Sběratel polibků

Kiss the Girls

Zberateľ bozkov

Thriller / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1997, 111 min

Pijte mlíko, zachrání vám život:-) aneb vydržte do závěru příběhu, který přináší ponurou atmosféru především ve scénách, kdy se objevují vězněné ženy nebo detektiv Cross (Morgan Freeman) a lékařka (A. Judd), ale zároveň přináší nepropracovaný scénář (jednání pachatelů a podezřelých je mnohdy nelogické).(13.3.2011)

Tak jak někdo sbírá motýly, někdo známky, tak muž který si říká Casanova sbírá mladé dívky. Když mu ale nějaká přestane vyhovovat, tak ji zahodí (resp. přiváže v lese ke stromu a nechá ji potupně zemřít). Ve chvíli, kdy jeho oko padne na mladičkou Naomi, ani netuší, že šlápl do vosího hnízda - ta je totiž neteří policejního psychologa Alexe Crosse (Morgan Freeman). A když mu ještě z jeho sbírky uteče další dívka Kate (Ashley Judd), je jeho osud téměř zpečetěn. Kate s dr. Crossem pátrání jen tak nezanechají .... Vcelku zajímavý thriller, kterých (podobných) jsou sice desítky, ale tento mi z nějakého důvodu sedl více než ostatní. Možná je to skvělým Morganem Freemanem, či Ashley Juddovou, či tím, že vrah není jen obyčejnen ňouma - nevím. Každopádně film stojí za shlédnutí, a ne jedno :)(30.12.2004)

Poměrně obstojný thriller, který sice nedosahuje kvalit žánrových bratříčků a sestřiček, ale i přesto obsahuje pár povedených scén (útěk lesem). Druhou hvězdu pak strhávám za závěrečné "šokující rozuzlení", protože když si při první scéně tipnete (naprosto vážně), že je daný člověk vrahem a on nakonec je, tak to přeci jen trochu pokazí zážitek.;-)(15.6.2012)

• mala_kea

Průměrné béčko s ohraným dějem, který by se nechal zkrátit na polovinu, takhle jen diváka nudí a nudí. A donutí ho se neustále dívat na čas. Když navíc přidám závěrečnou scénu,jednoznačně béčková,ne-li céčková,zvlášt,když je to jako v každé pohádce,dobro vítězí nad zlem a "hrdina" přijde na poslední chvíli.Bohužel páni režiséři, z tohohle jsem už vyrostl.Slabých 40%.(20.11.2009)

• Devilian

Jsem fandou mrazivých thrillerů a kriminálek, ať už na Jehňátka nebo Sedm bych mohla koukat pořád a pořád mi u toho pojede po chrbátu husina. Není divu, že v devadesátkách se o podobný úspěch snažila hromada filmů - navodit atmosféru u které tuhne krev v žilách a otázka, kdo je vrah, vám nedá do konce vůbec spát. Tento film byl vždycky do tohohle pytle řazen, ale byla jsem vždy trochu skeptická - a věděla jsem proč. Je to totiž poměrně dost křečovitý pokus o navázání na úspěchy už zmíněných filmů. Film plný pitomostí a nepochopitelného uvažování postav. Film, kde v klíčových momentech hl. postavy osvítí nejspíše duch svatý a oni mají případ vyřešen. Film ve kterém je zhruba taková atmosféra, kterou byste rozehnali plastovým čúrem. Nudila jsem se, nemrazilo mne, vlastně mě ani moc nezajímalo kdo je vlastně vrah. Což bych řekla, že je u tohohle žánru poměrně zásadní záležitost. Kdo se chce bát, kdo se chce zažrat, kdo chce vidět něco pořádného... ať mrkne na něco jiného.(9.7.2018)

• - Spoiler: V jednom z dielov populárneho seriálu Ničitelia mýtov (od r. 2003) overovali scénu zo záveru filmu, kedy Dr. Alex Cross (Morgan Freeman) zastrelí Cassanovu (Cary Elwes) v miestnosti plnej plynu cez krabicu mlieka, ktorá uhasí plameň, ktorý vytryskne z pištole pri výstreli. Záver bol, že aj keby nestrieľal cez krabicu s mliekom, tak miestnosť nevybuchne. (Lukoh)

• - Kvůli kontroverznímu tématu odmítnuli představitelé univerzity v Severní Karolině povolit natáčení přímo na jejich pozemku. (don corleone)

• - Stadion, nad kterým proletí kamera se tváří jako Durham v Severní Karolině, ve skutečnosti jde ale o stadion Chapel Hill v New Yorku. (don corleone)