Rocky Balboa zestárl. Před nedávnem mu zemřela jeho milovaná žena a jeho syn na něj nemá čas, věnuje se své kariéře. Rocky tak tráví celé dny ve své malé restauraci, kterou pojmenoval po mrtvé ženě. Zde hostům vypráví historky ze své boxerské kariéry. Rocky však není se svým životem nikterak spokojený. Jednoho dne se setká s ženou, kterou znal v době svého mládí, a udělá dobrý skutek. Poté, co zjistí, jak žena žije, jí nabídne práci u sebe v restauraci. Sblíží se i s jejím synem a společně s ním si vybere i nového psa. V té době se v televizi ukáže počítačová animace, ve které proti sobě vystupuje postava současného, u diváků ne příliš oblíbeného, mistra v boxu Masona Dixona a postava Rockyho. Televizní komentátoři se zamýšlejí, jak by dnes souboj dopadl, pokud by se utkali tito dva skvělí boxeři. Rocky brzy podlehne myšlence souboj opravdu uskutečnit. A tak, když se v jeho restauraci objeví agenti Dixona, neváhá a na souboj přistupuje. Rockymu se dostane podpory v jeho úsilí i od svých přátel a nakonec i od jeho syna, který kvůli tomu opustí své zaměstnání. Rocky začíná opět tvrdě trénovat. Tak, jak se blíží termín zápasu, sportovní veřejnost se nemůže shodnout na tom, zda to, co Rocky dělá, je jen holé šílenství stárnoucího muže, nebo jakýsi pokus o návrat své slávy. Rocky se zúčastní i tiskové konference před zápasem. Právě tady se urazí Mason Dixon, když je novináři obviněn, že chce získat slávu na lehkém souboji se stárnoucí legendou. Nicméně oba šampióni proti sobě skutečně nastoupí a souboj se začne vyvíjet ve velké drama... (TV Prima)

JHappy odpad!

102 minut strávených v očekávání kdy už ten film vlastně začne a rozjede se a ono nic jen závěrečné titulky. po předchozích dílech pád na dno. Nechápu tak kladné hodnocení, protože snad nic kromě názvu Rocky film plusového nemá. ()

Cid

Nebylo to špatné, ale bohužel ani moc dobré. Nějak už to ztratilo ten šmrnc. Už jsem neměl chuť do sebe hodit pár syrových vajec a vyběhnout v teplákách nějaké to schodiště, nu což, třeba bude sedmička:-). ()

Lancer

V prvním díle příliš mladý. V poslední díle příliš starý. Na co? Na výhru. Předvídatelné až ouha, ale pro mě je to roztomilá nostalgie. Takže se na Italského hřebce vlastně nijak nezlobím. ()

Zeddi

No nevím nečekal jsem nějaký Stallonův comeback v 60ti letech mezi provazy v ringu. Ale počítačová animace jak by mohla dopadnout bitka......... Chvílemi jsem myslel, že spíš koukám na nějaké sci-fi než na Rockyho. Toho Rockyho, který se s tvrdou palicí mlátí hlava nehlava dokud soupeř nelehne. Asi jsem šel do kina na něco jiného než na ukázání vztahu otce a syna, kdy syn žije ve stínu někdejší slávy svého otce. ()

Wacky14

podle mě dobrý film s přiměřenou dělkou a kvalitním scénářem, navíc nádherně zpracován samotný zápas ... určitě lepší návrat než v případě Indiany Jonese ... ()

Snooper

Po šestnácti letech další Rocky? Měl jsem obrovskou radost a zároveň strach, že to bude mistake jako stodola. Stačil jeden trailer a bral jsem do ruky kapesník. Poté jsem byl poměrně schlazen pitomoučkým závěrečným soubojem, ten však naštěstí nedokázal knockoutovat film jako celek. Omluva Slyovi, že jsem pochyboval. ()

casyy

Upovidane, sentimentalni a plne nostalgie. Prakticky se toho ani moc nedeje, ale FUNGUJE to. A zatracene dobre. Sly se s touhle postavou vyporadal nejlip, jak mohl. ()

christiene

Abych pravdu řekla, ze začátku jsem se smála... a docela dost jsem se smála. Jinak to prostě nešlo - ta klišé, která Rocky říká pořád dokola, neustále někomu mluví do duše o tom, že správne je to, co chce vaše srdce... blablabla... a korunu tomu nasadilo jeho přesvědčení, že Jamajka (?) je v Evropě... ale když pak došlo na závěrečný souboj v ringu, tak už jsem se nesmála a jenom jsem si v duchu říkala: ,,Jo, pojď Rocky a nandej mu to!" A byla jsem mile překvapena, když nechali Rockyho důstojně prohrát... žádný americký mega happyend - tak se mi to líbí! Konec jasně zvýšil moje hodnocení ze dvou na tři * ()

ironivan

Skvělé rozloučení s asi nejlepší filmovou sérií v historii filmování,naprostá špička,budeš mi chybět Rocky. ()

