ktore po celych 7 rokov schovala... Ale prosiiiiiiiiiim vaaas, toto je uplne lacny pribeh, prkotina, nezaujmava, absolutne nie je dojimava. Romanticke filmy mam rada, co to mam odpozerane a hned teraz ma napadne minimalne 10 filmov ktorym tato hlupost nesiaha ani po clenky .... Navyse som to po hodine a pol musela pozerat s pretacanim lebo mi bolo luto stratit nad tym filmom zvysnych 30 min. Tak ! ()

mmatuli

Moc pěkný romantický film. Původně jsem četla, asi před 12 lety, knihu zakoupenou v Anglii, která ve mně zanechala dojem. Takže film mě více než potěšil. ()

Moni33

Už od začátku jsem si myslela, že celý ten příběh nějak souvisí se starým párem a to mi na celém filmu taky přišlo nejúžasnější! kdybych měla posoudit jen příběh, který četl z deníku, byl to pro mě až moc romantiky a navíc někdy jsem nemohla pochopit proč se Allie tak špatně rozhoduje! A říkala jsem si, že kdybych byla jí, tak se v několika situacích zachovám úplně jinak! Každopádně konec byl velmi dojemný a taková láska je možná vážně jenom ve filmech... Jinak Rachel McAdams mám jako herečku velmi ráda, takže jsem ráda, že jsem viděla opět další film s ní a Ryan Gosling je velmi příjemný herec. ()

Seev

Romanťák lehce předvídatelný, těžce vykalkulovaně dojímavý a k tomu všemu neskutečně dobrý. A ty dva to hrajou tak dobře, že na všechno ostatní stejnak zapomenete. ()

Mickey17

Stokrát videné/počuté téma o láske dvoch ľudí z rozdielnych spoločenských vrstiev. Avšak táto je spracovaná naozaj vynikajúco. Amerika 30. a 40. rokov je naozaj krásna, a scéna plavby loďou po jazere plnom labutí je jedna z najkrajších, aké som v romantických filmoch videl. Skvelá ústredná dvojica a hudba Aarona Zigmana, skladba On the Lake je neskutočne nádherná. ()

mata77

MTV 2005 Movie Awards - Najlepší bozk vo filme. To hovorí za všetko. Pri Zápisníku som na chvíľu zabudla, ako to v živote chodí a že nie vždy láska hory prenáša. Moje srdce sa úplne roztopilo a duša mi pookriala. Dojímavý koniec celý dojem z filmu len a len umocnil. ()

PrincessB

Jedno velké klišé a kýč, ale to by ještě tolik nevadilo. Jen kdyby to nebylo tak lehce předvídatelné (já sama jsem věděla hned po prvních pár minutách, jak to celé skončí a kdo jsou vlastně ti staří lidé). Navíc mi Ryan Gosling přišel extrémně nesympatický a více jsem fandila Allieninému snoubenci, než jeho postavě. ()

Paladin25

Jeden z najromantickejších filmov aké som kedy videl. Herecké obsadenie je jednoducho fantastické a celý film funguje presne tak ako má. ()

Elyurias

Krásný film, Noe je strašně sympatická tvrdohlavá postava. Ten závěr tak hrozně hraje na emoce až si říkám, že už si to nesmím znovu pouštět a stejně to za rok nevydržím a kouknu se zase. Láska s menšími i většími karamboly na celý život? Proč ne?! Umím být občas hrozný cynik, ale u toho filmu to nezvládám. + scéna na ruském kole je skvělá :) ()

mkee

Veľmi dojímavý a úprimný film, ako máloktorý iný. Ryanovi jednoducho idú lakonicky ladené a nenútené dialógy, vie zaujať a budí dobrý, vyrovnaný, pokojný dojem. Rachel je očarujúca, úžasná a nádherná. Jej nevinne krásnej infantilite sa dá s ľúbosťou nazerať a priúčať, ako byť šťastným. Hádam aj takto jednoducho môže chutiť život, nielen na snímke. ()

psychohippo

Viděl jsem na Sv. Valentýna a sedlo to. Sedne to však i kdykoliv, kdy se rozhodnete, že opravdu chcete něco romantického, něco, co jen naznačí myšlenky, něco, v čem mraky na obloze jsou vždy pozvánkou pro svit slunce a šílený liják je erotickou předehrou vášnivého milování, nikoliv sexu. A vy víte, jak to bude, vždyť se vám, stejně jako postavám ve filmu, vše v životě točí dokola a chcete poslouchat a zažívat stále stejné příběhy, ty pohádky se šťastným koncem. Plně uznávám, že takové filmy mají své místo, obzvláště, když se povedou natočit tak, že výše uvedeným kritériím odpovídají. Zápisník se tak dle mého vyvedl. Doporučuji srovnat roli a projev Goslinga s novějším Blue Valentine. Dobře obsazená ženská generační linie (jak si povšimla má žena). A ta kamera a záběry vůkol... Byl Valentýn, vedle mne seděla moje žena, na stole růžový francouzský sekt, co jiného k tomu za film. 75% za pěkný večer... ()

Blazis34

Velice hezky zinscenovaná knižní předloha od Nicolase Sparkse. Romantické drama nám nabídlo příběh dvojice, kde je každý odlišný, ale právě to jim zajistilo, že si vzájemně rozuměli a prožívali krásné období. Jak to tak bývá, přišly problémy a životy obou se změnily, a to výrázně hlavně u Allie. Líbilo se mi, jak tvůrci dali dvojici znovu dohromady a vyřešili propletený trojúhelník. City a emoce čišily z každé závěrečné scény a moc se mi líbilo, jak jsme se dostali k první dvojici, kde starý pán předčítá ze zápisníku "své" pacience. Nakonec na to krásně navázal příběh z minulosti a my se dostali do přítomnosti a konečně zjistili kdo je co zač. Herecké výkony Rachel McAdams a Ryana Goslinga opravdu chválím, stejně jako vybraná prostředí a celý děj tohoto filmu. Uděluji zasloužené čtyři hvězdy - 80%. ()

kominik18

Samá krásná romantika. Dojemný příběh, který je krásně vyprávěn. Bezvadné obsazení. Žádná Osarová záležitost, ale to v tomto případě vůbec nevadí. ()

hoffman.jan

Nepovažuju se za romantika, daleko bližší je mi kousavý, cynický humor, ale tohle mě naprosto smetlo. Konec byl sice trochu patetický, ale jinak to ani dopadnout nemohlo. A Rachel McAdams je kapitola sama o sobě. ()

mArtinko5MB

Už po pol hodine dôjde väčšine, ktorá bije a kam sa bude dej filmu uberať. Dôležité je však prevedenie s príjemnou veľmi dobre ladiacou hudbou, ktoré dostane nejedného diváka. Minimálne pre mňa to je jedna z najlepších romantík, ktoré som zhliadol. Čerešnička na torte sú herecké výkony Ryana a Rachel, ktorí dotvárajú tú sladkú atmosféru 87%. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce