Sběratel polibků

Kiss the Girls

Zberateľ bozkov

Thriller / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1997, 111 min

Ashley Judd je nejen kočka, ale umí i bravurně hrát :) Tenhle film je pro mě jedním z lepších thrillerů 90tých let, který si pamatuji z dětství :) Já ani nevím co k tomu více napsat - Freeman - fajn, Judd - skvělá, padouši, kteří chtějí, aby je ženy milovali :D :D A nejlepší hláška - "Miluji ji. Ona mě taky miluje....Jen to ještě neví." :D :D(20.3.2016)

Tak nám chybí už jen sběratel obnošených dámských kalhotek, pivních tácků a nosních skřítku (vivat Ren a Stimpy!).. Morgan Freeman v černém Porsche hledá pošuka Casanovu po starých sklepeních Severní Karolíny (vůbec mu nevadí, že na místě činu vlastně nemá nic dělat, když je tam žlutá páska s nápisem: Police Line DO NOT CROSS) a já marně hledám nějaký moment, v kterém by Kiss the Girls nějakým způsobem překvapil, či vybočil z průměrnosti podobně laděných kriminálních thrillerů. Nechápu, proč si v některých fázích dabingu alespoň nedal Daniel Rous do úst středně velkou bramboru a na nos prádelní kolík..(23.9.2008)

Nemám ráda thrillery. Někdy se jim nevyhnu, a to tehdy, když mě zláká ve filmu obsazena vynikající hvězda. V tomto případě to byl Morgan FREEMAN. Nemohu film chválit ani zatracovat. Vydržela jsem až do konce, ale požitek vnitřní jsem z toho neměla. Přesto ovšem musím ocenit dobrou práci Morgana Freemana, protože (jak jinak) bez jeho stafáže bych se na film těžko dokoukala. Ale nicméně napětí zde bylo a spád měl film taktéž. Proto si myslím, že byl nadprůměrný proti jiným krvavým pitomostem.(14.4.2014)

„Si tu, aby si sa zaľúbila. Aby si našla skutočnú lásku.“ Adaptácia románu spisovateľa Jamesa Pattersona. Netradičný - ale vynikajúci - serial killer. Neopakovateľná a silná atmosféra, mrazivý zlosyn Casanova a nadpriemerne sústredený Morgan Freeman ako citlivý forézny psychológ Alex Cross v koženej čiernej bunde. Musím povedať, že na rozdiel od „len“ slušného prequel AKO PAVÚK mám ZBERATEĽA BOZKOV rád a kedykoľvek si ho znova s chuťou pozriem. Psychologicky prepracovaný film, plný originálnych nápadov (Cross sa pohybuje mimo svojej jurisdikcie, jednou z unesených je jeho neter, medzi ním a Ashley Juddoovu nepanuje romanca, Casanova čisto teoreticky de facto NIE JE sériový vrah - keďže jeho obete zabíja lesná zver), ktorý vonia nádhernými, no znepokojivými, lesmi Severnej Karolíny.(26.10.2004)

Vlna "Se7en" byla opravdu mohutná a ještě několik let po ní se tvůrci pokoušeli (povětšinou marně) svést se na její popularitě. Nejinak je tomu i v případě průměrného Garyho Fledera a jeho ještě průměrněji zpracovaného příběhu o brutálním vrahovi a vězniteli žen Casanovovi. Psychologie nic moc, herci předvádějí svůj detektivní standart a za povšimnutí stojí snad jen Ashley Judd ve své první velkoprodukci a scéna kdy nabourá do akvárka. Zbytek je nechutně klišoidní, rádoby šokující podívaná, která nám jasně říká kdo je vrah a kdo jen figurka. Skutečně nepovedená sonda do praktik masového killera, která diváka odradí svou průměrností, stejně jako neschopností strhnout.(7.4.2007)

• - Kvůli kontroverznímu tématu odmítnuli představitelé univerzity v Severní Karolině povolit natáčení přímo na jejich pozemku. (don corleone)

• - Pro hlavní roli se vážně uvažovalo o Denzelovi Washingtonovi. Ten z projektu nakonec vycouval kvůli jiné práci. Naskočil tak Morgan Freeman. (don corleone)

• - Stadion, nad kterým proletí kamera se tváří jako Durham v Severní Karolině, ve skutečnosti jde ale o stadion Chapel Hill v New Yorku. (don corleone)