Sběratel kostí

• USA The Bone Collector (více)

Policejní vyšetřovatel Lincoln Rhyme, autor několika knih o skutečných kriminálních případech, je už čtyři roky ochrnutý. Starají se o něj ošetřovatelka Thelma a technik Richard Thompson. Rhyme může pohybovat pouze ústy a jedním prstem, jimiž ovládá počítače. Ví, že nemá šanci na vyléčení, a právě chce spáchat sebevraždu, když ho detektiv Paulie Sellitto požádá o pomoc. Mladá policistka Amelie Donaghyová z oddělení kriminality mládeže pořídí na místě nálezu mrtvého muže fotodokumentaci a zachytí několik věcí, které tu vrah záměrně odložil. Lincoln Rhyme na fotografiích odhalí vrahův vzkaz, který má při správné analýze napovědět policii, kdy a kde dojde k další vraždě. Prosadí, aby byla k případu přidělena Amelie, navzdory jejímu odporu k vyšetřování vražd. Přestože vrahův vzkaz rozluští, přijde policie pozdě. Šéf oddělení vražd není spokojen s probíhajícím vyšetřováním a Rhyma i Amelii odvolá. Dívce se však podaří ukrást důkazy, zajištěné na místě činu, a Rhyme pokračuje v pátrání. Nechá si vyhledat podobné případy a zjistí, že se násilník pokoušel komunikovat s policií už dřív, jeho vzkazy však Cheney nedokázal „přečíst“. Vrah, vydávající se za taxikáře, vezme na nádraží do vozu starého muže s malou vnučkou a cestou zastřelí policistu, který ho staví pro dopravní přestupek. Rhyme rozluští další vzkaz a Amelie na místě, které určil, opravdu nalezne unesenou dvojici. Starý muž je sice již mrtev, dívenku však zachrání. Navíc najde další stopy a pochopí, že na řadě má být Rhyme. Spěchá k němu, ale vrah má náskok. (TV Nova)

Freefinger

VAROVÁNÍ: Pokud jste film neviděli, tak dál nečtěte, bude prozrazen konec !!! Po nejbrutálnějším momentu v dějinách filmu, kdy je člověku připoutanému na lůžko zlomen jediný prst, kterým může hýbat, přichází záhy nejnaivnější happyend všech dob. Nikdo přece nemůže věřit tomu, že Denzel pouze ústy zpacifikuje vraha, který předtím neměl problém se zabitím deseti zdravých lidí a korunu tomu nasazuje atraktivní brunetka, která se zamiluje do muže, jenž ji i při sebelepším grifu jedním prstem neuspokojí, nádobí neumyje a ani s košem nedojde. Ale pořád je to lepší, než kdyby Denzel po pádu z postele ucítil nohy. Jinak to tak špatné nebylo : ) ()

lennyd

Když Amelia (Angelina Jolie), obyčejná newyorkská pochůzkářka nalezne mrtvé tělo, a svoji duchapřítomností zajistí důkazy před zničením, vyžádá si ji do svého týmu detektiv Lincoln Rhyme (Denzel Washington). Ten je po nedávné nehodě ochrnutý, a veškeré pátrání provádí pouze ze svého multifunkčního lůžka, takže využívá šikovnou (a hezkou) policistku jako své oči a ruce. Společně se vydávají po stopě záludného vraha, který schválně na místě činu nechává několik stop ... jako by si s nima jen hrál ... Panečku, to je byl pro Denzela Washingtona kšeftík. Nemusel vstát z postele a ještě za to dostal zaplaceno *joke*. Trošku mi vadilo, že Lincoln Rhyme byl tak trochu děd vševěd a cokoliv si tipl, tak to vyšlo ("Hovězí kost a staré noviny. Tak to je jasné, půjde o stará jatka"). Jinak jde o vcelku zajímavou detektivku, která sice nic moc nového objevného nepřináší, ale obě hlavní hvězdy mají své charisma, a skvěle se doplňují. Dojem z filmu také trošku kazí konec, neb vraha vlastně neodhalí naši detektivové, ale naopak vrah se odhalí tak nějak sám.. Jo ještě jsem si vzpoměl, v celkem vážné roli se zde objevuje Ed "Al Bunda" O'Neill... ()

Elementál

Schematické, nijak extra napínavé, místy zcela zbytečně nechutné... Zajímavý nápad je spojení blbé policistky v terénu a chytrého policisty v posteli, ale i tak máte pocit, že už jste něco podobného viděli. Herci mi přišli v pohodě, ale texty jsem jim teda nezáviděl. Co dodat? Chcete-li nějaký klidnější, nepřekombinovaný thriller s happy endem, sáhněte po Sběrateli kostí... ()

