Hostel vypráví příběh dvou kamarádů z americké vysoké školy, kteří se v touze po netradičních zážitcích vydají na cestu napříč Evropou - s tím, že pokud jim zůstane místo vzpomínek jen jedno obrovské okno, nebude je to nijak zvlášť mrzet. V průběhu výletu se k nim připojuje Islanďan Oli, jenž oba dobrodruhy přemluví, aby zamířili na místo, které je považováno za opravdové nebe všech amerických turistů - do jisté ubytovny v odlehlém slovenském městě plném zoufalých, ale zároveň překrásných východoevropských dívek. Když se ihned po příjezdu bez problémů seznámí s dvojicí místních krásek, zjistí, že Oli nelhal. Zdánlivě pohodový běh událostí však brzy vystřídá kruté procitnutí. Oba cestovatelé si uvědomí, že se rychle noří do čím dál tím děsivější situace, která je stejně nebezpečná a temná jako nejzvrácenější zákoutí lidské duše. (oficiální text distributora)

tron

„Keď si sa nesmelo, tváril tak dospelo, stužková, tá naša stužková.“ Niekedy sa mi zdá, že hororu viac, ako neschopní režiséri, ubližujú diváci, ktorí sa nevyznajú v jeho pod-žánroch. HOSTEL je relatívne kvalitný hixploitation a Slováci sa naňho môžu hnevať asi tak, ako Texasania na TEXASKÝ MASAKER MOTOROVOU PÍLOU či Austrálčania na VRAŽDY VO WOLF CREEK (keby si ich sami nenakrútili). Režisér, ktorý mal za sebou len mizerný lesný krvák SMRTONOSNÝ VÝLET, na to ide v Tarantinovej produkcii rozumne. Vie, že najdesivejšie je to, čo nevidíme. I vďaka tomuto prístupu jeho svojho času kontroverzný trhák (o našej malosti dobre vypovedá informácia, že náš vtedajší minister zahraničných vecí údajne ráelne zvažoval Rothovi zakázať vstup do našej republiky... otázkou je, prečo by sem Roth chodil) exploitačné scény viac naznačuje (rýchly strih, hudba, zvuk, temná výprava), ako ukazuje (hoci nejakého toho oka a prstov sa dočkáte). Vyčítať snímke biedne herecké výkony, skreslené "slovenské reálcie" (ja som to bral ako komédiu a bavil som sa na blbosti tvorcov), podpriemerné dialógy a riedky dej, asi nemá zmysel. Ak by som snímke niečo vyčítal, tak nezáživné postavy, slabé Zlo a nudný dej Kino Považan 2006 ()

B!shop

No Cabin Fever byl docela slusnej horor, ale tohle bych za horor neoznacil ani nahodou. Eli Roth zapomnel na fakt, ze pohled na vnitrnosti, krev a koncetiny je sice trochu nechutnej, ale rozhodne ne strasidelnej. Urcite se najdou lidi, ktery krev vydesi, ale mezi ty ja nepatrim. A ty lekacky co sem Eli dal se daj spocitat na prstech jedny ruky. Navic tyhle krvavy orgie jsou az ke konci a predchazi jim zhruba hodina, kdy koukate na tri teenagery, ktery hledaj naky holky na mrdani. Sice to je misty sranda a hlavne islandan Oli ma slusny kecy, ale po case to zacne nudit a cekate na krev. Navic je takovy divny kdyz v televizi vidite kus cesky dabovanyho Pulp Fiction, pisnicku Michala Davida na diskotece nebo bandu malejch cikanu, ktery vas rozsekaj na hadry, kdyz jim nedate zvejku. Jako film to je prumer, jako horor na nic a krvavy sceny paradni, takze to dava jakz takz 3*. ()

movie

Mám myslím jednu celkem dobrou výhodu oproti spoustě ostatních uživatel CSFD a to je v podstatě smutný fakt, že posledních pár roků absolutně nesleduju, co se na filmové scéně děje (ne, nečtu žádné filmové weby ani časopisy). Díky tomu nereaguji na nic jako "trend", nadšení nebo skandální ohlasy kolem některých filmů a díky tomu pak k většině snímku přistupuju s naprosto čistou hlavou a bez jakýchkoliv, ať už pozitivních/záporných očekávání. Tohle je myslím i případ HOSTELU. Eli Roth mě příjemně překvapil už svým CABIN FEVER, tady svůj styl ještě vytříbil a neváhal použít i pár odkazů na další filmy a tvůrce (například scéna s okem a poděkování T. Mikemu v závěrečných titulcích apod.). Samotná myšlenka filmu je alespoň pro mě dost děsivá. Rozhodně bych se nechtěl dostat do spáru "obchodníka", co vás za 50tis nechá umučit k smrti labužnickými sadisty a magory. Po krátkém úvodním rozjezdu začíná být atmosféra celkem tíživá, "městečko kdesi na Slovensku" působí dojmem, kde není dvakrát lehké dovolat se pomoci. Roth se až s jednou výjimkou (to oko) nesnáží býž až příliš detailní nebo bezprostředně šokující a režijní otěže má tak celkem pevně v ruce, závěrečné zúčtování s "kurvami" a likvidace "masožrouta" na wc kabince pak stojí za to a vylepšuje můj dojem z trošku uvadajícího dojezdu ve "fabrice". Dávám 4* a na nové Rothovi počiny se docela těším. (ad celkové hodnocení zde na CSFD ... tak uz to dopadá, když se film díky skandální a větší reklamě dostane do rukou i nehorrorovým fanouškům)! ()

Marius odpad!

This is a hundred percent real story Hey dude , i´ve got some story to tell ya. Last week I planned my holiday and went to the cinema to watch some traveloque to make my decision easier. I saw some travel movie called Hostel, and i was sooo into it that next day I took a plane to see that dangerous hillbillie country called „Slovenia“ or something. You know... gorgeous girls that do anything if you pay ....ANYTHING! And some „Elite Hunting“ company, where you can kill your own sloe-eyed bug with no punishment. After arriving to Bratislava (the name sounds so barbarian) I bought a lot of candies and bubble gums that protects you from being atacked from agressive children gangs and started to look for some Hostel....until I finally found something for sleep. I wasn´t surprised with the glamorous look of the receptionist, horrible looking interiors or joining the rooms with other „travelers“ (because I know they were only there to get the victims to the hunters). When I asked the receptionist for „Elite Hunting“ and that I need to find the company for enjoying their services, she looked surprised and she pretended she didn´t understood. Then I winked three times at her , gave her two bucks and she had miraculously comprehend with sweet but poisonous smile in the very same moment. She pulled off a big yellow book called „Zlaté stránky“ and found a phone number. I called that number and the deep voice was on the other side. The man asked „ Elitne huňatí, prosím ?“ . Stupid Europians they do not know how to read English labels, I thought for myself. I sad to him : „I want some Slovak.“ He asked „ Don´t you want rather some Japanese ? Exclusive stuff“. Stupid, I thought, I do not want some jerk filled up with mayonnaise (as I saw in travel movie „Hostel“ ) . „No no, Slovak is sufficient“, I said. The men sighed „ Ok we are sending you a car“ . So I came back to room, prepared my torturing tools and my plastic raincoat and started to drink some alcohol to make me feel more unbound. When I drank half of the bottle (vodka) I fell the great idea : Sauna !!! I hadn´t been there yet. You know, nude girls all around you and so. When I came to sauna , there was only some naked fat guy , who smiled at me and wawed me so I rather sat to the opposite corner and started to sweat....but fuck, I just came to opinion, that to go to sauna is not lucky idea when you drank vodka before. With spinning head I came to my room and fell asleep. I awoke because of strange feeling in my ass. I closed my eyes and almost died immediately. I was bound to the bed and some extremely hairy and fat nude man was sticking my torturing tools to my ass.“WTF?“ I cried. The man said „ Objednal si si elitne chlpatého Slováka, zlatko ...a vidím, že si si pripravil aj hračky, ty môj divoško.“ I can tell you being fuckin´ by bear is not nice, my ass is still aching. When he was finished and I felt like an elefant had reamed out my ass hole, I packed immediately and run away from the hostel. On my way to plane I was still running and throwing the bubblegums to dangerously looking children ......boy never go there , never, it is dangerous country!!!!!! A teraz vážne. Vykreslenie Slovenska ma poriadne pobavilo, ale „odpad“ dávam z čisto filmového hľadiska. Hostel je zlý, veľmi zlý film, ktorý nedrží pokope. Nie je vôbec krvavý a krutý ako to hlása masívny marketing, pokiaľ máte napozerané niečo z ázijských kruťáren bude vám Hostel pripadať ako polievočka. A Eli by si mal uvedomiť, že tudy cesta pre neho nevede a druhý Miike z neho nikdy nebude. Ale výber dievčat bol mňam mňam. 0/10 () (méně) (více)

monolog odpad!

Naposledy jsem dal dvě hvězdičky pátýmu dílu básníků, a protože tohle je ještě mnohem nudnější a nezáživnější, tak víc ani ranu. Film se mi nelíbil, kromě občasných momentů, který jsou celkem humorný, je to jedna velká nuda. Nevím, jakou roli na mém názoru hraje očekávání, který jsem měl hlavně kvůli ohlasům, ale pravda je, že jsem čekal všechno, jen ne tohle. Ale co už. Bratry Slováky tam pěkně namíchlo, jak je zobrazený Slovensko, ale mně to ani nepřišlo. Kromě určení polohy Slovenska (že je hned vedle Ukrajiny, což je sice pravda, ale spíš jen kousek, víte co myslím, dotýkají se jen malým kusem území) a ty tlupy loupeživých hladových dětí, tak mi to vůbec nepřišlo urážlivý (ale můžu se mýlit). Jinak tam vlastně pěli chválu na slovenský holky, jak jsou krásný. Ale zase je divný, že hlavní ženský byly jedna italská Ruska, druhá z Prahy a třetí Asiatka. A že i když to bylo na Slovensku, tak se z telky linul českej dabing americkejch filmů a na disko se zpívaly český písničky (hlavně Michal David). Plus čeští herci jako Táborský a Vlasák. Nevím jaké národnosti jsou ty dvě herečky. Takže jediná opravdu slovenská věc mi tam přišel panoramatickej pohled na nějaký město (pokud je na Slovensku) a písnička od Dary Rolins Zvonky štěstí. Co se týká násilí, kvůli kterýmu snad měl někdo odcházet i uprostřed premiéry, asi jsem viděl vystříhanou verzi. Připadalo mi to právě, jako kdyby měl režisér strach, aby ho kvůli tomu nesetřeli a nenadali mu do hnusníků, tak vyškrtával a vyškrtával, až tam nic nezbylo. Nejvíc se mi asi líbila před filmem reklama na Piráty z Karibiku 2, takže to až tak zmršenej čas a vyhozený peníze nebyly. ()

Lateef

Eli Roth má o Slovensku zajímavé mínění - sotvaže vystoupíte z vlaku na opuštěném nádraží, tak se na Vás vrhne banda cigáňat. Pár polorozpadlých domů, pár posprejovaných zdí a spousta podzemních kobek s mučícími místnostmi. Ústřední trojice je nezajímavá, žádná z postav není dostatečně vykreslena, takže mi je v podstatě jedno, kdo se obětuje ve prospěch poznání lidské anatomie. Naprosto neexistující atmosféra, pouze prachobyčejné mrzačení lidí rozličnými nástroji. Nereálné(Američan může utéct, ale čest mu to nedovolí). Několik zajímavých scén(skok pod vlak). Film se odvíjí podle hodně průhledného scénáře, stručnou kostru děje lze předpovědět na celý film dopředu. Dochází k dalšímu zaškatulkování režiséra(Eli Roth točí právě dvojku) a po Bollovce přichází další žánr filmů - Rothovka. Jenomže výdělky jsou obrovské. 4,8 miliónů dolarů(rozpočet)/80,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

CheGuevara odpad!

Ano, přiznávám neviděl jsem to celé, ale co si mám počít s filmem, který mě psychicky iritoval a následně šikanoval až do morku kostí? Přívlastky "blbé" a "špatné" jsou jenom eufemizmem pro tenhle skvost, který mě vystrašil hlavně skutečností, že na to muselo koukat miliony diváků po celém světě. Brrr. ()

EdaS

Jako horor je to odpad, který je i řemeslně velice špatně odvedený - nic tu nefunguje, atmosféra nulová, napětí žádné, snad jen ty nechutnosti. Jako nechtěná komedie je to o několik řádů povedenější kousek - gang cikáňat, celková zaostalost "Slovenska", pražské Hlavní nádraží maskované za Německo - to jsou důvody, proč se to dá vydržet... Kam jsi oči dal, Quentine?! ()

H34D

Snad mě to nedělá hloupým a lacinným, když řeknu, že na mě Hostel docela zapůsobil. Totiž velice důležité bylo, že jsem o Hostelu předem nevěděl zhola nic, prostě jsem si jeden večer pustil náhodně vybraný film a po chvíli jsem málem nevěřil vlastním očím. První polovina byla skutečně o ničem, debilní nejen scénář, ale téměř všechno, avšak když se rozjely všechny brutální nechutné praktiky zámožných úchylů byl jsem skutečně zděšen, protože to jsem nečekal ani v nejmenším. Nakonec mě ještě dorazila závěrečná scéna na nádraží a já zapomněl na první polovinu nudy, na celé dosti špatné provedení a říkal si jen, že to bylo fakt působivé. Ve srovnání s ostatními filmy bohužel nemůžu Hostel nijak vyzvednout, neboť já osobně jsem byl ohromen jen díky faktu, že Hostel byl pro mě něco nového, něco extra drsného, co jsem vůbec nečekal... Jinak je to šílená blbost :) 3/10 ()

xxmartinxx

Trapná urážka Rotha a Tarantina Slovenska a důkaz nekončících předsudků vůči východní Evropě. A jakoby mimochodem nefunkční, nudný, málo důrazný a nevypointovaný horor. ()

Zíza

Koukala jsem se na to s mamkou, byl to její vůbec první horor podobného ražení (tj. spousty spousty krve, scény s bušícím srdcem neexistují, apod...). Nejvíc jsme se nasmály u toho, jak uklouzl po tom prstu... :-D ()

Arx odpad!

Nic proti krvavejm hororům. I já se rád podivu na kvalitní horor po kterém mi zamrazí v zádech ale tenhle film je pro mě naprosto něco jinýho. Založit film na bezduchém zabíjení lidí s naprosto primitivním příběhem to je pro mě totální ubohost a neúcta k lidskému životu. Hostel měl v podstatě neuvěřitelnou návštěvnost jen kvůli tři sekundovému titulku na začátku a to " Quentin Tarantino presents". Magická věta, která mě i žádného jiného filmového fanouška nenechá chladným. 95% kámošů co šli na tohle do kina mi řekli: Dělal na tom Tarantino. Takže abych se tu moc nerozkecával.. Doufám, že se Eli Roth aspoň něco od Tarantina přiučí, až spolu přiště budou točit nějakej další film. ODPAD ()

Skejpr odpad!

Proboha PROČ? To samé jako SAW! Naprosto zbytečný násilný a odporný film, bez hlubšího smyslu, a se spoustou nechuťáren. Narozdíl od SAWu to sice má jakýsi příběh, Barbora Nedeljáková je prostě kus, co se dá dělat, a Český Krumlov, vydávající se za Bratislavu působí vtipně (ovšem tak jako podivně smutně vtipně) ale banda cikánských dětí už je opravdu hodně smutný element. Plně chápu slováky, že jsou nasraní za vykreslení jejich země, a já sám sem taky nasranej, protože naše krásné město (jakým Krumlov bezpochyby je) posloužilo jako prostředek takovéto mezinárodní urážky. Jediná pozitivní věc tohoto filmu jsou herecké výkony (těch postav, které přežij půlku filmu), především českých herců, ale Jay Hernandez je taky docela dobrej, ovšem narozdíl od SAWu tomu chybí jakákoliv zásadnější pointa, zvrat, cokoliv nápaditého, a jelikož sem dal SAWu * jen za tu pointu, hostel je jasnej Odpad. Kvalitně, i obsahově. ()

Shit

Bohužel Quentin Tarantino tomuhle filmu jako producent vůbec nepomohl, možná kdyby seděl na režisérském křesle, tak by to vypadalo jinak, ale to se nestalo a tak je tam Quentin jen kvůli reklamě, která přiláká diváky na tenhle né moc povedenej horor, je sice pravda že kravavý a místy brutální scény ve filmu jsou dobře natočené, ale ten zbytek je tak trochu o ničem, hlavně by to chtělo přidat na příběhu a na propracovanosti osudu dvou ze trí hlavních postav, protože na to jak dlouho ve filmu byli, je jejich konec moc narychlo. Jediný co mě na tomhle filmu opravdu potěšilo(kromě brutalitek) byla čestina a to jak nápisy tak i se mluvilo česky a dokonce i několik českých herců se objevilo, sice to mělo být slovensko, ale od Amíků se víc čekat nedalo. Mohl to být dobrý film, jen kdyby se hodinu nečekalo na to o čem tenhle film je, ale kdo si počká ten se dočká a poslední půlhodina je pěkně drsná a vtipná a místy to vypadalo spíš jako hodně drsná parodie,pravda je, že v takových hororech by to nemělo být,ale to mi moc nevadilo a při nekolika scénách jsem se bavil výborně, ale tu promrhanou hodinu to nezachrání ()

