Cole Young je bojovník MMA, který je zvyklý se doslova živit bojem. Neví však nic o dračím tetování, s nímž se narodil, o svém původu ani o tom, proč císař Vnějšího světa Shang Tsung poslal svého nejlepšího zabijáka, ledového nindžu Sub-Zera, aby ho zajal. Cole se bojí o svou rodinu, a tak uposlechne radu velitele speciálních jednotek Jaxe a vydá se hledat Sonju Bladeovou. Pátrání ho zavede do chrámu ochránce Země Lorda Raidena, který poskytuje útočiště všem duším s dračím znamením. Tam Cole začne trénovat se zkušenými světovými šampiony Liu Kangem, Kung Laem a žoldákem Kanem, aby se připravil na epický souboj s nepřáteli Vnějšího světa. V sázce je totiž osud celého vesmíru... (HBO Europe)

Muel

| New Line Cinema | Starší film som nevidel a hry som nehral, takže porovnávať nebudem. Nový Mortal Kombat je vlastne to, čo sme asi od toho všetci očakávali. Revolúcia to nie je, ide však o sympatického hráča na poli béčkových akčňákov. Namiesto hlavnej postavy tu herecky vládne Josh Lawson ako Kano. Fighty by som si vedel predstaviť lepšie zostrihané s originálnejšou choreografiou, filmu to ale neškodí a vlastne ani nemá jediné slabé miesto. Pozitívne 3*. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Sunny.69

Fatality! Asi od toho nečekejte nic víc, než zfilmovaný fatality z MK 11. Za ty fatality a ultraviolence bitky dávám čtrvtou hvězdu. ()

bozka10

Očakávania som nemal veľké a do bodky sa naplnili.Uvod bol prekvapivo dobrý a tak si hovorím,bude to fakt asi brutálna šupovica,jak to niektorí opisujú.Ale po desiatich minútach som bol schladený hluchými nudními miestami s príšerním štúdiovým lookom,stupídnymi dialógmi a niekedy smiešnou choreografiou bojových scén.A čo mi vadilo asi najviac, je totálne nevýrazné herecké obsadenie, žiadneho z hercov si nebudem pamätať už minútu po filme.Ziadna brutálna akčná pecka sa nekonala.Cielova skupina prvý a druhý stupeň Tretia hvezda za Kana ktorý teda je to pravda, že čo hláška to perla.Ok vybavené Evil👍 ()

Flopik

Za mňa som to teda čakal omnoho lepšie. Hru poznám, nemám to nejako nasledované ale o zopár postavách som tušil, prevedenie až na pár výnimiek mi veľmi nesadlo. Akcie je tam požehnane to áno, na druhú stranu je ale málo výnimočná. Postavy úplne bez charizmy a najhoršie je, bez vybudovania záujmu o nich. Sub-Zero a Scorpion sú asi jediní čo sa podarilo, ešte možno Sonya. Potešia aspoň Fatalitky, za mňa sa však mohlo pritvrdiť viacej. Dosť postáv mi prišlo aj smiešnych a finále mohlo byť tiež lepšie. U mňa za 3*, hviezdičku prihodím za množstvo akcie, som však sklamaný. ()

Eterninox

Prvotřídní fan service, zabalený do scénáristicky nedomrlého míšmaše. Pokud chcete hlavně vidět své oblíbené herní postavy, jejich ikonické útoky, fatality, hlášky, a spoustu dalších MK Easter eggů, a to všechno konečně ve filmu se slušným obsazením, R-kovým ratingem a odpovídajícím rozpočtem, tak jste se konečně dočkali. Pokud byste ale taky rádi, kdyby schopnosti bojovníků byly vysvětleny nějak jinak než "arkana!", kdyby postavy bezdůvodně nepřepínaly mezi angličtinou a japonštinou, a kdyby to tak nějak obecně dávalo smysl, tak to bohužel neklaplo ani tentokrát... Příště ale rozhodně prosím více Hiroyuki Sanady. 60% ()

cskomando

Rozhodně se jedná o výbornou předělávku této vlastně skvělé hry. Proč se na tento film díváme ? Abychom viděli úžasné CGI efekty a spousty bojových akcí. Dokonce se zde objevilo několik slušných scén s Gore tématikou (což už chápu, proč je to nevhodné pro mladistvé), každopádně někteří tvůrci hororů by mohli závidět. Řeknete si, no co obyčejná akční bojovka... ale ona přinesla řežbu se vším všudy. Děj je zde o ničem, ale o ten tu výjimečně opravdu nejde. Už aby byl 2 díl. ()

PanTumnus

Nudné postavy, necharizmatičtí herci, tupé popkulturní odkazy, slaboduchý scénář, slabé bitky a hlavně, žádný Mortal Kombat turnaj! Tahleta adaptace, která neví, jestli se brát smrtelně vážně nebo ne, je pro mě definicí všeho, co je na moderním blockbusteru špatně. Nikdy více. ()

TheSpearCZ

Neviděl jsem předchozí filmy ani hry jsem nehrál, každopádně jsem z toho dostal takovou zajímavou nostalgii, která ani nevím odkud se bere (Mortal Kombat všude okolo mě) a mně se to teda až překvapivě líbilo. Očekával jsem od toho další Warcraft, což byla ultra nuda a tyhle počiny podle videoher stojí takřka pořád za houby, no ale MK mě jednoduše přesvědčil, že i tyhle filmy mě dokáží zabavit. Rád uvidím další díl. Lepší 3* ()

Warhorr odpad!

No ty krávo, doufal jsem v ledacos, ale takovou neskutečnou blockbusterovou sračku, která si nezaslouží být označena jako béčko, céčko a vůbec bych pochyboval jestli by si našlo písmeno v abecedě, jsem opravdu nečekal. Po prvních sympatických deseti minutách v čele se Sanadou jsem si říkal, že by mohl jít o nový povedený formát tohoto už docela kultovního snímku. Očekávání mě rychle přešla, když na scénu nastoupil rádoby srandista Kano a stupidní Soňa a ještě když jsem zjistil, že z Liu Kanga tady udělali totálního neschopného idiota. Hloupé a rychlé dialogy jsou zde základem. Pokud si porovnáte původní Mortal Kombat a tento ( Ano, přesně teď si zahraju na toho kreténa co porovnává stejnojmenný film před x lety a teď a je mi úplně jedno za jakého retarda budu ), budete mít pocit, jakoby jste se předimenzovali do jiného světa a to bohužel ne do ''Outworld'' ale spíše do ''Ou...shit''. Pokud jste to včera přehnali s okenou nebo Braníkem a nebude se Vám chtít chodit v jednom kuse na hajzl a rádi byste se z tohoto stavu dostali co nejdřív a něčím ho podpořily, vřele doporočuji pustit si tuhle hovadinu, přistavit si lavor a ono už to z Vás poleze samo. ()

majec4

Nikdy som nebol velky fanusik Mortal Kombatu. Ci uz hier alebo filmovych spracovani. Ale ked bola moznost, zahral som sa, ked bol k dispozicii film, pozrel som si. Starsie filmy si prakticky nepamatam. No viem, ze sa mi velmi nepacili. Takze tento pokus musim hodnotit pozitivnejsie. No aj tak mi to prislo nejake lacne ci co. A to neberiem ohlad na scenar, kde sablona strieda sablonu. Nejdem to dalej rozoberat a ostanem na 3*. ()

Illy

Relativně zábavné béčko, které dojíždí na příběh. Jenže - co taky vymýšlet za story k videoherní mlátičce, že? Jsem spokojený, na jeden večer fajn biják. ()

Gucak

Mortal Kombat jsem hrál (naposledy 9. díl). Ale vždy jen jednotlivé fighty. Nikdy jsem se nepustil do příběhové linky. Tudíž nedokážu porovnat, jak se filmové pojetí příběhu liší od herního. Nicméně i přes neznalost herní linky mi film vážně sednul. Při sledování jsem si připadal o x let mladší. V moment, kdy na scénu přišla nějaká známa postava, jsem měl pocit nostalgie. Ty kráso to je on/ona! (během první půlky jsem si to řekl nespočetněkrát). Jak malé dítě :D. Postavy fungují výborně. Jen u 2 mám trochu výhrady. Jeden z nich je Kano. Párkrát už byl vážně otravný, ale jeho hlášky byly neskutečný. Druhá je Cole. Hlavní problém nevidím v tom, že je to nová postava, která ve hrách nebyla nýbrž v Lewisovi Tanovi. Jeho herecký výkon mě zrovna neočaroval. Bohužel nejslabší článek filmu (vám sedět může). Docela mě zklamalo, kolik prostoru dostal Scorpion. Moje oblíbená postava a oni ho tam dají na pár minut. Naopak nejsilnější věcí jsou souboje. Tvůrcům se podařilo k postavám přiřadit jejich ikonické pohyby. Radost sledovat. Hlavně v moment, kdy na scénu přijde Sub-Zero. Bože to mělo grády. Skvělé bylo vidět i to, že záporáci mají sílu a, že i klaďasové dostanou flákance. Konečně jsme se dočkali i fatalit. Některé byly vážně chuťovka. Poslední scéna dost navnadila. Během titulků se dočkáme, i hlavní znělky. Předělaná, ale přesto skvělá! Doufám v pokračování, vůbec bych se mu nebránil. Pokud jste hráli hry tak do filmu běžte. Určitě nebudete litovat. Příště akorát víc prostoru pro Scorpiona a přivést Kitanu prosím. 4,5 * ()

warrenur

Cajicek, napriek tomu, ze moje ocakavania ohladom scenara, poznajuc hernu seriu, boli nizke. Premrstena stopaz, mizerna choreografia, efekty a par hlasok z hry. Ak sa aspon zucastneni herci trosku zabavili, tak to bolo asi ich jedine ocenenie. Divacky sa im ho zrejme nedostane. Slabucke dvojhviezdie 35% Neodporucam. ()

