Rocky Balboa zestárl. Před nedávnem mu zemřela jeho milovaná žena a jeho syn na něj nemá čas, věnuje se své kariéře. Rocky tak tráví celé dny ve své malé restauraci, kterou pojmenoval po mrtvé ženě. Zde hostům vypráví historky ze své boxerské kariéry. Rocky však není se svým životem nikterak spokojený. Jednoho dne se setká s ženou, kterou znal v době svého mládí, a udělá dobrý skutek. Poté, co zjistí, jak žena žije, jí nabídne práci u sebe v restauraci. Sblíží se i s jejím synem a společně s ním si vybere i nového psa. V té době se v televizi ukáže počítačová animace, ve které proti sobě vystupuje postava současného, u diváků ne příliš oblíbeného, mistra v boxu Masona Dixona a postava Rockyho. Televizní komentátoři se zamýšlejí, jak by dnes souboj dopadl, pokud by se utkali tito dva skvělí boxeři. Rocky brzy podlehne myšlence souboj opravdu uskutečnit. A tak, když se v jeho restauraci objeví agenti Dixona, neváhá a na souboj přistupuje. Rockymu se dostane podpory v jeho úsilí i od svých přátel a nakonec i od jeho syna, který kvůli tomu opustí své zaměstnání. Rocky začíná opět tvrdě trénovat. Tak, jak se blíží termín zápasu, sportovní veřejnost se nemůže shodnout na tom, zda to, co Rocky dělá, je jen holé šílenství stárnoucího muže, nebo jakýsi pokus o návrat své slávy. Rocky se zúčastní i tiskové konference před zápasem. Právě tady se urazí Mason Dixon, když je novináři obviněn, že chce získat slávu na lehkém souboji se stárnoucí legendou. Nicméně oba šampióni proti sobě skutečně nastoupí a souboj se začne vyvíjet ve velké drama... (TV Prima)

Trailer 2

cheyene

Příběh pokračuje. Italský hřebec, někdejší mistr světa těžké váhy v boxu, nyní majitel restaurace pojmenované po zesnulé manželce, je ochoten si opět sáhnout až na dno svých sil a předvést celému světu svoji neskutečnou houževnatost, vytrvalost a píli. Po doslova propadákovém pátém dílu trvalo 16 let, než Stallone přišel s novým nápadem a oživením jedné ze svých dvou nejlepších postav. Ostudu si rozhodně neudělal. Šesté pokračování navozuje atmosféru, která okouzlila v prvním a také druhém díle, přináší výtečné flashbacky a ukazuje život mistra světa v penzi takovým způsobem, který je velmi věrohodný, jakoby samotným životem napsaný. Rockyho nový job je poklidný, svým hostům vypráví staré příběhy z ringu s puncem vlastní zkušenosti, ovšem v okamžiku, kdy se objeví návratuhodná výzva, probouzí se v něm chuť a síla vyboxovat svůj poslední zápas v životě a přijmat další a další rány. Myšlenka počítačové simulace zápasu boxerů, mezi nimiž je generační propast, je zajímavá a velmi dobře pojatá i se všemi okolnostmi (názory sportovních znalců, ...). Zestárlý Sly Stallone začíná tvrdý trénink za tónů notoricky známé melodie, nechybí běh do schodů, trénink na hovězím mase či věrný švagr Paulie a trenér "mistra katastrofy" Apollo Creeda a poté "hřebce" - Duke. Balboův poslední zápas začíná. Let's get ready tu rumble!!! V týmu se objevuje i mládí, což dotváří dobrý dojem a závěrečný zápas je klasickým boxem, který známe z předešlých dílů a mnohdy tak připomíná spíše pouliční "fackovačku". Místy je možná zmatečně sestříhán, jsou použity moderní efekty a finále tak skutečně působí velkolepě - Rockyho derniéra se zdařila! Moje hodnocení v rámci série: Rocky 1 - 5/5; Rocky 2 - 4,5/5; Rocky 3 - 3/5; Rocky 4 - 4/5; Rocky 5 - 2/5; Rocky Balboa - 4/5. ()

POMO

Senilne jednoduchý, ale príjemne úprimný a skromný malý film o zašlom boxeristovi, ktorý má stále čo povedať nielen tvrdými päsťami. Predohra filmu je trochu rozťahaná a vyvrcholenie naopak narýchlo odbité, no *nostalgia* má holt svoju neoddiskutovateľnú váhu sympatií, ktoré toho veľa vyžehlujú. Slyovi sa podarilo to isté, čo jeho hrdinovi - nezožal veľký comeback, no dôstojne sa obhájil. Teším sa na RAMBA IV, hoci tam si zarába na skutočný prúser. Zosmutnelý dedo riešiaci krízu pokročilého veku so samopalom v ruke, to bude mäso. ()

Lima

Poslední (doufám) Rocky ničím nepřekvapí - příběh je opět jednoduchý a přímočarý, se špetkou zápasového adrenalinu a některá životní moudra snad vypadla z harlekýnek, některá zas naopak hladila po duši. Závěrečné Rockyho loučení s publikem v boxerské aréně (potažmo symbolicky i Slyovo s touto postavou, která ho zničehonic vyšvihla na filmový Olymp) mě sice nechalo překvapivě chladným, ale nedá se popřít, že je to rozloučení důstojné. Hlavně proto, že zde nechybí NADHLED, Stallone se přibývajícím létům postavil čelem a občas se v některých scénách i mile a vtipně shodí. Zkrátka a dobře - Sly mě potěšil. Film za 3*, tu čtvrtou přihazuje paní Nostalgie, kterou Sly oživil několika funkčními krátkými flashbacky. A proč to nepřiznat - mám pro tohodle snaživýho "italskýho hřebce" slabost. ()

kOCOUR

Rocky brečí, Rocky vzpomíná. O co je Stallone horší režisér (řetězení záběrů a budování dialogového fluida mu moc nejde, zápas je tragédie), o to lepší je herec. Z finální kapitoly Rockyho života nečiší přehnaná dávka testosteronu ani adrenalinu. Je to seriózní melancholické rozloučení s legendou, chycené za ten jediný správný konec. ()

Cival

70%. Rockyho užvaněné mentorování funguje, stejně jako uslzené nostalgické zacházení s "old stuff". Bohužel předčasným vrcholem je skvělá tréninková montáž, finální zápas těžce zaostává (přestylizvané záběry nejdou s digitálem moc do kupy, zvlášť když nesledujeme Lewise s Tysonem, ale obstarožního Slye a černým hubeňourem). Úkol ovšem splněn. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 13. prosince 2006 v Hollywoodu. (Varan)
  • Andy (Don Sherman), barman z prvního, třetího a pátého dílu Rockyho, se ve filmu mihne v pozadí ve scéně, kdy Angie (Angela Boyd) fandí v baru Rockymu. (HellFire)
  • V jedné z vystřižených scén se poprvé a naposledy v celé sérii objevuje Paulieho přítelkyně, která chce, aby se k ní Paulie (Burt Young) nastěhoval. Ve filmu samotném o ní není ani zmínka. (Nocturno culto)