Sběratel polibků

Kiss the Girls

Zberateľ bozkov

Thriller / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1997, 111 min

Vzhľadom k tomu, že 90-te roky nám priniesli mnohé excelentné klenoty tohto žánru, musím skorigovať hodnotenie smerom nadol. Dielo obohnané nadpriemerom hlavných hereckých výkonov udusilo márnotratné marginalizovanie identity vraha či absencia perfekcionistického profesionalizmu, ktorý tak učaroval v psycho-krimi beštiách ako 7even, 8MM a The Silence of the Lambs. Tento vražedný poker flirtujúci s ruskou ruletou žiaľ neuspel a nerozkvitol do dychvyrážajúcej a akademicky desivej tiesni. 3 a 1/2*(14.2.2013)

• Evonichna

Tak toto je těžkej průměr, možná i tak trochu podprůměr. Štvalo mě nelogické jednání policie, u kterého si člověk klepe na hlavu a konec, který měl všechny nejspíš ohromit, ale bohužel byl jasný dopředu, čili vůbec nepřekvapil. Jediné, co chybělo, bylo klišé s né a né mrtvým záporákem (mám na mysli konec, kde záporáka praští přes hlavu a on vypadá, že je mrtvý, ale není).(25.11.2012)

Poměrně obstojný thriller, který sice nedosahuje kvalit žánrových bratříčků a sestřiček, ale i přesto obsahuje pár povedených scén (útěk lesem). Druhou hvězdu pak strhávám za závěrečné "šokující rozuzlení", protože když si při první scéně tipnete (naprosto vážně), že je daný člověk vrahem a on nakonec je, tak to přeci jen trochu pokazí zážitek.;-)(15.6.2012)

Gary Fleder je u mňa zafixovaný ako nevyrovnaný režisér. Vie točiť výborné filmy, no má na konte i veľa priemerných či podpriemerných. Zberateľ bozkov však v jeho tvorbe patrí k tomu lepšiemu. Nebolo to síce tak dobré ako námetovo podobný snímok Sedem (1995), no svoju atmosféru to malo. Škoda, že tajomnosť okolo vraha, jeho metód a príčinách vraždenia neboli prepracovanejšie. Dosiahla by sa tým vyššia pútavosť a ešte lepšia atmosféra. 70/100(3.12.2016)

Tenhle film má trochu smůlu, že je dost srovnáván s Mlčením jehňátek. I když Morgan Freeman není špatný, Ashley Judd podle mě nic moc a dvojice Hopkins & Foster je prostě nejméně o třídu jinde. Místy trochu prkenný, ale i tak kvalitní thriller. Bohužel jsem vraha poznal už na začátku, a to i přesto, že jsem viděl nedabovanou verzi (předpokládám, že v dabované je to ještě snazší).(12.2.2008)

• - Pro hlavní roli se vážně uvažovalo o Denzelovi Washingtonovi. Ten z projektu nakonec vycouval kvůli jiné práci. Naskočil tak Morgan Freeman. (don corleone)

• - Stadion, nad kterým proletí kamera se tváří jako Durham v Severní Karolině, ve skutečnosti jde ale o stadion Chapel Hill v New Yorku. (don corleone)

• - Kvůli kontroverznímu tématu odmítnuli představitelé univerzity v Severní Karolině povolit natáčení přímo na jejich pozemku. (don corleone)