Chundys

Jako fanda herní série a původního filmu (dvojku nepočítám) musím určitě za plný počet! Pro nefandy a tak je to průměrný film. Ty fighty, ta hudba, ty postavy! Prostě paráda. Sub Zero a jeho nástup ultimátní husina, portály Raidena, humor blbce Kana. Fakticky nadmíru spokojen. O to víc natěšenost na druhý díl a také mírné obavy.... přesto teď fakt parádní pocity!!! ()

Bozvav

Tolik jsem se těšila na vytuněný fantasy svět ve stylu prvního Mortal Kombatu z 95, umocněného skvělým digi vizuálem, dokonalými příšerkami a perfektními bitkami a dostala jsem místo toho MMA tupou bitkařinu s trochou osmdesátkového wreslingu, kde sice souboje byly na dobré úrovni, ale chyběly vtipné hlášky, vnější , nebo jakýkoliv jiný svět ( chvilku natočenou na haldě uhlí fakt neberu) a také propracovanější příběh, více ponuré atmosféry a méně kožených ksichtů. Snad jen začátek byl opravdu dobrý, ale co následovalo potom, to byl maxi kompost a ne Mortal kombat. Jsem upřímně zklamaná, neb jsem se docela nudila. Navíc se to celé bere děsně vážně, což je asi ten třetí největší průser, hned po nepovedeném castingu a debilních dialozích (tím nemyslím to, že jsou nablblé, je to akčňák, ale že jsou nudné a tupé). Suma sumárum dvě omlácené hvězďule. ()

ViktorEl

Ťažko uveriť, že taký tupý scenár dostal od štúdia zelenú. Bol to môj druhý najočakávanejší film tohto roka a možno aj preto som ostal sklamaný a nezachránila by to ani návšteva kina. Napíšem najskôr asi zápory celého filmu. Tak tým najväčším je samozrejme scenár, ktorý sa prakticky nedá nazvať scenárom. Druhá chyba: najzbytočnejšia postava celého filmového sveta Cole Young. Absolútne som tejto postave neprišiel na chuť. Tretia chyba: dialógy na úrovni béčkových možno aj céčkových filmov. Štvrtá chyba: charaktery postáv. Čo sa týka charakterov postáv nesadli mi Lord Raiden, Cole, ale toho som už spomínal a ani Kano. Aby som len nekritizoval, tak úvodných 7 minút bolo výborných, ale tie si viete pozrieť aj na youtube. Efekty boli tiež na veľmi dobrej úrovni a záverečný súboj by bol tiež výborný, keby tam opäť "nezavadzal" Cole Young. Mne to celé prišlo tak, že tvorcovia sa spoliehali, že ľudí prilákajú na fatality a trailer, ktorý aj mňa dokázal oklamať a nalákať. Bohužiaľ človek očakáva od filmu niečo viac nie len bezmyšlienkovitú tupú rúbanicu. A posledná vec, ak by som si mal vybrať medzi pôvodným filmom z roku 1995 a týmto, tak stále by som si vybral pôvodnú verziu, ktorá je okrem trikov oveľa oveľa lepšia. Dve hviezdičky dávam za Sanadu a jeho úvodnú 10 minútovku a za záverečný fight. Ešte možno pol hviezdičky by sa ušlo Jessice McNamme za stvárnenie Sonyi Bladeovej, ktorá mi nielenže nevadila, ale dokázala aj niečo zahrať. Ak by malo vzniknúť pokračovanie, tak dúfam, že si tvorcovia dajú už na scenári záležať, pretože spoliehať sa, že toto zaberie aj na druhýkrát by bolo veľmi naivné. ()

Patuse

Nesedlo mi to. Her odehráno od dětství fůra, filmy všechny. * Spoilers * Scorpionovo příběh uz jsme snad dostali, ne? https://www.csfd.cz/film/816942-mortal-kombat-legends-scorpion-s-revenge/komentare/          + zobrazení herních postav, co ještě na obrazovce nezdomácněly (Kabal, Kung-Lao, Nitara...)                           - Kano - to jako vážně? Uděláme z něho hláškujícího strýčka od vedle ala Johny Cage? :D - Bez Kitany ci Sindel, ale narveme tam Mileenu - logické... - Liu Kangem tak otravným, že jsem chtěla protáček panenky při každé scéně - v devadesátýmpátým měl alespon motivaci ()

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

27.01.2022

Fanoušci fatalit a eRkové herní brutality můžou jásat, drsný Mortal Kombat se totiž oficiálně dočká sequelu. Snímek z loňského roku režiséra Simona McQuoida si sice odbyl premiéru vedle kin současně… (více)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (více)

Russell Crowe zakládá vlastní studio

Russell Crowe zakládá vlastní studio

17.06.2021

Herec Russell Crowe (Gladiátor, Muž z oceli, Správní chlapi) oznámil založení nového studia v Austrálii. Studio bude postaveno přímo v Novém Jižním Walesu, regionu, kde herec žije posledních 25 let.… (více)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (více)