Hostel vypráví příběh dvou kamarádů z americké vysoké školy, kteří se v touze po netradičních zážitcích vydají na cestu napříč Evropou - s tím, že pokud jim zůstane místo vzpomínek jen jedno obrovské okno, nebude je to nijak zvlášť mrzet. V průběhu výletu se k nim připojuje Islanďan Oli, jenž oba dobrodruhy přemluví, aby zamířili na místo, které je považováno za opravdové nebe všech amerických turistů - do jisté ubytovny v odlehlém slovenském městě plném zoufalých, ale zároveň překrásných východoevropských dívek. Když se ihned po příjezdu bez problémů seznámí s dvojicí místních krásek, zjistí, že Oli nelhal. Zdánlivě pohodový běh událostí však brzy vystřídá kruté procitnutí. Oba cestovatelé si uvědomí, že se rychle noří do čím dál tím děsivější situace, která je stejně nebezpečná a temná jako nejzvrácenější zákoutí lidské duše. (oficiální text distributora)

Sarkastic

No, takže stejně jako u Texaského masakru motorovou pilou uvedu, že o hereckých výkonech se tu nedá bavit (uvádím to radši hned od začátku). Jak to tak bývá, těm Američanům šlo samozřejmě jen o jedno (a k mému zklamání, jídlo to nebylo ;-). A protože si asi naivně myslí, že v Evropě jim každá žena roztáhne nohy (a to ještě zadarmo), vydají se tam. Do téhle chvíle bych to mohl považovat za klasickou stupidní americkou teenagerovskou komedii (kterých je tu posledními roky, čím dál více). Jenže oni kupodivu "zasunou", ale ke vší smůle se postupně všichni z nich dostanou pod ruku "nepochopeným umělcům" (tak to asi nebude teenagerovská komedie, že?). Svrběly by mě ruce dát lehce podprůmerné hodnocení (ale jen opravdu svrběly), ale ten třetí Američan nakonec utekl a ještě se pomstil (čímž si to u mě prohrál nejen on, ale i celý film). Takže hodnotím 1* a porozhlédnu se po druhém dílu, dlouho jsem už nehodnotil odpad!em. ()

Segrestor

Něco tak nechutného jsem naposledy viděl, co já pamatuju, včera večer. Cikáňata se prohnala ulicí. Děti zuřivě hýkaly, skákaly na auta pracujících spoluobčanů, řičely a hnaly se kamsi do sokolovského tzv. gheta, kde momentálně přebývají, ačkoliv jejich domovem je pravděpodobně Slovensko nebo svazové teritorium Maháráštra. Zkusil jsem takovou vzpomínku zaplašit filmem Hostel, ale tvrdě jsem narazil, tak realistické zpodobnění koncentrovaného zla v podobě těch cikáňat jsem ještě v žádném filmu neviděl. Vůbec to ani nebylo odpočinutím od pouličních strastí životem v sousedství zmiňovaného gheta. Když ve filmu tomu Američanovi přefikli achillovu patu, málem mě omyli, když mi došlo, že takhle ho pak ty opičky spíš okradou. No, jéjej, chudák kluk. Z filmu jsem byl otřesen a znechucen přemírou brutality, masakrováním lidského těla, neúctou k životu a povrchním pohledu elitářsky smýšlejících spoluobčanů, kteří si právě k těmto sadistickým radovánkám pořizují právě mladé Američany či Japonky. Film, co do kvality jako takové, není nějak odfláknut, ale chybí mu ještě cosi, aby to bylo na pětibábu. Ovšem ten pocit znechucení je třeba náležitě odměnit. Dávám alespoň čtyři, ať má Eli radost. ()