Shelby14

stallone mě tímhle filmem příjemně překvapil, protože dosáhl podobného výsledku jako u prvního filmu. myslím tím, že je to příběh o muži který se nikdy nevzdává, ale je to život, který je tím největším soupeřem. souboj s dixonem je v pozadí. film je natočený s citem, nic není přehnaný, i návrat do ringu je uvěřitelný a konec je zvládnutý na jedničku, rocky odchází se vztyčenou hlavou. ()

halberdier

Musím se přiznat, že mně nikdy série Rocky nějak zvlášť nepřirostla k srdci. Když jsem viděl dříve první díl, připadal mně dokonce nudný. O to více mě potěšil tento film. Stejně jako se důstojně rozloučil Rocky se svoji kariérou v ringu, tak se důstojně rozloučil Sly se svoji asi nejpopulárnější roli. ()

Skretule

Bohužel oproti Rambovi mě tenhle film velice zklamal. Děj se opakuje, bezcílně hraje na city a v dlouho očekávaném finále se pak neděje prakticky nic nového. ()

pcarogers

Úžasné.... Sylvester Stalone zestárl a začal k nám promlouvat. Je ten film o něm nebo je to jen film? U knížek se často rozebírá, co z autorova života, cítění a myšlení se v textu objevilo, u filmů to nikdo neřeší - protože taky nic sdělovat často nechtějí, je to jen zábava, byznys. U Staloneho v posledních třech filmech ten pocit nemám. Je to jako sdělení jedné generace. Je tím, čím by měl být každý starší člověk - vypravěčem příběhů o hodnotách. Promlouvá ke mně jasným jazykem a já s ním nemusím souhlasit, ale rozumím mu. Slyi, vyprávěj dál, vyprávěj dál.... A vůbec, není to nejlepší šestý díl, který jsem kdy viděl:-)? Jinak - bez přistoupení na pravidla hry zvanou Rocky se na to ani nedívejte. Naprosto nereálné a nesmyslné, jen by jste pak brblali. Čtyři a půl. ()

Vozataj

Osobní premiéru jsem odložil o čtyři roky, zřejmě z důvodu, abych si nepokazil dojem na první 4 díly! Pátý nepočítám... Čekal jsem popravdě propadák, ale Sly mě naprosto dostal. Roli hraje stejně jako před 30 lety. Rockyho Balobou jsem si dosyta užil. Jen doufám, že tento díl bude poslední v řadě. A tak jako byl pro Rockyho zápas s Dixonem posledním důstojným v jeho životě, tak bude pro Sylvestra Rocky Balboa uzavřenou kapitolou v jeho režisérské kariéře. ()

matow

Myslím že to je dôstojné zakončenie boxerskéj ságy o Rockym a ked naskočili záverčné titulky mal som pocit že tam nič nebolo nasilu a príbeh plynul až do svojho záveru tak že nevyznel vôbec trápne(ako to býva zvykom u niektorých filmových sérií)ale naopak bol po finálovom gongu pre mňa príjemným zážitkom. ()

Halle Berry chystá režijní debut

Halle Berry chystá režijní debut

12.09.2018

Oscarová herečka Halle Berry (X-Men: Budoucí minulost, Kingsman: Zlatý kruh) se chystá na svůj režijní debut. Natočí a zahraje si v akčním drama o bojových uměních Bruised. Snímek napsala scenáristka… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Rockyho comeback potvrzen

Rockyho comeback potvrzen

13.11.2014

Rocky Balboa, šestý film slavné boxerské série, úspěšně uzavřel příběh Italského hřebce. Oficiální sedmý díl nás zatím nečeká, Stallone ale vymyslel jiný způsob, jak svého hrdinu vrátit na plátna kin… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)