poster

Rocky Balboa

 • USA

  Rocky Balboa

 • Slovensko

  Rocky Balboa

 • Velká Británie

  Rocky Balboa

Sportovní / Drama / Akční / Romantický

USA, 2006, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TheMaker
  *****

  Tento film je o odvaze a o tom, že se člověk nemá nikdy vzdávat a jít si pořád za svým cílem, ať to stojí, co to stojí !! Melancholické vyprávění filmu se mi moc líbilo, filmu to prospělo a navodilo krásnou leč smutnou a osamělou atmosféru. Perfektní zakončení za Rockyho kariérou. Jde vidět, že čím je Stallone starší, tím zraje jako víno. Co se týče jeho pozice jako režisér, nemám výtku. Je to borec.(25.11.2007)

 • lesumir
  ****

  Vzdyt vlastne kazdy Rocky je na jedno brdo, pokazde bojuje sam se sebou a kdyz se s tim vyporada, je tady velky souper, ktereho bud porazi, nebo neporazi, nalseduje velky konec, kde vzdycky Sly jako italsky hrebec zvitezi i kdyz je teda hodne potlucen a skoro nemuze popadnout dech... Ale co? Vzdyt to vubec nevadi, Rocky je kultovni serie "motivacnich" filmu o tom, ze clovek musi verit hlavne v sam sebe a nebat se, protoze potom to vzdycky vyjde! Stallone predvadi dobry vykon jak pred kamerou, tak za ni. 8/10(5.11.2007)

 • castor
  ****

  Stejně jako postava ve filmu, ani Sly se nikdy nevzdal a přes kroucení hlavou řady oponentů ke vzniku dalšího pokračování natočil důstojné a upřímné rozloučení s legendárním outsiderem. Přímočaře a nostalgicky vypráví osudy stárnoucího Rockyho, který každé ráno za tónů sympatického soundtracku sype ptáčkům, krmí želvy a rozjímá u hrobu své milované Adriany. Vzpomíná, užívá si zaslouženého klidu, jeho nepřítelem nejsou upocení atleti v ringu, ale vlastní pocity a vzpomínky na doby minulé. Úvodní hodina příznivce série příjemně uspokojí; řada moudrých slov, které Rocky pronáší, pohladí. Stallone se ve „svých rolích“ chová naprosto suverénně a jednoznačně si pochybovačné diváky získává. Nikdo mu nevěřil, tady je odpověď. Nechybí mu nadhled (vzhledem k věku), hravost. Závěrečná půlhodina pak bohužel brnká na strunu modernějšímu (střihově bohatšímu) pojetí. Tréninková pasáž je vzhledem k předešlým dílům neuvěřitelně odbyta a během závěrečného zápasu se jen těžko slučují vizuálně ostré scény s předešlým poklidným, melancholickým dějem. Jedenašedesátiletý Sylvester Stallone to přesto dokázal a to se vztyčenou hlavou!! Nostalgie prostě dělá své!!(14.2.2007)

 • DaViD´82
  ****

  Myšlenka celého filmu je sice poněkud přitažená za vlasy, ale není bez zajímavosti. Málokdo se asi vyhne jistým obavám. Ovšem již od začátku je jasné, že jde o obavu neopodstatněnou. Všechno to sentimentální bloudění Filadelfií, rozjímání, bilancování a předávání životních pravd totiž působí upřímně. Je to velmi osobní snímek, do kterého Sly vložil "srdíčko" a právě tím je nejvíce sympatický. Popravdě je to tak moc evidentní až málokdo v postavě Rockyho nebude vidět přímo jeho samotného. Co filmu výrazně ubližuje je samotný boxerský zápas. Jednak je tu tak nějak navíc, je natočen divně, postrádá šťávu a celkově nezaujme. Což vzhledem k tomu, že zabírá celou závěrečnou třetinu stopáže nepotěší. Nejhorší jsou však závěrečné titulky. To je skutečně nepopsatelné zlo. Přesto je setkání s Rockym Balboou na počátku podzimu života nenudící, staromilsky příjemné a překvapivě ani trochu směšné. Být Stallonem nechám však již pro příště Rockyho rukavice v klidu odpočívat. Mají na to po všech těch letech ve službě zasloužený nárok.(12.1.2008)

 • genetique
  ****

  Tak sme sa dočkali! Ja som čakal a prosil, modlil sa aby to Slyovi vyšlo a ono sa mi to vyplnilo. Tento film je u mňa No.1 vo vydarených comebackoch, ktoré sa stávajú nevídanými. Rád by som vedel, ako film hodnotí niekto, kto predtým žiadneho iného Rockyho nevidel. Samozrejme vidno, že starý hrebec má už pár rokov za sebou a to mu nepomôže zakryť ani najmodernejšia technika. Druhá vec však je, že sa o to ani nesnaží. Vsaly, telo, všetko má svoje roky, všetko stratilo na tom pravom očilahodiacom, no čo naopak pribudlo, to je Stalloneho nadhľad a (wtf?!) herectvo! Áno, takéhoto som Slyho ešte nevidel. Uvoľneného, príjemne kecajúceho, vtipkujúceho, poučujúceho, no proste som out. Však jedno ma sklamalo. A to dosť podstatné, čím je výber súpera. Taký menší babyboy, ktorého akoby vytiahli z reklamy na Adidas tenisky, alebo tričká. A tiež záverečný fight. Či už kamerovo, ale ani pointa mi neprišla zadosťučiňujúca. Samozrejme, keby to skončilo obrátene, nečudoval by som sa kritikám. Takže som zase aj rád, ako to je a Slyovi som vďačný za to, čo predviedol. 85%.(21.1.2007)

 • - Původní název měl být Puncher's Chance. (HellFire)

 • - Když kněz Rockymu (Sylvester Stallone) předčítá z Bible, čte knihu Zacharjáše, 4. kapitolu, verš 6. Originál zní "Ne silou ani mocí, ale mým Duchem, praví Hospodin zástupů." Ale filmové zpracování je: "Ne silou ani mocí, ale jeho Duchem vítězí náš Pán Ježíš Kristus." Podle filmu je tak starozákoní text převeden do "terminologie" Nového zákona. (Kuny27)

 • - Počítačová simulace byla inspirována tou, která byla vytvořena v roce 1969 mezi Muhammadem Ali a Rocky Marciano. Výsledkem bylo vítězství Marciana ve 13tém kole. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace