Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

• Česko Piráti z Karibiku 2: Truhla mrtvého muže (více)

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

Hpatrik

Ano, v podstatě souhlas s POMOem. Zbytečně překombinované, děj zdaleka ne tak poutavý a pěkně odsýpající jako v jedničce, je to neúnosně dlouhé a navíc bez konce. Hudba stále super, ačkoliv mi to nové Davyho téma tolik nesedlo. ()

Plechpetr

"Možná si vzpomínáte na Jacka Sparrowa?" Kdepak. Toho já neznám. Jen nějakého KAPITÁNA Jacka Sparrowa! Druhý dobrodružství s bandou prašivejch psů rozjelo příběhovou linii, která mě jako celek kurevsky bavila. Krakem, starej Turner, perla a ta druhá loď. Prostě opravdovej nástupce prvního filmu. ()

tranquill

"Nazdar, mrško!" Zatím nejlepší Piráti. Opravdu jsem se dobře bavil díky výborným vtipům, akci i povedeným vizuálním efektům. ()

Mianelia2050

Tento díl se mi velmi líbí. Piráti by nejspíš neměli mezi námi místo, kdyby to nevylepšil svým humorem Johny Depp. Samozřejmě je to zábavné i díky charizmatickém Bill Nighymu a ostatním. Myslím si, že tento díl je jeden z nejlepších. Zpracování, vizuální efekty a výkony herců jsou fantastické. Neznám nikoho, kdo by se u této zábavné odyse věčně opilého kapitána Jacka Sparrowa nezasmál. Velmi chválím a doufám, že budou i budoucí díly vypadat tak skvěle, jako ty první. Moc semi líbí skladby od Hanse Zimmera! ()

Razzor_82

Skvělé navázání na první díl a celou pirátskou sérii. Davy Jones to skvěle nakopne a dobrodružství pokračuje napříč celým Karibikem. Sparrow neztratil nic na své originalitě a jede opět svou úžasnou roli piráta. 8/10 ()

KUFI

To samy co jednotka - pitvorici se Depp a stupidni sceny a dialogy. Ale davam o jednu hvezdu navic za spickovyho Davy Jonese a to jak je namluvenej. ()

FeriusParfax

Naprosto důstojné pokračování jedničky. Dvojka v ničem nezaostává, hudba stále skvělá, Depp taktéž. Pobaví i již známé duo pirátů (jeden bez oka, druhý s pleší). ()

Dovlatovka

Celou první polovinu se mi nechtělo věřit, že se v sále vůbec někdo směje nahlas. Vtipy byly příliš primitivní a dětinské, v čemž určitě hraje roli to, že překvapení z pojetí Johnnyho Deppa je dávno to tam. Triků na mě bylo až moc a pirátskou mytologii ať si Verbinski strčí někam, ale když došlo na pořádnou akci (tj. od nalezení truhly), bavila jsem se na výbornou! A hudba opět velmi dobrá, někdy možná příliš výrazná. Konec (co proboha ty zpomalené záběry?!) předvídatelný a málokdo si bude do trojky kousat nehty napětím, jak to bude dál. Kieru a Orlanda chválabohu nikdo nenutil hrát něco realistického, takže to taky ušlo. Souhlas s Civalem, celkový dojem z filmu nakonec neodpovídá realitě, ale je to skvělá zábava na léto a minimálně na dvě shlédnutí. ()

Lukasfox

Bezpochyby nejlepší film roku, dlouho sem se u filmu nebavil tak jako právě u Pirátů, jedničku sem miloval a bál jsem se aby to nedopadlo jako Matrix a nestalo se tomu a je to super zábavná jízda od první minuty až do konce!!! Johny Deep jako vždy excelentní a potvrzuje současnou hereckou nadvládu, i zbytek hereckého obsazení udělal oproti jedničce pokrok a velmi potěšil Bill Nighty, který hraje Davyho bravůrně!!! dále napíši pozdeji!! Myslím že návštevou kina práve na piráty dostanete super zábavu a peněz vám líto nebude, ba možná půjdete znovu jako já... Klasická Brucheimerova super jízda, kde nezáleží na obsahu ale na zábavě!!! ()

Zombo

Za Johnnyho Jacka (který měl hvězdu v podstatě předem rezervovanou), scénu s nesmrtelnou opicí, a částečně za ukrácení odpoledne. Avšak nutno říci, že zábavy na 2,5-hodinový film bylo zoufale málo. ()

