Sportovní / Drama / Akční / Romantický

USA, 2006, 97 min

"SEŠ BLÁZNIVEJ DĚDEK." - "TAKY TĚ TO ČEKÁ." Ač obrovský Rockyho/Stallonův fanoušek, jsem dost na rozpacích. Stallone tvrdil, že se chtěl po slabší pětce důstojně rozloučit se sérií, ale nemůžu se zbavit dojmu, že pětku jen zopakoval. Opět návrat ke kořenům, opět vyrovnávání se s tím, že už nemůže boxovat, opět odcizení se synovi, opět nevýrazný protihráč... plus důchodcovskou melancholii hustou jako klíh. K 80 procentům to táhnou slzopudné vzpomínky na Adrian, při kterých jsem zamáčkl slzu a finální souboj, u kterého jsem zase chtěl vyskočit z křesla a boxovat do vzduchu jako u televize (tréninková montáž ale nebyla nic moc), ale vyšplhá se to jen na těch 70. Dnešní puberťáci na to musí čumět jako tele na nový vrata a v duchu si říkat: WTF...?(6.3.2007)

Scénář: Sylvester Stallone .. Fighters fight. Silvester Stallone je bojovník, který svůj boj nevzdal. Na pokraji zájmu se uzavřel a začal trénovat (psát scénář) z něj natočil film a nakonec i uspěl - vyhrál jak u svých nejvěrnějších fanoušku, tak i u širší divácké základny a to až překvapivě dobře.. Schéma příběhu však ničím nepřekvapí. Zpočátku pomalé až ubrečené, prosáklé nostalgii, neustále silně ukecané, kdy se dialogy plné životních pravd střídají s těmi nejotřepanějšími frázemi, ale sledovat se to dá hlavně díky osobitému charismatu Stalloneho. Snímek nabere tempo v momentě (ne)vydání licence a pak už se přes bleskový trénink dostáváme k závěrečnému zápasu a loučení se s diváky - Rocky Balboa konečně odešel do důchodu... Americký sen končí .. po milionté první :o)(14.1.2007)

Rozpočet $24miliónovTržby USA $70,270,943Tržby Celosvetovo $156,229,050Tržby za predaj DVD v USA $34,717,160 //počet predaných kusov 1,997,525║ __ ▐ Tržby za predaj Blu-ray Rocky: The Undisputed Collection v USA $20,753,921 //počet predaných kusov 517,339║ __ Rozlučka zo sériou ako sa patrí, to dlhoročné čakanie na poriadne zavŕšenie série stálo za to. /videl v kine: 75%/(25.3.2007)

Sly to dokázal. Pokud měl další díl vzniknout, tak jedině takhle. Pěkně po staru, nostalgicky, ale přesto v moderním pojetím. Stejně jako vždy je film plný patosu, promlouvání do duše a hrdinských proslovů. Jistě, v jakémkoliv jiném filmu bych to nenáviděl, u Rockyho však ne. Proč? Protože se tím vyznačovaly všechny díly, proto je mají lidé rádi a nechtějí, aby se Balboa změnil. Je to pořád stejný chlap jako před lety. Plný snů a odhodlání dosáhnout toho, co chce. Aby ukázal, že má cenu bojovat. Sly svůj boj vyhrál a dojal mě přitom víc, než celá filmová produkce roku 2006.(4.1.2007)

Dostal ránu a zvedl se na nohy. Dostal další a zase se zvedl. A zase. A zase. Někomu se to může zdát jako jednoduchá myšlenka, a ona jednoduchá vlastně je, jenže je taky důležitá. Sylvester Stallone se s Rockym vracel na stará známá místa už v předchozím dílu, ve kterém měl také potíže se synem a také se znovu musel bít... Jenže s tím filmem nebyli spokojeni ani diváci, ani on sám, a tak po šestnácti letech vznikl reparát. Naštěstí. Je to totiž víc než důstojné završení celé ságy, které se neutápí v nostalgii, melancholii ani v slzách, ale je sice posmutnělé, ovšem zároveň plné naděje. Čtyři a půl.(10.1.2016)

• - Podobně jako v předchozích dílech série, i v tomto ztvárnil Rockyho (Sylvester Stallone) syna opět jiný herec. (ELBobes)

• - O roli ve filmu vehementně usiloval Carl Weathers, a to přesto, že jeho Apollo Creed zemřel ve čtvrtém filmu. Nakonec se urazil natolik, že zakázal ve filmu použít jeho archivní záběry. (Stoka)

• - Všechny scény Rockyho trénujícího v tělocvičně se natočily během 17 hodin. (HellFire)