Dudek

Za sedmero horami a sedmero řekami, se hned vedle Ukrajiny nachází malý státeček jménem Slovensko a v něm město Bratislava. V samotném srdci Blavy se nachází hostel, místo o kterém si Američané mohou nechat jen zdát. V tomto hostelu jsou ženy, které roztahují nohy jen co spatří muže, a pokud je to Američan, tím lépe. Jenže ne vše je takové, jak se zdá a tak se i z nebe může stát peklo, o čemž se přesvědčí trojice hrdinů nového filmu Eliho Rotha. Když jsem o Hostelu slyšel prvně, bylo mi jasno, že se chystá další krávovina, kterou nelze ohodnotit jinak než odpadem. Zvláště když pod scénářem byl podepsán mistr Eli Roth, který absenci talentu dokázal již svým nevýrazným debutem Caben Fever. Netrvalo to moc dlouho a Hostel se objevil i na ČSFD a hodnotící mému názoru dávali za pravdu, díky čemuž se film dostal až do hlubin nejhorších filmů. Je to ale opravdu až tak hrozné? Ne, to opravdu není. to že se tento horor propadl až tak nízko je podle mě spíše selháním diváků, kteří buďto nevěděli co očekávat, a tak zlákáni americkým úspěchem filmu doufali v kvalitní horor s neuvěřitelně strašidelnou atmosférou nebo si mysleli, že se dočkají tuctového horůrku a partě mladých lidí, které po lesích nahání mutantní zabiják, i když od toho zase až tak daleko nejsme - alespoň z hlediska atmosférického. Můj názor se od většiny zdejších uživatel liší, Hostel se mi líbil a to hned ze dvou důvodů. Tím prvním jsou absolutně nulové nároky, které jsem na film měl, takže Eli měl veliký prostor přesvědčit mě o tom, že opravdu nepatří na smetiště dějin. Tím druhým je skutečnost, že jsem naprosto přesně věděl, co od toho filmu má očekávat. A tak jsem ozbrojen hororovými znalostmi čelil prvnímu Eliho útoku na můj žaludek. No dobrá, ke zvracení mi opravdu nebylo, dokonce jsem neidentifikoval ani jeden pokus o něco podobného, ale to nechme teď stranou, raději bych se zaměřil na Eliho samotného, protože vše ostatní tu pár lidí přede mnou napsalo. Eli Roth - Jak už jsem se zmínil, z Eliho debutu jsem nadšen opravdu nebyl, nemastný neslaný film nedokázal vůbec ničím překvapit, snad jen dementostí scénáře, nad kterou se snad nedalo ani pousmát. O to větší bylo mé překvapení u Hostelu, kde se scénář docela povedl. Jistě, nejedná se o žádný zázrak, ale v rámci teen hororové tvorby si rozhodně vede dobře. Režisér se také polepšil v budování atmosféry, takže tentokrát jsem byl dokonce i napjatý a nervózně očekával co se bude dít dál. Slušný hudební doprovod, obstojné herecké výkony, vlaky českých drah a povedený konec, to dělá z Hostelu nadprůměrný horor, který sice nemá na pět hvězdiček, ale silnější tři zasluhuje zcela určitě. Slovensko - Poslední věcí, kterou bych docela rád rozebral je právě ten stát sousedící s Ukrajinou. Hodně se tu mluví o naprosté degradování tohoto státu, které už tak dost dementní film staví do ještě horšího světla. Ale přátelé, je to opravdu tak hrozné. Těch pár míst, které ve filmu režisér ukázal se jistě na Slovensku (ano, točilo s u nás, mám ale na mysli podobná místa) také najde a cikánský gang je jen humornou vsuvkou, která má však v příběhu své opodstatnění. Rozhodně si nemyslím, že by Hostel jakkoli Slovensko kompromitoval. No raději končím, jinak bych se děsně rozkecal :) 70% () (méně) (více)

Gilmour93

Než půjdu vyměnit pytlík žvýkaček za dvě kila heroinu, shrnul bych to asi takhle: první půle samoúčelné vystavování koz, druhá půle samoúčelné vystavování mučení. Pane Roth, myslej si, že je to košer? Když Quentin uznale pokyvoval hlavou nad scénářem, měl v žíle afghánský matroš od dealera Lance? Od Cabin Fever sedmimílový krok zpět, Eli. Zkus raději místo svého oblíbeného hororu něco ve stylu amerického Páje, tam mi připadáš jistější.. V rámci pomsty by měli naši východní sousedé natočit slasher o skupině slovenských baťůžkářů, které v současném Bostonu terorizuje židovský gang uřezávačů předkožek. Točilo by se v Kanadě, v rámci věrnosti by lidé vyhazovali splašky z oken, po ulici běhali indiáni a v přístavu kotvily plachetnice s čajem. Po natáčení by autoři prohlásili, že by se v budoucnu do USA rádi podívali.. ()

