Vymítač ďábla: Zrození

• Nový Zéland

Drama / Thriller / Horor / Mysteriózní

USA, 2004, 114 min

• Djkoma

Některé momenty byli celkem dost silné(např. úvodní průlet bitevním polem), ale jednoznačně nestačej. Zajímalo by mě však co zde komentující a kritizující lidé čekají od hororu, aby mu dali 5*. Tento film není úchvatný, ale určitě je zajímavý a krom pár šrámů (hieny aspol.), celkem slušný. Po pár měsicích jsem se vrátil a snížil hodnocenní o hvězdičku, protože si už nepamatuju skoro nic z tohoto filmu)nic dobrého :o)).(13.12.2004)

• emo

Je to škoda. Malo to potenciál,ale... Ľutujem hlavne Harlina, ktorý mal šancu vrátiť sa medzi elitu. Nestane sa tak, ale zďaleka to nie len jeho vinou! Neviem ako vyzeral pôvodný scenár, ale tento by si zaslúžil malinu. Aj herci tu pôsobia, že tápajú a miestami akoby ani sami netušili čo tam vlastne robia...(20.1.2005)

Ale tak toto bola na počudovanie celkom dobré. Z dvojky a trojky si nepamätám už nič, ale z tohoto filmu si určite pár scén zapamätám. Napríklad pôrod náčelníkovej ženy, alebo exorcizmus chlapca domorodcami. Takéto námety sa mi aj celkom páčia, démoni, satanizmus, aj keď každý vie, že je to klasický americký film a koniec bude happy endový. Film obsahuje veľké množstvo digitálnych efektov, nie je to vrchol, ale prežiť sa dajú. Zápory filmu sú jednoznačne pretiahnutý koniec a slabý koniec (každý snáď čakal niečo viac...)... 70%.(28.7.2010)

• Eddard

Jo, poctivé dvě hvězdičky za Stellana Skrsgarda, který to celé odtáhl na svých hereckých schopnostech a charizmatu... Skutečně pěkný nápad svěřit otce Merrina opět Seveřanovi. Jinak, vziuální stránka docela povedená (s opravdu třeskutou vyjímkou v podání ďáblovy masky v závěru), i ta temná atmosféra občas "prosvitne", scénář není tak tragický jak by mohl být... Takže je to prostě jenom slabý horor s hodně zkaženým závěrem a cejchem fatální neoriginality a komplexem slavného předchůdce - na původního Vymítače to SAMOZŘEJMĚ nemá ani zdaleka zdaleka. 40%(10.1.2007)

Úplně ten původní vymítač ďábla hlavně stavěl na atmosféře a na jiný hororový prvky už moc nedal, ale tenhle se spíš snaží o typickej horor posledních let založenej hlavně na lekačkách a musim uznat, že fungujou dobře a nejsou rozhodně nějaký snadno čitelný, většinou se to, co sem čekal nevyplnilo. Škoda jen tý závěrečný zbytečný vymítací akcičky, která už moc nepůsobila jako nějaký nadpřirozeno, už to bylo trošku moc přitažený za vlasy, jinak by to byl fakt super horůrek s takovým tatíkem Stellanem Skarsgårdem(21.10.2007)

• - Režisér Renny Harlin si pár dní před natáčením zlomil nohu a tak po celou dobu natáčení měl nohu v sádře. (fannah)

• - Prequel slavného Vymítače ďábla během úvodního víkendu (20.-22.9. 2004) vydělal v USA 18 milionů. Celkově si 50 mil. produkce odnesla z kin přibližně 42 milionů dolarů. (imro)

• - Do role otce Williama Francise byly zvažováni Ryan Phillippe a Kerr Smith. (Cheeker)