MilesTeg

Slabší než jednička, protože zopakoval chyby Matrixu - pokračování rozdělené na dvě půlky, příliš akce beze smyslu, zábavnost se vytrácí. Davy Jones je jen chobotnicovou kopií kapitána Nema nebo Robura Dobyvatele a chování Elizabeth v závěru je jako návrat do puberty po několika letech dospělosti. Výborný Tkanička Turner, ale celkově mi nemrtví piráti z jedničky přišli mnohem životnější a zábavnější než "podmořští" piráti. Přitom stačilo uzavřít příběh a ve trojce rozjet další. ()

chlebos

Film ma neskutecne nadhernou vypravu a skvele triky. Skvely je i zaporak Davy Jones a kapitan Jack Sparrow. tak to jsou pozitiva a ted uz jenom negativa: Dej filmu je tak straslive preplacany a plitky, ze me film prestal zajimat uz po pul hodine. Vsechny souboje tak diky scenare ztraceji napeti a jsou tak jenom usmevnou minigroteskou v tomhle monstrfilmu. Je to skoda, asi jsem trochu staromodni, ale kde jsou casy fanfana tulipana. Jeho serm sice postradal dokonalou choreografii, ale jeho film je opravdovym dobrodruznym pribehem se skvelymi dialogy a kupou vtipku. Tenhle film je produktem, ktery ma vsechno vetsi, lepsi a bohuzel tak i prazdnejsi a bez zivota. So long captain Jack Sparrow. ()

lickerman

Velmi dobrý film, který přinesl více než dvě hodiny slušné zábavy. Nic víc ani nic míň. Efekty - obří chobotnice a jiné stvůry vypadají fantasticky! Depp i ostatní herecké výkony také slušné. Děj mi však připadal značně překombinovaný, občas sem se v něm poměrně dost ztrácel. Naopak scéna na hřbitově velmi dobrá, pro mě osobně nejlepší z celého filmu. Stopáž by asi mohla být kratší, některé scény byly zbytečně zdlouhavé. Piráti z Karibiku 2 jsou i přes tyto chybky velmi dobrý film, který stojí za shlédnutí. ()

haWranka

Skvělý, jako první díl. Teda - skoro. Johnny opět skvělej, Keira půvabná, Orlando sladkej, Jack Davenport si mě získal ještě víc jak při prvním dílu, ale...Ale řekla bych, že někdy méně je více, ty efekty se na mě hrnuly moc. Každopádně hudba je dokonalá... ()

loveless

Recyklace prvního dílu. Pár dobrých vtipů, které ovšem v této přemrštěné délce zaniknou... I bláznivé kreace kapitána Sparowa po tisící už nejsou to co kdysi... Jedna hvězdička za skvělou hudbu - ale že už bych ji někde slyšela? ()

arkie

Ja som sa bavil, triky skvelé, dej očakávane prostý a prekombinovaný, akože aj romantika. Idem si to niekde stiahnuť. :) ()

pistik

človek by si myslel, že po hroznej jednotke bude aspoň druhý diel dobrý. A samozrejme nemýlil som sa. Avšak bolo to presne naopak. Truhlica mŕtveho muža je tak zlá a nevtipná, že to až do očí bije. O dačom takom ako dej sa nedá hovoriť. je to len spletenec nezmyslov za jediným účelom, aby mohli producenti ukázať počítačové efekty a vyťažiť Deppovu slávu. Avšak Johny Depp je hrozný ako nikdy a pri jeho trápnostiach som skoro plakal.Snaží sa ako môže ale nechcem vidieť čo bude v trojke. V dvojke Depp parodoval Deppa a v trojke potom asi bude Depp parodovať parodujúceho Deppa. Jedným slovom neskutočná hrôza. U ostatných dvoch hlavných hrdinov sa o herectve ani s náznakom irónie nedá hovoriť. Sú presne takí zlí ako scenár. Film držia len Nighy a Skarsgard. No a najlepsia scena je na koniec, ked sa zjavi G. Rush, takze tie dve hviezdicky len kvoli nemu. nechápem ako na to mohlo toľko ľudí ísť, pretože sa jedná len o nudnú počítačovú hru pretkanú topornými hercami. Tento film sa môže páčiť len slabomyselným. ()

fandalehy

Oproti jedničce je tady na mně až příliš počítačové animace a zdá se mi, že dvojka ztrácí kouzlo a atmosféru jedničky. Je to už spíše pohádka, ale na druhou stranu je Truhla rychlejší, vtipnější, akčnější...dal bych 80%, ale musím přiznat, že sem se místy nudil. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky