Policista Alex Cross, odborník na profilování, ztratí při akci parťačku Tracie, která byla nasazena jako volavka na násilníka. Ten při pronásledování způsobí úmyslně nehodu, při níž policistka zemře. Alex Cross se dlouho nemůže z tragédie vzpamatovat, přičítá vinu sobě… Z luxusní školy, kam chodí kromě jiných dcera senátora Rose Megan Roseová a také syn ruského prezidenta Dimitrij Starodubov, oba neustále hlídaní dvěma tělesnými strážci, je unesena dívka – právě Megan. Do kabinetu si ji pozve učitel Gary Soneji, tam ji omámí injekcí a pak uškrtí učitelku Amy Mastersonovou, která tam náhodou vstoupila. S omámenou Megan se mu podaří uprchnout. Začíná horečné pátrání po unesené. Poté, co Soneji ukryje dívku na své lodi, zavolá Alexovi: chce, aby se dal znovu do práce, a naráží na tragédii, která ho nedávno postihla. Ve schránce mu nechává botu Megan, kterou rodiče ihned identifikují. Vyšetřování vede Ollie McArthur, jemuž se nejprve spolupráce s Alexem nezdá, ale matka unesené, Elizabeth Roseová, mu očividně věří. Brzy dostává Alex posilu v podobě Jezzie Flanniganové, která byla spolu s Benem Devinem pověřena ochranou obou prominentních dětí a nyní si vyčítá, že zklamala. Společně si prohlížejí školu, třídu, ve které Megan naposledy seděla, a také kabinet učitele Sonejiho. Policie podrobí jeho počítač zkoumání a zjistí, že byl vybaven odchytávačem textu, který mu umožňoval přístup k Meganinu chatu. Dívenka si nejčastěji psala se svým velkým kamarádem Dimitrijem. Podle několika na pohled podivných indicií a vlastní intuice dojde nakonec Alex Cross k závěru, že Soneji chtěl únosem napodobit muže, který byl kdysi obviněn z únosu malého synka Charlese Lindbergha. Je přesvědčen, že na sebe chce upozornit média, stát se jakousi „legendou“. Z údajů v počítači také policisté zjistí jeho adresu. V domě se najde mnoho fotografií Megan a její rodiny a podrobný plán školy. Zdá se, že Soneji se na únos připravoval dva roky. Použil speciální blány na ruce, aby nezanechal otisky, a na obličeji měl masku z průhledné pryže a falešný vous, takže vypadal jinak… Megan, zavřená na lodi, vymýšlí, jak utéct. Způsobí výbuch vařiče, skočí do vody a plave ke břehu, odkud jí spěchá na pomoc mladý rybář. Toho Soneji nemilosrdně zastřelí a Megan odvede zpět na loď. Alex mezitím přemýšlí, proč si Soneji vybral k únosu Megan, dceru vcelku neznámého senátora: na případ se brzy zapomene a jeho „sláva“ pomine. A pak pochopí: přes Megan se chtěl Saneji dostat k Dimitrijovi. A skutečně: Soneji se na internetu vydává za Megan a vyzve chlapce, aby šel ven k telefonní budce a opustil přísně střežený dům. Sám zabije dva policisty, vezme si uniformu a k budce přijíždí v policejním autě. Alex Cross, který hlídá poblíž s Jezzie, naštěstí zasáhne včas: chlapec je nezraněný, ale Sonejimu se podaří uprchnout. Cestou zabije dalšího policistu a zmocní se jeho vozu... (TV Prima)

Balet

06. 05. 2007: Po shlédnutí filmu jsem si řekl, že si knížku asi nepůjčím (i když jinak mám od Pattersona přečteno mnoho). Nicméně po přečtení komentářů to nakonec asi zkusím. Tady se mi líbil akorát Morgan Freeman a to, že v souladu s předlohou jezdí ve "stařičkém Porsche". Koukat se na to dalo, ovšem poslední půlhodinu jsem hodně často koukal na hodiny... ()

spiritus

Tento film se tváří lepším, než ve skutečnosti je a po určité době sledování se začnou silně obnažovat jeho slabé stránky, které jsou sice místy umně schované, ale pozornější a náročnější divák, je musí zákonitě brzo prokouknout. Konec konců sám začátek napoví, že tohle nebude uplně to pravé ořechové. Na druhou strany triky nejsou to hlavní co u filmů tohoto typu hledám, ale přece jen je určitá hranice stravitelnosti. Celý děj je více méně chaotický, místy nelogický a hlavně hodně prostoduchý. Závěrečné rozuzlení je již brak nejvyššího kalibru. Autoři evidentně tápali a nevěděli, jak to utnout, tak vymysleli naprosto předvídatelný závěr, kterému se lze jen upřímně vysmát. Dvě hvězdy za Morgana, zbytek splachuju do záchodu. ()

mazadlo

Tohle jsem viděl asi patnáct minut...pak patnáct minut spánek...další patnáct minut. Nic tady neeskaluje jen to padá do hrobového ticha chřupkajícího popcornu. A to je věta za patnáct bludišťáků. ()

