Sběratel polibků

Kiss the Girls

Zberateľ bozkov

Thriller / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1997, 111 min

Bohužiaľ som pre tento typ žánru, silného v 90. rokoch, nemal nikdy príliš zmysel. Porovnávanie s Mlčaním jahniat mi pripadá úplne mimo, toto je totiž klasická trilerová zábava. Kedysi ma to ale celkom bavilo v sobotu okolo jedenástej večer v telke. Dnes už podobné veci, ako napríklad aj Zberateľ bozkov (či kostí, kto si to má pamätať), dosť zostarli.(27.4.2014)

možno som nenáročná, ale pripadalo mi to napínavé. a ashley judd s morganom freemanom boli skvelí. vidieť caryho elwesa v niečom inom ako paródii poteší a na postavu nevinne vyzerajúceho zabijaka sa skvele hodí. a prečo iba 4 hviezdičky? lebo som videla aj zopár napínavejších detektívok. ale nebolo ich veľa. a morgan freeman sám o sebe stojí aspoň za 2 hviezdičky.(5.1.2006)

• Zemi11

Takový ten film, který jste viděli za mlada. Vzpomínáte na něj stylem "Jo, to bylo, myslím, dobrý." Jenže v roce 97 bylo dobrý i Rande se Slávkem Bourou a Markétou Mayerovou. A oba skončili na koksu. Ten bych potřeboval i já, abych mohl v roce 2014 čtyři hvězdičky zachovat. Hužel, jinak to nebude, jinak to nevidím!(20.1.2015)

Tenhle film má trochu smůlu, že je dost srovnáván s Mlčením jehňátek. I když Morgan Freeman není špatný, Ashley Judd podle mě nic moc a dvojice Hopkins & Foster je prostě nejméně o třídu jinde. Místy trochu prkenný, ale i tak kvalitní thriller. Bohužel jsem vraha poznal už na začátku, a to i přesto, že jsem viděl nedabovanou verzi (předpokládám, že v dabované je to ještě snazší).(12.2.2008)

Tak jak někdo sbírá motýly, někdo známky, tak muž který si říká Casanova sbírá mladé dívky. Když mu ale nějaká přestane vyhovovat, tak ji zahodí (resp. přiváže v lese ke stromu a nechá ji potupně zemřít). Ve chvíli, kdy jeho oko padne na mladičkou Naomi, ani netuší, že šlápl do vosího hnízda - ta je totiž neteří policejního psychologa Alexe Crosse (Morgan Freeman). A když mu ještě z jeho sbírky uteče další dívka Kate (Ashley Judd), je jeho osud téměř zpečetěn. Kate s dr. Crossem pátrání jen tak nezanechají .... Vcelku zajímavý thriller, kterých (podobných) jsou sice desítky, ale tento mi z nějakého důvodu sedl více než ostatní. Možná je to skvělým Morganem Freemanem, či Ashley Juddovou, či tím, že vrah není jen obyčejnen ňouma - nevím. Každopádně film stojí za shlédnutí, a ne jedno :)(30.12.2004)

• - Pro hlavní roli se vážně uvažovalo o Denzelovi Washingtonovi. Ten z projektu nakonec vycouval kvůli jiné práci. Naskočil tak Morgan Freeman. (don corleone)

• - Spoiler: V jednom z dielov populárneho seriálu Ničitelia mýtov (od r. 2003) overovali scénu zo záveru filmu, kedy Dr. Alex Cross (Morgan Freeman) zastrelí Cassanovu (Cary Elwes) v miestnosti plnej plynu cez krabicu mlieka, ktorá uhasí plameň, ktorý vytryskne z pištole pri výstreli. Záver bol, že aj keby nestrieľal cez krabicu s mliekom, tak miestnosť nevybuchne. (Lukoh)

• - Kvůli kontroverznímu tématu odmítnuli představitelé univerzity v Severní Karolině povolit natáčení přímo na jejich pozemku. (don corleone)