Oscarem oceněný Al Pacino a Matthew McConaughey hrají v tomto napínavém thrilleru o rušném světě sportovních sázek, ve kterém někdy stačí hodit mincí a můžete vydělat celé jmění. Brandon Lang (Matthew McConaughey) je nadějná hvězda vysokoškolského fotbalu, ale kruté zranění překazí jeho sportovní kariéru. Aby se dostal zpátky na špičku, využije své znalosti z fotbalového světa…..v lukrativním byznysu sportovních sázek. Jeho talentu si všimne Walter Abrams (Al Pacino), mocný šéf obrovské národní korporace, která dává tipy na sázky a Brandon se stává jeho chráněncem. Zvyká si na svět plný krásných žen, sportovních vozů a stohů peněz, ale jeho zdánlivě idylický život se mění v boj podvodníka proti podvodníkovi, poté co netrefí výhru a v sázce jsou miliony dolarů… (oficiální text distributora)

castor

Proč jsem si tohle sportovní drama našel? Hlavní důvod: Matthew McConaughey. Jeho slunečné komediální výlety z počátku tisíciletí stály za starou belu, za poslední tři čtyři roky ovšem nabral neskutečné kvalitativní tempo, takže zájem o jeho předchozí kousky roste. Škoda, že tempo si nedokázal pohlídat i režisér Caruso. Nabízí příběh nadějného sportovce, jehož kariéru utne zranění, a po letech si na tuhle kancelářskou krysu nikdo nevzpomene. Osud tomu chtěl, aby si ho všiml sázkařský magnát Al Pacino, a jeho nudný život nabere nečekané obrátky. Za oceánem má pojem sportovní sázení docela jiné mantinely, takže model, kdy si jde fotbalový fanda vsadit stovku na ligu Sparta versus Jablonec, je někde jinde. Jenže tenhle film neumí dát ani pohlavek, ani z něj nemrazí. Prostě jen tak pluje v televizním aranžmá, není tak promyšlený, jak se tváří, není tak svižný, jak by bylo třeba. A já se obávám, že velmi rychle zapomenu!! ()

*CARNIFEX*

Pomerne dobrý, no nijak mimoriadne zaujímavý snímok o narušenej mysli hazardného hráča, ktorý rovnako ako JA, pri pohľade na plný tanier párok - nepozná svoje dno. Nemôžem povedať, že by ma film nebavil, no červené políčka dosiahol "LEN" kvôli hereckému obsadeniu, inak to nevidím. ()

Spooner

Jeden z takových těch příjemných filmů na jedno podívání. Film ve své první polovině dost dobře pobaví, hlavně díky Al Pacinovi. S druhou polovinou je to ale horší. Ta se snaží tvářit vážně a zaměřuje se hlavně na charaktery 3 hlavních postav. No a to už režisérovi Carusovi tolik nevyšlo. Ke konci už film dokonce začíná nudit ať se herci snaží sebevíc. Za to může hlavně velmi dlouhá stopáž, protože 2 hodiny jsou na takový film opravdu moc. I tak vás ale tento film příjemně překvapí. ()

Wacoslav1 odpad!

No co bylo toto za nudnou blbost?! jenom proto ze je v tom Pacino hned se z toho kazdej udela? zoufalej film bez spadu kterej mi prisel nekonecnej cekal sem totiz tak dlouho ze se stane snad neco zasadniho az to skoncilo jediny pozitivum je ze sem dvd s timto filmem vyhral v soutezi v radiu a tak mne to nic nestalo proto sem to mohl po zkouknuti v duchu hesla lehko nabyl a pozbyl zlomit a zahodit tech 72 procent mi tu prijde jako vysmech ale asi je to tim ze podobny uzasny dramata mne proste nebavi do role ctitele takovych skvelych filmu sem asi jeste nedorostl a doufam ze ani nedorostu proto at mi vsichni uzasni znalci na CSFD kteri vedi co ma jaky nominace a ceny za co prominou ze krome poradny akce hororu kvalitnich traschu a vseho ulitlyho kde se neco deje a ne jenom umele sroubuje radobynapeti a keca se dve hodiny o srackach a tomu se vsemu rika herecky vykony proste nic jinyho nesnesu ja nejsem zas tak vybiravej ale nachcat na tyhle seriozni veledila! ()

gogo76

Film, ktorý celú dobu drží nad vodou Al Pacino a čiastočne aj M. McConaughey. Povedzme si na rovinu, že bez Pacina by tento film nestál ani za to, aby som tu o ňom písal. Oplatí sa pozrieť, ale iba pozrieť.50%. ()

Real Tom Hardy

"YOUR DATES LOOK LIKE THEY HAVEN'T MISSED A MEAL SINCE CHRIST DIED. SERIOUSLY, YOU'RE EATING LIKE YOU GOT A DATE WITH THE ELECTRIC CHAIR." ----------- Názov napovedá správne. Maximálna jazda na maximálny limit. Filmov o stávkovaní, peniazoch a športe je požehnane. Čo ale väčšine chýba, je absolútne dokonalý výkon level Pacino, slušne nadpriemerný sekundant, dobrý soundtrack a ohromne rýchle, až adrenalínové tempo. Two for the Money to má všetko. ()

liborek_

Kdyby celý film vypadal stejně jako prvních pár minut, tak by to byl těžký průměr a celkem o ničem, ale v okamžiku, kdy Brandon Lang (Matthew McConaughey) zvedne telefon, z něhož se ozve hlas Al Pacina, film se dostává do jiné dimenze... Rozehrává se docela zajímavé drama o jednom z vřídků moderní společnosti, tj. nezřízeném hazardování a gamblingu... První půlka filmu je svižná, místy vtipná a má svůj spád. Všechno klape jak má, úspěšnost tipování roste, zisky jakbysmet... Pro mě je ovšem mnohem zajímavější druhá půlka, kdy se to všechno rozsype jako newyorská Dvojčata a oba hlavní představitelé (a hlavně jejich klienti) klesají až k samému dnu. Podle mě to nejlepší, co na filmu je, začíná telefonátem Brandona Langa s jeho klientem Amirem: "Tento týden jsem prohrál 380 000. Chtěl jsem se ženit. Měl jsem život! Došla ti slova, co? Žádný prachy ze mě nedostaneš, tak držíš hubu..." Nejde o fikci, tohle se děje... Sport se nafouknul na prázdné kšeftaření a radost z gólu (nebo touchdownu) je už vlastně jen radostí z rostoucího konta... Ze sázení se stala droga. Film podle skutečné události.... Dodatek: Al Pacino je vynikající!! ()

petaspur

"Moc se mi líbíte a já vám." Je hezké, když dva chlapi mají mezi sebou od začátku jasno, ale tipování výsledků zápasů NFL je poněkud prapodivné zaměstnání. Zvlášť, když výsledek většiny zápasu většinou závisí na tom, zda v poslední vteřině zápasu (ne)najde míč ty správně černé atakované ruce. ()

Aky

Kdyby nebylo Al Pacina, byl by ten film poloviční. Neznám pravidla amerického fotbalu ani principy tamního sázení, takže mi spousta souvislostí zůstala utajená. Nic ale nevadí - jen sledovat Al Pacina, jak prochází dějem je radost sama o sobě. ()

Satan

Po většinu času jasně předvídatelné a scénáristicky vysušené do posledního dechu. Ještě, že je tu osvěžení v podobě Al Pacina a překvapivě dobře hrajícím McConaugheymu. Pokud se chystáte na tento film, hoďte si mincí. A kdyby náhodou mince zůstala na hraně, vsadím se, že díky Pacinovi se na to kouknete. [Přesná stopáž: 117 min] ()

