Souboj Titánů

• Velká Británie Clash of the Titans (více)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

Kingjiri

No tak nevím, mě tahle filmová klasika opravdu nebavila. Pravda je, že jsem film viděl až v roce 2011 a před takovými dvaceti lety na mě mohl působit uplně jinak, hlavně co se triků týče. Jenomže mě kromě triků nestrhl ani samotný příběh, který mě dost nudil. Asi budu vypadat jako filmový barbar, ale musím konstatovat, že mě novější verze Souboje titánů z roku 2010 bavila mnohem více. Měla možná jednodušší příběh, ale přišla mi mnohem zábavnější. Triky porovnávat nebudu, to by vzhledem ke stáří původní verze nebylo fér. Pro mě příliš nudný film, kterému víc jak dvě hvězdy dát nemůžu. ()

Joski

Naivný a predsa už klasický príbeh postavený na bohatej mytológii antického grécka. Triky v štýle starej animovanej školy stop-motion ("ala Karel Zeman") sú veľké plus a dodávajú filmu neopakovateľné čaro. Scéna s medúzou ešte aj dnes vyvoláva hrôzu z napätia, keď ide Perseovi skutočne o život. To je pravdu povediac jediný moment, keď sa divák zžije z hlavnou postavou a začne mu doslova tuhnúť krv v žilách. Od detstva ma tento filmový počin fascinoval aj vďaka populárno-náučnej forme, ktorá (i keď v zmenenej podobe!) predstavuje poklady európskeho kultúrneho dedičstva. Paradoxne v americkej efektnej romanticko-rozprávkovej verzii sa Súboj Titanov po tridsiatich rokoch stáva legendou. odporúčam pre všetky vekové kategórie. 90% ()

Rudyamon

Když jsem tuhle mýtickou pohádku viděl kdysi dávno v kině poprvé, byl jsem unešený. V době, kdy jedním z nejakčnějších filmů bylo Sedmnáct zastavení jara, to na mně působilo jako zjevení. Dnes, po letech, to samozřejmě vidím jinak, přesto je to film, který nepochybně patří nadále mezi mou oblíbenou klasiku. Perseus, syn boha Dia, na své veliké cestě za získáním toho, co ani bohové nedostanou zdarma, musí překonat mnohá nebezpečí a zajít dokonce až na druhý břeh řeky Styx, kam se běžně živý člověk nedostane a tam se postavit tváří v tvář jedné z největších oblud řeckým mýtů, Medúze. Ta mu nakonec, byť nedobrovolně, pomůže dojít vítězně do cíle. Ve filmu vidíme hodně známých postav řecké mytologie, bohů, polobohů, lidí i různých jiných tvorů a netvorů. Byť se dnes mnohým trikům, které tenkrát docela naháněly strach jen pousmějeme, přesto je to milá vzpomínka na časy dávné a minulé. Souboj Titánů právem patří ke klasice, ke které by se snad jednou rád počítal mnohý dnešní film, což pro mnohý zůstane jen nesplněným snem. ()

TICHOPAN

Film který jako řada jiných řadím mezi dosti kvalitní snímky - viděl jsem ho coby malý a téměř nevinný jinoch...Když jsem uzřel poprvé přívětivou tvář Medúzy, snívalo se mi o něj - podobala se jedné paní která u nás v ulici občas běhala nahá a žrala tapety.Tvrdila že u ní doma se scházejí lidi z alobalu a plánujou počasí.Ale jinak tenhle film mám moc rád.Na svou dobu dost dobře "vyladěno" Nejlepší filmy vždy voní po nostalgii........ ()

josieaddms

Nejen že je to skvost z mého dětství, ale ještě navíc, dneska už se takovéhle filmy netočí! Jakmile má být něco akční, má to spoustu různých počítačových animací, několik bitev plných krve, úžasné triky a přes všechno tohle se zapomene na působivost a krásu filmu. Zkuste si například tuhle klasiku srovnat s loňským remakem. Totální ostuda. Tohle je něco jiného, je to strašně působivé, zábavné, zvláštní a vyloženě poetické. Mnoho věcí je tam jen tak symbolicky, a všechny ty známé bájné stvůry jsou udělány pouze loutkově, čímž mají neskutečné kouzlo a osobitost, jaká v dnešních dobrodružných filmech tolik chybí. Když jsem byla malá, se sourozenci jsme si na to dokonce hráli. Oblékli jsme si prostěradla, vzali plyšovou sovu a bylo to. I po čase to pro mě neztratilo svůj šarm. Navíc je to ještě doplněné skvělými herci. Je to krásný snímek ke kterému se vždy ráda vrátím. ()

