Sběratel polibků

Kiss the Girls

Zberateľ bozkov

Thriller / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1997, 111 min

I když je tento film velmi povedený, přece jen jsem se na konci neubránil lehčímu sklamání. Což nutně nemusí být chyba filmu, ale mého přehnaného očekávání. Slyšel jsem o tomhle filmu samou chválu a tak jsem se těšil na druhé Sedm. Což jsem samozřejmě nedostal. S odstupem času přidávám jednu hvězdičku, protože film prostě průměrný není. Je lepší.(31.5.2010)

Film jsem viděl v originále, a jak čtu komentáře jiných uživatelů, tak jsem udělal dobře. Bylo vcelku fajn slyšet, jak herec, který je tím hlavním padouchem, jenž si říká Casanova, pracuje s hlasem tak, že opravdu nemáte tušení a nezbývá vám než hádat nebo počkat, kdo že to vlastně je. Kiss the Girls je nadprůměrný krimi film (jako thriller bych to neviděl, atmosféru to sice mělo, ale thriller si představuju trochu jinak) kterému vévodí jako vždy spolehlivý Morgan. Ashley zde hraje jen druhé, byť důležité housle a Cary (alias tak trochu jiný Robin Hood, jak si ho už navždy budu pamatovat) mě taky nezklamal. S klidným svědomím můžu říct, že mě film bavil, zaujal a nepustil až do samotného konce. 80 %.(7.10.2012)

Ouvej můj milovaný Morgane Freemane, mohu mít pár otázek? Která moc tě jen donutila tápat nudným scénářem a obklopit se hrdiny kteří se chovají naprosto nelogicky a zmohou se akorát tak na pár stupidních hlášek? Proč tvůj doktor prochází filmem jako detektiv amatér, co strká nos kam nemá a každou svou další sólo akcí způsobí akorát chaos? A proč se Sběratel polibků stal snad jediným filmem, kde jsem uhodla vraha i když jsem jinak v téhle hádací disciplíně naprostý outsider?(5.4.2010)

Žádné mrazení, překvapivé rozuzlení, ani nečekaná honička se nekonaly. Na trhrillery Mlčení jehnátek či Mesiáš tenhle kousek nemá ani v nejhlubším zatemnění mysli. Nejsem fanoušek krvavých scén, spíše mě upoutá atmosféra drtící mou psychiku, ale její absenci ve Sběrateli polibků, mohlo zachránit pár krátkých závěrů na zmučenou mrtvolu, kterou jsem tam ani nezahlídla. Poslední dobou zjišťuji, že místo shlédnutí thrilleru je lépe sáhnout po knížce, z které vyšel.(8.1.2006)

Poměrně obstojný thriller, který sice nedosahuje kvalit žánrových bratříčků a sestřiček, ale i přesto obsahuje pár povedených scén (útěk lesem). Druhou hvězdu pak strhávám za závěrečné "šokující rozuzlení", protože když si při první scéně tipnete (naprosto vážně), že je daný člověk vrahem a on nakonec je, tak to přeci jen trochu pokazí zážitek.;-)(15.6.2012)

• - Stadion, nad kterým proletí kamera se tváří jako Durham v Severní Karolině, ve skutečnosti jde ale o stadion Chapel Hill v New Yorku. (don corleone)

• - Pro hlavní roli se vážně uvažovalo o Denzelovi Washingtonovi. Ten z projektu nakonec vycouval kvůli jiné práci. Naskočil tak Morgan Freeman. (don corleone)

• - Spoiler: V jednom z dielov populárneho seriálu Ničitelia mýtov (od r. 2003) overovali scénu zo záveru filmu, kedy Dr. Alex Cross (Morgan Freeman) zastrelí Cassanovu (Cary Elwes) v miestnosti plnej plynu cez krabicu mlieka, ktorá uhasí plameň, ktorý vytryskne z pištole pri výstreli. Záver bol, že aj keby nestrieľal cez krabicu s mliekom, tak miestnosť nevybuchne. (Lukoh)