Tam někde (TV seriál)

Over There

Akční / Válečný / Drama

USA, 2005, 13x45 min

Josh Henderson, Luke Macfarlane, Erik Palladino, Keith Robinson, Sticky Fingaz, Sprague Grayden, Nicki Aycox, Brigid Brannagh, Ash Christian, Bradley Stryker, Faran Tahir, Josh Stamberg, Adam Storke, Sahar Bibiyan, Assaf Cohen, Yasmine Hanani, Bonita Friedericy, Matt Barr, Currie Graham, Mark-Paul Gosselaar, Saye Yabandeh, Serena Scott Thomas, Sean Bunch, Rami Malek, Michael Cudlitz, Bonnie Burroughs, Wade Williams, Jennette McCurdy, Dean Norris, Joe Nieves, Cylk Cozart, Francia Raisa, Eddie Diaz, Adam Weisman, Kirk B.R. Woller, Ana Ortiz, Steve Rankin, Scott Peat, Tom Bresnahan, Hunter Bodine, Drew Powell, Navid Negahban, Ronnie Gene Blevins, Leslie Stevens, Leslie Lopez, S.E. Perry, Sammy Sheik, Travis Brorsen, Lombardo Boyar, Larry Sullivan, Tom Virtue, Ben Youcef, Andy Mackenzie, McKinley Freeman, Patrick Renna, Omid Abtahi, Joey Naber, Scott Klace, Michael Dempsey, James Jordan, Dirk Blocker, Ghassan Mashini, Patricia Bethune, Cathryn de Prume, Ashton Moio, Jossie Thacker, Kevontay Jackson, Marcus Shultz

Válečných seriálů začíná být docela hodně. Ale válku v Iráku nebo v Afghánistánu ukazuje Tam někde pokud vím poprvé. Osudy vojáků v nepřáteli okupavané zemi jsou asi nejzajímavějšími momenty, ještě tu pak jsou osudy navrátivších, popřípadě rodin, které se vypořádávají s údělem manželky vojáka apod. Vše co se může lehko stát ve reálu nám tvůrci servírují docela dobře. Až na herecké výkony, které jsou divné, je především na akci docela dobře zapracováno. Těch 13 dílů je akorát, mnohých už tvůrcům docházely nápady.(10.3.2010)

Vynikající válečný seriál jaký se jen tak nevidí. Bohužel u nás poměrně neznámý. Sledujeme osudy americké pěší jednotky v období po válce v Iráku. Jednotky kde slouží samí mladí lidé. Kolem 20-ti let. Kteří se denně musí potýkat se situacemi na hranici života a smrti. Rozhodně se nedá říct že by se jednalo o propagandistický snímek. Jelikož je zde válka zobrazena skutečně syrově. Kromě samotných vojáků máme možnost sledovat i druhou tvář války. Dopad na rodiny doma. Jak se musí vypořádat s dlouhým odloučení a s každodenním strachem že jejich nejbližší padnou. Skutečně emotivní a sugestivní pojetí moderní války.(20.1.2013)

No nakonec mám z tohoto seriálu rozporuplný pocit. Válka v Iráku je zde líčena velice dobře a většina akčních scén je velice dobrá. Některé postavy jsou taky zajímavé (Čoud, Anděl a ten jejich velitel) a je to i jakž takž zahráno. Atmosféra některých dílů by se taky dala docela krájet. V čem tedy vidím problém? V těch příbězích, které se odehrávají v Americe. Jsou nudné,špatně zahrané a hlavně zbytečné. Co mi je do nějaký alkoholičky s malým harantem a do manžela, kterej neví jestli má svý manželce zahnout nebo ne. Jediný příběh, který by mi mimo válku nevadil, byl ten vojáka Boa. Celkově tyto vedlejší příběhy seriál velice shazují, protože jinak se jedná o velice dobrou záležitost. Na 4* to ale není.(4.1.2007)

Dlouho jsem přemýšlel zda dát 3 nebo 4 *. Nakonec jsem se rozhodl pro lepší volbu, od čeho jsem voják:), a teď k věci: válka v Iráku, kterou z blízka tolik neznáme a není příliš morální ji i v této době pouštět do TV se objevila na HBO tak náhle, že jsem byl celkem netrpělivý na začátek. Prvních pár dílů mě velice zaujali. Sice příběh nebyl nijak výrazný. Většinou byl díl o tom jak postupně, krok po kroku okupují některé území nebo prostě hlídají silnici, což mě příjemně překvapilo hlavně zajímavou atmosférou, která se sice postupně vytratila a změnila, tak že se mi to ze začátku nelíbilo, ale postupně jsem si zvyknul a i tak jsem byl spokojený. Boje byly opravdu velkolepé a bylo jich hodně což je dobře, zato se autoři starali i o to jak žijí rodiny tam někde daleko na území USA, což mě děsně nudilo a také způsobilo to, že mi dalo práci některý díl vůbec dokoukat. Nakonec jsem to zvládnul až do konce a již nyní můžu konstatovat že mě samotný konec ani nijak extra nepřekvapil, ale skončil tak jak se to dalo čekat a jak to prostě skončit muselo. (7/10)(4.1.2007)

• flanker.27

Zopakujte to, vojáku. - Pane, hovadina, pane. - Vysvětlete, vojáku. - Pane, takhle si možná představuje válku televize, pane. - Co mi to povídáte, vojáku - pane, takhle se tam motat v palbě, tak sme tuhý, pane. Pane, já něco zažil, pane, a tohle nás s klukama dost pobavilo, pane. - Vojáku, uvědomujete si, jak je důležité pro naše doma vědět, o čem to tu je a co tu děláme pro demokracii? - Pane, při vší úctě, my tu nejsme pro demokracii, pane. My tu chráníme prdel pár papalášům z Washingtonu, pane. Pane, tady žádná demokracie bejt nemůže, pane. - Vojáku, pro vaše blízké doma je dobré vědět, jak se tu snášíte s místními, jak jste v jednotce kamarádi. - Pane, my nejsme kamarádi, pane. Pane, tuhle druhá četa zalezla do palírny a místo aby nás kryla, zlískala se jako Dánové, pane. Pane, takhle my nemluvíme v akci, pane, ani v zázemí, pane. Slušný vychování jsme zapoměli s první ustřelenou hlavou, pane. A pane, s místníma nevycházíme vůbec, pane. Pane, ti nás naprosto nenáviděj pane. Pane, my chceme domů, pane.(9.12.2006)