Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Alex Cross je detektiv a forenzní psycholog. Když náhle zmizí jeho neteř Naomi, vysokoškolská studentka, rozhodne se přidat k týmu vyšetřovatelů i když to už nespadá do jeho oblasti. Zjišťuje, že Naomi je jednou z mnoha pohřešovaných dívek. Všechny jsou krásné, chytré a něčím vynikají. Brzy po jeho příjezdu do Durhamu, kde Naomi studovala, je objevena mrtvola jedné z pohřešovaných dívek. Krátce na to, je unesena další mladá žena, lékařka Kate. Když se Kate probere z omámení, zjišťuje, že ji unesl muž, který sám sebe nazývá Casanovou. Varuje ji, aby se nepokoušela o útěk ani o jinou formu vzdoru. Kate zjišťuje, že není jediná, koho Casanova unesl a protože je to velká bojovnice, využije první příležitosti a uprchne. Podaří se jí to jen tak, že skočí do propasti, ve které teče řeka. To ji téměř stojí život. V nemocnici se o ni samozřejmě postarají, ale je jisté, že je Kate otrávená něčím, co se v její krvi nepodařilo určit. Díky Alexovi zjistí, jaké narkotikum jí Casanova podal a Kate dostane protilék a začne se brzy uzdravovat a začne pomáhat policii při pátrání. Alexovi dochází, že Casanova není založením vrah, je to sběratel a dokud ženy dodržují jeho pravidla, nechá si je. Navíc vychází najevo, že podobné únosy se staly i na druhém konci země, v Los Angeles. Takový případ tu ještě nebyl, aby zločinec pracoval na dvou místech najednou. Alex pochopil, že se nejedná o stejného muže, ale o dva různé, kteří nějak spolupracují. Vyšetřování ukáže, že v Los Angeles „pracuje“ doktor William Rudolph a v jeho domě jsou nalezeny části těl jeho obětí. Rudolph napodobuje svého partnera Casanovu na východě, jen dívky nesbírá, ale je to sadista. Přestože je policie Rudolphovi na stopě, podaří se mu uniknout. Jeho kroky vedou za Casanovou, ale ten s ním dál spolupracovat nechce. Policie, i díky Kate, objeví úkryt, kde Casanova schovává dívky. Casanova však uniká, Rudolph je při přestřelce zabit. Uvězněné dívky včetně Naomi jsou osvobozeny, ale Casanova někde číhá. Alex se musí vrátit domů do Washingtonu a Kate ho ještě před odjezdem pozve na večeři. Trochu se zdrží a do Katina domu mezitím dorazí detektiv Ruskin, který pošle domů hlídající policisty. Alex mezitím podle rukopisu zjistí, kdo je skutečným Casanovou... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (280)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Devadesátková temná krimi, jejíž pověst v českém prostředí utrpěla srovnáváním s mimořádně úspěšným mrazivým thrillerem Mlčení jehňátek a především odfláknutým dabingem, který bohužel oproti od originálnímu znění umožnil pachatele identifikovat hned, jak "v civilu" promluvil z plátna. Osobně považuju Sběratele polibků v rámci žánru a tvorby příslušné dekády za zřetelný nadprůměr a nemám nejmenší problém se ke snímku narozdíl od spousty jiných opakovaně vracet. Morgan Freeman je jako obvykle skvělý, Ashley Judd nemá jen mladou a pohlednou tvář, ale disponuje i slušnou dávkou hereckého talentu, takže jí všechny emoce věříte. Gary Fleder sice není Fincher, ale v devadesátých letech jeho práce vypadaly solidně a právě Sběratele polibků mám za jeho nejzajímavější kousek, do kterého dokázal vtisknout temnotu, znepokojivost a nemalý kousek mysteriózní atmosféry. Casanova sice není Hannibal Lecter, ale v kolekci rafinovaných pachatelů sériových zločinů by se určitě neztratil. Celkový dojem: 75 %. ()

Tayen 

všechny recenze uživatele

Žádné mrazení, překvapivé rozuzlení, ani nečekaná honička se nekonaly. Na trhrillery Mlčení jehnátek či Mesiáš tenhle kousek nemá ani v nejhlubším zatemnění mysli. Nejsem fanoušek krvavých scén, spíše mě upoutá atmosféra drtící mou psychiku, ale její absenci ve Sběrateli polibků, mohlo zachránit pár krátkých závěrů na zmučenou mrtvolu, kterou jsem tam ani nezahlídla. Poslední dobou zjišťuji, že místo shlédnutí thrilleru je lépe sáhnout po knížce, z které vyšel. ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele

Vlna "Se7en" byla opravdu mohutná a ještě několik let po ní se tvůrci pokoušeli (povětšinou marně) svést se na její popularitě. Nejinak je tomu i v případě průměrného Garyho Fledera a jeho ještě průměrněji zpracovaného příběhu o brutálním vrahovi a vězniteli žen Casanovovi. Psychologie nic moc, herci předvádějí svůj detektivní standart a za povšimnutí stojí snad jen Ashley Judd ve své první velkoprodukci a scéna kdy nabourá do akvárka. Zbytek je nechutně klišoidní, rádoby šokující podívaná, která nám jasně říká kdo je vrah a kdo jen figurka. Skutečně nepovedená sonda do praktik masového killera, která diváka odradí svou průměrností, stejně jako neschopností strhnout. ()

misstake 

všechny recenze uživatele

Oddychový thriller. Možná to je podivné spojení, ale v době, kdy se nás každý temný thriller snaží šokovat svojí brutalitou a extrémní psychopatičností, je Sběratel polibků skutečně výjimkou. Je napínavý, aniž by sklouzl ke zbytečným přehnaně nervydrásajícím scénám. Možná, že nenabízí příliš invence a jede jen podle schématu, ale je v poho. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Myslel jsem si, že se dočkám podobně laděného filmu, jako je třeba Sedm. A ano, beru fakt, že Sedm je to nejlepší, co v tomto oboru může být. Nakonec jsem ale dostal naprosto průměrnou detektivku, která je jenom trošku mysteriózní a nebejt solidního výkonu Morgana Freemana, taky by byla poměrně dost nudná. Vraždy se totiž naprosto brutálně vlekly a vůbec to nemělo žádný spád, který by mě nutil nadšeně pokračovat ve sledování. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (15)

  • V scéne, kde Alex (Freeman) spadne do vody, má v ruke zbraň. Keď z nej však neskôr vyjde, vyberie si zbraň z puzdra. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Pasadene, Los Angeles a Irvine (Kalifornia, USA), Chapel Hill and Durham (Severná Karolína, USA) a North Vancouver (Kanada). (Arsenal83)
  • Keď Kate (Ashley Judd) končí svoj prejav na tlačovej konferencii, počujeme ľudí kričať otázky, ale nikto z nich nepohne perami. (Arsenal83)

Související novinky

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

03.08.2012

Jason Statham versus James Franco? To je podivuhodná kombinace, přesto s ní počítejte. Už v září začne v New Orleansu natáčení drsné akční střílečky Homefront. Film vzniká podle románu vietnamského… (více)

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (více)

Alex Cross se vrátí

Alex Cross se vrátí

23.08.2010

Že si postavu s tímto jménem nedokážete hned zařadit? Nápověda: Morgan Freeman. Ano, Cross je agent FBI a prvotřídní psycholog, kterého si pamatujeme z thrillerů Sběratel polibků a Jako pavouk.… (více)

Reklama

Reklama