Armin82

Pro mě asi nejlepší zpracování antického příběhu, co byl kdy natočen. Také první a zároveň poslední solidní počin Harryho Hamlina a nutno říci, že na tom neměl žádnou zásluhu. Výkon, který předvedl v této legendě hraničil až s trapností a klesající tendence jeho kariéry mne v tom jen utvrdila. Jeho nejspíš slepými sudičkami ověnčený herecký talent, se nedá srovnávat ani s herci vesnického divadla. Kam probůh dali scénáristi oči. Naštěstí ani jeho křečovité a ne moc přesvědčivě herectví, tento skvost nijak nepoznamenaly :) Člověk by i čekal, že s takovým startem si začně užívat herecké slávy, ale bohužel. Defakto celou jeho kariéru provázeli jen televizní štěky a tragikomedie. Na trikové zpracování z vysoka kašlu! Triky jsou na dnešní dobu už opravdu úsměvné, ale podívaná je to parádní i tak...nostalgie, nápad, zpracování, Kalibos, Kraken, vynikající Zeus, roztomilá sova a hlavně ta atmosféra ----> 90% ()

Blacki

Na téhle klasice jsem vyrůstala. Doby, kdy jsme to sjížděli na VHSkách jsou už dávno pryč, ale film neztratil nic ze svých kvalit. Když pomineme, že nemá tak vychytané efekty apod. (což je dáno dobou), tak ten "nový" souboj titánů rozhodně předčí. Těšila jsem se na nové zpracování, ale zklamalo mě - není nad klasiku. ()

RomcaT

Skvělá pohádka v níž najdete lásku, přátelství, nestvůry a hlavně napínavé souboje a Bohy. Tento film mě bavil v dětství a baví mě i dnes. Postavy jsou trochu naivní a na všech nestvůrách vidíte, že film je starší, ale to vůbec nevadí, na svojí dobu vypadají celkem realisticky. Rozhodně je mnohem lepší než novodobé ztvárnění filmu z roku 2010, které nemá takovou šťávu ani příběh jako tento film. ()

mazic

jako jeden z nepamětníků předpremiéry a premiéry filmu jsem se lehce nudil, ale zvládnul.... trikově bomba na minulé století :-) nebudu hanobit ať na mě nepadne hněv těch co pamatují fronty na pomeranče a na souboj titánů..... ()

Brinkley

Souboj Titánů je pohádka inspirována řeckými bájemi - nic víc, nic míň (abych nezapomněla, pro odlehčení tu létá ještě navíc Bubo...) Pokud mám film posuzovat jako fantasy původně určenou dospělému divákovi, mohu jen konstatovat: škoda těch velkých hereckým jmen, jež neměly možnost svůj um předvést v plné parádě. ()

danny_21

První antické zpracování bohů a jejich hrátek s lidským druhem které jsem zaregistroval. V dobách dětství to byla jasná volba a človek si ji nenechal ujít. Dnes už samozřejmě triky působí komicky, ale kdoví, co budeme říkat za pár desítek let na současnou verzi. S dávnou nostalgie dávám 4 hvězdy a říkám : "Vypusťte Krakena !" - 80 % ()

mica_micova

Nevím kolik mi bylo, když mi ho táta pustil poprvé (možná 4 - 5 let?) a od té doby jsem ho zbožňovala. Nikdy jsem nic z toho filmu nevnímala, jako něco strašidelného a nepěkného. Byla to pro mě taková pohádka :) ()

mirra66

Povedený film plný bohů a jejich rozmarů, opravdu pěkná podívaná a navíc mám ten film rád již od mládí, proto: 80%. ()

GameboyNES

Krásná fantasy, kdy se ještě do rolí řeckých bohů neobsazovali černoši a vjetnamci. Bezchybná stopmotion animace od Raye Harryhausena, mě neustále dokáže zahřát u srdce. 100% ()

rublik05

Velmi oblíbené fantasy z mých dětských let, neskutečně jsem to tenkrát žral. Je až neuvěřitelné jakou si snímek dodnes uchoval kouzelnou atmosféru, je plný na tu dobu perfektních triků a dodnes dokáže diváka potěšit. Výborný snímek a perfektní filmařská práce. Škoda jen trochu nevýrazného hereckého obsazení a scénáře, kdy zejména dialogy mohli být podle mě trochu lepší. 8/10. ()

Aleix

Viděno až teď s vědomím ,že to vzniklo b roce 1981. V porovnání s remakem z r .2010 je to zábavné a dobře natočené. Triky jsou milý ,na svou dobu Velký film. A teď vypusťte Krakena ()

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)