Sběratel kostí

• USA The Bone Collector (více)

Policejní vyšetřovatel Lincoln Rhyme, autor několika knih o skutečných kriminálních případech, je už čtyři roky ochrnutý. Starají se o něj ošetřovatelka Thelma a technik Richard Thompson. Rhyme může pohybovat pouze ústy a jedním prstem, jimiž ovládá počítače. Ví, že nemá šanci na vyléčení, a právě chce spáchat sebevraždu, když ho detektiv Paulie Sellitto požádá o pomoc. Mladá policistka Amelie Donaghyová z oddělení kriminality mládeže pořídí na místě nálezu mrtvého muže fotodokumentaci a zachytí několik věcí, které tu vrah záměrně odložil. Lincoln Rhyme na fotografiích odhalí vrahův vzkaz, který má při správné analýze napovědět policii, kdy a kde dojde k další vraždě. Prosadí, aby byla k případu přidělena Amelie, navzdory jejímu odporu k vyšetřování vražd. Přestože vrahův vzkaz rozluští, přijde policie pozdě. Šéf oddělení vražd není spokojen s probíhajícím vyšetřováním a Rhyma i Amelii odvolá. Dívce se však podaří ukrást důkazy, zajištěné na místě činu, a Rhyme pokračuje v pátrání. Nechá si vyhledat podobné případy a zjistí, že se násilník pokoušel komunikovat s policií už dřív, jeho vzkazy však Cheney nedokázal „přečíst“. Vrah, vydávající se za taxikáře, vezme na nádraží do vozu starého muže s malou vnučkou a cestou zastřelí policistu, který ho staví pro dopravní přestupek. Rhyme rozluští další vzkaz a Amelie na místě, které určil, opravdu nalezne unesenou dvojici. Starý muž je sice již mrtev, dívenku však zachrání. Navíc najde další stopy a pochopí, že na řadě má být Rhyme. Spěchá k němu, ale vrah má náskok. (TV Nova)

KASUGI

Solidní debilita. Je to podle slavné knihy? A kniha fajn? Tak jestli je v ní ta scéna, kde Jolie "musí" pouze sama vlézt do tunelu, aby popsala místo činu a jetli jsou v ní alespoň z poloviny ta vyšetřovací moudra ve stylu:" Možná se chce podělit o zodpovědnost za ty vraždy. Pokud nevyluštíme vodítka, krev zůstane na našich rukou. Nedokážeme-li najít oběť,jsme stejně zodpovědní za vraždy jako on", tak ne, kniha není zcela určitě fajn. Ony jsou totiž někdy debilní i ty předlohy, jen to tak v psaném slovu nevyzní, ale to knihomol nikdy nepřizná. ()

Narcis

Podle mě bylo nejhorší na tom filmu to, že vrah mohl vraždit prakticky stále a nikdo z ústřední dvojice by mu v tom nezabránil - vždyť celou dobu o vrahovi nic nevěděli. Prostě vraždy a pak se vrah ukázal sám. To je hlavní mínus oproti Mlčení jehňátek atd. Film zachraňuje dobrá režie, nápady a herecké obsazení. ()

pfa

Ochrnutý detektiv skládá hádanku, vytvářenou maniakem na specifických obětech. O co, nebo o koho mu vlastně jde...? [8/1O] (The Bone Collector, USA, thriller) ()

manonfire

Sběratel kostí měl potenciál stát se jedním z králů temného thrilleru po boku těch nejlepších jako je Sedm, 8mm či L.A. přísně tajné... Také se mu to dobré tři čtvrtiny děje dařilo. Film měl silnou atmosféru již od skvostného Taxi úvodu. Film měl také Washingtona, který přestože se nehne, tak s naprostým přehledem utáhne celý film. Hudba byla rovněž působivá. Dalo se mu vytknout jen nereálné přeřazení snaživé četnice ve vyšetovatelku významného případu ze dne na den.....ale jinak to bylo velmi dobré. Jenže co se krutě nepovedlo, byla volba představitele psychopata a to jak herecky tak typologicky, protože vyjevování jeho vražedných pohnutek mi silně připomínalo rozčílený proslov Woodyho Allena. Debilně americký konec s vánoční besídkou byl pak naprostý krach dobrého vkusu. Přesto si však film nezaslouží být hodnocen celkově špatně pro poslední jeho čtvrtinu. Heh Gouryella nebo co to je zase nezklamal. 80% ()

mancika.n

V tomto filme Denzel Washington znovu dokazuje, že zvládne hocijakú úlohu, ktorá sa rozhodne dá zahrať. V tomto prípade hrá inšpektora oddelenia vrážd . Lincoln Rhyme, ktorý bol paralyzovaný po tom, čo utrpel nehodu.Páči sa mi spôsob, akým je vrah ako inteligentný človek. Niekto, kto má vedomosti o tom, čo robí. A to, ako zanecháva záchytné body pre policajtov. ()

sedm.1

Naprosto průměrný thriller,se známými herci a neoriginálním dějem.Navíc,nejvíc u těchto filmů dělá jejich temnost,a ta zde naprosto chybí.O spackaném závěru ani nemluvě. ()

Rousse

Jaká škoda, že film natočený podle knižní předlohy skvělého spisovatele Jeffreyho Deavera nedosahuje stejných kvalit, jako kniha. Z perfektní detektivky s perfektním koncem se stala průměrná detektivka s průměrným koncem, kde vyniká skvělá Angelina Jolie a sympatický Denzel Washington. Mírným pozměněním děje film dostal trochu jiný význam než kniha, ale nevadí. ()

lskala

Jeden z mála filmů, kde mi Angelina nevadí. Je vidět, že Denzel Washington je pan herec, když si po celý film vystačí jen se svým obličejem. 85% - 4**** ()

ranp

Tenhle film mi přijde hodně dobrý a co se týče Denzela, tak je u mě jedním z jeho nejoblíbenějších. ()

kenkaku

Sběratel kostí má výbornou atmosféru a kvůli té se film vyplatí vidět. Ano herecké výkony nejsou oslnivé, ale film se taky nejmenuje Hamlet, aby v něm musela poskakovat herecká elita Hollywoodu ;). ()

OughJay

Jestli se na Sběratele kostí snesla vlne kritiky, tak to bylo oprávněně. Zápletka mi přišla dá se říct skoro dětinská a děj se pořád nikam neposouval. Hodně brzo začlo bejt jasný, že vraha jsme už někde na začátku viděli, protože režisér se vážně moc snažil, aby film chápal naprosto každej. Párkrát sice stouplo napětí a snaha přijít na kloub zadrženejm důkazům taky zabavila, ale jakym způsobem tam postavy Denzela a Angeliny uvažovaly, z toho až přecházel zrak. V mžiku ví co se stalo, odkud je kdejakej šroub, ona během vteřiny najde v knihovně knížku co zrovna potřebuje... :D Ale odehráli to oba naplno v rámci možností, to se musí nechat. Mezi thrillerama se tenhle ale nejspíš navěky bude krčit někde v koutě, pokud ho ovšem nebude každej rok desetkrát vytahovat TV Nova... :)) ()

herr_carter

Perfecto - jeden z mála filmů, jehož filmová podoba se mi o dost víc líbila, než-li knižní předloha.................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Red Meat

Film obsahuje předvídatelné dějové zvraty a nepravděpodobné situace a to docela v hojném počtu. Investigativní metody a intuice hlavního hrdiny zavánějí jasnovidectvím ne-li přímo nadpřirozenými schopnostmi. Konec už nemohl být trapnější – celkem slušně by se vyjímal v encyklopedii u hesla "happy end". Alespoň, že na tu Angelinu Jolie se dá dívat... ()

jondoe

Myslel som si ze to bud na plny pocet a vravim velka skoda. Zaver mi to vsetko pokazil. Denzel nam ukazal ze dokaze hrat a zaroven byt autoritou aj po leziacky. Angelina v kratkom ucese ktory jej ohromne pristal bola tiez dobra. FIlm mohol dopadnut ovela lepsi ale aj tak je to pre mna nadpriemetny thriller z dobrou atmosferou a hudbou. ()

Tjaden

Film, který se zoufale snaží vyrovnat nepřeknatelnému Sedm či o něco slabším Vraždám podle Jidáše, ale vůbec se mu to nedaří. Pochválit mohu jen charismatického Denzela Washingtona a mladou Angelinu Jolie. Taky mě překvapil El Bunda v roli jednoho z detektivů :-). ()

Wally

Docela dobrý film u kterého jsem se nenudil. Jako fanoušek románové četby J. Deavera však nemohu být spokojený s tím , že se hlavní postavy jmenují jinak a celkově se film od knihy liší jako den a noc...proč???? D. Washington a hlavně A. Jolie ukázali, že jsou kvalitními herci a svoje party zahráli skvěle, ale to je tak vše....u knížky jsem netrpělivostí umíral..bylo to fakt o nervy, ale film postrádal ono tajemno, které z knížky přímo pryští..... Kdo četl, ať nekouká a kdo koukal, ať si přečte i knížku, protože to jsou dvě různá díla.... ()