Drama / Sportovní

USA, 2006, 97 min

Co naplat, že oko tygra už trápí šedý zákal a hlavu strčil do včelího úlu. Sentimentálně se prochází po Philly, pronáší plamenné proslovy plné životních pravd a za sklonkem kariéry unaveně bilancuje. Než se Rockyho okoralé srdce začalo vracet ke kořenům, přišla mi první půlka hodně nezáživná, nicméně tklivá hudba Billa Contiho, hodící se k posezení u krbu se sklenkou brandy při vzpomínání na staré časy a konečně i závěrečný boj v ringu nakonec orámovaly důstojnou rozlučku jedné boxerské legendy. Sice filmové, ale o to větší..(7.12.2009)

Čo mohlo dopadnúť ako Slyova prehra s jasným K.O. na všetkých úrovniach, nakoniec skončilo minimálne remízou, ba dokonca pre mňa aj výhrou na body (záleži, ako dôverne si tykáte s obsahom pojmu "nostalgia"). Najnovší Rocky vás neosloví ničím, čo by jeho predchodcovia už viackrát nezdôraznili - dokonca aj spomínaná rozdielnosť svetov, názorov a prístupov tu vždy bola, či už charakterizujúca alebo poplatná dobe. Túto dualitu podtrhávajú spracovaním aj povinné dve videoklipové sekvencie - tréning a preklenutie jednotlivých kôl v záverečnom dueli -> na jednej strane ústredná Contiho melódia dokáže stále spoľahlivo napumpovať adrenalín i do oldschool tréningu ako i samotného aktéra, na strane druhej strihačská exhibícia v spojení s obľúbenou kolorizáciou obrazu v záverečnom zápase viac upozorňuje sama na seba ako vťahuje do zápasu (oproti perfektne vygradovanému záverečnému kolu). Vo výsledku, ktorý je na prvý pohľad na nerozoznanie od prvého dielu, sa však kruh krásne uzavrel. Jednička bola o potrebe mať svoj sen, resp. cieľ, za ktorým sa oplatí ísť. Šestka ukazuje, čo robiť po naplnení svojho sna, resp. čo z neho zostáva. Ukazuje, že cieľ nie je statickým bodom v diaľke, ale už samotná cesta k nemu je jeho naplňovaním. A keď ho dosiahneš, cesta nekončí, ale pokračuje ďalej, len je už navyše lemovaná poznaním. Rocky 6 je tu rovnako pre divákov ako aj pre samotného Slya, ktorý do nasledujúceho výroku "But it ain't about how hard you hit... it's about how hard you can get hit, and keep moving forward... how much you can take, and keep moving forward" vložil pravdepodobne väčší kus svojho srdca než ním vytvorená fiktívna filmová postava. A tak to má byť.(22.12.2006)

"SEŠ BLÁZNIVEJ DĚDEK." - "TAKY TĚ TO ČEKÁ." Ač obrovský Rockyho/Stallonův fanoušek, jsem dost na rozpacích. Stallone tvrdil, že se chtěl po slabší pětce důstojně rozloučit se sérií, ale nemůžu se zbavit dojmu, že pětku jen zopakoval. Opět návrat ke kořenům, opět vyrovnávání se s tím, že už nemůže boxovat, opět odcizení se synovi, opět nevýrazný protihráč... plus důchodcovskou melancholii hustou jako klíh. K 80 procentům to táhnou slzopudné vzpomínky na Adrian, při kterých jsem zamáčkl slzu a finální souboj, u kterého jsem zase chtěl vyskočit z křesla a boxovat do vzduchu jako u televize (tréninková montáž ale nebyla nic moc), ale vyšplhá se to jen na těch 70. Dnešní puberťáci na to musí čumět jako tele na nový vrata a v duchu si říkat: WTF...?(6.3.2007)

Neveril som po takej dlhej prestavke, ze by tento Rocky mohol byt uspesny a to aj scenaristicky, avsak celkom sa mi to pacilo. Vidiet, ze Stallone po neuspechu piatej casti dal do toho vsetko a podla mna vyplatilo sa. Ak niekto bude ocakavat vela boxerskych subojov, bude skor sklamany, pre mna to boli viacmenej nostalgicke spomienky na predchadzajuce casti a bolo to slusne a pekne natocene. ________ Sylvester Stallone - (Rocky Balboa) +++ Burt Young - (Paulie) +++ Antonio Tarver - (Mason 'The Line' Dixon) +++ Geraldine Hughes - (Marie) +++ Milo Ventimiglia - (Robert Balboa Jr.) +++ Tony Burton - (Duke) +++ Mike Tyson - (Hrá sám seba) +++ Produkcia: Irwin Winkler +++(19.9.2011)

Senilne jednoduchý, ale príjemne úprimný a skromný malý film o zašlom boxeristovi, ktorý má stále čo povedať nielen tvrdými päsťami. Predohra filmu je trochu rozťahaná a vyvrcholenie naopak narýchlo odbité, no *nostalgia* má holt svoju neoddiskutovateľnú váhu sympatií, ktoré toho veľa vyžehlujú. Slyovi sa podarilo to isté, čo jeho hrdinovi - nezožal veľký comeback, no dôstojne sa obhájil. Teším sa na RAMBA IV, hoci tam si zarába na skutočný prúser. Zosmutnelý dedo riešiaci krízu pokročilého veku so samopalom v ruke, to bude mäso.(2.2.2007)

• - Andy (Don Sherman), barman z prvního, třetího a pátého dílu Rockyho, se ve filmu mihne v pozadí ve scéně, kdy Angie (Angela Boyd) fandí v baru Rockymu. (HellFire)

• - Postavu "Malé Marie" Stallone ve scénáři vrátil již v pátém díle. Byla bezdomovcem postávajícím u hořícího barelu. Ve finální verzi tyto scény chybí. (oLí)

• - Profesionální boxer Antonio Tarver, který ztvárnil Dixona, byl v době natáčení šampiónem v kategorii light heavyweight, ve které nastupují boxeři do 81 kg. Nejedná se tak o šampiona těžké váhy, jak je vylíčen ve filmu. (Eldrick)