Judhisthira

Robert dokázal krásně vykouzlit atmosféru newyorského Bronxu 60. a 70. let a na ní postavil povedenou gangsterku ze staré školy. 75% ()

Brůny

Ačkoliv je tento film již z roku 1993, poprvé jsem ho shlédl teprve nedávno. Film si mě okamžitě získal. Skvělé herecké výkony, a velice uvěřitelná atmosféra mafiánského prostředí. ()

brasek

Podľa hodnotenia... nuž sklamanie a vždy som mal pocit, že tento film nie je nič moc. Mám rád filmy z gangsterského prostredia, ale v tomto snímku je veľa balastu. Ako inak nazvať to, že dej chce rozvíjať okrem témy mafie aj rodinné problémy, rasové problémy, lásku a ani jedna vec z menovaných nie je rozvinutá?! Mám pocit, že De Niro sa chcel týmto filmom priblížiť k slávnym mafiánskym filmom, ale bohužiaľ splodil nepodarok. ()

gezper

Kvalitní, divácky lehce přístupná (neutopí se v počtu postav, žádné zběsilé zabíjení) a podmanivá mafiánská podívaná. Kladu si teď několik otázek a né na všechny nacházím uspokojivou jednoznačnou odpověď. Měl De Niro raději víc točit na úkor hraní? Proč se v každém druhém mafioso filmu hlavní italský boss, jeho brácha nebo přinejmenším pravá ruka jmenuje Sonny? A je lepší 'Mario's test' nebo 'door test' na poznání té pravé? [80%] ()

Desmi

Robert by měl mafiány hrát, ne je točit. Tohle byla dost nudná gangsterka, pokud se to jako gangsterka dá vůbec označit. Příběh, jakkoliv je nevšední, vlastně nevypráví o ničem velkolepém. Příběh o mafiánovi, který snad až na jednu vraždu vypadá čistě jak lilie a o klukovi, který se stal jeho nevlastním synem. Připadá to jako šrot jenom mě ? ()

ludovit14

Palminteri,si vydobyl rolu SONNYHO,ktorú zahral ako najväčší profík-ktorá zároveň odštartovala jeho filmovú kariéru.R.De NIRO nám dokázal,že má veľký talent-čo sa týka aj réžie.Kde nám ukázal príbeh mladého chlapca a zároveň jeho syna Calogero(Lillo Brancato),ktorý bol očarený spôsobom života mafiánov-ktorým šéfoval Sonny a chcel sa stať jedným z nich.Mafiánske filmy majú vždy nádych niečoho cudzieho,ale toto nie je klasický príbeh o mafii ako sme zvyknutý-skôr o živote prostých ľudí pod touto "ochranou".HOD:90%. PS: VIDEL 3 krát.Ešte raz, skvelý her.výkon Chazza Palminteriho a Nirovi sa tento jeho debut vážne podaril! ()

kolly13

Člověk sáhna po filmu starém 20 let a je nadmíru uhranut jeho kvalitou, to se moc nestává. De Niro dokazuje režisérské vlohy v kombinaci s hercem, necpe se do každého záběru, ale ani nechybí. Organizovanost příběhu, detaílů či ostatních herců je velice působivá. Jen vlastně nevím, proč mi to dohromady nedává pět hvězd, protože maximálně 4 a půl. Možná příště. ()

jackalsc

Výborná gangsterka, velice dobrý scénář. Robert de Niro v roli poctivého autobusáka, který pořád poučuje svého syna a varuje před mafiánským bosem Sonnym, oprávněně a celkem nadarmo. Italská mafie si vždy potrpěla na rodině a v,, přátelských vztazích" mezi sebou. Nemůžu nic vytknout 100% ()

987Castiel

Just another Bronx tale v podaní De Nirovej réžie kde si tentoraz zahral slušného obyvateľa. Prostredie NY v 60. rokoch je kapitola o ktorej sme už toho videli veľa a predsa nás baví. Jedno sa však nemení, deti si nevyberajú zrovna najlepšie vzory v živote... Calogero mal toho najtvrdšieho chlapíka celý čas vo svojom dome. Dobová hudba super a ozaj nevidím dôvod ubrať hviezdu za nič. Svojou jednoduchosťou nádherný film po každej stránke! Naj hlášky: "She was tall, she was beautiful, but she was black.", "The saddest thing in life is a wasted talent." a samozrejme "Nobody cares.". ()

argo.smile

Nadmierna spokojnost. Keby nebolo kanalu Film +, tak ani neviem, ze je takyto super snimok o dospievani talianskych deciek v Bronxe. ()

r007

Úžasný příběh kluka, který vyrůstal mezi mafiány a přesto se z něj nestal mafián. Pro mě nezapomenutelný film, vlastně příběh o vzorech pro dospívajícího chlapce, na jedné straně čestný a přímý otec, na druhé straně mafián, který zabíjí klidně za bílého dne a přitom dodržuje své vlastní morální zásady a snaží se kluka také vychovávat. Pro mě také krásný příběh lásky a nezapomenutelná scéna s odemčením dveří v autě. Nemůžu jinak než 5 hvězd. ()

Kozlowski8

Krásně vyprávěný příběh z mafiánského prostředí Bronxu 60. let a výtečně charakterově rozvinuté postavy zdejších mafiánů, kluka ze sousedství, jeho kámošů a jeho táty, coby obyčejného chlápka, řídícího autobus. Skvělá atmosféra, která vás absolutně vtáhne do dění a život v ulici, kde se podstatná část příběhu odehrává, maximálně prožíváte společně se všemi postavami. Vše krásně doplňuje úžasná hudba Butche Barbelly. Jediná drobná slabinka filmu je ve slaďoučké vztahové linii Calogero - černošská dívka. Robert De Niro ukázal, že není jen geniální herec, ale rovněž vynikající režisér (byť to v jeho mnohem později natočeném snímku Kauza CIA úplně nepotvrdil). 85%. ()

Fender

Příběh je docela jednoduchý, ovšem plyne velmi poutavým způsobem, hlavně díky dobrému scénáři, že se z něho stává skutečně povedený film. Říkám si, že se zde tak trochu De Niro inspiroval Scorsesem, až mě úplně zahřálo u srdéčka, že tyhle typy filmů, ve kterých si díky Scorsesemu mohl zahrát pro něj byly docela osudové a oblíbil si je natolik, že měl touhu si podobný snímek zrežírovat také on sám. Film jako debut je značně povedený, rozhodně se Robert nemusí za svůj režisérský pokus stydět. ()