Já o mám Sylvestra svým způsobem rád. Proto jsem tak nějak zkousnul, že vedle lepších herců nevypadá tak úplně oduševněle. Ale to koneckonců není ani jím hraná postava... ((-: Krimi o zkorumpovaných poldech a jednom nahluchlém, leč férovém, celkově není až tak špatná a ke konci to má poměrně solidní spád. Takže slabší tři kousky. Je zajímavé, že ten rozdíl v duševním potenciálu mezi státní a městskou policií je tak markantní i v USA. :-))))(17.10.2007)

TEMNÝ TIEŇ NAD L. A.+NA DOSTREL Fajn dráma. Pomalé tempo. Dobrí herci. Film tak trochu westernového razenia, kde šerif stráži mestečko a priviera oči, kde sa dá. Krajina netrdične logicky a uveriteľne speje k finále - postavy sa správajú podľa svojich charakterov, takmer všetko je uveriteľné. Solídna atmosféra a Slyho herectvo ma opäť raz potešili...(14.4.2008)

Celkem drsnej thriller se sice poměrně béčkovým příběhem, ale zato plnej zkorumpovanejch policajtů a frajerskejch scének s hodnýma poldama, který se proti nim snažej bojovat. Navíc to má tak perfektní casting, že jsem si užíval každou minutu. James Mangold dál mění žánry častějc než ponožky, a je sakra velká zábava jeho režijní řádění sledovat.(12.1.2020)

Dobrá hudba a aj obsadenie, ale film si ma nejak obzvlášť nezískal, je taký temnejší a komornejší v niektorých častiach, keď majú byť postavy mimo veľkomesta. Je to príbeh o skorumpovaných policajtoch a jednom čestnom, ale do polovice filmu mi to nič nedalo, zopár konverzačiek to z nudy určite nevytrhlo.(11.6.2012)

COP LAND je film, který může vyhovovat zřejmě jen malé sortě publika. Nejedná se o jasnou americkou nezávislou artovku, byť elementy nezávislé filmařiny v sobě má. Neosloví většinu fanoušku Stalloneho, neboť je to film až ryze neakční (jediná akční scéna je až na konci filmu a je to v podstatě zpomalená noisová sekvence, ve které se Mangold snaží imitovat stav čerstvě ohluchlého Freddyho Heflina). A naopak většina sofistikovaných diváků si s COP LAND zřejmě utře nos, protože film se Stallonem nemůže mít přesah. Což je chyba. COP LAND totiž není jen netradiční stallonovka, ale je to film, ve kterém Stallone skutečně soustředěně a plnohodnotně hraje. Jeho Freddy Heflin je postava, která se odprosťuje od všech nám známých stalloneho prvků. Má pivní bachor, po večerech brouzdá opilý v místním baru v sandálích a staré košily. Je na jedno ucho hluchý a nijak bystrý fízl malého zapadáku, kde mu byla udělena role šerifa proto, aby držel hubu, dával pokuty za parkovaní a do ničeho se moc nešťoural. Není to ten klasický nabubřelý Stallone, obklopený luxusem a s falešnou aurou glamour sofisitikovanosti, jak se nám snaží prezentovat svůj životní styl v podstatné většině svých filmů (snad s vyjímkou Ramba a Cobry). A hlavně: je fakt famózní. Hraje zcela maximálně v každé scéně. Je maximálně vhodným sparingpartnerem jinak epochálního ansámblu: Harvey Keitel, Ray Liotta, Robert De Niro nebo Robert Patrick. Kvalita jeho herectví s ostatními herci krásně koreluje a radostně překvapuje. Mangold sice mohl malinko přitlačit, možná by COP LAND mohl nést ještě trochu víc z odkazu nezávislé filmařiny a dokonce by mohl být i o něco delší než jen 116 minutová verze (byť i v ní se dostatečně stihne věnovat pestré paletě postav), pořád to ale bude jeden z nejlepších policejních filmů 90. let, který mimochodem nenese punc devadesátek tak jako mnoho jiných.(21.3.2017)

• - Joeyho motocykl je 900cc Hinckley Triumph Thunderbird. (Chatterer)

• - Sylvester Stallone kvůli filmu přibral 40 liber palačinkovou dietou. (Chatterer)

• - Postava Delores (Deborah Harry) byla z filmu vystřižena. Je ji ale možné zahlédnout jako obsluhu za barem, když u něho sedí Freddy (Sylvester Stallone) s Garym (Ray Liotta). (Fenk)