anli

Skvělou knihu Jefferyho Deavera dostal do rukou režisér Phillip Noyce a protože jde o kriminální thriller,je tu režisér jako ryba ve vodě,neb je to jeho oblíbený žánr,který opravdu umí.Samozřejmě je tu oproti knize několik změn a některé části tu chybí(jak jinak při předělávce knihy),ale hlavní kostra zůstala vcelku zachovaná a režisér se jí drží,co může.Trochu mu to komplikuje hlavní hrdina,který je upoután na lůžko,takže i když je Denzel Washington velmi charizmatický a snaží se,co to jde,chvílemi nemá co hrát a ve filmu je jakési vzduchoprázdno.Naštěstí to hodně zachraňuje mladá Angelina Jolie,která je opravdu skvělá a divák se s ní veze celý film.Příběh je patřičně napínavý a atmosféra slušná a i když někdo možná odhalí vraha dříve(zejména Ti,co pravidelně pijí kávu s Columbem),rozuzlení je patřičně napínavé a dramatické.Stejně tak i honba za tušenými obětmi,trochu podobná pátrání ve filmu"Sedm".Nevím,proč se na tenhle film snesla taková vlna kritiky při uvedení do kin,neb znám mnoho horších thrillerů,které tomuto nesahají ani po kotníky.Ano,není to žádný excelentní zářez,ale je to velmi solidní thriller se skvělou kamerou,hudbou a Angelinou.Chvíli jsem s hodnocením váhal,ale za ten mysteriózní nádech a Angelinu se přikloním výš a dávám sběratelských 75%. ()

Yoshimitsu

Knížka od Jefferyho Deavera byla úžásná plná napětí až mi šel mráz po zádech, ale filmová tvorba mě velice zklamala.Kniha je vždy lepší než film, ale i tak jsem čekal více.Za Angelinu dávám hvězdu navíc. ()

Pavlínka9

Koukat na to znovu po 15ti letech, kdy si pamatuji, že ten film byl super a byla to veliká bomba v té době a i já jsem z toho byla totálně odvařená, bylo velice zajímavé. Ten efekt "velkoleposti" a unikátnosti je dávno pryč :) Nejen pro aktuální směšnost elektronických pomůcek pro člověka upoutaného na lůžko, ale i pro zvláštní výkon Washingtona...Jolie je sexy a i kdyby neřekla jediné slovo - dívala bych se na ni :D :D Příběh jsem si pamatovala z dřívějška a případ, který vyšetřují je zajímavý a unikátní - to ano. Je to pro mě takový ten klasický americký thriller z velkoměsta. ()

terunka003

Napínavé, strašidelné, poutavé, vyšetřovatelské, depresivní. Dobrá kriminálka s napínavým dějem a strašidelnými scénami. Jednoduché a koukatelné. Angelina byla sympatická, Denzel mi nesedí nikde. Dobrý. ..nechci přemýšlet po dovolený.. ()

VanTom

Příšerně nelogický a stupidní film - vždy jsem skřípal zuby, když se zkušení detektivové zastavili u dveří a poslali dovnitř vyjukanou pochůzkářku (i když nebylo nepravděpodobné, že vrah je stále na místě činu) - hrůza. Za dokoukání do konce mi Sběratel kostí stál pouze díky Angelině Jolie, které to snad v žádné jiné roli tak neslušelo (možná díky její civilnosti a neafektovanosti), a skvělé atmosférické hudbě Craiga Armstronga. ()

dANo

Slabší odvar filmov o odhaľovaní nebezpečného a zvráteného masového vraha, kde síce nechýba typické napätie, ale ako som spomenul, je to len taký slabší odvar... ()

Millanium

Naprosto příšerné převedení stejnojmenné knihy na filmová plátna a snad nejhorší výkon Angeliny a Denzela, co jsem zatím viděl. Ti, co nečetli předlohu, si můžou půl hvězdy připočíst. 50% ()

lykan9

Sběratel kostí patří mezi mé nejoblíbenější kriminálky. Herci jsou skvělý a charismatičtí (taky, aby ne, jedná se o jedny z těch nejlepších z Hollywoodu), příběh je napínavý a příjemně odvyprávěný. Angelině to tu ještě sluší, než se z ní stal kostlivec a samotný způsob poprav je nad míru dobrý. 90´ prostě byly skvělé, co se týče filmů. ()

mrx.friend

Moje mínus, že jsem kompletní film zkouknul teprve včera a finále již kdysi viděl možná více než jednou předtím v televizi. Na druhou stranu si nejsem jistý, jestli by mne ono překvapující rozuzlení motivovalo k tomu šoupnout Sběrateli o tu hvězdičku navíc, protože mi tu zkrátka něco chybí. Asi tak - thriller to povedený je, ale mně přišel tak nějak standardní... :-( Na závěr bych chtěl pochválit český dabing a jeho netradiční rozpoložení hlasů a to, že přítomnost Pavla Zedníčka coby Eda O'Neilla (kombinace známá především ze seriálu Ženatý se závazky) více než potěšila... ()

Kosmik 1

Tak slabé hodnocení si tenhle snímek rozhodně nezaslouží. Film má napětí, spád a akci. Denzel je sice připoután k lůžku, ale jde vidět, že je to pan herec a rozhodně ho takový handicap nezlomí. U pátracích akcí se mě líbí doprovodná hudba. A i ta tajuplná atmosféra mě občas dostává. 80% ()

mkubalikova

Film mi svou atmosférou hodně připomíná o dva roky staršího Sběratele polibků (i ten český distribuční název je vtipně hodně podobný). Krimi žánru pro mě jednoznačně kraluje Sedm, tyto dva filmy ale vůbec nejsou špatné. 70% ()