Reklama

Reklama

Tam někde

(seriál)
  • USA Over There
USA, 2005, 9 h 36 min (Minutáž: 43–46 min)

Hrají:

Josh Henderson, Luke Macfarlane, Erik Palladino, Keith Robinson, Sticky Fingaz, Sprague Grayden, Nicki Aycox, Brigid Brannagh, Ash Christian (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Tento dramatický seriál vypráví o příslušnících armádní jednotky, kteří svou vojenskou povinnost plní na misi v Iráku. Zaměřuje se na složité situace, jimž musí čelit, zabývá se dopady války na ně i na jejich rodiny doma. Zkoumá fyzické, emocionální i kulturní problémy, s nimiž se den co den setkávají. Je to první scénář napsaný pro televizi, který se odehrává v současné válce, do níž se zapojily Spojené státy americké, a která trvá. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (40)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Podobně jako Malarkey jsem dlouho váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Nakonec se mi to tak nějak rozleželo a řekl jsem si, že propagandy je podstatně méně než by se do podobného seriálu dalo nacpat a ukázka toho, že ti kdo nerozhodli o tažení do Iráku, ale když už v něm jsou, nezbývá než plnit rozkazy a vyrovnávat se s takovými věcmi, které vám doma v obýváku při sledování zpráv asi těžko přijdou na mysl, si svých (po první sérii, budou-li i nějaké další) 70% zaslouží. PS: Dílu s doktorem bych neváhal vpálit 90%... ()

Aiax 

všechny recenze uživatele

Prvotřídní řemeslo, druhořadé dialogy, třetiřadý obsah. Naivní blábol pro puberťáky a nesnesitelně průhledná armádní propaganda. Kdo už trochu povyrostl a má rád příběhy z vojenského prostředí, ať si raději pustí Mametovu "The Unit". To je sice taky propaganda, ale aspoň má dospělé a autentické dialogy, napínavé zápletky a neuráží vkus a inteligenci. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Pro mne zatím zklamání. Pilot většinou bývá nejvymazlenějším úvodem každého seroše a pak už to jen bředne a bředne... S každou další řadou to pak tvůrci ředí a ředí a natahují a natahují... Tady to ani nijak velkolepě nezačalo. Začne rychlé seznámení s kluky povolanými do Iráku a po letmém rozloučení s rodinami už jedou v humerech pouští. Ačkoliv se to snažilo tvářit autenticky, nemohl jsem se zbavit dojmu, že to bylo točeno někde v Nebrasce nebo Nevadě... Také by mne celkem zajímalo zda pro zraněné vojáky létají olivově zelené Hueye... To bylo tak složité sehnat Blackhawk v pouštním markingu? Po pár prvních bojích jsem na rozpacích. Sice tam sem tam ulétne noha, ale když Iráčan zasažený minometnou podporou Amíků snožmo vyskočí (v celku) do výšky aby se překulil do kotoulu ve stylu Chucka Norrise v Missing in Action, něco tu smrdí...Sami Iráčané se v seriálu prakticky nevyskytují kromě několika civilů. Bubáci totiž vždy mají na hlavách masky nebo arabské šátky, takže je mohli hrát klidně Číňani.... Kamera ale ujde, některé záběry na vojáky v ,,pouštním'' oparu nebo západu slunce jsou efetní i konvojové průjezdy s obrněným doprovodem. Co nechápu jsou některé až nelogické dialogy mezi vojáky.. Nejhorší je to ve vypjatých situacích, kdy z vojáků padají opravdové perly. Po vidění celého seroše (13 dílů) je to takový lehký podprůměr. S tou bandou vojáků se divák časem sblíží, tvůrci je nenechali postupně zařvávat a tak má divák větší možnost a více prostoru k pochopení postav. Uřvaný Magor, nerozhodná Paninka, ranař Čoud, pobožný Anděl, přemýšlivý Dumphy ad... Celkem chápu co chtěl seriál ukázat a říct. Některé scény opravdu stály za zamyšlení, jiné byly neskutečně trapné až debilní... Např. když vjíždí kolona do městečka a na silnici vyběhne hošík (ano právě takový co se je schopen odpálit) s bednou v ruce na níž jsou hodiny a volá: Porazím tě Ameriko! Vojáci jej zaženou bednu rozstřílí a z ní se vysypou šachy... No tak takhle pánové tvůrci tedy ne. Co oceňuji, je ztrvárnění životů manželů a družek bojujících vojáků i občasné záběry na cedule tam doma, kde stojí We Support Our Troops. Zde se máme ještě co učit. Při vzpomínce na naše nedávno padlé vojáky v Iráku a na to co jsem si od některých uživatelů diskusí o nich přečetl za bahno jsem si to u tohoto seriálu znovu uvědomil. A palec nahoru dávám i za celkem povedenou závěrečnou píseň, která se jmenuje stejně jako seriál - OVER THERE. Dávám tedy 3 miny. * * * ()

zipper111 

všechny recenze uživatele

Podle mě skvělý seriál, který mě bavil svým napětím a pojetím, ale připadal mi trošku moc propagandistický, nereálný a moc proamerický. Ne že bych měl něco extra proti Americe, ale válka v Iráku není zrovna podle mého gusta. Přesto je to skvěle natočený a líbil se mi i český dabing, ten se povedl. No a hlavně jsem to spíš vnímal jako příběhy lidí než abych sledoval reálnost všech akcí, jestli je možný skákat takhle kolem min nebo ne, o to tu podle mě ani tak moc nešlo. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

No nakonec mám z tohoto seriálu rozporuplný pocit. Válka v Iráku je zde líčena velice dobře a většina akčních scén je velice dobrá. Některé postavy jsou taky zajímavé (Čoud, Anděl a ten jejich velitel) a je to i jakž takž zahráno. Atmosféra některých dílů by se taky dala docela krájet. V čem tedy vidím problém? V těch příbězích, které se odehrávají v Americe. Jsou nudné,špatně zahrané a hlavně zbytečné. Co mi je do nějaký alkoholičky s malým harantem a do manžela, kterej neví jestli má svý manželce zahnout nebo ne. Jediný příběh, který by mi mimo válku nevadil, byl ten vojáka Boa. Celkově tyto vedlejší příběhy seriál velice shazují, protože jinak se jedná o velice dobrou záležitost. Na 4* to ale není. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama