Oscarem oceněný Al Pacino a Matthew McConaughey hrají v tomto napínavém thrilleru o rušném světě sportovních sázek, ve kterém někdy stačí hodit mincí a můžete vydělat celé jmění. Brandon Lang (Matthew McConaughey) je nadějná hvězda vysokoškolského fotbalu, ale kruté zranění překazí jeho sportovní kariéru. Aby se dostal zpátky na špičku, využije své znalosti z fotbalového světa…..v lukrativním byznysu sportovních sázek. Jeho talentu si všimne Walter Abrams (Al Pacino), mocný šéf obrovské národní korporace, která dává tipy na sázky a Brandon se stává jeho chráněncem. Zvyká si na svět plný krásných žen, sportovních vozů a stohů peněz, ale jeho zdánlivě idylický život se mění v boj podvodníka proti podvodníkovi, poté co netrefí výhru a v sázce jsou miliony dolarů… (oficiální text distributora)

heyda

Určitě nadprůměrný sportovně-sázkařský film, který stojí na skvělém McConaughovi. Al Pacino se už dost opakuje, nechápu, proč všude musí hrát takové bláznivé psychicky labilní postavy. Jinak ale velmi koukatelný film s dobrým koncem :)) 75% ()

Roman.Ticka

Scénář přesně ve stylu výher a proher, jednou jsi dole, jednou nahoře.(bohužel to docela dost skřípalo) Takže opět komentuji osazenstvo. Walter: "Ty jim prodáváš nejvzácnější komoditu, ty jim prodáváš jistotu v nejistým světě." Hop nebo trop. Jinak chemie mezi oběma hlavouny fungovala jako obvykle. Důvod? Jsou tři možnosti - tipnout si nebo si hodit mincí...vlastně jenom dvě. ;-) ()

Ivoshek

Not great, not terrible. Dobrý herci, fajn nápad, ošklivá René Russø, nějaký ten sport, jen trochu dlouhé a trochu předvídatelné. Slušné tři. ()

kajda.l

Příjemné překvapení. Svěží konverzační drama nadupané ostrovtipem, inteligentním scénářem, působivou technickou stránkou a nečekaně kvalitními hereckými výkony, slovem nečekaně není myšlen "ďábel" Al, jehož sice nikterak nevyhledávám, ale on byl snad jedinou hereckou sázkou na jistotu. Na mysli mám samozřejmě mnou do dnešního dne opovrhovaného úlisného šampóna a (ne)herce Matta McConaugheyho, který mě svým výkonem tak trošku šokoval (když se chce a je po ruce schopný "vůdce" tak i z hereckého špalku jde vykřesat víc než jen solidní výkon), že jsem v každém druhém záběru viděl Christiana Balea je věc druhá. A příjemnou tečkou byl výkon vyléčené "fetky" Toni v podání Rene Russo. Celkově vzato 75% a mám zvrhlou chuť navštívit "tipáč" a trošku provětrat svou šrajtofli :) ()

ARI50

Maximální limit jsem sice nedostal ale určitě sem se pobavil. Sázeni není nic s čím si chcete začít v živote. ()

Mgb21

Ale s odřenýma ušima. Film má dvě rozdílné poloviny. První je svižná, vtipná a člověk čeká co se z toho vyvrbí. Druhá půle ale zvolní a zaměří se spíš na jednotlivé postavy. Al Pacino je jako vždy úžasný, Matthew McConaughey mu zdatně sekunduje a Rene Russo je ta rozumná v pozadí. Pokud chcete oddychovku, pusťte si první půlku. Čekal jsem asi něco kapánek jiného, ale nakonec jsem díky Al Pacinovi spokojen. ()

becki_tu

O sázení bych mohl mluvit dlouhé hodiny a tak jsem ocenil nápad, udělat film o tomto atraktivním tématu, bohužel pro mě ne až v tak atraktivním balení. Herecký polobůh Al Pacino (opět) válcuje své herecké kolegy ať už jde o přetvářku, lhaní, manipulování s lidmi nebo projev lítosti, a je tak jedním výrazným pozitivem. Příběh ale moc nápadů nepobral, vyložená nuda to ale taky není a tak jsem z toho trochu na rozpacích. Neškodná věc na jedno použití, ale nic víc. ()

MeanWhile

Já bejt ženou, tak asi připíšu ještě jednu hvězdu kvůli vypracovanému McConaugheymu, ale to jen tak pro začátek. Na film jsem se i docela těšil a po prvních 40ti minutách se mi film jevil na dobré čtyři hvězdy, ale od té doby to začalo pomaloučku upadat až z toho vznikli průměrné tři. Al Pacino jako obvykle v parádní roličce a o trochu dál je za ním McConaughey. Celkově se film povedl ale stačí se na to podívat jen jednou, a to naprosto stačí. ()

Morholt

Klasický kýč o vzestupu, pádu a nelezení sama sebe. Atraktivitě filmu dodává prostředí profesionálních tipérů, které udělá z hry se štěstím zajímavou podívanou i pro takové sázkařské analfabety, jako jsem já. Herecky to vyšlo tak ze dvou třetin. Al Pacino tradičně vynikající a ve slabších chvilkách film v pohodě táhne, přičemž mu zdatně sekunduje Rene Russo. S McConaugheym to bylo horší. Jeho podání suveréna mi lezlo na nervy a dalo mi vzpomenout, proč jsem ho před Killer Joe neměl moc v lásce. Až když začalo přituhovat, tak se nějaký ten talent ukázal, ale i to bylo takové rozpačité. Nicméně i tak se jedná o solidní jednohubku, která by se měla promítat na všech pobočkách Fortuny. 70% ()

Richie666

Al Pacino už má svoje léta, a tak si pravděpodobně řekl, že přehrávání a vykrádání sebe sama si již může dovolit; Matthew McConaughey je ten největší slizoun a amatér jakého jsem dlouho neviděl; scénář nestojí opravdu za nic a dohromady je to jedna velká naivní pohádka, ve které se celé ty dvě hodiny v podstatě nic neděje a nezachrání to ani stupidní náznaky rakoviny nebo nevěry. Vědět tohle předem, nikdy bych si Two for the Money nepustil. Ještě chvíli budu psát tento komentář a snížím počet hvězdiček na jednu a řeknu, že je to hnus... Fakt ubohé. ()

jerry12

80%. Základním kamenem Maximálního limitu je přes moje překvapení humor. Úplně klidně si ho umím představit bez dramatické zápletky, se kterou jsem problém neměl, ale byla naprosto předvídatelná a až příliš vzorová - velký talent, kterého si všimnou, vypracuje se v legendu, následuje hluboký pád a nakonec všechno skončí dobře. Nic nového, navíc dosti specifické téma - komu sportovní sázení nic neříká, pravděpodobně ho Maximální limit nezaujme. Jste-li však vášnivým sázkařem, bude se vám líbit, protože je převážně zábavný, po herecké stránce velice kvalitní (hodně se vyzdvihuje výkon Al Pacina, který byl opravdu parádní, ale ani McConaughey nezaostával) a rozhodně ani na vteřinu nenudí, ať je kýčovitý jakkoliv. Johny Anthony a Walter Abrams jsou vážně geniální dvojka. Maximální limit se v mnohém podobá novějšímu Vlkovi z Wall Street - je to konverzačka, která stojí na humorných scénách, kopíruje určité zažité narativní dogma, není nijak originální nebo převratný, ale má tu schopnost, že vás prostě dostane svou uvolněností a povrchností. Jestli bych se bez něčeho obešel, pak to byla dobře hrající, ale pro příběh naprosto zbytečná Rene Russo a vůbec celý tenhle milostný trojúhelník. A když už to muselo být, pak by to tu lépe sedělo interpretované spíše satiricky, jako je tomu třeba ve zmiňovaném Vlkovi z Wall Street. Jinak jsem byl ale spokojen, tento film si prostě buď oblíbíte, nebo jej zařadíte mezi ostatní průměrné snímky, které vám v paměti dlouho nezůstanou. Já si ho oblíbil, i přesto, že zdaleka není dokonalý. ()

BoPo

Nazval by som to filmom pre TV. Na kino je to málo a na to, že je tam Al Pacino je to dosť priemerné. ()

PROROK14

Tento film nie je zbytočný, je to výstraha pre tých, ktorí nevedia kedy prestať. Stávkovanie je závislosť, ktorá niekedy končí veľmi škaredo. ()

murakamigirl

Tento film je presne ako jeho soundtrack- chybne vymiesený- nejaké ingrediencie postrádajúci, nejaké ingrediencie nahradzujúci nevhodnými, u nejakých ztrojnásobujúci potrebné množstvo..... (Na margo hudby ešte pridávam- strašne nemastná- neslaná.) Téma veľký okruh nenadchne (zato "nadchla" Pacina a McConaugheyho... AKO sa to asi prihodilo?) a ak sa tak stane, tým (=nadchnutým) predpovedám v závere istú frustráciu (ako že moje reálne meno NIE JE Tangerine). Jediné, čo stojí za ten čas, je- tipujete správne- Mr. Pacino- postava + prevedenie. McConaughey ma nijako nevzrušil (ani tak, ani onak :))- no môžbyť dobre nevidím cez tmavé okuliare hlbokej súkromnej antipatie k hercovi (?)... A ten záverečný scenáristický "bluf"? Byť McConaugheyho charakterom, nestratila by som ani myšlienku ochutnať takú prezretú, tuctovú čerešňu... (soráč, Rene Russo...život je pes...a ďalej sa hovorí: ... pes je najlepší priateľ človeka...) Viackrát žalostne predvídateľné. Likvidačná stopáž. Posledná scéna jak zo žalúdočný obsah dvíhajúceho romantického čaju..... 50% ()

Jakubisko

Zajímavě zpracovaný film z atraktivního prostředí, který zdobí přesvědčivé herecké výkony - zejména v podání fantastického Al Pacina. Perfektně zvládnutá práce. ()

Kryton

Nelituji toho, že jsem na to pozdě večer na TV Nov@ narazil. Prostředí sázek a bookmakerů mě zaujalo. Zaujalo mě to také díky ustřední dvojici Pacino (učitel) x McConaughey (žák). Sice mi vadil ten "americký" konec, protože já osobně bych pokračoval dál. ()

MartinezZ

Hloupý život na ostří hrany sázkových magnátů a jejich nemocných oveček. Do nějaké hloubi příběhu jsem se nedostal, protože jednoduše takovémuto chorobnému sázení nerozumím a nechápu ho. A tak jsem se oddal tak trochu zlehka ignorovat příběh i Matthewa, kterému jsem jeho osvícení, vzestup i pád nevěřil, a raději se kochal skvělým Al Pacinem a neméně dobrou Rene. Na Alu to ale celé stojí a padá a nehrát v tom on, je tu film v modrých barvách a neštěkne po něm ani quarterback. Tak to prostě je. Drama ano, thriller ne, sportovní jen kapičku. ()