Kdo přežije, je vítěz. A pro Arnolda Schwarzeneggra, který se marně snaží uprchnout z vězení a dokázat svou nevinu, navíc získaná svoboda. Nejdříve ale musí v podivně kruté televizní show porazit nelítostné gladiátory... (oficiální text distributora)

Laxik

Házím ti laso, kamaráde. Jedno z těch lepších Arnoldových sci-fi béček, ve kterém je úplně všechno, co byste od takového filmu čekali. Jen ty one-linery byly fakt špatný. ()

PKD

V rámci, jakéhokoli pohledu...nehodnotitelné. Pro tyto konkrétní filmy, neexistují škatulky. A quilty pleasure to není ani omylem. Pokud jste četli předlohu...a musíte to za každou cenu viděti, byť jen z čiré opičí zvědavosti, kupte si aspoň 10 piv a nachystejte si několik jointů. Pak, a teprve pak...lze hodnotit. Ať tak, či tak. P.s. tohle je asi jediný případ, kdy mi Arnold připadá jako arogantní hovado, které si myslí, že může hráti naprosto v čemkoli a lidi to spolknou, včetně cynickosociální, nekompromisní Kingovky, ve které tento kulturista (nikoli herec) působí tak vhodně jako by působila Dolly Buster v Janě Eyrové. Nikoli v XXX verzi. Btw, na této nehorázné pitchovině se vystřídalo několik režisérů, což jest očividně známka quality a 1.verze měla býti dokonce s Christopherem Reevem, toho času a dodnes, nejlepším Supermanem! ()

buldock

Slušná béčková sci-fi klasika , ve které jde při soubojích novodobých gladiátorů s vězni o holý život a američtí diváci z toho jak jinak než šílí ;-) Líbí se mi jak je vykreslena ta tupost lidí ve studiu , kterým vůbec nedochází , jak je tahle show bizardní , krutá a nesmyslná. Akorát si nejsem jistý , jestli to režisér takhle opravdu zamýšlel. ;-) 64% ()

vorheese

Béčko všech béček. Najdete tu snad každé učebnicové klišé a každou myslitelnou nelogičnost. Navrch ultrahláškující Arnie...no prostě film, kterému nemůže dát racionálně smýšlející divák víc, než dvě hvězdičky. Já ale racionální nejsem a vítězí u mě nostalgie. A navíc...atmosféra v podzemních kvadrantech je vynikající a (teď mě třeba ukamenujte) srovnatelná s Blade Runnerem. ()

gogos

Originální scénář, zajímavě natočeno... celé je to takové psycho.... ale moc dobré. Hudba je opravdu dobrá a efekty také nelze pohrdnout... Je to prostě hodně zajímavý film, který stojí za to vidět.... ()

blackrain

Tenhle film nenabízí žádný převratný nápad. Má velmi jednoduchou zápletku. Není to žádný zázrak, ale přesto se na to i po tolika letech dalo koukat. Jen je škoda, že si od Kinga nevzali mnohem více. Bylo by to mnohem zajímavější. Takhle to vypadá, že si od něho jenom lízli a stvořili další klasický film s Arnoledem, kterého ke všemu navlékli do upnutého oblečku. ()

IllIlIlIIl

Film, jehož kvality a divácká koukatelnost vyzní zejména v období osmdesátých let. S postupem času ztrácí na své příběhové a zejména technické atraktivitě, ale přesto se jedná o další z řady nadprůměmných Arnieho filmů... ()

topi

Z tohoto filmu béčková atmosféra 80. let přímo vyzařuje a Arnold tomu ještě dodává ty správný grády. Výbornej příběh o manipuvatelnosti médií, protkaný akčními scénami, jak jinak, prostě nezapomenutelnými. Hlavně " Stopaři " honící " Běžce ". Likvidační scény mohly být klidně drsnější, ale jinak nevadí a na film se vždy po nějaké době rád podívám znovu. Klasika 80. let a je zajimavé, že ve stejném roce Árnie natočil i kultovního Predátora. Pamatuji se, že když jsme film viděli na vhskách v jednohlasném dabingu, tak jsme hltali každej záběr. ()

Hadža

Akcni sci-fi becko s pera S.Kinga(dosti pozmenene) je dalsim predstavenim pro Arniho v case jeho strme stoupajici kariery.Ve se dobe prijemne akcni pokoukani,dnes uz to nema takovy naboj. ()

MATADOR

To jsem teda zase naletěl "dílu". Guvernér se cpal opravdu do každé potrhlosti a tato je ještě zvrácená. Nehodnotím, protože jsem to nemohl už dál sledovat, ale jinak to vypadalo na odpad! ()

stration

Jako akční film to není špatný, ale jako adaptace Kinga, která se mi navíc líbí a která je úplně o něčem jiném, to byla katastrofa. ()

decouble

Moderátor Killian mi svým moderátorským stylem připomíná trochu profesionálnějšího Soukupa z TV Barrandov, lidi přece chtějí slyšet pravdu :D ()

Bones!

Knihu jsem četl a dá se říct, že mně víceméně učarovala a tohle "dílo", které knižní předloze nesahá ani"po obal", si snad ani nezaslouží slitování v podobě jedné hvězdičky!!! Možná, kdybych viděl první film, dalo by se to překousnout, ale kdo si přečte knihu dá mi za pravdu, že tenhle film je nechutně nepovedeným převedením předlohy na plátno. Myšlenka je ta tam, k tomu Arnieho tupý výraz a nakonec ještě samoúčelná brutalita!!! ()

Thewho18

Já se vrátim....chtěl bych sehnat verzi s vhs dabingem, nemáte to někdo?:) jeden z nejzábavnějších a nejatmosferičtějších akčnáků všech dob! ()

JohnMiller

Na prekvapenie má v sebe toto akčné béčko silné posolstvo. Možno to režisér nezamýšľal a možno ani o tom netušil. Je tu nádherne vyobrazená masmédia a komerčná súkromná televízia ktorá ovláda davy ľudí a gumuje im pekne systematicky mozgy. Predstaviteľ moderátora mi svojim hraním a celím tým moderovaním a kamuflovaním skutočnej pravdy úplne pripomínal Vilka Rozborila s Modrého z neba. Show Running Man bol tak prvoplánový a útočiaci na najvyššiu sledovanosť že mi to celí čas evokovalo všetky komerčné stanice Slovenska aj česka. To čo vystrájali ľudia v obecenstve v tomto filme robia to isté ľudia sediaci v superstar či československo má talent. To by stačilo k filozofovaniu a teraz k filmu. Muž na úteku je jedno originálne čistokrvné nefalšované osemdesiatkové akčné béčko zo všetkým čo k tomu patrí. Od Kostýmov cez hlášky, hudbu akciu. ()

AlistairMir

Knihu jsem nečetl takže nevím jestli největší kámen úrazu filmu (postavy lovců) jsou podle ní. Tlustá lidská světluška zpívající operu je totálně k smíchu, bláznivej hokejista nebo černoch s plamenometem mají děsné úbory a tak jediný lovec co za něco dle mého stál byl maník s motorovkou. Je to jen můj názor ale myslím, že kdyby lovci nepůsobili směšně určitě by film byl větší trhák. Takhle jsem spokojeně a s nostalgií zíral na Arnieho ale v duchu si říkal, proč mu nedopřáli soupeře na úrovni a ještě ho narvali do úboru kde mu absolutně zmizí svalnatá postava. Jinak myšlenka dobrá (lidé věří tomu co vidí v TV a nedochází jim, že realita je absolutně někde jinde - svatá pravda), akce bylo dost bavil jsem se jen říkám, že to mohlo být ještě podstatně lepší a jak kdysi řekl sám Arnie : Tento film zdaleka nenaplnil svůj potenciál. Více krve, temnější příběh, drsné postavy a byl by to kult a just jo :-) ()

Kuzlo

Žiaľ film nemá s knihou od Kinga okrem názvu a základného námetu asi nič spoločné. Ak by do hlavnej role neobsadili známeho herca, tak by film rýchlo zapadol do prachu zabudnutia. ()

Petroff

Úžasná kniha (oprava 16.8.09, kdy jsem si knihu od puberty opětovně přečetl - mohla by to byla být dobrá kniha, kdyby už od poloviny hodně natvrdo nesměřovala horečně k velkolepému konci) Úděsnej film, kterej posouvá po ose trapnosti do výšin i to, že tu hraje Arnold. Ostatně, přijde mi, že celý film vznikl jen protože ARNOLD. A to není dobře. Z knížky je zachováno cca 20% děje. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

16.03.2021

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (více)