Oscarem oceněný Al Pacino a Matthew McConaughey hrají v tomto napínavém thrilleru o rušném světě sportovních sázek, ve kterém někdy stačí hodit mincí a můžete vydělat celé jmění. Brandon Lang (Matthew McConaughey) je nadějná hvězda vysokoškolského fotbalu, ale kruté zranění překazí jeho sportovní kariéru. Aby se dostal zpátky na špičku, využije své znalosti z fotbalového světa…..v lukrativním byznysu sportovních sázek. Jeho talentu si všimne Walter Abrams (Al Pacino), mocný šéf obrovské národní korporace, která dává tipy na sázky a Brandon se stává jeho chráněncem. Zvyká si na svět plný krásných žen, sportovních vozů a stohů peněz, ale jeho zdánlivě idylický život se mění v boj podvodníka proti podvodníkovi, poté co netrefí výhru a v sázce jsou miliony dolarů… (oficiální text distributora)

BoXBe

Two for the Money mi připomíná i McConaugheyho pozdější film We Are the Marshall, kde sice neměl na pomoc Al Pacina, působil však přesvědčivěji a lidštěji a vůbec to bylo tomu sportu blíže a penězům dále. Al Pacino se sice tady jako kapitalistický ďábel vyřádil a odehrál další výbornou roli, celý příběh se však točí kolem poměrů 10 z 12 a 2 z 10 a prosím pěkně stavět na těchto číslech 118 minut jde opravdu jen s představitelem Kmotra, jenže stačí to? Standard. Prostý, typický, americký standard, nic víc. Ekonomie dobra a zla :) ()

URBAN

Po dlouhé době jsem narazl na film který je děsně na hraně mezi průměrem a nadprůměrem. Al Pacino a Matthew McConaughey, kterého zrovna nemusím se oba rolí skvěle ujali, ale po celý film jsem si říkal kde je něco víc, vždyt z toho něco dalšího vytřískat šlo. No jo, ale bohůžel ne. To co chtěl ukázat zvládl, ale vzhledem na to co mohl ukázat je to málo, ale i přesto to dokáže člověka po celou dobu zaujmout. ( 3.12.14/MAC ) ()

Radiq

Nevím, ale zdá se mi, že Al Pacino i Matthew McConaughey musí být strašní fanoušci amerického fotbalu. Jestli ne, tak co už... Jde tu samozřejmě o sázky, ale rozumí tomu někdo od nás? Vítězství a prohra, to je jasné, ale co mělo ještě znamenat to "nad" a "pod"? Samozřejmě pravidla samotného amerického fotbalu málo našinců zná a ani já je neznám a ani je nepotřebuju a nechci znát... takže nevím, jak a proč vlastně fandit. Tím ten film pro mě ztrácí na zajímavosti. Zůstane mi teda nějaké drama o vztahu mezi hlavní trojicí a o samotné pochybné práci sázkařských poradců. Chybí tomu šťáva i maso, dostaneme jenom přílohu a oblohu. ()

Kulik.Z

To, co jsem viděl (do doby, kdy vyhrají 2 000 000 $, pak jsem to musel přepnout na Show Jana Krause) bylo dost dobré. 75 % ()

chelseaman22

Výborný herecký výkon Al Pacina je v ostrém kontrastu s tím, že pro danou roli se ale vůbec nehodí. Naopak Matthew dře na krev, aby v diváku vyvolal emoce, který každý správný (tj. neustále prohrávající) sázkař velmi dobře zná. 75% ()

plechulka

Bez Al Pacina by to byl celkem obyčejný a zapomenutelný (nebo jak je opak od "nezapomenutelného"?) film - tenhle člověk má ale tak úžasné charisma, že svítí nejen on, ale i McConaughey, který mi dosud připadal ve všech svých rolích jen jako další zaměnitelný blonďák s vypracovanou postavou. ()

Jizni Tlapa

Based on the true story?? Pche, našponované momenty na hranici reality Vám prostě nedovolí věřit. Místy to opravdu působí na hraně uvěřitelnosti, a tak nemůžu hodnotit více než lehkým nadprůměrem. Al Pacino nebyl nijak výjimečný. Naopak Conaughey a Russo patří k tomu nejlepšímu,co film nabízí.. ()

