Vymítač ďábla: Zrození

• USA Exorcist: The Beginning (více)

Poté, co ztratil svou víru v Boha, vydává se otec Merrin (Stellan Skarsgård) na archeologickou expedici do Keni. Zde byl právě objeven neuvěřitelně zachovalý byzantský chrám. Zdá se, že stavba byla pohřbena do země těsně po ukončení prací. A pod ní spí neklidným spánkem cosi prastarého, co čeká na své probuzení. Když mezi domorodci a britskými vojáky propukne spor, Merrin jen bezmocně přihlíží krutostem páchaným na nevinných vesničanech. Takové ukrutnosti již ve svém životě viděl a modlil se, aby už nikdy nebyl svědkem něčeho podobného. Opravdová hrůza však přichází, když se krev nevinných vsákne do vyprahlé africké planiny. Tam, kde se zrodilo zlo, musí otec Merrin pohlédnout do jeho skutečné tváře. (Magic Box)

Gekon

Ani sebelepší kameraman nemůže zachránit tak trapný scénář a předvídatelný děj korunovaný podivným závěrem. ()

pepino

Tak jsem se jednoho dne rozhodl že už chci konečně vidět tu slavnou exorcistu od Friedkina která udala směr hororu. Zajdu do videopůjčovny. Vidím na obalu Vymítač ďábla... Beru, platím, odnáším si, doma pouštím... Ale už od začátku mi tu něco nehraje. Pokud vím tak v Exorcistě se většina děje odehrává v domě malé holčičky která je posedlá, ale tady se vše děje kdesi na poušti. Potom mi to dojde. Půjčil jsem si Zrození. Zanadávám si, přiznám že jsem trdlo ale přesto si dodám odvahu a dodívám se do konce, když už jsem to pujčil... No ale to co se na mě celý fim valí je opravdu ubohost. Trapná fraška. Ostuda žánru horor. Není co víc dodat. Ani nevím za co jsem dal tu jednu hvězdičku... ()

Suomi

Nic moc,stupidní konec,čekal jsem, že to bude o dost drsnější, a ono nic,podprůměrný horor,který není vůbec strašidelný. ()

kabul

Keď som videl tentlo film, povedal som si, že nikdy viac. Nemám rád horory a keď ich už ale mám pozerať, tak po väčšine tých nepríjemných scén sa dobre zasmejem a viac ma nezaújma. Ale tento film bol čosi iné ako tie ostatné typizované horory. Zanechal vo mne takú hlbokú stopu, že trvalo dosť dlho, kým som sa z toho spamätal. Možno je to tým, že je to postavené na reálnom základe a skutočne takýto diabli existujú. ()

nmarca

Upřímně: nevím, proč jednička dostala 84% a tohle 48%. Že by nějaká ďáblova čísla? Vždyť to zase nebylo o tolik horší, jen o něco více béčkovité. Vážně nelze brát ani jedno z nich, ale pobaví to, trochu postraší, trochu vede k zamyšlení... ()

Pitryx odpad!

Zajímavé snad jen závěrem. Téma je příliš ojeté. Efektů je velmi málo a spousty hluchých míst. Mne snímek nezklamal, protože jsem od něj nic nečekal. Takže vlastně nej. je retrospektivní hororová scéna páchání zvěrstev nacisty. Podprůměrná podívaná bez vyšších ambicí. Prima 141208 10150/10846 ()

Brano

Najviac sa mi na celom filme páčili retrospektívne pohľady na páchanie zverstiev od nacistov. Inač film nestojí za veľa. Hrozné nudné, pomalé tempo deja, malo strašidelné. Záver podľa očakávaní predvídateľný a stupídny. Začiatok mal ešte celkom slušnú výpravu a atmosféru, ale postupom času sa vytratilo aj to. ()

horor2

Pro mě druhý kvalitní Vymítač, který se dá vidět více než jednou. Dozvíme se něco o Otci Merrinovi a také o původu samotného zla. Je drsný, krvavý, pěkně nasnímaný - co víc si přát? :-) Ještě prý existuje druhá verze od jiného režiséra, která by se měla lišit. Tak to bych se měl na ni nejspíš podívat. ()

LucLuc

Tak to se opravdu nepovedlo, nefunguje nic, žádné napětí, bláboly a bláboly a samotné vymítání je jen vykrádání následujícího dílu (zajímavý časový pardox:-) ()

patsandor

Tento prequel se nemůže měřit s dnes již klasickým Vymítačem ďábla. Zajímavý je přesun děje do Keni, ale flashbacky z WWII, které vysvětlují osud Merrina jsou klasické klišé o traumatu hlavního hrdiny, mohli přijít s něčím originálnějším. Celkově naroubování traumat z WWII je dost laciná berlička pro děj filmu. I tak je to pro mně pořád to lepší z dnešních hororů, dávám 55%. ()

elanista1

Vôbec sa nejedná o vymietačský horor, ako som si od začiatku naivne myslel a ako to naznačuje už názov filmu. Je už polnoc a som unavený to je pravda, ale dobrý film ma dokáže upútať aj unaveného...úprimne, mal som veľké problémy aby som pri tom nezaspal. Ľutujem, že som to dopozeral, ale má to jedno pozitívum- že na to veľmi skoro zabudnem, tak do pozajtra možno. Ľakačky, na ktoré sa tu relatívne kladie doraz som s unudeným pohľadom len prezíval a ani jednu si poriadne nepamätám, pamätám si však hnusné digitálne efekty. Ak som dal Exorcistovi len 3 hviezdy, hanbil by som sa sám pred sebou keby som dal tomuto filmu viac ako jednu. ()

blondboss

Každá podobná séria má aj svoje zrodenie a väčšinou sa jedná o podpriemernú skladačku do deja. Inak to nie je ani v tomto prípade. Síce s dobrodružnejším námetom a pomerne zaujímavými lokáciami, ale za to s hlúpou dejovou linkou a otrasnými maskami. Jednoducho všetko, čo sme už videli, len je to ešte o niečo viac priblblé. Stellan Skarsgard skvelým oživením, ale ani on to nedokázal plnohodnotne zachrániť. 40 % ()

stimpy

Film si drží slušnou úroveň kterou podporuje slušná atmosféra (kameraman odvedl slušnou práci). Vše bohužel shazuje neuvěřitelně zpackaný závěr. ()

pleassurew odpad!

myslim že stejně nikdo nedojde až tak nízko, aby došel k tomuhle komentáři takže nač zbytečně plýtvat slovy........hodnocení mluví za vše ()

tatka

Ako asi vznikne scenár k takémuto veľdielu? Predstavujem si, ako sedí scenárista s rejžom za kompjútrom a tvoria. - Čo by sme tam ešte dali?" - Nadrb tam náckov, to zaberá, a keď nebudeme vedieť, o čom točiť, prdneme tam nejakú scénu z farárkovej minulosti. - To je málo, náckovia nestačia. - Tak tam nejakú krásnu babu, nech je na čo sa pozerať, kozy odvracajú pozornosť od dier v scenári. Nech to nie je žiadna šľapka! Ale Matka Tereza, čo zachraňuje tie krásne africké detičky s obrovskými očami. A daj tam decko, nech klimakterické diváčky slzia. - Mám nápad! Katakomby, strčíme to pod zem. Netreba stavať scény, jednoducho sa zhasne svetlo a bude po vtákoch. A drbni to do Afriky, potrebujem dovolenku a chcel by som ísť na safari. Stará chce krokodíliu kabelku. - Ešte tam vrazíme nejaké šupinaté príšery, kukni, čo máme v databáze, nebudeme to predsa vymýšľať. No, milí moji, nebol to ani mizerný guláš, hodný saničného bufetu. Stálo to len za kus ťavieho trusu, ležiaceho mesiac na púšti. ()

Run, Renny, Run!

Run, Renny, Run!

16.05.2005

Za Vyháňača diabla: Počiatok režisérovi Rennymu Harlinovi (na obr.) síce ruky nikto nebozkával, no čo nie je, môže byť. Jeho ďalším filmom totiž má byť akčný thriller RUN, čo naznačuje, že Harlin sa… (více)

Nové filmové peklo?

Nové filmové peklo?

16.04.2005

Peklo hej, ale určite nie nové. Paul Schrader dostal šancu uviesť do kín svoju pôvodnú, producentami zamietnutú verziu Exorcist: The Beginning,. Tá pre nich nebola dostatočne presiaknutá krvou, čiže… (více)