Soundtrack Howard Shore: 1. All Dressed Up In Blue [4:20] ,2. Garrison, NJ [1:46] ,3. Yellow Betray Blue [3:34] ,4. Local Boy Saves Drowning Teen [3:05] ,5. Mashed Potatoes Don't Mean Gravy [2:24] ,6. The Sheriff Of Cop Land [2:39] ,7. Pool Of Crimson [4:39] ,8. The Diagonal Rule [4:27] ,9. Across The River [4:59] ,10. Big Blue Pow Wow [2:31] ,11. Without Looking At The Cards [4:08] ,12. One Police Plaza [2:05],(18.6.2011)

V téhle povedené krimi předvedl Sly dost dobrý a sympatický herecký výkon, i když jeho filmová postava (přitroublý pupkatý "venkovský" šerif) nebyla herecky příliš náročná. Ale bylo skvělé vidět ho v trochu netradiční roli, ve které ani jednou neukázal ba ani nenaznačil svou muskulaturu, ale snažil se hrát úplně obyčejně. A povedlo se mu to. Z dalších mnoha známých tváří bych rád vyzdvihl aspoň záporáka v podání skvělého Harveyho Keitela. K tomu ještě zajímavé a netradiční záběry na New York z druhého břehu Hudsonu, a z mého pohledu jsou to jasné a silné čtyři hvězdy, skvělá oldschoolová záležitost.(14.6.2013)

Možno priemerný film pre niektorých, no myslím že to bolo nadpriemerné, možno nezaujímavo natočené. Chýbalo tam niečo, priznávam, no veľmi ma to oslnilo a prekvapilo. Má to tu pomerne nízke hodnotenia. Už len za to herecké obsadenie si film zaslúži priemerné hodnotenie a to má veľa ďalších kvalít. Pekný pohľad na vzťahy medzi policajnými jednotkami. Silvester pôsobil veľmi ustráchane a vyčerpane, ale rola sa mu hodila, konečne len nebehá ako splašený a nestrieľa všetko čo sa pohne. Krimi až tak neobľubujem, ale tento ma bavil a bol celkom dobre natočený. 73%(21.2.2008)

Bez debat nejlepší Stalloneho výkon. Šerif Freddy Heflin je zahrán s takovým přehledem a minimalismem, až jsem to Slyovi sežral i s navijákem. S přehledem se vyrovnal takovým hvězdám, jako jsou Harvey Keitel či Robert De Niro. S filmem už to tak slavné není, ale na čtyři hvězdy to bohatě stačí. James Mangold prokázal talent, který pak několikrát zůročil (Identita, Walk the Line). Film se snaží být sourozencem velikánů jako LA Přísně tajné či dílům Michaela Manna, to se mu ale nedaří, jako alternativa však poslouží. Jen více podobných filmů.(27.12.2007)

Drsné, brutální a bolestné, že si to ti "Amíci" také umí přiznat...... chyby svých dokonalých složek. Ne, film se mi velmi líbil, měl nádech, smysl, hrdiny i jasně definované zlo a hlavně, byl o lidech, kteří dělají chyby a někteří si je umí přiznat a nesou za ně odpovědnost a někteří baží jen po moci a penězích a vše ostatní je pro ně jen ...(26.7.2008)