Psema

Kde začít. Slovensko je rájem ku*ev, které dávají na potkání, v ulicích vládnou dětské gangy a v přítmí továren zase společnost, která řeže turisty na kousky. Je sice fajn, že se každá z protagonistek řídí heslem "nahoře bez", ale zabaví to jen na chvíli, ale pořád lepší než ukazování holých zadků. Strašidelné to není ani trochu, nechutné však každopádně. Mám ale takový pocit, že účinek měl být právě opačný, nebo alespoň vyvážený. Roth je však pouze fandou s QT za zadkem, jenž oplývá pouze velkohubými žvásty, ale malými činy. Sorry, Eli, ale tohle ti opravdu nevyšlo. ()

Aluska88

** a půl. Eli Roth vezme tři maníky, posadí je na vlak Českých drah a poté je vysadí v nějaké díře, která se má ve filmu nacházet, jakože na Slovensku. Hned při příchodu do ubytovacího zařízení je přivítá Jules Winfield se svým monologem k Brettovi. Předtím si samozřejmě nejdřív ukousl hambáče od Big Kahuna Burger a spláchl to Brettovým chutným nápojem, to však již nevidíme:) Takže, hošánci se pohodlně ubytují, zjistí, jak měkké mají matračky a poté se vydají do sauny, kde už na ně čekají polonahé ukázkové české kočky, v čele s Barborou Nedeljákovou. V klubu si dokonce poslechnou nesmrtelné hity od Michala Davida, Mira Žbirky a Teamu. To už jim ale začne docházet, že se tady děje něco divného. Myslím, že film by si zasloužil i vyšší hodnocení. Až na tu úvodní zhruba půlhodinku ve stylu Prciček, kdy se hoši rozhodnou vyrazit na okružní p*chačku po Evropě, je Hostel poměrně kvalitním kouskem. Když se akce konečně rozjede, tak má děj patřičný spád, brutalita bere otěže do rukou a mučí se jako "o život." A závěrečná dvacetiminutovka vážně stojí za to. ()

genetique

To, že si Amíci berú do úst Slovensko ako nástroj niečoho, na čom sa dá ľahko zbohatnúť bez toho, že by vôbec vedeli, že sa nachádza niekde v Európe, ma poriadne vytočilo, ale čo už zmôžeme. Snažil som sa teda aspoň o objektivitu po zábavnej stránke, ktorú by mal ponúknuť horrorový žáner, no tu som narazil na ďalší kameň úrazu. Dámy a páni, netuším, prečo sa okolo tohto filmu urobil taký rozruch. Dej je pozliepaný, je to totálna sračka príbehových námetov, dialógy sú nechutne, deti v škôlke ich majú na vyššej úrovni. Čo sa týka atmosféry, nemala na čom stavať. Záporáci žiadni, hlavní hrdinovia nemajú žiadnu charizmu, nič prečo by som im mal držať palce a tá jedna jediná brutálna scéna s okom mi naozaj nenahnala strach. A pokiaľ tu niekto hovorí o brutálne nechutných scénach, nech si radšej pozrie zvrátených aziatov (Takashi Miike) a potom nech to porovnajú. Toto je naozaj pod úroveň. 15%. ()