Dadel

Skutečné kvality filmu samozřejmě na dvě hvězdičky nejsou, ale díky natáčení v Čechách a díky roztomilé kauze s uraženými Slováky (je to iba film, nie?) získává tento film notnou porci zábavnosti navíc. Spolu s prvním xXx jde v tomto směru o nejvýznamější snímky. Američanům klidně můžete ukázat Český Krumlov a tvrdit, že jde o půlmilionovou Bratislavu, ničeho si nevšimnou, o českých nápisech nemluvě, ani se nedivím, že se je produkce nenamáhala odstranit. Ale český divák se pobaví. Jako horor ale film těžce nefunguje. Všudypřítomné oprýskané zdi možná působí hrůzostrašně pro obyvatele Beverly Hills, ale ne pro obyvatele Ústí nad Labem. Ke krvavým scénám v továrně se moc vyjadřovat nemohu, protože na place někdo zapomněl rozsvítit. ()

Djoker

Hostel je pro našince zábavný hned z několika důvodů. Díky natáčení v ČR se tam mihne řada českých herců a sousední Slovensko v něm vypadá jako nejzaostalejší prdel světa plná degešů týden po bombardování. Praha hraje Amsterdam a Český Krumlov slovenskou vesnici. Roth natočil slušný bizár, ale asi zapomněl, že mělo jít o horor. ()

Dragoni odpad!

Pokud si někdo potrpí na sadomasochismus nebo by rád viděl, jak se používají nástroje, jako je sekáček, nůž atd. zabijačka je to pravé, co hledáte. "Horory" tohoto typu nemusím. ()

gudaulin odpad!

Že se pohybujeme v oblasti tuplovaného braku, tak o tom není žádných pochyb. Jenom když si tak pročítám ty dehonestující komentáře, kde se to jen hemží štiplavostmi, říkám si, jak je to všechno relativní, protože titíž uživatelé dokážou bez mrknutí oka podobné a řekl bych ještě horší dílko počastovat pěti hvězdičkami a komentářem, ze kterého se cítit "guilty pleasure". Jen si vzpomeňte, jaký kult u nás představuje braková tvorba Roba Zombieho, jako jsou Vyvrženci pekla. Mimochodem, Hostel Eli Rotha představuje podobný kult v zámoří. Na internetových diskuzích tam teenageři, kteří jsou hororovými fanoušky, nad Hostelem slintají blahem. Nějaké zkreslené reálie Slovenska jsou jim ukradené, a tak zatímco u nás se rozčilujeme nad zjevnými pitomostmi, jsme ochotni věřit na kanibaly v Texasu nebo mutanty v pouštích středozápadu. Celkový dojem: 10 %. ()

choze

Po mé otřesné zkušenosti s Eli Rothem jménem CABIN FEVER, jsem neměl nejmenší potřebu HOSTEL vidět a podíval jsem se na něj až půl roku po premiéře v rámci sběru materiálu na můj vlastní exploatační počin. Čekal jsem megasračku a v podstatě ji i dostal, ale všechna ta absurdnost a demence mě spolu s českými a slovenskými herci ve vedlejších rolích, Třetí Galaxií Michala Davida a vylíčením Slovenska jako toho nejhoršího vidlákova na světě nakonec docela pobavila a bez problémů jsem to dokoukal a užil si to málo brutality, co tam je. Čímž v žádném případě neříkám, že je to dobrý film. Když si odmyslím jak amatérsky to působí, čekal jsem mnohem větší drasťák a když jedné z obětí vyteklo z oční jamky cosi nápadně připomínající hořčici, musel jsem se smát. Každopádně Roth pro mě zůstává i nadále neschopným hororovým nadšencem, jehož další stoupání v hollywoodské hierarchii budu sledovat s krajní nevolí. ()

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

02.05.2006

Na Slovensku sotva zavřeli kudly po kapsách, odložili nenávistnými prohlášeními pokryté transparenty a rozsekali rozpíchané voodoo postavičky scénáristy a režiséra Eli Rotha a producenti měli… (více)

Hostýlek u mrtvého plavčíka

Hostýlek u mrtvého plavčíka

09.04.2006

Eli Roth a Stephen King

Eli Roth a Stephen King

09.03.2006

Dimension Films získaly práva na zfilmování novely CELL z pera mistra hororu Stephena Kinga a za účelem převedení příběhu na celuloid byl najat Eli Roth, horlivý fanoušek žánru a tvůrce komerčně… (více)