Šípková Růženka

Clyde Geronimi

Předloha:

Charles Perrault (kniha)

Donald Halliday

Nebylo to moc zábavné,jelikož v celku jsem tento krátký snímek nikdy,ale nikdy neviděl-vždy jen po částech. Líbila se mi Zloba,jenž byla opravdu kvalitní zápornou postavou. Líbily se mi tři dobré sudičky. A především se mi líbila animace,jenž byla opravdu okouzlující,zajímavá,plynulá,pohyblivá... Ale sám za sebe mohu řící,že jsem viděl i lepší animované filmy. A na Růženku už se(snad) nikdy,ale nikdy nepodívám... 50%(31.5.2014)

Až ve srovnání s touhle klasickou pohádkou je vidět, jak moc jiný a dobrý je snímek "Zloba - Královna černé magie". Tohle je prostě klasická pohádka, která si na nic nehraje a v ničem nedokáže překvapit. Vizuálně je hezká, ale její moderní provedení je vizuálně ještě krásnější. Na Disneyho studio je tohle prostě standard.(23.10.2014)

Za mňa jednoznačne za 100%! Hoci Sleeping Beauty do veľkej miery ponúka ten istý príbeh ako Snehulienka, skvelo ho obohacuje o mytológiu (sudičky!), no najmä má úplne dychberúci vizuál, ktorý kombinuje stredoveké umenie, art deco a kubizmus. Tie pozadia sú úplne nádherné (kockovité stromy!) a nejde z nich spustiť oči. A to isté platí aj o postavách, Maleficent je bezpochyby najlepšia Disneyho záporáčka.(25.12.2020)

Další hodina animované klasiky za mnou a velmi příjemná. Disney si vzal verzi od Čajkovského i s hudebními motivy, přidal stylizaci tapyserií a dodal vlastní řemeslo a cit pro pohádkový feeling. Zjistil jsem, že díky neznalosti mi uteklo pár narážek ve Shrekovi. Pro děti je to zlato, pro nás únik do snů a nostalgie. Další důkaz, že 3D není hrozba klasické animace jen další cesta. Růžovka je kočka k pohledání, má ale tendenci usínat při poraněních o vřeteno kolovratu, naštěstí je tu statný junák modré krve, který porazí zlo, získá království a půl princezny - nebo naopak? :-)... 75%(14.3.2010)

Princeznovské šaty mají být modré, samozřejmě, jaké jiné? Snad ne růžové?! Růžová je ohavná, modrá je dobrá. Nebuďme staromódní, máme už 14. století, princezna, ač tedy blondýnka, nemusí vypadat jako Barbie, ač tenhle film i zmíněná panenka mají stejný rok vzniku. Krom poznatku z odvětví oděvního se dozvíme něco i o vílím vaření. "Vejce, mouko, mléko, udělejte to tak, jak to stojí v knížce. Já na to dám svíčky." A princové jsou na draka. Taky k tomu, aby bylo s kým v lese tančit valčík.(25.6.2013)

• - Spiaca princezná Aurora sa vo svojom vlastnom filme objaví na scéne iba na 18 minút. V porovnaní s nákladmi na produkciu bola Šípková Ruženka tak neúspešná, že Disneyho spoločnosť zanevrela na filmy o princeznách na ďalších 30 rokov. (Raccoon.city)

• - První animovaný film točený na extrémně širokoúhlý Super Technirama 70 mm o poměru stran 2,55:1 (běžně užívaný Cinemascope má 2,35:1). Díky tomu většina diváků nemohla nikdy vidět film ve správném poměru stran, kina na to nebyla zařízena. Náprava nastala až s reedicí DVD a Blu-Ray vydaným v roce 2008, kde je film v původní podobě. (Němi)

• - Film měl na svou dobu astronomický rozpočet 6 000 000 dolarů. Přípravy snímku zabraly 6 let. (Němi)