sniper18

Je to celkom dobrý horor od Eliho Rotha. Má zaujímavý príbeh o trojici Američanov na výlete Európou za erotickými zážitkami, ktorí dostanú typ na skvelú oblasť pri slovenskej Bratislave, kde majú byť ženy najlepšie, čo sa aj splní, ale zároveň sa stanú cieľom brutálnej organizácie, kde si záujemci môžu umučiť človeka za peniaze. Spracovanie je celkom slušné, síce prakticky celá prvá hodina by sa dala označiť za rozbeh k tomu hlavnému, čo ale vôbec neprekáža, minimálne kvôli množstvu zaujímavých prvkov, ktoré majú vykresľovať Slovensko, ako všadeprítomné ľahké ženy, detské gangy, nedôverčivé obyvateľstvo a podobne sa na film dobre pozerá a zvyšok, ktorý sa už venuje mučeniu a inému násiliu fanúšika tohto typu filmu tiež nesklame. Samotných krvavých scén tu moc nie je, v prvej hodine je len pár nevýrazných maličkostí, viac sa toho nájde až v záverečnej fázi, ale tiež to nie je nič výnimočné. V mučiacich miestnostiach sa dej odohráva iba pár minút, moc sa toho nestihne, ale poteší pomsta, kde prakticky každý dostane to, čo si zaslúži. Krvavé scény nie sú ani moc nápadité a ani drsné, možno až na jednu výnimku, ale potreby filmu spĺňajú a chválim, že to nie sú žiadne počítačové efekty, ale poctivá ručná práca. Herecké obsadenie je celkom slušné, síce sú pre mňa všetci neznámi, ale hlavné duo je bez problémov, potešia ženské postavy a ani záporáci nie sú zlí, len mohli mať viac priestoru. Réžia a technická stránka sú pre potreby filmu idelne, takže nemám čo kritizovať. Hostel nie je ani zďaleka taký drsný, ako sa o ňom rozprávalo, ale celý čas je to slušná zábava, takže som spokojný. Objektívna kvalita filmu- 64%, film sa páči mne na 73%. ()

TheRaven

Teď se asi budu bát vyrazit ještě někdy na Slovensko. Podle toho, jak sračkoidně je místními uživateli film hodnocen a komentován jsem čekal nějakou naprostou hovadinu, po které zas budu litovat stráveného času. Ale omyl. Film vcelku zajímavý, zvlášť pro českého/slovenského diváka, který se zde o našich krásných končinách dozví mnoho nových zajímavostí. Násilí a hnus, který postrádá smysl a důvod, určený jen pro úchyly. Ale musím ocenit, dle toho co mám nakoukáno, určitou originalitu a detailnost. Celkově pozitivní překvapení (čekal jsem totiž to nejhorší). ()

Hitman_47

No nevim, asi jsou všichni dost vyměklí a nebo jsou pozéři, protože tohle je prostě parádní brutální oldskůlovka. Eli Roth se tímto u mě posouvá v příčce oblíbených režisérů na úplný vrchol. A ať si všichni dají pohov s tím "haněním Slovenska" no bože...dyť vlastně vysrali ČR, když to bylo celé točené u nás...a navíc, u Rusů vám to tady nikomu nikdy nevadilo, že je Amíci zobrazují jako, kdyby všichni žili na pokraji chudoby....ale ty morgy (rozuměj morgoši, cygoši) - to byl tak trošku přehmat :) Už se nemůžu dočkat Hostelu 2! ()

Le_Chuck

Vykreslenie Slovenska :) To, že je človek nad vecou má jeden negatívny dôsledok. Humor. Ano, prišli mi humorné scény typy "daj cigaretu", kedy sa z temnej uličky vyrojí banda killerfrackov čiernych ako dlažobné kocky. Chalani sú cool organizovaní a priridzená pudová hierarchia funguje už od narodenia, však? Boss je ten s pytlíkom žuvačiek. Nostalgicky som sa usmieval pri zvukoch starých 613-tiek a radosťou som vibroval na stoličke, keď Eli prisúdil mojej rodnej Bratislave scenérie najkrajšieho Českého mesta (Český Krumlov - milujem ho!). A samotný film? Dobrý, nevyvážený. Scény priamo v masérne boli naozaj ultimátne a atmosféra hustá ako dopravná špička. Len zamrzí, že to bolo sotva 20 minút navyše zaklincované trochu uponáhľaným hŕŕ záverom. Ale slabé tri hviezdy zaslúžene. Vieme my Slováci, prečo je to v anti-top 200, že? ()

Kaka

Zobrazení Slovenska jakožto naprostého vidlákova se dá ještě celkem v klidu ustát, ovšem na co si zde režisér Eli Roth hrál, jsem jaksi nepochopil. Rovněž mi nedocvakl celkový smysl tohoto výtvoru. Měl pobavit ? Šokovat ? Možná obojí, každopádně nepovedlo se ani jedno, neboť svou kvalitou patří po všech stránkách k tomu nejhoršímu, co za posledních pár let vzniklo. Scénář nulový, herci těžkopádní a ani ty mučící scény nebyly nikterak cool. Krve bylo habaděj, avšak strach, či odpor prakticky nulový. Jak se pod tohle mohl Tarantino podepsat je mi záhadou. Možná drogy, možná prachy. Kdo ví. Každopádně si tenhle po všech stránkách špatný, nevyvážený a tupě natočený paskvil rozhodně nikterak dobré hodnocení nezaslouží. ()

sud odpad!

Šmik, šmik, šmik...sek, sek, sek. Ruka pryč, noha pryč, hlava pryč. Co nabízí "Hostel víc? - Vůbec nic. (Sám se zeptám, sám si odpovím). ()

Radko

Premisa filmu je taká, že najväčšie zlodejiny v strednej a východnej Európe majú na starosti bandy maloletých násilnických výtržníkov s cigánskymi črtami (istá zhoda s mainstreamovými médiami, ktoré nadpriemerne zdôrazňujú zločinné správanie sa Cigánov, bezdomovcov a iných asociálov). Aj tých si je však možné učičíkať a nakloniť si na svoju stranu vreckom žuvačiek. Zločiny násilné vyššieho rádu sú naopak vzorcom miestnej podnikateľsko-mafiánskej elity, ktorá si rada priplatí za ľubovoľné zmasakrovanie nejakého Amíka, či iného zahraničného turistu. Na strane týchto deviantov/developerov/mafiánov je samozrejme aj polícia, ktorá sa s násilníckymi zbohatlíkmi bratá a sama mláti podozrivých hlava-nehlava. Z takéhoto marazmu je ťažko von. Navyše, ak sa hlavná trojica správa miestami tak hlúpo, až sa rozum zastavuje. No ak sa to podarí, je možné i vyrovnať sa po svojom so spôsobenými útrapami. Je to blbé ako stará rozšľapaná bagandža, ako celok to však miestami funguje (drásavo nepríjemné mučiace scény, zopár ľakačiek, efektná scéna pomsty). Takže za dve (s prižmúrením oboch očí). ()

castor odpad!

Brak. Blábol. Ztráta času. Sotva to drží pohromadě, režie a kamera jsou nejisté, scénář nijaký a herci příšerní (z českých pak uvidíme Jana Vlasáka nebo Miroslava Táborského)!! Triviální schéma režisér vystavěl jako cestu tří nadržených přátel do východní Evropy, respektive na Slovensko (s našimi lokacemi), kde podle řady znalců je prý nejlepší maso pro nezapomenutelný sex. S podporou Quentina Tarantina tak vznikl pro Američany děsivý (pro nás hodně úsměvný) „snuff“ horor, který za 4,5 mil.dolarů vydělal hromadu peněz, urazil kdekoho, ukázal lokace v dost děsivé podobě (teď si všichni myslí, že se tady jen krade, fetuje a poslouchá Michal David, že chybí justice, že vše je rozbité, špinavé)!! Režisér totiž prezentuje místní život jako největší díru na světě, a jeho film si dá do sbírky tak akorát nechutnej úchyl, kterého v mládí přitahovala anatomie!! ()

Rex Mundi

Oukej, tak kašľať na reálie alebo špecifiká podžánrov hororu. Ale ten film bol do dvoch tretín fakt nudný. Až na zopár výnimiek boli ešte aj scény s napätím a záver nakrútené akoby amatérsky a nezaujímavo. Apropos, fascinovalo ma, ako sa z rýchlika do Žiliny dá vystúpiť až v Nemecku :-) ()

