Cole Young je bojovník MMA, který je zvyklý se doslova živit bojem. Neví však nic o dračím tetování, s nímž se narodil, o svém původu ani o tom, proč císař Vnějšího světa Shang Tsung poslal svého nejlepšího zabijáka, ledového nindžu Sub-Zera, aby ho zajal. Cole se bojí o svou rodinu, a tak uposlechne radu velitele speciálních jednotek Jaxe a vydá se hledat Sonju Bladeovou. Pátrání ho zavede do chrámu ochránce Země Lorda Raidena, který poskytuje útočiště všem duším s dračím znamením. Tam Cole začne trénovat se zkušenými světovými šampiony Liu Kangem, Kung Laem a žoldákem Kanem, aby se připravil na epický souboj s nepřáteli Vnějšího světa. V sázce je totiž osud celého vesmíru... (HBO Europe)

Hellierer

Těšil jsem se na hloupý film, jenž bude plný krve a zábavných bitek. A to jsem ve výsledku dostal (ačkoliv ty bitky mohly být lepší), avšak musím upřímně říct, že to naprosto nulové budování světa a postav mi vadilo daleko více, než jsem čekal. Jedná se totiž o slepenec několika zábavných scén, které jsou samy o sobě ok, ale celek úplně moc nefunguje. Pokud je člověk fanouškem tohoto univerza, tak si určitě užije tu hromadu hlášek a easter eggů, ale obyčejný divák z toho bude poněkud zmaten. Některé dialogy pak vyloženě trhají uši, občas se divně střihá, někdy to vypadá jako fan-film a tu nesmírně generickou hudbu si taky mohli odpustit. Takže za mě velké zklamání, protože ten film mohl být daleko, ale opravdu daleko lepší (a nebo jsem prostě nebyl na ten film naladěn). Ale aspoň v závěru se to hezky pomlelo. 5/10 PS: Kano je neskutečně otravný ()

Maximilianus

Príbeh Sub-Zera a Scorpiona môže fanúšik vidieť aj 20x a stále je to pecka. Páčilo sa mi, že tvorcovia zobrali príbeh a postavy známe z hernej klasiky, ale v podstate si to urobili po svojom aj možno za cenu nie úplne spokojného publika. Podľa mňa turnaj ani nebolo treba, veď aj v turnaji ide iba o súboje, a tu sa bojovalo rovnako o osud zeme, avšak v podstate o to, aby turnaj vôbec bol. Postavy sú ikonické, ich pohyby tiež, a ono to pôsobí miestami aj lacno, aj herci nie sú všetci úplne najlepšie zvolení, prestrih je občas do oka bijúci, ale stále to je jednoducho Mortal Kombat. Je jasné, že pri sledovaní nemáte pocit toho dobrodružstva, kedy sa Johnny Cage a ostatní bojovníci plavili na záhadný ostrov na turnaj, aby bojovali o osud ľudstva, ale treba sa na to pozrieť tak, že hoci hry majú celkom solídny dej, stále je to hlavne o súbojoch. Tu súboje boli, divák si užije veľa toho, čo z hernej série pozná, nezdržuje sa nejakou extra vatou, a ide sa, najmä poslednú polhodinu, od súboja k súboju. Plus k tomu kopec krvi, Fatality, Brutality a kosenie postáv. Súboje mi prišli na dobrej úrovni. Samozrejme, nie sú to 5 minútové súboje cez pol sveta ako v John Wickovi, ale keby ste strieľali oheň, ľad, laser, blesky a podobne, tak by ste bojovali rukami? Mne práve súboje prišli urobené reálne, pretože každý bojovník sa snažil zabiť svojho protivníka čo najrýchlejšie, a využíval k tomu všetky dostupné prostriedky čo mal. Takže takto: Štart super, potom viacero chýb a trochu nelogického správania postáv, potom trochu humoru vďaka Kanovi, následne tá nudná pasáž, potom superschopnosti, súboje , úmrtia, súboje, úmrtia, Scorpion si opakovane dáva dole a nasadzuje masku, ako keby sa nevedel rozhodnúť, či si ju nechať alebo nie, prípadne ako keby sa hanbil za svoje zuby. Ja dúfam a verím, že nejaké pokračovanie bude, veď postáv na zabíjanie je ešte dosť, a dočkáme sa aj toho turnaja. Samostatne film nesklame ale ani až tak neohúri, ale keby ešte jeden alebo dva filmy do série boli, možno by to pomohlo zvýšiť úroveň aj tomuto filmu. Rayden, Shang Tsung nuda, Sonya prekvapivo fajn, Jax dobrý, Liu Kang a Kung Lao dobrí schopnosťami, herci nevýrazní, Cole ako postava nič moc, ale keby bol v hre, tak by som si za neho asi zahral, pretože schopnosť mal celkom zaujímavú, Mileena tiež fajn ale nič extra, Goro lepší priemer, ale neohúril, Reptile mohol byť radšej ninja, ale nevadil mi, Kabal dobrý, Kano Wins, Scorpion tiež dobrý, najmä v záverečnom súboji, ale mohol dostať viac priestoru a viac toho ukázať, Sub-Zero maximálna spokojnosť, Noob Saibot a Johnny Cage snáď nabudúce. S mierne prižmúreným okom fanúšika 7/10. ()

