Tam někde (TV seriál)

Over There

Akční / Válečný / Drama

USA, 2005, 13x45 min

Josh Henderson, Luke Macfarlane, Erik Palladino, Keith Robinson, Sticky Fingaz, Sprague Grayden, Nicki Aycox, Brigid Brannagh, Ash Christian, Bradley Stryker, Faran Tahir, Josh Stamberg, Adam Storke, Sahar Bibiyan, Assaf Cohen, Yasmine Hanani, Bonita Friedericy, Matt Barr, Currie Graham, Mark-Paul Gosselaar, Saye Yabandeh, Serena Scott Thomas, Sean Bunch, Rami Malek, Michael Cudlitz, Bonnie Burroughs, Wade Williams, Jennette McCurdy, Dean Norris, Joe Nieves, Cylk Cozart, Francia Raisa, Eddie Diaz, Adam Weisman, Kirk B.R. Woller, Ana Ortiz, Steve Rankin, Scott Peat, Tom Bresnahan, Hunter Bodine, Drew Powell, Navid Negahban, Ronnie Gene Blevins, Leslie Stevens, Leslie Lopez, S.E. Perry, Sammy Sheik, Travis Brorsen, Lombardo Boyar, Larry Sullivan, Tom Virtue, Ben Youcef, Andy Mackenzie, McKinley Freeman, Patrick Renna, Omid Abtahi, Joey Naber, Scott Klace, Michael Dempsey, James Jordan, Dirk Blocker, Ghassan Mashini, Patricia Bethune, Cathryn de Prume, Ashton Moio, Jossie Thacker, Kevontay Jackson, Marcus Shultz, John Lacy, Wade Williams, Michael Patrick McGill, Rene Pereyra, John Siciliano

Válečných seriálů začíná být docela hodně. Ale válku v Iráku nebo v Afghánistánu ukazuje Tam někde pokud vím poprvé. Osudy vojáků v nepřáteli okupavané zemi jsou asi nejzajímavějšími momenty, ještě tu pak jsou osudy navrátivších, popřípadě rodin, které se vypořádávají s údělem manželky vojáka apod. Vše co se může lehko stát ve reálu nám tvůrci servírují docela dobře. Až na herecké výkony, které jsou divné, je především na akci docela dobře zapracováno. Těch 13 dílů je akorát, mnohých už tvůrcům docházely nápady.(10.3.2010)

Dlouho jsem přemýšlel zda dát 3 nebo 4 *. Nakonec jsem se rozhodl pro lepší volbu, od čeho jsem voják:), a teď k věci: válka v Iráku, kterou z blízka tolik neznáme a není příliš morální ji i v této době pouštět do TV se objevila na HBO tak náhle, že jsem byl celkem netrpělivý na začátek. Prvních pár dílů mě velice zaujali. Sice příběh nebyl nijak výrazný. Většinou byl díl o tom jak postupně, krok po kroku okupují některé území nebo prostě hlídají silnici, což mě příjemně překvapilo hlavně zajímavou atmosférou, která se sice postupně vytratila a změnila, tak že se mi to ze začátku nelíbilo, ale postupně jsem si zvyknul a i tak jsem byl spokojený. Boje byly opravdu velkolepé a bylo jich hodně což je dobře, zato se autoři starali i o to jak žijí rodiny tam někde daleko na území USA, což mě děsně nudilo a také způsobilo to, že mi dalo práci některý díl vůbec dokoukat. Nakonec jsem to zvládnul až do konce a již nyní můžu konstatovat že mě samotný konec ani nijak extra nepřekvapil, ale skončil tak jak se to dalo čekat a jak to prostě skončit muselo. (7/10)(4.1.2007)

• flanker.27

Zopakujte to, vojáku. - Pane, hovadina, pane. - Vysvětlete, vojáku. - Pane, takhle si možná představuje válku televize, pane. - Co mi to povídáte, vojáku - pane, takhle se tam motat v palbě, tak sme tuhý, pane. Pane, já něco zažil, pane, a tohle nás s klukama dost pobavilo, pane. - Vojáku, uvědomujete si, jak je důležité pro naše doma vědět, o čem to tu je a co tu děláme pro demokracii? - Pane, při vší úctě, my tu nejsme pro demokracii, pane. My tu chráníme prdel pár papalášům z Washingtonu, pane. Pane, tady žádná demokracie bejt nemůže, pane. - Vojáku, pro vaše blízké doma je dobré vědět, jak se tu snášíte s místními, jak jste v jednotce kamarádi. - Pane, my nejsme kamarádi, pane. Pane, tuhle druhá četa zalezla do palírny a místo aby nás kryla, zlískala se jako Dánové, pane. Pane, takhle my nemluvíme v akci, pane, ani v zázemí, pane. Slušný vychování jsme zapoměli s první ustřelenou hlavou, pane. A pane, s místníma nevycházíme vůbec, pane. Pane, ti nás naprosto nenáviděj pane. Pane, my chceme domů, pane.(9.12.2006)

Podobně jako Malarkey jsem dlouho váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Nakonec se mi to tak nějak rozleželo a řekl jsem si, že propagandy je podstatně méně než by se do podobného seriálu dalo nacpat a ukázka toho, že ti kdo nerozhodli o tažení do Iráku, ale když už v něm jsou, nezbývá než plnit rozkazy a vyrovnávat se s takovými věcmi, které vám doma v obýváku při sledování zpráv asi těžko přijdou na mysl, si svých (po první sérii, budou-li i nějaké další) 70% zaslouží. PS: Dílu s doktorem bych neváhal vpálit 90%...(11.5.2007)

• 4daPeace

Verdikt: U pateho dilu jsem zjistil, ze je to vlastne porad to stejne dokola, predvidatelna nastavovana kase, ktera si dala za cil ukazat valku v Iraku z pohledu vojaku v akci i z pohledu tech, co zustali doma, popripade tech, kteri museli valecnou vravu nedobrovolne opustit. Takze jsem si projel rychle zbyvajici dily a zjistil, ze sledovani by bylo opravdu mrhani casem v tomhle zivote, takze prisel DELETE. Kdyz si toto nekdo neuvedomi, muze to byt maximalne 3 hvezdickovy prumerny serial, me nezbyva, nez dat jeste mene.(18.2.2007)