MM_Ramone

Dvaja Američania a jeden Islanďan sa vybrali na cestu po Európe. Sú mladí, drzí a sebavedomí. Radi chlastajú, fetujú a užívajú si príležitostný sex. Na nič iné nemyslia. Alkohol, drogy a mrdačka. No proste typický zmrdi. Keď títo traja blbečkovia prídu na Slovensko, myslia si, že za peniaze tu môžu mať čokoľvek. Sú presvedčení, že všetci pred nimi padnú na zadok. To sa ale šeredne mýlia. Za svoju hlúposť a nadržanosť zaplatia tú najvyššiu cenu. Na Slovensku ich čaká ukrutná bolesť, sadistické mučenie a potupná smrť. ** ()

Dan9K

Je to konina, to ano. Celý příběh je postavený na chatrných základech. Pražské Hlavní nádraží je v Německu, Poříčany na Slovensku. Ale to je Američanovi upřímně u zadku. Film je nesourodý, herci tradičně nedůvěryhodní a vyjma Hernandeze, nepříjemní. Hostel si u mě však získal přímo abnormální sympatie. Prvním důvodem je zobrazování nahoty a násilí. Když sleduji, jaké puritánství teď v USA pod vládou George Bushe panuje, každé ňadro či vyrvané oko mě zahřeje u srdce. Druhým důvodem je obrovská zajímavost pro středoevropana. Bylo pro mě strašně zábavné porovnávat společenské a sociální detaily, které nám Eli Roth předložil, se skutečností a zjišťovat, že někde uhodil přímo do černého a někde si z nás udělal zase příjemnou legraci. To, že na Hostel nikdy nezapomenu je třetí důvod. Tím čtvrtým se stala skutečnost, že jsem hlavnímu hrdinovi upřímně fandil. A pátým a vůbec nejdůležitějším důvodem je fakt, že se tvůrcům podařilo vybudit ve mně zvrhlou touhu mít kolem sebe ty všude se povalující kusy těl. To je docela lákavé, ne? ......Mlask. ()

ripo

Vcelku podarený horror s komediálnymi prvkami. Avšak - tie komediálne prvky sú pochopiteľné len pre občanov SK a CZ ... ))). Elimu však musím vytknúť najmä jeho nedôslednosť v reáliách. Naši policajti nemajú uniformy od Theodra Pištěka ale hnusný zelený humus. ()

JAn

Největší překážkou na cestě za úspěchem se pro Rotha a jeho Hostel paradoxně stala samotná reklamní kampaň a humbuk, který film mezi diváky vyvolal. Zvěsti i nejrůznější spoty slibují bizarní, depresivní podívanou a scény natolik brutální a nechutné, že se jednomu zvedne žaludek. O to smutnější je pak zjištění, že ve skutečnosti tomu tak není. První polovina filmu se zaměřuje na bandu puberťáků a na ukájení jejich sexuálních potřeb, a tak divák s napětím čeká, co přijde v polovině druhé. A ať čeká sebedéle, nedočká se. Přestože polorozpadlá továrna i potmnělé interiéry vypadají sebelíp, ona slibovaná atmosféra a ani nechutná řezničina se tak nějak nedostavují. Jen nezaujatě sledujeme osudy hlavních hrdinů. Velké plus ale za démonického Vlasáka, nabroušeného Miikeho, zeměpisné hříčky a hlavně přestřiháváním očního nervu, které tak zůstává jedinou výraznější násilnou scénou. Tarantino rozhodně vsadil na správného koně. Ale příště by mohl zvolit lepší marketingové strategie. ()

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

02.05.2006

Na Slovensku sotva zavřeli kudly po kapsách, odložili nenávistnými prohlášeními pokryté transparenty a rozsekali rozpíchané voodoo postavičky scénáristy a režiséra Eli Rotha a producenti měli… (více)

Hostýlek u mrtvého plavčíka

Hostýlek u mrtvého plavčíka

09.04.2006

Eli Roth a Stephen King

Eli Roth a Stephen King

09.03.2006

Dimension Films získaly práva na zfilmování novely CELL z pera mistra hororu Stephena Kinga a za účelem převedení příběhu na celuloid byl najat Eli Roth, horlivý fanoušek žánru a tvůrce komerčně… (více)