Souboj Titánů

• Velká Británie Clash of the Titans (více)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

tranquill

"Co kdyby se odvaha a fantazie staly pro smrtelníky všední věcí? Co by bylo s námi? .. Nebylo by nás už třeba..." Zato takovouto fantasy je třeba znát, i za další desítky let, protože i bez digitálních efektů bylo stvořeno parádní dobrodružné dílo, které je navždy základem pro všechny následující. ()

PATJA

Nechápu lidi, kteří kritizují tento film za efekty. Tací lidí jsou buď malí, nedospělí frackové, kteří ulítávají na nejnovějších efekto-filmech jako Pán Prstenů nebo Harry Potter a nebo technofilové, kteří potřebují k životu jen to nejnovější a nejmodernější. Takovými lidmi pohrdám. Tak strašně neosobní a chladné zpracování, jako mají dnešní filmy, ve mně neustále vzbuzuje otázku, proč se to lidem líbí? Ano, jistě, Souboj Titánů má efekty, u kterých poznáte na sto honů, že to jsou efekty x-desítek let staré. Ale jsou to efekty pravé. Věrné. Ručně dělané. Vaše posmívání by se dalo přirovnat k posmívání se Cestě do Pravěku nebo starému King Kongovi. Při sledování takových snímků se musíte přenést do doby jejich vzniku a zapomenout na to, že dnes se točí filmy jinak. Ony se totiž netočí lépe. Jen jinak. Za dvacet let se budete smát Pánu Prstenů, hlupáci. ()

samoto

Perseus versus ostatní příšery,konečně pořádná akce.Starodavné příšery jako dvouhlavý pes,Medůza a Kraken. ()

Sosak

Jako dítě jsem zbožňoval tenhle film díky spoustě příšer a řeckým bájím, i když už tehdy jsem věděl, že je tam řada nepřesností, popř. úplných volovin. Jinak jde ale o bezvadný dobrodružný film s tehdy nezvyklými triky, na který bych se rád podíval i teď. Opravdu jsem to musel vidět snad tisíckrát. ()

D.Paulus

Tři hvězdy za na svou dobu výborné triky. Pouze tři za prznění antických bájí (Cože? Perseus na Pegasovi? Nebyl to spíš Belerofontés? Nápad Caliba mi také do bájí moc nesedl a ještě méně ta mechanická sovička Bubo). ()

gemi

Skvělá výprava a vynikající atmosféra. Jako malého mě tento film naprosto dostal, bylo to o třídu výš, než jakákoli tuzemská pohádka, kterou jsem do té doby viděl. ()

HonzaMag

Povinná a na svou dobu velmi povedená klasika. Úroveň triků je dnes sice někde jinde, ale musíme si uvědomit, že film vznikl v roce 1981. Zlidovělo slovní spojení "vypusťte Krakena" (i když trochu v jiném smyslu než ve filmu).... Aktuálně se uvažuje o remaku. ()

Chrizo

Stylové prznění antiky, ale ruku na srdce kdo se nebavil :). Perfektní dobrodružné dílko na svou dobu s úžasnými efekty. ()

dessa

Zfilmovaných řeckých bájí je jako šafránu a dobře zfilmovaných ještě méně. Dnes jsem v kině viděl trailer na americký 3D remake a mám z něj trochu obavy, jinými slovy, zaplať pán bůh, že se filmy točí i jinde než v Americe. Tento anglický film je nádherně epický, efekty jsou na dnešní dobu sice spíš úsměvné, ale pořád lepší než dechberoucí vizuál s přihlouplým dějem. Nepotřebujeme tolik scén ve stylu BUM PRÁSK, Clash of the Titans je toho důkazem. ()

waska

Jednoznačně nejlepší film o božstech z Olympu. Pamatuju si, když jsem film viděl poprvé, byl jsem naprosto nadšený, i když už tenkrát byl trikově trochu zastaralý :) Vůbec mi to nevadilo, protože příběh byl dokonalý i jednoduchý zároveň a sledovat Dia v podobě sira Laurence Oliviera byl zážiteček. I v dnešní době, kdy můžeme tyto triky považovat za předpotopní, má film stále své kouzlo a vždy se na něj s chutí podívám. ()

Rypley

Zajímavost: Harry Hamlin, představitel Persea, v roce 2007 propůjčil svůj hlas téže postavě v PS2 hře GOD OF WAR 2. (Tato hra vyšla znova v roce 2010 v HD rozlišení na Playstation 3.) ()

Shakaar

Musím přiznat že jsem nikdy jsem film neviděl uplně celý. Nicméně to výši mého hodnocení nikterak nesnižuje, naopak znovu se prokazuje že bez 3D efektů či jiných vymožeností dokázali tvůrci dříve udělat poutavější film než v současnosti. Proto když jsem slyšel že amcíci se rozhodli pro remake tohoto díla zděsil jsem se. Novou verzi jsem neviděl a podle hodnocení tady i jinde se radši ani nechystám, protože bych se rozčiloval jako uživatel cogi. Ve filmu možná nenajdete až na Maggie Smith žádnou slavnou osobnost z filmu, za to nabídne kvalitní příběh se slušnými efekty (hlavně vyváženými) na tuto dobu. Někdo tady řekl že se jedná o film jen pár let po Star Wars. Neznamená to ale že automaticky by se měli podle toho i ostatní filmy. Ano je to pojem, ale i bez toho jsem si film užil. ()

Ceberus

Klasický Souboj titánů, krásná vzpomínka na dětství a na strašidelný souboj s hydrou. :-) Vizuální efekty už samozřejmě dávno za zenitem, ale i tak jsou roztomilé a na uznalé pokývání hlavou. Na svou dobu... ()

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)