TO

Příjemný svižný pohled na svět bílých košil, velkých peněz, svět přetvářky a prázdnoty. Dynamický chytrý příběh ()

Beky

Přemrštěná stopáž!! Ke konci jsem už fakt nemohl, hlavně mě zaráží v popisku filmu slovo thriller?? Nechápu! Nic takového ve filmu není, i když já bych si tak přál aby to směřovalo k tomu, že záporák bude po zásluze potrestán!! Takhle de facto zbyl jen hodnej a hodnej a soupeřem byl jen poslední zápas!! Nakročíno bylo jinam, škoda!! Verdikt! Díky obsazení a díky tomu že sázim, dávám 60%, tomuto lehce nadprůměrnému průměru!! ()

lumiros

Velice slušná komedie, drama i thriller zároveň. Bylo to plné zvratů a nečekaných událostí. Končilo až pohádkově, čehož nebýt, dal bych tomu pět. Opravdu moc pěkná podívaná. ()

Tomesh

O tom, že distributor je z**d, nemá cenu polemizovat. Jak kdosi psal, tyhle názvy fimů si můžou strčit do prdele. Jinak film je úplně o ničem. Mám rád Al Pacina, ale jsem starší člověk a už nesnesu všechno.. ()

SkyHawk

Možná to bylo tím, jak scénáristé postavy napsali, nebo jak je vyprofiloval režisér, či snad hercům prostě nesedly, ale po herecké stránce jsem příliš nadšen nebyl. Na scénáři i režii se myslím dalo ještě zapracovat. Zajímavý pro mě začal být až závěr filmu a pravdou je, že výš ho táhl i Al Pacino, který ovšem nebyl tak dobrý, jak jsem doufal. ()

zdenny

Film s výborným hereckým obsazením, kde si nejdříve myslíme, že půjde o osudy M. McConaugheyho. Ve skutečnosti je ale film o osobním dramatu postavy Al Pacina. Ten jako majitel sázkařského impéria kontaktuje Matthewa, který po zranění již šestým rokem nehraje NFL. V lize se ale vyzná, zná hráče, hřiště, zákonitosti. Dostane u Ala výborně placenou práci tipovacího poradce. Daří se a Matthew se ihned stává Alovým miláčkem, který se s ním dělí o hodně věcí ze svého soukromého života. Problémy nastanou v momentě, kdy se dařit přestane. Ve filmu je jako lahůdka sledovat mentorský styl Al Pacina, za kterého mluví zkušenost a smysl a cit pro život a byznys (podobnost s filmem "Donnie Brasco"). Své osobní problémy však má i on a je třeba je řešit i za cenu oběti přátelství. Drama, které by člověk měl vidět. Už kvůli výstavního hereckého obsazení. PS: Pravdivá věta: My spolu máme společné to, že když jdeme vsadit, už víme, že prohrajeme. Něco nás nutí prohrávat a pro ten pocit žijeme. - Gambleři by se mohli zamyslet. ()

Brain-D

Tenhle film o sázení, kupodivu vůbec nenudí. Bylo to natočené takový zajímavým způsobem a spolu s Al Pacinem je o zábavu postaráno. Děj se točí o kolem ragbyového hráče, jeho sázení a vydělávání peněz pro Waltere Abrahama (Al Pacina). ()

brando

Film, v mnohém mi připomínal Wall street, akorát burzu vystřídaly sportovní sázky. Ovšem svou naivitou a slabou režií se Stoneovu opusu ani zdaleka nepřibližuje.Zejména Al Pacino, jeden z mých nejoblíbenějších herců, zde neuvěřitelně přehrává. ()

Eleanor05

Proč 1*? Asi proto, že je mi fakt srdečně ukradený, jestli New York porazí Atlantu, nebo ne a taky proto, že už jsem zkrátka asi moc stará na tahle závěrečná mravokárná poselství 'pravých hodnot'... ()

MI-380

Strašlivě ukecaný důkaz o tom, jak se většina obyvatel USA a nejspíš i ostatních bohatých zemí dokáže dobře uživit pouhým žvaněním. A čím víc toho nakecáme, tím jsme bohatší. Jak dlouho nám to ještě vydrží? Jinak tři perfektní herecké výkony. Kdo rád sází, ten asi něco přidá, pro mě je tady ale maximální limit 60%. ()