Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Policista Ray Donlan si pro sebe a své muže s pomocí mafie zřídil městečko Garrison, oddělené od New Yorku mostem. Bydlí tu jen policisté, kteří tu jsou „v bezpečí“. Šerifem Donlan jmenoval mírného Freddyho Heflina, který by se rád stal policistou, ale slyší jen na jedno ucho, takže nemůže. O sluch přišel, když zachraňoval Liz Randoneovou, která si později vzala surového sukničkáře Joeye, také policistu, a kterou Freddy tajně miluje... Rayův synovec Murray Babitch je na silnici napaden dvojicí Afroameričanů, kteří na něj vytáhnou zbraň. Když je pronásleduje, dojde k nehodě, při níž oba mladíci zemřou. Přivolaní policisté zbraň nenajdou, tak se ji snaží do auta narafičit. Murray se obává, že přijde o odznak, a tak se vrhne z mostu. Všichni se domnívají, že utonul. Ray ho ale s pomocí dalšího policisty Jacka vytáhne a ukryje. Bojí se, že Murray, který ví o jeho čachrech s mafií, bude při vyšetřování mluvit. Přestože je jeho příbuzný, chystá se ho zabít. Podobným způsobem se už zbavil jiného policisty, Glenna Tunneye, kterého nechal zabít ve vězení, než mohl promluvit před soudem... Na místo přijíždí poručík Moe Tilden z oddělení vnitřních záležitostí, aby věc vyšetřil. Chce pomoc od Freddyho, ten ale jako obvykle váhá: je zvyklý se k ničemu nevyjadřovat a nechávat věci, jak jsou. Ray ovšem později jediným telefonátem jeho vyšetřování ukončí: jeho mocní zastánci se o to postarají sami... Joey zachází surově s Liz, což Freddymu dělá těžkou hlavu. I Joey patří k Rayově bandě. Jediný, kdo se občas staví na zadní, je Garry Figgis, bývalý parťák policisty, zavražděného ve vězení. A právě jeho dům jedné noci začne hořet; sjíždějí se hasiči a policisté, nakonec přijíždí i Figgis. S hrůzou zjišťuje, že do domu nečekaně přišla jeho přítelkyně Monica, která utrpěla popáleniny, jimž zakrátko podléhá... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (295)

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Howard Shore: 1. All Dressed Up In Blue [4:20] ,2. Garrison, NJ [1:46] ,3. Yellow Betray Blue [3:34] ,4. Local Boy Saves Drowning Teen [3:05] ,5. Mashed Potatoes Don't Mean Gravy [2:24] ,6. The Sheriff Of Cop Land [2:39] ,7. Pool Of Crimson [4:39] ,8. The Diagonal Rule [4:27] ,9. Across The River [4:59] ,10. Big Blue Pow Wow [2:31] ,11. Without Looking At The Cards [4:08] ,12. One Police Plaza [2:05], ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Neskutečně nudné a zdlouhavé drama ze světa zkorumpovaných sviňí, které zachraňuje na nejvýš pár hereckých jmen v čele s De Nirem a Slyem. Těm dvoum jakžtakž role sedly, i když jsou všichni nudní, šablonovití parchanti bez špetky cti. Zklamání jsem dostal i od Raye Liotty, který sice hraje tak, jak ho znám, ale nějak se mi to k němu vůbec nehodilo. Tenhle film se mi absolutně nelíbil. Byl nudný, dlouhý, plný špatně využitého potenciálu. Tipuju, že za nějakou dobu si na něj ani nevzpomenu, jelikož zde není ani na co dobrého vzpomínat. Prostě a jednodušše nuda, zaručující stoprocentní spánek bez zábran. --- Feťáci tě řemeslu policajta nenaučej. ()

Reklama

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Většina zdejších hodnotících Zemi policajtů pozérsky haní, přestože se jedná o nejlepší Stallonovku od Nájemných vrahů a vůbec dobrý film, kde s nikým o nižším hodnocení než 4* nehodlám diskutovat. Rozhodně nemám větší problém věřit Slyovi jeho postavu, narozdíl od jiných má dramatický potenciál a učitým způsobem se vyvíjí, a věřte mi nebo ne, mám pocit, že je solidně zahraná, vzbuzuje mé sympatie a zajímá mě, jak bude jednat. Ano, scénář místy trochu ujede od svého realistického zabarvení, ale jistí to vskutku zručná Mangoldova režie ( zato Identitu docela zmršil ), která má tempo i napětí a všemu tomu "bekapují" kvalitní herci v pozadí Keitel, DeNiro, ale i Liotta jehož fuckování ve mně občas vzbuzovalo asociace na Mafiány ). Posledních deset minut je rozhodně pamětihodný kinematografický zážitek. Správné gradaci v závěru pomáhá i originální "policajtská" ( temné trumpety v pozadí ) hudba... ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Pivní cejcha Slyeovi v tomhle filmu sedne, charakterního herce z něj sice neudělá, ale aspoň se snaží a nemám problém mu věřit jeho roli čestného poldy. Někteří skvělí herci po jeho boku se naopak moc nesnaží, herecký gigant De Niro má zde rozsahem i herectvím nepříliš výraznou postavu. Příběh - korupce v řadách policistů - není nic originálního, nic, co bych už x-krát v jiných filmech neviděli. Přesto nemohu říct, že bych se nudil, i díky zdařile vygradovanému závěru. Mangold se ve svém druhém režijním počinu teprve rozkoukával, ale i to stačilo na vcelku příjemnou podívanou. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Parta kvalitních herců, nevyvážený scénář, příjemná režie. Země policajtů má tu smůlu, že měla až přílišné ambice. Kdyby v tomto filmu hráli neznámí herci, jednalo by se o snímek uváděný ve filmovém klubu. Neříkám, že by Země policajtů byla geniálním dílem (hodnocení přesně tři a půl), ale označení "nudný" si rozhodně nezaslouží... P.S. Stallone tu imho předvádí plnohodnotný charakterní výkon... ()

Galerie (137)

Zajímavosti (9)

  • Arthur J. Nascarella (Frank) byl v reálném životě důstojník NYPD. (Chatterer)

Související novinky

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Ve věku 67 let zemřel herec Ray Liotta, známý například z filmů Mafiáni, Identita, Kokain nebo Země policajtů. O smrti herce informoval server Deadline, podle kterého herec zemřel poklidně ve spánku.… (více)

Reklama

Reklama