Zodiac

• USA Zodiac

Rozvedený Robert Graysmith pečuje o synka a pracuje jako karikaturista v San Francisco Chronicle. Tady se také v srpnu 1969 dostane k případu záhadného vraha, který o měsíc dříve v kalifornském Vallejo zavraždil mladou Darlene a těžce zranil jejího přítele Mikea. Vrah rozeslal redakcím řady novin dopis, v němž tvrdí, že vraždil už v prosinci, a požaduje zveřejnění zvláštní šifry. V září zaútočí znovu a jeho oběťmi se stanou Cecilia a její přítel Bryan, který vražedný útok přežil. Robert začíná být případem posedlý a obtěžuje redaktora Paula Averyho, který o něm má psát. Po čase se spřátelí a společně sledují nejen další zločiny a zprávy, které vrah novinám rozesílá, ale také práci detektivů pověřených vyšetřováním. Averymu se podaří získat důkazy, že dosud záhadný vrah, přezdívaný Zodiac, poprvé vraždil už v roce 1966, kdy se jeho obětí stala studentka Cheri Jo. Zodiac oznámí, že už své zločiny nebude zveřejňovat. Detektivům se podaří dostat na stopu Arthura Leigha Allena. Důkazy proti němu však nejsou dostatečně průkazné, a tak musí být propuštěn. Policistům se stále nedaří dopadnout vraha ani usvědčit Allena, považovaného za hlavního podezřelého. (TV Nova)

Lumpus

Filmařina berzesporu vynikající,ale to se už boužel nedá říáct o zábavnosti ale hlavně přehlednosti díla. První hodina je velmi dobrá k té nemá co bych vytknul,ovšem v tom zbytku se divák přinejmenším ztrácí,jak už ve jménech tak v ději a pointě.Pokud na film zajdete do kina budte mít velmui rozporuplné pocity pokud si koupíte dvd a přehnrajete si film 3x a těžké pasáže si přehrajete ještě víckrát věřím že film bezezbytku pochopíte a budete svědky vynikajjícího filmového zážitku já ovšem nemohu jinak než 3* tedy 65% ()

Bonavita

Tenhle film me docela dostal. Celych 160 minut jsem vejral na to platno poradne zarezanej v sedacce a pri nekterych scenach jsem se bal az me mrazilo v zadech. Ted ani nevim jestli jsem se nebal vic, nez moje stara, ktera chtela po scene u jezera odejit domu. Podle me velice kvalitne natocenej film, ktery z daneho tematu vyzdimal maximum. Spolu se skvelymi vykony hercu (mne se libil Mark Ruffalo) a dechberouci atmosferou to musi byt 5 hvezd. ()

Baki

Od tohoto filmu jsem si sliboval opravdu mnoho, jenze po shlednuti, ktere bylo dlooouhe, nudne, nezazivne, unavujici a kdo vi jake jsem byl zklaman. Tento film je podle me dlouhyy, nudny, nezazivny a unavujici. ()

Mr.Roman

Hlavne výborne obsadený, no nemenej dobre zrežírovaný film vyniká tak ako aj iné Fincherove filmy veľmi špecifickou atmosférou, ktorá ma hneď od začiatku pohltila. Niekto by mohol namietať, že je zbytočne dlhý a chcelo by to niektoré odbočky prestrihať a povypúšťať, pretože zbytočne diváka mýlia, no mne práve to páči, keď film odo mňa vyžaduje sústredenosť a pozornosť k detailom. Každopádne to vo výsledku stojí za to.. ()

Bigfuckman

Film není špatný. Obsahuje spoustu dobrých scén, ale přijde mi zbytečně moc dlouhý a natahovaný. Nemám nic proti dlouhým filmům, ale musí mě tak nějak pohltit což o tomto byť nne špatném ale zas né dobrém filmu říci nemohu. ()

walecz

Knížku R. Graysmithe mám doma od roku 1996 a případ Zodiac mě vždycky fascinoval. Film vsadil na dokumentární přesnost a když k tomu přihodíte velice dobré herecké obsazení...nu pro mě za 5* ()

Pai-Mei

Výborne natočený film, v ktorom Jake Gyllenhaal skvelo zahral úlohu roztržitého, ale inteligentného novinára. Príbeh je podaný tak, že ani napriek jeho dĺžke sa počas celého sledovania človek nenudí. Určite plný počet bodov. ()

MarkHoppus

Mark Ruffalo a Jake Gyllenhaal se mně hodně zamlouvali - oba podali skvělej výkon a film stál za to. Výborný příběh zašmodrchaný do samotného konce, kde se toho taky příliš nevyřeší, ale bez pochyb je to prvotřídní kriminálka. Fincher už na nás vytáhl s kupou kvalitních filmů a Zodiac se mezi ně se ctí zařadí. ()

monty.cl

Hodně luxusní film který lze vřele doporučit všem labužníkům, co rádi dobrou kriminálku. Výborně zahrané, ještě lépe natočené, prostě paráda. 85% ()

Kleopatr

Pěkné, komplikované, mistrovsky natočené, bohužel napoprví jsem si u toho dokonce zdřímnul. Trochu kratší stopáž by na škodu nebyla. Jinak není co vytknout. ()

jafuska

hodně dobrý film, napětí, i když některé okamžiky byly dost nechutné,herci dobří, nemám co filmu vytknout ()

HarlanWade

Jo, když je hold někdo génius, není divu, že to rád dokazuje. Fincher se tentokráte nebál zvolit si něco zase docela jiného - film, který není založen tolik na depresivní atmoséře, ale spíše na defakto pravdivém krimi motivu, chytře přicházejících dějových zvratech, osobitých profesních postupech jednotlivých postav a nenápadně se stupňujícím napětí. A na konci se vůbec nic nevyřeší a divák (respektive já) jen sedí s otevřenou pusou a zírá. Jak je tohle jenom možný? ()

ktzc

Tak tohle má do thrilleru docela daleko, chvílemi se napětí dalo krájet, ale jen krátkými chvílemi, které v 160-ti minutové stopáži skoro zaniknou. Film rozhodně nedsahuje úrovně ostatních Fincherových děl, jako jsou třeba Sedm, Klub rváčů, či Benjamin Button. Jde však o vynikající krimi, které skoro až puntičkářsky vykresluje atmosféru 70. a 80. let. S hodnocením jsem si nebyl jist, ale potom, co jsem si to nechal uležet v hlavě dávám ****. ()

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině