Do čela Anglie nastoupila po smrti své nevlastní sestry Marie, za jejíž vlády byla pro podezření z podpory protestantského povstání téměř rok vězněna. Když se Alžběta stala královnou, rozpoutá se kolem ní boj o moc, ale také boj o postavení samotné Anglie v okolním světě. Alžběta nechce válčit. Bezpečnost Anglie by nejlépe zajistil její sňatek s některým ze dvou nápadníků - jedním z nich je vdovec po Marii, španělský král, a druhým francouzský vévoda z Anjou. Alžběta sama je ale zamilovaná do Roberta Dudleye, vévody z Leicesteru. Nakonec odmítne oba nápadníky, a když se dozví, že Dudley je ženatý, zavrhne i jeho. Prosadí reformu církve a tím se zbaví politických protivníků a bývalých katolíků, kteří kolaborovali. Nakonec se rozhodne zůstat svobodná a stane se "panenskou královnou". (TV Nova)

Pythonator

Dobrý historický film, který poslouží skvěle jako užitečný dokument pro zájemce o tu dobu. Svým jasně daným námětem ale jednoduše nemůže zaujmout jako třeba Statečné srdce. Filmy o šlechtě stojí za prd a nikdy nedosáhnou na velké příběhy o spodině, rytířích a především o boji proti šlechtě. Po herecké a filmařské stránce je to samozřejmě dokonalé. ()

ABC1

Skvělá Cate Blanchett, která mě naprosto uchvátila.. a miluju ji dodnes. Pátá hvězdička chybí, protože přece jen znám lepší historické filmy. ()

Rebel24

Ide o jedno z najzaujímavejších období anglickej kráľovskej histórie, nástup Alžbety Tudorovej. Výborný casting, výprava, stredoveké intrigy aj surovost scén (úvodné upalenie, mučenia) proste Hra o trón (nielen) na anglickom dvore. Suverénny výkon vtedy mladej herečky Cate Blanchet no taktiež Geoffrey Rush ako rafinovaný stratég. Vo svojom žánri jeden z najlepších snímok. 95% ()

BONOBON

Nejdůvěryhodnější a nejpůsobivější historický snímek posledních let se suverénní Cate Blanchett v hlavní roli, jehož syrovost je zároveň jeho největším handicapem, protože funguje na úkor divácké přitažlivosti a některé sekvence se tak stávají poměrně nudnými a pro obyčejného diváka nepříliš zajímavými. ()

Umělec

Výborný historický film. Nemám co vytknout. Úžasný výkon Cate Blanchettové, super výprava, nápaditá kamera, perfektní zachycení atmosféry. Cate se podařilo zobrazit vývoj od mladé panovnice až po rozhodnutí obětovat svůj osobní život pro blaho Anglie. Jeden z nejlepších historických filmů ... 95% ()

snufec

BAFTA 2 : Britský film, Herčka HR: Cate Blanchett, Kamera, Hudba, Masky a 7 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec VR: Geoffrey Rush, Výprava, Kostýmy, Střih, Originální scénář ()

bazmo

rád pozerám historické snímky a ked sú dobre urobené o to radšej..Cate sa mi moc páči takto, pripadá mi veľmi zvodná, ktovie keby bola ona tou kráľovnou v skutočnosti či by ostala pannou ako sa o Alžbete traduje.. ()

Anonym018

Skvelý film, zachytávajúci zlatý vek Anglicka. Cate Blanchett výborne stvárnila kráľovnú Elizabeth. Vo filme sú dramatické časti, komické, ale aj erotické, vojnové či romantické scény. Pre laického diváka, ktorý sa nesústredí len na sledovanie filmu je síce trošku ťažšie vyznať sa v ňom, ale jednoznačne film odporúčam. Päť hviezdičiek! ()

Martazoe

Tohle je asi poslední historický film, na který jsem se tento rok podívala. Děsivě pravdivé anglické dějiny, skvělá Cate Blanchett a úžasné kostýmy a atmosféra. Mnoho z obrazů tohoto filmu na mě zapůsobil víc něž některé hororové filmy, jsem ráda, že upalování a zabíjení "kacířů" už máme snad za sebou. Pro mě je to příběh a zkaženosti moci, které podlehá i inteligentní žena, kterou určitě Alžběta byla. Nemohla jinak - světu venku vládnou stále ti, kteří jdou přes mrtvoly a likvidují svoje nepřátele a tak se z krásné princezny stává krutá vládkyně. ()

Beetlejuice

Dvojice filmů Alžběta a Alžběta - Zlatý věk nejsou pro každého. V obou případech jde o spíše komorní záležitosti určené těm, kteří se rádi rochní v historii. Osobně jsem ten případ, takže pro mne je tento první díl jasně pětihvězdičkovou záležitostí. Bohužel, druhý díl mne trochu zklamal ve své zkratkovitosti a tom, že nejde tolik do hloubky. ()

Rathe

Tak nějak nevím, co o tomto filmu říct. Ale Cate Blanchett byla vynikající! V závěrečné scéně byla naprostá dvojnice. ()

aneta105

Tento historický moment mám opravdu v oblibě, Královna Alžběta byla a je, moje oblíbená historická postava. Proto jsem byla velmi překvapená tímto filmem. krásný divácký zážitek. 75%. ()

EricNor

Rezijni rukopis mi prvnich dvacet minut prisel hodne zajimavy, ale pak mi uz ty blokovane, zastrene a rozmazane zabery lezly krkem a nebyl jsem schopen na film koukat. Mikrozaber na nekoho, kdo pak pul minuty mluvi, ale zabira se Alzbeta rozmazane pres nejake sklo byl posledni kapkou. Rad bych se dival, protoze Cate Blanchet mam rad a zajima me historie, ale takhle ne. ()

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

11.08.2012

Královna Alžběta jako trilogie?

Královna Alžběta jako trilogie?

25.07.2007

Pokračovanie Kráľovnej Alžbety

Pokračovanie Kráľovnej Alžbety

03.09.2005

Cate Blanchett si historickej snímke THE GOLDEN AGE zopakuje rolu kráľovnej Alžbety, za ktorú bola nominovaná na Oscara. Vráti sa aj Geoffrey Rush ako Sir Francis Walsingham, Alžbetina pravá ruka pri… (více)