Kritik.

Splnilo to všetko, čo sme si od toho mohli slubovať. Navyše, je vidieť ako si tvorcovia dali záležať na easter eggoch a komunikácii s divákom. Fanúšikovia budú nadšení z mnohých, fakt mnohých známych situácií (a predsa film ponúkol dosť nového). Pre ostatných to bude jednoducho dobrý film (a treba uznať aj kritiku, nie všetky efekty či herecké snahy tu boli dobré, no v tomto žánri o ne ani nejde). Pre nás fanúšikov ja perfektný, divák sa dočká mnohých easter eggov a tvorcovia skvelo komunikujú s publikom. Taký servis pre diváka, ktorý na to čakal od 1995, 1998, 2001 (filmy a seriál). Ale treba to brať s rezervou, ak nie si fanúšik. Sú tam slabé herecké výkony aj efekty - pretože ich film nepotrebuje  Dej veľmi nečakajte - stretnú sa a budú robiť bum bác  Samozrejme musí to byť na rôznych miestach, nech sú zaujímavé (pre nás fanúšikov známe) kulisy. Ale myslím, že to predsalen malo aj pridanú hodnotu (no nechcem spoilovať). ()

Sentax

"FATALITY!!!" Pre fanúšikov hernej série povinnosť, pre bežného diváka zrejme nie. Pokračovanie už aj s turnajom a Johnnym Cageom by som som si kľudne dal. ()

DarthFailord

Achjo...takový promrhaný potenciál..to je škody. Proklatě málo sobojů, což je vzhledem ke značce Mortal Kombat průšvih jako vrata. A když už jsou, tak jsou krátké. Ale nutno přiznat, že povedené. Charaktery věrné předloze sice potěšily, ale režijně i scénáristicky byly zabité. Bez šance si vybudovat k postavám nějaký vztah. Jediný kdo by mohl charisma rozdávat komukoliv je Sanada. Ale toho je tam tak proklatě málo. A je strašná škoda, že se tvůrci absolutně odklonili od formátu turnaje. Co se ale povedlo nesporně, tak jsou fatality a originální hlášky ze hry. To fanouška zahřeje u srdce...je to škoda;( ()

Sweat55

Už dlouho se mi nestalo, abych se při konci filmu usmíval od ucha k ucha. Dostal jsem totiž přesně to, co jsem čekal. A to je ultimatní, na nic si nehrající bečko, které se vůbec nebere vážně. Jako fanoušek videoherní série musím pochválit ten nespočet easter eggů a cool odkazů, které tvůrci do filmu přidali. Nicméně, pokud nemáte nejmenší představu o postavách a nevíte co Mortal Kombat je, věřím tomu, že nemusíte ze začátku úplně chápat, co se tam sakra děje. Postupně se nicméně vše vysvětluje a hezky do sebe zapadá, akce střídá akci a finále je více méně perfektní. Mít to lepší a ještě trochu přehlednější akci (na dvojku zavolejte chlapcům z Raidu) a pár minut navíc k osvětlení motivací některých postav, nebál bych se tomu dát plný počet. Na dvojku se těším dost. ()