Šakal

Se sázením jsem jeden čas ( jako sportovní fanoušek, co má přehled a sportovní dění ho baví sledovat ) koketoval. Jednou více, podruhé méně úspěšně, ale nikdy se má záliba nezvrhla v posedlost. Bylo to také způsobeno faktem, že sázení jsem bral jako zábavu nikoliv jako " obživu " . Nicméně plně chápu, jak málo stačí ( zvlášť po počátečním úspěchu, což nebývá vyjímkou, spíše naopak ), aby tomu člověk totálně propadl a nakonec to skončilo i u toho házení si mincí jako u hlavního hrdiny v podání ( překvapivě ) dobře hrajícího Matthewa McConaugheyho. Štěstěna je totiž vrtkavá věc a byť máte sebelepší informace, zjišťujete si, kdo v týmu soupeře pro zranění nenastoupí, vzájemnou bilanci...., stejně to nakonec může ( a také i často dopadá ) zcela opačně i díky v poslední době čím dál tím více se rozmáhající sportovní mafii, či sázení hráčů proti sobě samým, či vlastnímu týmu. Pokud bych měl říct hlavní důvod proč shlédnout tento snímek, odpověď je zcela jednoduchá!........ Al Pacino zde odvádí opravdu heroický výkon, ( ostatně kdy tomu tak nebylo ). Přesto to u mě na poctivé 4* tentokráte není, ale pod těch výsledných 72% bych se s klidným srdcem podepsal. ()

Jordan

tento film ma veľmi nudil - nie som gembler, zmysel tejto činnosti mi je ukrytý, navyše mám pocit, že sa - prihliadnuc objektívne k základným zložkám príbehu či dramatického diela - nič nedialo, Al Pacino tu hrá neviemkoľkú variáciu na postavu, ktorú som ho videl hrať už neviemkoľko krát predtým (nehrá to zle, ale je to stále ten istý chlap), Matt McC. je veľmi nepresvedčivý, Rene, ktora sa v poslednej dobe nejako neukazuje, sa tu (keďže sa podieľala na výrobe) obsadila do čudnej úlohy, ktorá tiež (ako vlastne celý film) smerovala od nikam nikam, navyše táto herečka, ktorú som kedysi pokladal za nesmierne atraktívnu, peknú a sympatickú, sa mi v tomto filme vôbec nepáčila, dokonca vyzerala, prepytujem, čudne! D.J. Caruso zanechal akýkoľvek náznak talentu pri svojom prvom filme Salton Sea, následné nasadnutie na nevýrazný mainstreamový hollywoodsky schematizmus ho vyprofilov ako totálne nezaujímavého režiséra (viď najnovší Eagle Eye); ()

Rocky62

Na sportovní žánry zrovna nejsem, ale tohle mě docela potěšilo. Skvělá sázková atmosféra, slušní Matthew McConaughey a Rene Russo, ale hlavně brilantní výkon mého oblíbence Al Pacina, díky němuž má film šmrnc a tempo, které je nasazeno už od úvodu se vůbec nezpomaluje. Navíc se mi během sledování vybavilo jedno hezké přísloví ,,Každej chvilku, tahá pilku''..., kdo už viděl, musí přesně vědět o čem mluvím a na závěr bych si dovolil jedno malé doporučení, těm co čtou tento komentář a film ještě neviděli. Zkuste se zamyslet nad povahou Waltera Abramse, nad jeho úmysly a chováním k Brandonu Langovi. Myslím, že tohle zamyšlení něco dá. ()

Happens

Zaručený tip na tento film o sázení nedám, je to takový ten sobotní večer, který zaplácne dvě hodiny u výkonu Al Pacina, jemuž role trochu odebírala na síle charismatu (tak jak ho znám z jiných rolí Kmotra atd.), ale věřím, že místy klišé, místy komedie, tento film může potěšit. Není to úplně sázka na nejistotu...větší šance než hodit si mincí. ()

klerik

Ďalší DIABLOV ADVOKÁT, ktorému síce chýba originalita, ale prostredie stávkarov je zaujímavé. Herci neprekvapia, ale ani nič nekazia. Obyčajný triler v štýle deväťdesiatych rokov, ktorý nemôže uraziť... ()

marhoul

Šmrncovní, dobře zahrané, Al opět válí, Rene a Matthew skvělí, má to tempo, dobrou hudbu, přesto lehký, odpočinkový film, který sice pobaví, zase ale nijak zvlášť neupoutá. Nevadilo mi vlastně nic, ale chvílemi jsem se v druhé polovině nudila. Což u rytmu tohoto filmu překvapilo. ()