Sběratel polibků

Kiss the Girls

Zberateľ bozkov

Thriller / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1997, 111 min

Ovšemže Sběratel polibků těží z popularity žánru daném Mlčením jehňátek, v mých očí se mu však téměř vyrovnává. Chybí zde sice démonický kanibal, o to je však příběh civilnější a "uvěřitelnější". Film se nevyvarovává často opakujícím se schématům sériového... a pozor, změna - únosce ... a hlavního hrdiny, který je mu na stopě. Morgan Freeman má ale takové charisma, že mu to odpustím. Kde jinde ho uvidíte v kožené bundě a černém posche? Navíc film nabízí několik dalších originálních zápletek (nebudu prozrazovat) a celkově buduje napínavou atmosféru, které jsem se například v pozdějším Zodiacovi až na pár okamžiků nedočkal. Jen mi není jasný, proč nikdo nehledal Casanovu v Duchcově. Slušná práce!(13.3.2011)

Myšlenka dobrá, "vězení" děvčat solidní, ale nerozdýchám nelogické chování hlavních hrdinů - pokud se po několika dnech vydám do lesa hledat úkryt zločince, šel bych dopoledne a ne v podvečer, kdy se stmívá - pak se nemůžu divit, že mám problémy s orientací. Dále, pokud můj dům hlídají policisté a jeden z nich na mě vystřelí, nechápu, kde jsou Ti ostatní - někdo musel výstřel slyšet. A už vůbec nechápu, proč když zjistím, že je má kolegyně v ohrožení života, tak nezvednu telefon a nezavolám policii, ale ženu se za ní autem přes půlku města.... Ale jinak to nebyl špatný film.(27.10.2012)

• Zemi11

Takový ten film, který jste viděli za mlada. Vzpomínáte na něj stylem "Jo, to bylo, myslím, dobrý." Jenže v roce 97 bylo dobrý i Rande se Slávkem Bourou a Markétou Mayerovou. A oba skončili na koksu. Ten bych potřeboval i já, abych mohl v roce 2014 čtyři hvězdičky zachovat. Hužel, jinak to nebude, jinak to nevidím!(20.1.2015)

ALONG CAME A SPIDER (2001) som videl skôr, takže kontinuitu som nevedome zachoval (i keď pravdu povediac je to absolútne nepodstatné) a keď som dostal chuť na thriller, ktorý ma určite nesklame, padla voľba automaticky na druhého Alexa Crossa. Ďalšiemu sfilmovanému príbehu z pera Jamesa Pattersona by som sa teda vôbec nebránil. Dúfam že si Morgan Freeman ešte spomenie na túto postavu, pretože dobrých thrillerov s múdro uvažujúcim detektívom je teda fakt pramálo. V tejto kategórii by sa nemalo zabudnúť na vynikajúci THE BONE COLLECTOR (1999).(28.12.2010)

• kocik1

Tak jestli tenhle film má představovat, jak skutečně pracují američtí policajti, tak snad abych se stala angažovanou aktivistkou za zrušení trestu smrti. :-( Ne a ne! Vyšetřovací metody použité ve scénáři lehce hraničí s demencí a člověk nepřestává žasnout. Naštěstí však ani pachatelé nezaostávají za muži zákona, takže ačkoli je neustále zdůrazňována jejich chytrost, nepřehoupnou se přes vlastní stín, IQ 95 a pozornost nula. Začátek celkem slibný, ale zhruba v okanžiku, kdy hrdinní policisté začali sledovat osamnělého pachatele v lese, kam všichni dorazili auty, a on si jich NEVŠIML, ztratil pro mě film veškeré napětí a už jsem jenom útrpně čekala na konec bezmocně přemítajíc, proč, když Kate vyplavila řeka, nepoužili policajti třeba psy v jejím okolí. Anebo třeba proč Alex, když se mu konečně podaří objevit úkryt (hledá ho samozřejmě osamělý, jakápak řízená akce), nepovolá posilu, ale hrdinně se vrhá do studny. Zkrátka a dobře, jsou chvíle, kdy si člověk řekne, jestli náhodou nejsou ty vtípky o hloupých policistech pravdivé. A přitom by se měly spíš vyprávět o tupých scénáristech.(15.3.2014)

• - Stadion, nad kterým proletí kamera se tváří jako Durham v Severní Karolině, ve skutečnosti jde ale o stadion Chapel Hill v New Yorku. (don corleone)

• - Pro hlavní roli se vážně uvažovalo o Denzelovi Washingtonovi. Ten z projektu nakonec vycouval kvůli jiné práci. Naskočil tak Morgan Freeman. (don corleone)

• - Spoiler: V jednom z dielov populárneho seriálu Ničitelia mýtov (od r. 2003) overovali scénu zo záveru filmu, kedy Dr. Alex Cross (Morgan Freeman) zastrelí Cassanovu (Cary Elwes) v miestnosti plnej plynu cez krabicu mlieka, ktorá uhasí plameň, ktorý vytryskne z pištole pri výstreli. Záver bol, že aj keby nestrieľal cez krabicu s mliekom, tak miestnosť nevybuchne. (Lukoh)