ER

Verze z r. 95 nepřekonaná. Naštěstí jsem spokojený, průšvih to není. Christopher Lambert tu chybí , ten jeho boží potměšilý výraz a jiskřičky v očích. Bouchání tyčí do země je už tak omleté, že nechápu, proč tvůrci tyto finesy nepřejaly. Chybí tu i uvědomění si lidských postav, že více dokáží jako tým, kdy v původní verzi k tomu postupně dospěli, tady to vyřešili větou. Co naopak kvituji s povděkem, že se tvůrci nebáli krvavých scén a tak akční sekvence vyzní na výbornou. V ději je pár zádrhelů, které se však v rámci béčkové produkce dají přejít. Souboj mezi Scorpionem a Sub zero patří k tomu nejlepšímu, co je ve filmu k vidění a překvapivě i postava kriminálníka Kana. Úroveň dolů sráží hudba, kdy v originální verzi dokázala parádně navnadit na to, co bude následovat. A k tomu ty jiskřičky v oku. Nu což, zítra si jdu opět pustit originál. ()

Likan7

Proč jsem musel trpět 2/3 filmu, abych dostal to, co dělá Mortal Kombat tak známým? Mortal Kombat je o choreografii, bitkách, kameře, případně tricích. V prvních minutách to dostaneme. Krvavý, brutální, skvělý úvod. Jakoby ale Sanadův vstup byl jen ukázkou toho, co dokáže McQuoid. Natočit, udělal báječný úvod, studio mu to s nadšením odkleplo, a pak to spadlo někam do hnoje. Dobrou hodinu sleduju scénáristické faily, které se musely psát snad nad koblihou ráno před natáčením. Dramaturgie neexistuje, scénář je děravý, postavy nudné, nevyužité, herci hrozní. Jediný Kung Lao jako postava za něco stojí, proto je škoda jak moc je postava Maxe Huanga vedlejší. A hlavní hrdina? Inu...jediné vítězství si připíše, když se nasere jeho manželka a ujme se sekery. Film není vůbec cool a jeho o pětadvacet let starší bráška vyhrává skoro ve všem. Proč někdo nevezme humor, nadhled, atmosféru Andersonova filmu a nepřevede jí do dnešních trikových možností? Není to vyloženě průser, ale ruku na srdce, po trailerech (které vypálily všechno cool), jsme čekali trochu víc. Pusťte si cokoliv na Youtube, budete mít z toho větší zážitek. ()

Aiden

Neveril som, že sa to dá spraviť horšie... a ľaľa. Prázdne, naivné, klipové dielko bez náznaku kreativity a záujmu. Meh ()

mvukotic

Slovami klasika:"to sa tak nerobí do psej matere." Úvodná sekvencia dobrá, záverečná trojka tiež ale ináč veľké prázdno. Veci sa dejú len tak, postavičkám chýba aj minimálny background a celé je to také nijaké. Kanove hláškovanie omrzelo už po piatich minútach, v ostatných aspektoch sa to bralo strašne vážne, čo je pri podobných filmoch takmer vždy na škodu. Niekde medzi Andersonovym Kombatom a Annihilation. Dúfal som viac v realistickejšie poňatie typu Mortal Kombat Rebirth, tento multidimenzionálny svet je taký lacnejší Marvel. ()

