poster

Vymítač ďábla: Zrození

 • USA

  Exorcist: The Beginning

 • Slovensko

  Vyháňač diabla: Počiatok

Drama / Thriller / Horor / Mysteriózní

USA, 2004, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • emo
  **

  Je to škoda. Malo to potenciál,ale... Ľutujem hlavne Harlina, ktorý mal šancu vrátiť sa medzi elitu. Nestane sa tak, ale zďaleka to nie len jeho vinou! Neviem ako vyzeral pôvodný scenár, ale tento by si zaslúžil malinu. Aj herci tu pôsobia, že tápajú a miestami akoby ani sami netušili čo tam vlastne robia...(20.1.2005)

 • Ještěřák
  odpad!

  První jsem accidentálně myslel, že sleduju "toho" Vymítače v rozšířené (modernizované) verzi, a některé scény (neuvěřitelně směšné hyeny) tomu roku 1973 řekněme odpovídaly, ale pak se film začal měnit v neskutečný galimatiáš, nechtěný / krví zacákaný humour a blábol, takže jdu ze všeho nejdřív vyfackat všechny lidi, kteří se podíleli na této pakárně, a bezprostředně poté sebe - za očividné spláchnutí mozku do hlubin hajzlu. Snad ještě větší cvokárna než MUMIE, která si dýl než do úvodních titulků alespoň na nic seriózního nehrála.(12.4.2009)

 • starbrejkr
  ***

  Musím přiznat, že filmům, které zde mají hodnocení pod 50% už se spíše vyhýbám, stejně jako se většinou vyhýbám prequelům slavných trháků, protože bývají ještě většími průšvihy než sequely (u nich aspoň někdy dojde k zachování osazení, i když ani to vždy není výhra). Zvlášť v případě Vymítače, kdy jsem se i těm sequelům radši vyhnul...nicméně můj oblíbený Stellan Skarsgard v roli otce Merrina mě přitáhl ke sledování Zrození. Jakékoliv pokračování legendárních trháků mají už dopředu prohranou bitvu a je jasné, že zejména u kritiky propadnou. Jejich úkolem tedy je (kromě toho, aby se alespoň částečně zaplatily:-)) udělat to co nejvíce důstojně. Exorcistovi se to dobré dvě třetiny filmu daří velice dobře - právě za vydatné podpory naprosto přesvědčivého Stellana. Atmosféra je budována hezky postupně , převládá hlavně stracj z neviděného a napínavých momentů je dostatek. Bohužel svou bitvu prohrává film příchodem vojsk a zamotáním místních obyvatel, čímž se dějová linie rozplizne jak pan Jeffries. Natahovaný a přemrštěný závěr v kostele s nepříliš uvěřitelným náhlým návratem otcovy víry pak ten pokles podrthne. To, co původní Exorcista ještě udržel pomocí zvrhlé atmosféry, už tady prostě působí absolutně přepáleně a ony zlé obavy se naplňují. Nicméně času stráveného u filmu rozhodně nelituji, minimálně za ty dvě třetiny to stálo....a zdejší hodnocení by si zasloužilo minimálně 10 procentních bodů navic, ale víme, jak to s těmi pokračováními kultů bývá...(22.12.2008)

 • D.Moore
  ****

  Původního Vymítače miluji a považuji za nejlepší horor všech dob. Jeho pokračování... Hm, jak to jen napsat... Jeho pokračování nenávidím. Až na Zrození, které má několik výrazných plusů (a navíc je to prequel). Tak zaprvé prostředí - 99% děje (tj. vše kromě flashbacků) se odehrává v Africe, v níž máte pocit, že za každým rohem číhá nějaké to mystické svinstvo. Zadruhé Stellan Skargard. Zatřetí Harlinova režie, která si nehraje na nic inovátorského a kde může, kopíruje Friedkinův osvědčený a působivý styl z původního filmu. Začtvrté syrovost, krvavost a vůbec hutná atmosféra, která se filmem táhne. Sečteno a podtrženo: Jsem spokojený. Ačkoliv na původní film to nemá (ostatně jako nic).(11.1.2010)

 • eraserhead666
  ****

  Když jsem to viděl poprvé, když to dávali v televizi, tak jsem ještě před půlkou usnul. Ač jsem čekal hodně podprůměrnou slátaninu snažící se vytěžit z jména slavné série, to co jsem stihl vidět, než mě zlomil spánek se mi nezdálo zas tak špatné a tak jsem si to sehnal, abych zjistil, proč, že jsem to usnul. A zjistil jsem, že to bylo zcela jistě únavou a ne snímkem samotným. Ten mě totiž mírně překvapivě docela bavil. Podobné démonické horory mám docela rád a tohle vůbec nezklamalo. Jen dvě nepatrné a s jistým sebezapřením prominutelné výtky - první jsou digitální zvířata a druhou závěrečné vymítání, které mi jakožto radikálnímu ateistovi docela drásalo nervy. Ale suma sumárum, vůbec jsem nebyl zklamaný, naopak, mile překvapený.(4.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace