Sběratel kostí

• USA The Bone Collector (více)

Policejní vyšetřovatel Lincoln Rhyme, autor několika knih o skutečných kriminálních případech, je už čtyři roky ochrnutý. Starají se o něj ošetřovatelka Thelma a technik Richard Thompson. Rhyme může pohybovat pouze ústy a jedním prstem, jimiž ovládá počítače. Ví, že nemá šanci na vyléčení, a právě chce spáchat sebevraždu, když ho detektiv Paulie Sellitto požádá o pomoc. Mladá policistka Amelie Donaghyová z oddělení kriminality mládeže pořídí na místě nálezu mrtvého muže fotodokumentaci a zachytí několik věcí, které tu vrah záměrně odložil. Lincoln Rhyme na fotografiích odhalí vrahův vzkaz, který má při správné analýze napovědět policii, kdy a kde dojde k další vraždě. Prosadí, aby byla k případu přidělena Amelie, navzdory jejímu odporu k vyšetřování vražd. Přestože vrahův vzkaz rozluští, přijde policie pozdě. Šéf oddělení vražd není spokojen s probíhajícím vyšetřováním a Rhyma i Amelii odvolá. Dívce se však podaří ukrást důkazy, zajištěné na místě činu, a Rhyme pokračuje v pátrání. Nechá si vyhledat podobné případy a zjistí, že se násilník pokoušel komunikovat s policií už dřív, jeho vzkazy však Cheney nedokázal „přečíst“. Vrah, vydávající se za taxikáře, vezme na nádraží do vozu starého muže s malou vnučkou a cestou zastřelí policistu, který ho staví pro dopravní přestupek. Rhyme rozluští další vzkaz a Amelie na místě, které určil, opravdu nalezne unesenou dvojici. Starý muž je sice již mrtev, dívenku však zachrání. Navíc najde další stopy a pochopí, že na řadě má být Rhyme. Spěchá k němu, ale vrah má náskok. (TV Nova)

JASON_X

Jasně, není to Se7en, se kterým to spousta lidí srovnává, Denzel Washington není Morgan Freeman a Angelina Jolie je v první řadě sexy kočka a až potom herečka. Ale atmosféru to má také vydařenou, ať si říká kdo chce co chce. Mně se to líbilo, mám prostě tyhle filmy rád a při jejich sledování nezkoumám a nepitvám nesmyslnosti nebo nelogičnosti v zápletce, ale skvěle relaxuju a bavím se. Ale na pathetické happyendy s uslzenými a rádoby významnými pohledy jsem tedy silně alergický, proto s odřenýma ušima za čtyři. ()

Genero

Kdybych se stal hercem a ne vymývačem kladenských veřejných záchodků (to byl vtip, na Kladně chodíme do křoví), určitě by pro mě byla Denzelova postava rolí snů. Proválet se celou dobu pod duchnou a předstírat nemohoucnost, klidně zahraju jak z partesu ve všech dílech Mladých a neklidných jediného starého a klidného, jen by mě museli v každém pětistém díle otočit na pravý bok. Proto je veliká škoda, že Denzel působil v tomhle filmu zádumčivě, protože vzhledem ke snaze o přesvědčivý výron nemohl sáhnout Andělíně na pysky, ale já mu nevěřil ani jediný zlomený obratel. Naopak potěšilo, že se občas zastavil Al Bunda, i když Denzel nové lodičky nijak nutně nepotřeboval. Jinak je to celkem vkusná a vynalézavá krimoška, kde snad jen toho sadistického psychopata měl hrát někdo úplně jiný, démoničtější, vyšinutější, aby vrah nepůsobil tak komicky. Například Leslie Nielsen. ()

Tommassi3

"Volá ti policie !!" - "Nemám čas !!" - "Prý je to důležité.." - "Řekni jim, že jsem si šel zaběhat.." ;) Naprosto nevypočitatelný režisér, Australan, Phillip Noyce dle mého, a především dle předlohy Jeffreyho Deavera, stvořil výborný thriller, zdejším znaleckým výkřikům navzdory, s parádním hereckým obsazením, nádherná Angelina Jolie i Denzel Washington, který to měl o poznání těžší, ční nad všemi ostatními, byť třeba Ed O´Neill, tentokrát bez závazků, kterého bych si v podobné roli moc rád užil znovu, aspoň ještě jednou naposled, opravdu příjemně překvapil.. Největší slabinu snímku lze hledat v tom finálním rozuzlení a lá deus ex machina, které by mohlo naznačovat nějaké hádky ve střižně..;) Navíc ani Leland Orser jako Richard Thompson, který si mimochodem zahrál i v té vzpomínané Sedmičce, nesahá Kevinu Spaceymu ani po kotníky..;) Nicméně, nemyslím si však, že by bylo skutečně nezbytné snímek s Fincherovým naprosto bezchybným Seven srovnávat, protože v podobném duelu by těžko uspěl i kterýkoliv jiný žánrově podobný kousek.. [ Dabing 4/10 ] ()

Dale

Tento thriller je rovnako impotentný ako postava Denzela Washingtona. A pritom to malo taký potenciál... ()

Agatha

Námět a děj zajímavý, ale herecké výkony a scénář jsou naprostý průměr. S knižní předlohou se to nemůže rovnat, ale tak to povětšinou bývá. Srovnávat to proto nebudu. Napínavé to sice je, ale napodruhé už vás toho moc nezaujme. Výběr Angeliny Jolie a Denzela Washingtona byl asi dobrým tahem, ale jejich výkony mi připadaly jako kdyby byli po dlouhé narkóze. Naopak přehlédnout nešla Queen Latifah v roli ošetřovatelky a její smutný konec. Celý snímek vypadal tak nějak ospale, pochmurně. Nic výrazného, nic extrémního. Hudba taky taková všelijaká a nevýrazná. Zdaleka nejhorší to však taky nebylo, ale víckrát už to vidět nemusim. ()

JohnCZ

Poměrně rozporuplný film. Na jednu stranu tu máme hodně sympatické postavy, ovšem samotná krimi zápletka není vystavěna úplně nejpoutavěji a film se příliš táhne na to, aby dokázal plně zaujmout. Vrah je navíc prakticky neodhadnutelný a divák během vyšetřování nemá šanci tvořit si teorie dopředu, což je škoda. ()

corpsy

Hlavne atmosférou zaujímavý thriller s veľmi sympatickou Angelinkou, nie veľmi výrazným Washingtonom a napínavou story. Nadpriemer. ()

sidzej

Skvelá Angelina Jolie a Diesel Washington. Ponurne mrazivé, psychologické a zaujímavé. No napriek tomu trochu tuctový námet a lacné prevedenie mi nedovolí dať čistých *****. Je to **** a ½ . Pre fanúšikov kriminálok povinnosť. Hlavne napätie robí z tohto filmu film s veľkým F. ()

prkalil

Výborná, velmi civilní Angelina Jolie jako obyčejná policistka, skvělý Denzel Washington, který ve své roli může hrát pouze hlavou a levým ukazováčkem, plíživé napětí pomalu se proměňující v hrůzu, co bude dál, kdo další?.. Při závěrečném souboji zapomenete dýchat - naštěstí ale netrvá dlouho, takže vás snad nebudou muset oživovat... Výtečná je i hudba, která slouží, neexhibuje, ale občas přesto přitáhne pozornost; na začátku závěrečných titulků pak nádherný duet Petera Gabriela s Kate Bush "Don´t give up". Ten film jsem viděla už třikrát a můj názor na něj se nemění. Těším a děsím se na někdy přístě.. ()

ConanVJ

Podle mě napínavý krimi-thriller s pěkným příběhem, který mě bavil od začátku do konce. Denzer a Angelina Zvládají své role pěkně. Za mě 80% :) ()

agentmiky

Výborná detektivka,které určitě nesedí modré hodnocení.Když bych tento film měl porovnat například s detektivkou Sedm,tak byl horší,ale o tolik ne.Mělo to tu správně nasáklou detektivní atmosféru.Herci zde zahráli výborně,teda hlavně Denzel Washington a Angelina Jolie.Hlavní padouch a vrah byl skoro nepolapitelný,ale nakonec ho dostali.Konec mě velmi překvapil,byl velmi svižný a akční.Film měl i pár chyb,které bily do očí.Ale jinak se mi film docela líbil.Hodnocení:75% ()

Tayen

Uspokojivý thriller, který díru do světa neudělá, ale svému žánru ani nepřináší žádnou hanbu. Jolie mi jako nervově nevyrovnaná policistka příliš neseděla a Washingtona v roli chladně inteligetního mrzáka bych taky na Oskara nenominovala, ale pro mne je to obstojný snímek, který si v nočních hodinách ráda vychutnám. ()

mysiak

Vynikajúce obsadenie + dobrý nápad = podpriemerné spracovanie, brzda na scenár, Denzel nemá moc čo robiť - nehýbe sa, vrah je jasný po polhodine...obyčajné, už videné...sry Denzel ()

numi

Docela příjemný thriller. Člověk to skoukne a řekne si fajn, no a? Typická kostra příběhu o seriálovém vrahovi, nadprůměrná Angelina Jolie a podprůměrný Denzel Washington. I když on toho zase tolik zahrát nemohl, když se nemohl hýbat... ;o) Zvláštní nádech filmu dává Ed O'Neill v roli policisty, ve kterém - a nemůžu si pomoct - jsem celou dobu stále viděl předsedu spolku Nomadam, Ala Bundu... ;o) Ve vážné roli mi prostě neseděl. A to i přesto, že nehrál špatně. [květen 2005] ()

Vojcl

Dle mého názoru zdařilý thriller, který obsahuje vše co se od takového snímku čeká. Především houstnoucí napětí a překvapivé vyvrcholení.. Každého to možná nezaujme, ale už kvůli krásné a talentované Angeline Jolie si tenhle film nikdy nenechám ujít.. ()

blackrain

Angelina Jolie pomáhá Denzelu Washingtonovi vyšetřit jeho životní případ. Ty dva se výborně doplňují, taky musí. Denzel je připoután na lůžko a Angie za něho všechno vyžere. ()