• tron

„Moje konanie je neetické.“ – „Ale sympatické.“ Stallone sa odjakživa snažil zaujať niečím iným, než len svojimi svalmi. Mnohí nevedia, že bol nominovaný na Oscara za najlepší scenár a herecký výkon v hlavnej úlohe. Ale mohol si za to aj sám, keď do fanúšikov donekonečna ládoval nekonečné série ROCKY a RAMBO. Ako 80. roky odchádzali, pochopil, že na akčnom poli porazil Sovietov a neoficiálne vyhral vojnu vo Vietname a tak začal pokukovať po „normálnejších“ filmoch. Riskoval kariéru hraním v komédiách (OSKAR), prikývol na buddy movie (TANGO A CASH) a k tradičnej akcii sa vrátil už len zriedka (CLIFFHANGER). KRAJINA POLICAJTOV je mimoriadnym filmom. Nie, že by bola aj filmom dobrým. Tým nebola v roku 1997 a už nikdy nebude, nech sa režisér a scenárista Mangold akokoľvek snaží tvoriť príjemne ospalú melancholickú atmošku. Je však obdivuhodné, ako si Sly išiel za svojím: vyhliadol si „nejednoznačný“ scenár a držal sa ho ako jazdec koňa na parkúre. Kvôli úlohe výrazne pribral a sklopil zrak pred slávnejšími kolegami (De Niro a Keitel - prvý raz sa stretli v ŠPINAVÝCH ULICIACH). Nápad s policajným mestečkom je výborný, takisto zaujímavé herecké obsadenie (Liotta, Patrick, Spencer, Berg) má niečo do seba. Kvalitný film to nie je, je skrátka príliš nudný a rozpačitý. Napriek tomu to nie je úplne premárnená možnosť a Stalloneho si vždy rád, neviem prečo, pozriem ako nahluchlého šerifa Freddyho Heflina. Samotára, trpiaceho s trpiteľským úsmevom uštipačné poznámky svojich "lepších" kolegov, medzi ktorých nikdy nebude patriť.(20.11.2004)

Podlé mého se jedná o jeden z těch filmů, které zůstanou asi navždy nedoceněny a svým způsobem i nepochopeny.... Sly v pro něj velmi netradiční roli přímo exceluje a celkově mi jeho hlavní postava - na první pohled neškodného charakterního chudáka - dost sedí. Drama poté dokresluje děj okolo na první pohled ideálního předměstí, kde není všechno tak, jak se na první pohled může zdát. V excelentním hereckém obsazení poté oceňuji především Roberta Patricka, jehož role mi po Slyovi uvízla v paměti asi nejvíce.(26.1.2013)

"Nemusí být všechno hexagonální konspirace." Nemusí, ale všechno tomu naznačuje. Vždyť Superman Babitch skočil z mostu a utopil se. Tomu mám jako věřit? Vždyť já Supermana znám, ten umí lítat a že by neuměl plavat? Na tento špek neskočím ani já, natož šerif Heflin. Tomu to procitnutí trvá trochu déle, ale taky to dá. Ovšem věřit tomu, že policisté jsou korumpováni mafií? Tak na to už vůbec neskočím. Snad tedy ve 37. newyorském okrsku, ale ono je to jedno. Tady jsou totiž všichni za vodou, tedy vlastně za mostem, kam chapadla inspekce nedosáhnou a šerif musí šerifovat těm, kteří jsou legálně ozbrojeni, znají právo lépe než on a hromadně jím pohrdají. Mně se to tedy celkem pozdávalo a o zákonu diagonály si ještě chvilku popřemýšlím.(19.10.2018)

O tom, že zvýšená koncentrace policistů na jednom místě nemusí být nutně přínosem. Maličko rozvolněný thriller, který sází spíš na dramatickou nežli na akční polohu. Sly si nehraje na Ramba, ba ani na Rockyho ... nicméně zdá se, že mu role dobromyslného šerifa Freddyho Heflina vyhovuje, neboť ve své úloze je velice přesvědčivý. Tak si počkejte ... jestli prohlédne - a povšimne si špíny, kterou nevidí (nebo spíš nechce vidět) ... a především - jak se zachová ... obzvláště pokud zůstane sám. P.S.: 1) Jakoby jeho příběh lehounce kopíroval základní kameny westernů ... ale to je jen takový můj čistě osobní názor - založený na neurčitém dojmu, který se nemá oč opřít; 2) Momentálně se mi nechce domýšlet, jaká může být SKUTEČNOST ... ráda bych si uchovala alespoň nezřetelné zbytky iluzí.(16.10.2014)

I přes účast všech hereckých hvězd nic než čistý průměr. Vůbec nechápu účast De Nira, jeho role byla strašně nevýrazná a v celkovém kontextu i docela zbytečná. Jediný, kdo výrazněji zaujal, je tak překvapivě Stallone coby charakterní šerif a Keitel jako zkorumpovaný polda. A taky je třeba na filmu ocenit snahu o jistou psychologii postav a to, že si nehrál na vìc, než ve skutečnosti je, a nepředhazuje nám šokující zvraty nebo velkou akci. Je to prostě jen další americká pohádka o těch čestných proti těm zlým, jakých už bylo natočeno hodně, a to mnohem kvalitněji a zábavněji. 60%(2.2.2013)

• - John Travolta, Tom Hanks a Tom Cruise byli zvažováni pro roli šerifa Freddy Heflin. (Chatterer)

• - Joeyho motocykl je 900cc Hinckley Triumph Thunderbird. (Chatterer)

• - Ray Liotta chtěl původně roli šerifa Freddyho Heflina, zatímco Sylvester Stallone chtěl roli Garyho "Figgsy" Figgise. (Chatterer)