Kdo přežije, je vítěz. A pro Arnolda Schwarzeneggra, který se marně snaží uprchnout z vězení a dokázat svou nevinu, navíc získaná svoboda. Nejdříve ale musí v podivně kruté televizní show porazit nelítostné gladiátory... (oficiální text distributora)

eva1984

Musím říct,že se mi to místy líbilo mnohem víc než Hunger Games,které z toho určitě vycházely.Ta zdegenerovaná americká společnost převážně důchodců z 80.let přesně odpovídá té dnešní naší a podle toho taky bohužel odpovídá nabídka v televizi,tak doufejme,že se nějaká taková reality show jako ,,Běžící muž" hned tak neobjeví... ()

Oxytocin

Je mi to líto. Přes dojemné zážitky z dětství a koukání na VHS kazety to nelze z akční podívané, napětí a celkového dojmu ocenit jinak než na podprůměr... a to jsem možná ještě dost hodnej. ()

Bojislav

Pro mě asi nejslabší film s Arnoldem. Herecké výkony absentují v celém filmu, i když se na něj podívám optikou 80. let. Alespoň jedna hvězdička za Arniho. ()

70s80s90s

Moja oblubena scifi nakladacka so slabymi kulisami kostymami a maskami..ale ma to nieco, co inym scifi filmom chyba. Paci sa mi, ze uz v tej dobe sa poukazovalo na skodlivost tv,hlupych sutazi ci reklam, ako v Carpenterovych Oni ziji. Arnold v becku, ktore som zral ako decko. Super hudba od Faltermeyera. ()

SNCIS

"Hej, světluško! Hej, hej, vánoční stromečku." Akční nářez podle předlohy Stephena Kinga. Hra přenášené v přímém televizním přenose, kde na konci zůstane jen jeden vítěz, jeden živí. Nápad je to originální a film je po všech způsobech zajímavý. Přesto, že je to staré sci-fi, tak je to dobře natočený a díky Arnimu je to i drsná rubačka. - 80%. ()

bedsore

Neni nadto oddat se trochu nostalgii a pousmát se nad tím, co jsem kdysi považoval za něco extra, ostatně jako většinu filmů se Schwarzeneggerem. Hodně kouzla to ztratilo, ale jako připomínka doby pořád v mezích koukatelnosti. ()

JamaicaHadra

Už jste někdy viděli hokejistu usekávat hlavy hokejkou? Jestli ne, tak tady uvidíte mnohem víc. Starý dobrý Arnie utíká před vlastní skázou a po cestě kosí každého, kdo se jej pokusí zastavit. Chvílemi zmatená kamera, ale dobrý soundtrack a hlavně srandovní kostýmy jsou gro tohoto béčka, teda dokud Arnie nepříjde a nevnese světlo to pokleslé zábavy lidí v budoucnosti. ()

MaxBodycount

Podobne ako Carpenterovo mega béčko Ghosts of Mars, aj Running Man mi musel prejsť sústavou nadvakrát, aby som plne docenil jeho kvality. Príbeh, pôvodne z pera Kingovho alter ega R. Bachmana svojim pozadím v skorumpovanej proto reality show pozoruhodne rezonuje aj dnešnej dobe ohýbania skutočnosti, ale miesto zbytočného mozgovania slúži iba ako svojho času unikátne pozadie pre Arnieho hrdinské skutky. Ten sa tentokrát v úlohe krivo obvineného soldáta ocitá spolu s kumpánmi v pozícii lovnej zveri pre fantasticky ustrelených hrdinov spomínanej reality show. Dostávame tak X-tú variantu na The Most Dangerous Game ozvláštnenú posunom k akčnému sci-fi, náznakom kritiky médií a samozrejme kopou svalov s rozkošným prízvukom a ľúbeznými hláškami />He split/, ktorej zdatne sekunduje Dawsonom fantasticky stvárnený kýbel slizu Killian. Napriek tomu, že sa asi neubránite dojmu raz už videného, Running Man si nielenže dokáže udržať vysoký faktor zábavy, ale miestami aj príjemne prekvapí. Trvalo mi to síce 202 minút, ale tupučko som sa zaľúbil ... ()

Qwat odpad!

Přečtěte si knihu a pak nemůžete dát tomuhle filmu, který je "jakože" podle té knihy nic jiného než odpad. ()

VelkejViktor

Opět Arnold nezklamal, ve filmu je snad úplně všechno, od pořádných akčních soubojů po typický Arnoldův humor (např. se zde vyskytne známá hláška z Terminátora "I'll be back"). Škoda je, že si tvůrci moc nevyhráli s tou budoucností. Všechno vypadalo jak při starém, ale aspoň jedna věc se jim podařila předpovědět, a to Deepfake :) ()

violik

Kinga mám celého v malíku a Running Man byl rozhodně lepší v knižní podobě. Tohle je taková obyčejná pohádka ()

GrooteLulu

...jeden z nejzapomenutějších filmů té doby, avšak kultovní.... vynikající hudba, námět, Arnold a happy end (ti co vyhráli jsou na dovolené) ()

CaptainPixel

Mozna jenom dystopickej akcni brak a pro nekoho nejhorsi ze vsech Arnoldovejch pocinu. Na druhou stranu velmi prilehavej komentar na "kulturu" TV zabavy (Kotel, Co na to Cesi,...) a hitovka z video pujcovny (hvezdicka navic). ()

louislumiere

Monumentální brak, který jsem poprvé viděl coby žák ZŠ na sklonku socialismu u kamarádů s videem (sídliště bylo z půlky plné fizlů, STBáků a vojáků). Běžící muž patřil ke kánonu filmů s Arnym. Faktem je, že na rozdíl od Conanů, Komanda, Total Recall a Terminátora nedosahoval RM takového ohlasu, ale hory svalů a násilí se počítají a kdo to neviděl, jakoby nebyl. Simultánní dabing, zrnitý obraz a nekvalitní kopie dodávaly filmu jistou patinu a desetiletý parchant si chrochtal blahem. Dnes se ovšem jedná o jeden z nejhorších filmů, který lze shlédnout. Z nostalgie a kvůli slavnému autorovi knižní předlohy (která je ale úplně jiná) dávám **. ()

Marrakech86

Mně se to fakt líbilo i když chvilkama to bylo "stupidní" ve výsledku to mělo příběh a Arnold je Arnold :) Přirovnal bych to k Hunger Games k prvním dílům :) ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

16.03.2021

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (více)