Hashirama

V posledních sezónách tvůrčího sucha i taková reklama na Chupa Chups dokáže rozněžnit nejedno divácké srdce, které je jindy nuceno sledovat paběrkovaný pseudoinspirativní shity jako Falcon nebo propagační videa na léky proti demenci s velkou opicí a robodinosaurem. Neskonale tupé béčko s lehce nadprůměrnou akcí, průměrnými herci, debilním scénářem a úsměvnou výpravou pak může působit jako zázračná mana a člověk se rázem rozpomíná na dávné časy, kdy byla zábava koukat devadesát minut na monitor. Mortalu ale nenahrává jen timing v tomto období temna. Pomáhá mu především to, co dnešní rádoby dobrodružné produkci v zoufalé touze studií budovat značku chybí - flow. Současný divák by po hollywoodské masáži málem zapomněl, jaké je to vzít partu postav a prohnat je klasickou šablonkou bez zbytečných odboček a trapných snah ve stylu "netočím film, ale marketing na další filmy, který nikdy nebudou", pořádně to osolit přiblble roztomilou estetikou devadesátkových béček a prostě to tam nakouřit naplno. Jasně, většina akce mezi prologem a finále by si zasloužila velkorysejšího producenta a třeba i dohled někoho řemeslně zkušenějšího, načrtnuté pozadí postav je dokonale meh a leckdo se u nich posměje, přesto dnes není zvykem sledovat film, který si na nic nehraje a u nějž tvůrci nepřemýšleli o zákulisí, ale o tom, co mají zrovna před sebou. Neškodná výplachová zábava, jejíž fragmenty si najdou hojné publikum na YT, takže za 6/10 a jedna navíc na truc. ()

Hellknight12

Včera pozreté  za mňa je to fajn film nič prelomové ale dá sa. Herecké výkony sú dobré. Súboje sú fajn ale mohli ich trochu viac spestriť. Čakal som trochu iné poňatie filmu skôr som očakával, že to bude 110 min súboj na súboj s minimálnym rozvojom príbehu. Iní to spravili 50/50 čož je dobre. Myslím si, že celkovo príbehová zložka v MK si zaslúži nejaký vývoj. Charakteristiky postáv boli za mňa až moc zjednodušené, skôr sa to sústredilo na zbieranie vyvolených ako na charakteristiky postáv. Čož je za mňa škoda. Fatality boli pekné. Ja osobne som vždy mal najradšej Sub-Zera a jeho postava bola dobre zahratá ale niečo mi chýbalo a neviem čo. Koniec je na pokračovanie filmu takže som zvedavý či ho natočia. Celkové hodnotenie za mňa je 60% ()

Psycho.R

Ty jsi ten, co porazil Eddieho Tobiase. Hmm, trošku jsem se pousmál, ale... Jsem fanda MK od doby, kdy jsem pařil první dva díly v půlce 90´ a zároveň viděl původní adaptaci, která je cool (nyní tu bývá hanobena, ale ve skutečnosti měla ve své době dobré recenze). Nový film je, jako kdybych sledoval dvě první epizody ze seriálu, možná pilot. Dá se říci, že to, co tu uvidíme je vlastně pilot k animovanému seriálu, který vyšel také 90´, ale roztažený na dvojnásobek délky a nudný. Celkově se tu neděje nic, že se první půlku verbuje, druhou trénuje a pak si 7 minut dávají všichni po držce (ale nezajímavě). Umře tu spousta důležitých postav, aniž by měli možnost se projevit a hlavně některé mají mít fatální místo v příběhu (podle her). Celý film se bere neskutečně vážně, s čímž bych neměl problém, kdyby k tomu byl uzpůsobený scénář a režisér to zvládal udržet. Dokonce i souboje tu vypadají ba až realisticky, jenže z lidí stříkají potoky krve a různě se postavy půlí, aby v dalším záběru byli ok - ve hře to tak je, ale s "realistickým vyzněním se to dost tluče a tím se to stává nekompatibilní. Nová postava je zbytečná (dobře tak ji mohl vystřídat Johny Cage, jenže tvůrci chtěli co nejvíc asiatů a tak tu máme jen jednoho bílého američana - Kano, bílou američanku - Sonyu a hlavně černého američana - Jaxe, ten je tu protože správný američan je černý, ne bídák jako Kano). Raiden, Sub zero a Shang Tsung jsou zcela tragický. A jako bonbonek - není tu žádný turnaj ani žádná zapamatovatelná chvilka. Padouši jen porušují základní pravidlo MK, což bylo v původním filmu sfouknuto 1 minutou, kdy Raiden zasáhl a bylo jasno. Čekal jsem málo, ale dostal nic. Rád bych dal 1*, ale nemůžu, protože ty profese, kterých si nevšímáme tu jsou zvládnuty - viz. kamera, střih apod. Ale to už se opravdu snažím hledat klady hluboko. Ps. Hudba z původního filmu tu má mini cameo, ale takové vlažňoučké. ()