Luqi

Už ten tá slabá kvalita úvodnej digitálnej animácie havárie auta a následného pádu z priehrady naznačovala, že asi nepôjde o nič svetoborné. A výsledok je taký, že základný príbeh nie je na zahodenie, má to i zaujímavý zvrat, ale ako celok to pôsobí také prekombinované, miestami zbytočne naťahované a bez napätia............... Ešte že tam hral Freeman, na neho sa dá spoľahnúť. ()

Eragon93

Klady: Alex Cross v podání Morgana Freemana, Michael Wincott coby padouch_____Zápory: Monica Potter a její slabé hraní, provařený scénář, nudné části_____ V podstatě je to neoriginální krimoška, kterou zčásti zachraňuje Freeman. Průměr 50 % ()

drozdy1

Morgan Freeman vždy v detektivních filmech předváděl obdivuhodný výkon (např. SE7EN nebo Sběratel polibků) , ale v tomto filmu se mi zdálo,že se trápí a chtěl by mít natáčení ihned za sebou. Dalo by se říci,že když už selhal Freeman ve filmu žádný herecký um nemá co nabídnout asi jako tento film. Prostě a jenom zbytečná oddychovka. 49%. ()

Richie24

Kvůli skvělému Morganu Freemanovi a okouzlující (a pro mě doposud zcela neznámé) Monice Potter jsem si řekl, že si jeden z mála večerů, kdy už vážně "čumím na TV", protáhnu a po delší době zkouknu krimi thriller. Inu, proč ne - i jsem ho dokoukal. Výstavba příběhu je stejná jako u 9/10 podobných filmů, ničím nepřekvapil, nezklamal ani nenadchl. S rozuzlením příběhu jsem však byl naprosto spokojen, s hereckými výkony rovněž, a proto si "pavouk" 3 *** určitě zaslouží. Víc však nikoli. ()

Bozvav

Mnohem méně podařený snímek, než Sběratel polibků. Napětí dost pokulhávalo, děj je místy hluchý a nelogický, prostě to není úplně ono. Nicméně na slušné tři hvězdy to stačí. ()

Wolvie

Už Sběratel polibků mnohé naznačil a Jako pavouk vše jen potvrzuje.Detektiva Alexe Crosse na filmovém plátně nic dobrého nečeká,alespoň dokud jej bude hrát Morgan Freeman. ()

Zajdo

Najpamätnejší moment z filmu, krásne digitálne zvládnutá pasáž s autom. :D Musel robiť stredoškolák cez prestávku. ()

Wallis3

Tak ta digitální hrůza na začátku byla kapitola sama o sobě. Jinak takový krimi se zvratem, který přišel jaksi divně a odhalení brzo. ()

Axident

Sotva průměrná 'devadesátková' postradatelnost, kterou z ryzího béčka k bezbolestné koukatelnosti zvedá sympatický Morgan Freeman a nečekaný pachatel. ()

Ziggy Zagg

Zdá se mi, že do sebe film natáhl většinu klišé z amerických thrilerů. Sklíčený policista po 8 měsících od ztráty parťáka, kterému zavolá únosce ... fešná blondýnka (neherečka), které vyfrnkli obět před nosem. Spolu utvoří tým a nahání zločince perfekcionalistu. Ach jo, kolikrát už to tu bylo? ()

Mudralenka

Jestli si mate vybrat, zda sledovat jeleny na animal planet nebo tohle, pak vysledna volba ma ve vasich myslenkach mnohem vetsi hodnotu, nez 61%. Nejsem zrovna komentatorem beckovych scen a navic jsem baba, takze se mi to libilo. Libilo se mi to moc. ()

Torgal

Teoreticky hralo tomuto filmu všetko do karát - spoľahlivý Morgan Freeman, úspešný a obľúbený prvý diel, vychvaľovaná knižná predloha, ale všetko išlo do čerta kvôli nezáživnému scenáru plnému šialene idiotských nápadov (hlavne zoomovanie na fotku, ktorým sa človek dostane do živého vysielania kamery) a stupídnych šokujúcich zvratov. Ešte aj ten Freeman vyzerá znudene. Slušné produkčné hodnoty to nezachránia. 4+/10 ()

hijacker

Vcelku zajímavá zápletka. Celkem neočekávaná. Jinak se jedná o klasický béčkový snímek. Film táhne Morgan, ostatně jak už je u filmů s ním zvykem. Jaký osud asi čekají podobné novodobé béčkové filmy, až ten chlap přestane hrát? ()

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (více)

Alex Cross se vrátí

Alex Cross se vrátí

23.08.2010

Že si postavu s tímto jménem nedokážete hned zařadit? Nápověda: Morgan Freeman. Ano, Cross je agent FBI a prvotřídní psycholog, kterého si pamatujeme z thrillerů Sběratel polibků a Jako pavouk.… (více)