poster

Vymítač ďábla: Zrození

 • USA

  Exorcist: The Beginning

 • Slovensko

  Vyháňač diabla: Počiatok

Drama / Thriller / Horor / Mysteriózní

USA, 2004, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • corpsy
  ***

  Tak po niektorých tunajších ´´nadšených´´ recenziách som čakal akúsi katastrofu. Ale bol som v podstate milo prekvapený. Je pravda, že už po prvej polhodine snímok stráca dych a to rapídne, vizuálna stránka dokáže diváka udržať nad hladinou aj napriek trikovej nedokonalosti. Ako komerčný horor je to fajn.(7.6.2012)

 • Allien.9
  **

  Ach jo, všechno špatně... Za slabé dvě hvězdy může film děkovat pouze samotnému "kostelu" s obráceným křížem (který má skutečně parádní atmosféru), stříkající krvi (která se v amerických filmech/hororech vidí už jen opravdu zřídka), knězi s tváří Jamese D'Arcyho (který jako jediný zaujal) a závěrečné vymítací scéně ve skalním tunelu (která má konečně něco do sebe). Ale jako celek tak nějak zbytečné.:-((16.8.2010)

 • peter12
  ***

  Ta začiatočná scéna na vojnovom poli bola dokonala,keď kamera snímala zhora a naskytol sa veľmi dobrý pohľad na vojnové pole.A potom to staré známe,nájdu starý kostol,ktorý nie je ako tie ostatné kostoly a v ňom sa ukrýva niečo temné a už je jasné čo bude nasledovať.Lakačiek je tam plná riť až ma to už začínalo otravovať,ako keby tvorcovia stavili hlavne nato,čo najviac vystrašiť publikum a na poriadny dej okolo toho všetkého sa vykašlali.Radšej tam strčili flashbacky z minulosti otca Merina,áno sú tragické ale tam nevhodné,lebo vo filme je všetko ale to čo tam má byt,tam chýba.Efektami tento film tiež moc slávy nenabral.Keď skoro na začiatku otec Merin bol v bare a mal ten klobúk,vyzeral ako Indiana Jones.S.Skarsgard ako otec Merrin bol veľmi presvedčivý a len za jeho bezchybný výkon dám o jednu hviezdu navyše.(11.1.2014)

 • Antek
  *

  Kdybych byl producent a hledal náhradu za Paula Schradera, určitě by mě nenapadl Renny Harlin; člověk, který útočí na první signální soustavu a jenž si myslí, že atmosféru vyvolá frenetickým střihem alà videoklip. To, co se na plátně děje zhruba od poloviny se dá stěží nazvat dějem a to, co postavy vypouštějí z pusy, se dá stěží nazvat rozhovorem. Nevím, co přimělo Stellana Skarsgårda přijmout tuto roli (možná to byl právě Schrader), ale jeho účast v tomto filmu bych označil jako nehorázné plýtvání talentem. A to ani nemluvím o tom, že kněz pochybující o své víře, se od dob prvního Vymítače stalo jedním z největších klišé.(23.4.2005)

 • fannah
  ****

  Původně to měl být film Paula Schradera, ale ten nakonec vyšel jako Dominion, ale neoficiální verze. Tím lépe pro všechny. Renny Harlin natočil perfektní film, s vynikajícím obsazením a skvělými exteriéry i interiéry. Oproti jiným si myslím, že scénář byl docela dost promyšlený a neřekl bych že nějaká scéna byla zdlouhavá nebo zbytečná. Pokud nevěříte, podívejte se na Dominion, a děkujte za Harlina. Vznikl tady kvalitní prequel hororové klasiky, který se nemá za co stydět (nepočítám digitální hyeny z CGI). Rozhodně doporučuju a dávám 4 hvězdičky.(5.11.2006)

 • - Původní Vymítač ďábla (1973) vyvolal vlnu snímků, které se snažily svézt na vlně jeho popularity. Mezi ně patří např. Kung Fu Exorcist (1976) a Teenage Exorcist (1994). (imro)

 • - Prequel slavného Vymítače ďábla během úvodního víkendu (20.-22.9. 2004) vydělal v USA 18 milionů. Celkově si 50 mil. produkce odnesla z kin přibližně 42 milionů dolarů. (imro)

 • - Ve filmu se měl také objevit Ryan Phillippe v úloze mladého kněze. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace