Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Alex Cross je detektiv a forenzní psycholog. Když náhle zmizí jeho neteř Naomi, vysokoškolská studentka, rozhodne se přidat k týmu vyšetřovatelů i když to už nespadá do jeho oblasti. Zjišťuje, že Naomi je jednou z mnoha pohřešovaných dívek. Všechny jsou krásné, chytré a něčím vynikají. Brzy po jeho příjezdu do Durhamu, kde Naomi studovala, je objevena mrtvola jedné z pohřešovaných dívek. Krátce na to, je unesena další mladá žena, lékařka Kate. Když se Kate probere z omámení, zjišťuje, že ji unesl muž, který sám sebe nazývá Casanovou. Varuje ji, aby se nepokoušela o útěk ani o jinou formu vzdoru. Kate zjišťuje, že není jediná, koho Casanova unesl a protože je to velká bojovnice, využije první příležitosti a uprchne. Podaří se jí to jen tak, že skočí do propasti, ve které teče řeka. To ji téměř stojí život. V nemocnici se o ni samozřejmě postarají, ale je jisté, že je Kate otrávená něčím, co se v její krvi nepodařilo určit. Díky Alexovi zjistí, jaké narkotikum jí Casanova podal a Kate dostane protilék a začne se brzy uzdravovat a začne pomáhat policii při pátrání. Alexovi dochází, že Casanova není založením vrah, je to sběratel a dokud ženy dodržují jeho pravidla, nechá si je. Navíc vychází najevo, že podobné únosy se staly i na druhém konci země, v Los Angeles. Takový případ tu ještě nebyl, aby zločinec pracoval na dvou místech najednou. Alex pochopil, že se nejedná o stejného muže, ale o dva různé, kteří nějak spolupracují. Vyšetřování ukáže, že v Los Angeles „pracuje“ doktor William Rudolph a v jeho domě jsou nalezeny části těl jeho obětí. Rudolph napodobuje svého partnera Casanovu na východě, jen dívky nesbírá, ale je to sadista. Přestože je policie Rudolphovi na stopě, podaří se mu uniknout. Jeho kroky vedou za Casanovou, ale ten s ním dál spolupracovat nechce. Policie, i díky Kate, objeví úkryt, kde Casanova schovává dívky. Casanova však uniká, Rudolph je při přestřelce zabit. Uvězněné dívky včetně Naomi jsou osvobozeny, ale Casanova někde číhá. Alex se musí vrátit domů do Washingtonu a Kate ho ještě před odjezdem pozve na večeři. Trochu se zdrží a do Katina domu mezitím dorazí detektiv Ruskin, který pošle domů hlídající policisty. Alex mezitím podle rukopisu zjistí, kdo je skutečným Casanovou... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (273)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Myslel jsem si, že se dočkám podobně laděného filmu, jako je třeba Sedm. A ano, beru fakt, že Sedm je to nejlepší, co v tomto oboru může být. Nakonec jsem ale dostal naprosto průměrnou detektivku, která je jenom trošku mysteriózní a nebejt solidního výkonu Morgana Freemana, taky by byla poměrně dost nudná. Vraždy se totiž naprosto brutálně vlekly a vůbec to nemělo žádný spád, který by mě nutil nadšeně pokračovat ve sledování. ()

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Rekl bych, ze tohle je presna ukazka filmu, ktery chtel byt necim vic a nepovedlo se to... Pribeh jako takovy by byl fajn mozna do nejakeho gotickeho hororu od beckove produkce...ale reziser Fleder (ktereho vubec neznam) z toho chtel asi udelat nejaky AAA titul ala Seven, ale to bylo nad jeho sily. Takze nakonec je to takova ta prumerna DVD detektivka na jedno zkouknuti a zapomenuti. ()

Reklama

klerik 

všechny recenze uživatele

MLČANIE JAHNIAT+SEDEM Priemerná amícka kriminálka, ktorá chce byť temná až hororová, ale pritom je to len štandardný triler. Je to svižné, ale trochu jednoduché. Keď to však porovnám s knihou, je film akčnejši (akčne natočený aj napriek tomu, že akčné pasáže z knihy sú zosekané) a lepší (lebo nás neotravuje Crossovými vzťahmi s deťmi a rodinou). Dvojku AKO PAVÚK mám radšej, lebo sa na nič nehrá... ()

Evonichna 

všechny recenze uživatele

Tak toto je těžkej průměr, možná i tak trochu podprůměr. Štvalo mě nelogické jednání policie, u kterého si člověk klepe na hlavu a konec, který měl všechny nejspíš ohromit, ale bohužel byl jasný dopředu, čili vůbec nepřekvapil. Jediné, co chybělo, bylo klišé s né a né mrtvým záporákem (mám na mysli konec, kde záporáka praští přes hlavu a on vypadá, že je mrtvý, ale není). ()

Genero 

všechny recenze uživatele

Musím se především pochlubit: četl jsem knihu! A není to kniha ledajaká, jsou v ní taková hrozně malá písmenka, vůbec žádné obrázky a je to dementní kravina! Film byl pro mě pochopitelně ještě větším zklamáním a stín předlohy ve tvaru přirození nepřekročil. Zejména casting považuji přinejmenším za velké nedorozumění. Přemýšlím, je-li možné, zda mé znechucení nepramení částečně z toho, že jsem si při četbě představoval Alexe Kříže jako malého šedovlasého mužíčka s velikým červeným kloboukem s bílými tečkami, prznitel Casanova byl nahý cikánský houslista s nechutnou bradavicí na nose a Kateřina vypadala skoro jako moje ženské já. I když… uznávám, že na slečnu Judd se dívá o něco lépe, než na chlupatého tlouštíka s bujnou blond hřívou a prsy. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (15)

  • Keď Alex Cross (Morgan Freeman) zistí, kde sú dievčatá držané, spadne do vody. Chvíľu nato uteká lesom a je úplne suchý. (Arsenal83)
  • V scéne, kde Alex (Freeman) spadne do vody, má v ruke zbraň. Keď z nej však neskôr vyjde, vyberie si zbraň z puzdra. (Arsenal83)

Související novinky

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

03.08.2012

Jason Statham versus James Franco? To je podivuhodná kombinace, přesto s ní počítejte. Už v září začne v New Orleansu natáčení drsné akční střílečky Homefront. Film vzniká podle románu vietnamského… (více)

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (více)

Alex Cross se vrátí

Alex Cross se vrátí

23.08.2010

Že si postavu s tímto jménem nedokážete hned zařadit? Nápověda: Morgan Freeman. Ano, Cross je agent FBI a prvotřídní psycholog, kterého si pamatujeme z thrillerů Sběratel polibků a Jako pavouk.… (více)

Reklama

Reklama