Tomash58

Nečekal jsem nějakou bombu, ale pěkný akčňák na který bych rád zašel do kina, trochu bych u něj vypnul a užil si ho. Nakonec jsem ale vypnul téměř úplně. Stejně tak jako byly vypnuté efekty - ty byly v některých chvílích o 10 let zpátky (ale na to kolik jich bylo, tak velká část byla vcelku kvalitní). Klasické drsné hlášky byly spíš k smíchu, ale ty které mrkli na znalce her rozhodně potěší. Pro mě celkem zklamání, když se mohl MK vrátit parádně s dnešními efekty apod. a celé to vlastně spělo jen k teaseru na pokračování. ()

Mouchal

Zábavný béčko. Nic víc, nic míň. Bohužel jsme nedostali ve filmu Mortal Kombat samotný Mortal Kombat, což mě poněkud zklamalo, ale pár bitek bylo poměrně povedených a zábavných. Bohužel je dost znatelný nižší rozpočet a tak určité pasáže působí trochu lajdácky a odflákle. Oblek Sub-Zera se mi nijak zvlášť nelíbil, ale byl furt lepší než ten ňouma s kladivem. Celkově si to hrálo na strašně vážný osudový film, až to kolikrát trochu balancovalo na hranici parodie. Jakoby tvůrci sami nevěděli, kterou cestou se vydat. Typický průměr. Viděno - Zapomenuto. 60% ()

TomasRichtr

Úvodní scéna naprosté kameramanské porno, že jsem si až říkal, že by to mohl být dobrý film. Čím déle ale film trvá, tím víc se mění ve změť nelogičností, zkratkovitosti a hlavně hodně neumělé osudovosti, která spíše vzbudí úsměv, než by vzala za srdíčko. Možná by to i byl slušný film, ale takto to vypadá, že to scenáristu po zhruba 30 minutách úplně přestalo bavit. Nevýrazní a veskrze nesympatičtí herci tomu moc nepomohli, což jde pro změnu na vrub režisérovi. Nemluvě o podivném soundtracku, který skáče od "zimmerovských" epicshit orchestrací do techna (a to klidně během 20 sekund) a na konci se tam zničehonic objeví neumělý remake hudby z původního filmu. Slzička neukápla. ()

Nix

Mrzí mne, že zase nebyl využit potenciál. Vizuál není zas úplně nejhorší, ale prostě chybělo mi více bojových scén a méně dialogů. Ano, nebýt Kana tak film by si dobrý hodnocení opravdu nezasloužil. Tak to dopadá, když se člověk těší a věří traileru. ()

LordMysti

Měl jsem nutkání přidat 4 hvězdu z nostalgie a díky tomu, že to autoři nepokazily. Ale to už bych filmu moc fandil. Bylo to velice fajnové pohodové béčko se vším všudy. ()

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

27.01.2022

Fanoušci fatalit a eRkové herní brutality můžou jásat, drsný Mortal Kombat se totiž oficiálně dočká sequelu. Snímek z loňského roku režiséra Simona McQuoida si sice odbyl premiéru vedle kin současně… (více)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (více)

Russell Crowe zakládá vlastní studio

Russell Crowe zakládá vlastní studio

17.06.2021

Herec Russell Crowe (Gladiátor, Muž z oceli, Správní chlapi) oznámil založení nového studia v Austrálii. Studio bude postaveno přímo v Novém Jižním Walesu, regionu, kde herec žije posledních 25 let.… (více)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (více)