Vymítač ďábla: Zrození

• USA Exorcist: The Beginning (více)
Trailer 2

Poté, co ztratil svou víru v Boha, vydává se otec Merrin (Stellan Skarsgård) na archeologickou expedici do Keni. Zde byl právě objeven neuvěřitelně zachovalý byzantský chrám. Zdá se, že stavba byla pohřbena do země těsně po ukončení prací. A pod ní spí neklidným spánkem cosi prastarého, co čeká na své probuzení. Když mezi domorodci a britskými vojáky propukne spor, Merrin jen bezmocně přihlíží krutostem páchaným na nevinných vesničanech. Takové ukrutnosti již ve svém životě viděl a modlil se, aby už nikdy nebyl svědkem něčeho podobného. Opravdová hrůza však přichází, když se krev nevinných vsákne do vyprahlé africké planiny. Tam, kde se zrodilo zlo, musí otec Merrin pohlédnout do jeho skutečné tváře. (Magic Box)

Trailer 2

Falko

Reziser Renny Harlin vstupil do tej istej rieky podobne, ako aj tvorcovia Vyhanaca diabla 2: Kacir, ktory sa odohraval v Afrike, kde som sa neuveritelne nudil. A prave toto je podla mna najväcsou chybou. Napätie tam sice nejake je, ale ked sa musim pozerat na hodinky, kedy film skonci, to uz je velmi zle. ()

Adrian

V originali stupnujuce napätie a dusna atmosfera strachu a uzkosti bola v tomto prequeli nahradena zbytocnou brutalitou, prvoplanovanymi lakackami a co je najhorsie - nekonecnou nudou, postupne prerastajucou az do apatie a znechutenia! Tento nepodarok prakticky nema dej (zmatena strihova skladba v niektorych pasazach takmer uplne neguje logicku nadvaznost) - je to iba zlepenec nesurodych "bu-bu" scen. Jedna hviezdicka za miestami posobivu kameru snimajucu pustne exteriery. ()

petikacka

Jejda, tak tohle se moc nepovedlo. Vždy, když se někdo snaží natočit prequel (po téměř, v tomto případě 31 letech)tak to dopadá blbě. Narovinu, nebýt tam Stellan, tak to ani nedokoukám. Nebylo to pitomé, bylo to vlastně i dobře natočené, ale....ale děj a atmoška, to mi tam vlastně naprosto chybělo...A konec byl debilní. Za mě 65% ()

PKD

Perfektní scénář a naprosto squellý Stellan Skarsgard,jehož výkon,jasně dominuje celému filmu. Což ale neznamená,že ostatní jsou špatní. Parádní atmosféra,a autory námětu,musím pochváliti. Možná,že vymítací finále je poněkud více cool a až moc,comicsově akční a efektní,ale to mi v tomto případě,vůbec nevadí. I tak to má grády. P.s. díky tomuto filmu si pak totálně vychutnáte úvodních 9min. prvního filmu,které díky němu,získavají mnohem komplexnější rozměr. Je to též jeden z mála filmů,potažmo hororů,které mám záměrně v cz a ne v orig. Ten se mi při porovnání,moc nelíbil,což je docela zvláštní...asi. ,,Bůh tu dnes není,pastore´´. ()

eraserhead666

Když jsem to viděl poprvé, když to dávali v televizi, tak jsem ještě před půlkou usnul. Ač jsem čekal hodně podprůměrnou slátaninu snažící se vytěžit z jména slavné série, to co jsem stihl vidět, než mě zlomil spánek se mi nezdálo zas tak špatné a tak jsem si to sehnal, abych zjistil, proč, že jsem to usnul. A zjistil jsem, že to bylo zcela jistě únavou a ne snímkem samotným. Ten mě totiž mírně překvapivě docela bavil. Podobné démonické horory mám docela rád a tohle vůbec nezklamalo. Jen dvě nepatrné a s jistým sebezapřením prominutelné výtky - první jsou digitální zvířata a druhou závěrečné vymítání, které mi jakožto radikálnímu ateistovi docela drásalo nervy. Ale suma sumárum, vůbec jsem nebyl zklamaný, naopak, mile překvapený. ()

• Projekt byl poprvé ohlášen roku 1997. (imro)

Související novinky

Run, Renny, Run!

Run, Renny, Run!

16.05.2005

Za Vyháňača diabla: Počiatok režisérovi Rennymu Harlinovi (na obr.) síce ruky nikto nebozkával, no čo nie je, môže byť. Jeho ďalším filmom totiž má byť akčný thriller RUN, čo naznačuje, že Harlin sa… (více)

Nové filmové peklo?

Nové filmové peklo?

16.04.2005

Peklo hej, ale určite nie nové. Paul Schrader dostal šancu uviesť do kín svoju pôvodnú, producentami zamietnutú verziu Exorcist: The Beginning,. Tá pre nich nebola dostatočne presiaknutá krvou, čiže… (více)