Sportovní / Drama / Akční / Romantický

USA, 2006, 97 min

Rocky Balboa je doufám, posledním filmem o Rockym, který kdy vznikl se Sylvestrem Stallonem. Není to nic osobního, ale Rocky je prostě mrtvy... Zemřel, když rozmlátil sovětského Draga a dokázal tak, že válka mezi zeměmi je k ničemu, když se vše dá vyřešit bitkou v ringu. Ve svém posledním pokušení se Sly snaží promluvit do duše všem ve filmu, všem divákům a trochu i sám sobě. Hlavní zápletka a důvod návratu do ringu mě přišel naprosto k smíchu a absurdní. Nějaký mladý arogantní boxer se urazí, že prohrál počítačem generovanou bitvu s titánem Rockym v časech jeho největší síly a proto si dá skutečný boj. Je usměvavé jak ten černoch nemá skoro žádné svaly a působí jako parodie na boxera a proti němu stojí starý Sly, kterému na stará kolena anabolika dovolila ukázat, že někdy na rukou měl svaly. Závěrečný zápas pak působí jako by vše řečené byli lži. Všichni vědí, že Rocky je starý, všichni vědí kdo je šampion, všichni vědí kdo vyhraje, ale přesto se strhnou obrovské davy k podpoře Rockyho. Na to bych ještě nic moc neřekl, ale ... co potom znamená ta bitva? Vždyť to tam hodně často vypadá, že staroušek Rocky rozmlátí mladému černochovi nejen ústa... Film má pro mě blízko ke komedii a jen pár míst ho od této skupiny odděluje. Kdo si chce znovu zaběhat na slavný vršek města, kde Rocky opět vítězně zvedne svou pravici má poslední možnost.(7.3.2007)

Neveril som po takej dlhej prestavke, ze by tento Rocky mohol byt uspesny a to aj scenaristicky, avsak celkom sa mi to pacilo. Vidiet, ze Stallone po neuspechu piatej casti dal do toho vsetko a podla mna vyplatilo sa. Ak niekto bude ocakavat vela boxerskych subojov, bude skor sklamany, pre mna to boli viacmenej nostalgicke spomienky na predchadzajuce casti a bolo to slusne a pekne natocene. ________ Sylvester Stallone - (Rocky Balboa) +++ Burt Young - (Paulie) +++ Antonio Tarver - (Mason 'The Line' Dixon) +++ Geraldine Hughes - (Marie) +++ Milo Ventimiglia - (Robert Balboa Jr.) +++ Tony Burton - (Duke) +++ Mike Tyson - (Hrá sám seba) +++ Produkcia: Irwin Winkler +++(19.9.2011)

Stallone dobře věděl že Pětkou se nerozloučil s postavou Rockyho tak jak by si zasluhovala a hlavou mu tedy začly jít myšlenky nad posledním zápasem, který bude muset Rocky ještě jednou vybojovat (navíc si ten zápas moc hezky obhájí před komisí i diváky, kteří mu vyčítají že je příliš starý). Škoda nepříliš atraktivního záporáka. Mason Dixon má svým charismatem hodně daleko i do Tommyho Gunna. Závěrečný souboj i tréninková pasáž samozřejmě mají své potřebné kvality, ale co člověka donutí si díl i po letech znovu pustit jsou životní moudra, která Rocky trousí. Hlavně pasáž, kdy svému synovi vysvětluje, že "svět není procházka růžovou zahradou. Je to tvrdý a krutý místo. A je jedno, jak si odolnej, když se necháš, tak tě srazí na kolena a už nevstaneš. Nikdo nedává tak tvrdý rány jako život. Nejde o to, jak tvrdý dáváš rány, ale jak tvrdý rány umíš přijmout a potom pokračovat dál. Tak se vyhrává! Když znáš svoji cenu, tak si jdi za svým. Ale musíš přijímat rány. A nesmíš ukazovat prstem, že za tvůj neúspěch může on, ona nebo kdokoliv! To dělají zbabělci a to ty nejsi! Ty stojíš za víc!" 70%(19.11.2014)

Sylvester Stallone chytil druhý dych. Čakal som, že "Rocky Balboa" bude prepadák ako hrom. Ale po jeho zhliadnutí, podobnú vec nemôžem v žiadnom prípade konštatovať. Rocky sa vracia v jednoduchom príbehu, ktorý s reálnym boxerským svetom nemožno zrovnávať. Ťažko by starý beloch vybojoval pás ťažkej váhy. No v tomto triumfálnom návrate Italského Hřebca to vôbec nevadí. Iste mu to väčšina divákov celý čas priala. Do toho je nenásilne vsunutá linka vzťahu s jeho synom a novou životnou družkou. Som rád, že Stallone po rokoch týmto snímkom oživil legendu. ****(31.1.2008)

Senilne jednoduchý, ale príjemne úprimný a skromný malý film o zašlom boxeristovi, ktorý má stále čo povedať nielen tvrdými päsťami. Predohra filmu je trochu rozťahaná a vyvrcholenie naopak narýchlo odbité, no *nostalgia* má holt svoju neoddiskutovateľnú váhu sympatií, ktoré toho veľa vyžehlujú. Slyovi sa podarilo to isté, čo jeho hrdinovi - nezožal veľký comeback, no dôstojne sa obhájil. Teším sa na RAMBA IV, hoci tam si zarába na skutočný prúser. Zosmutnelý dedo riešiaci krízu pokročilého veku so samopalom v ruke, to bude mäso.(2.2.2007)

• - Pri nástupe na záverečný zápas je vidieť, že všetci z Rockyho (Sylvester Stallone) tímu majú na chrbte vyšitý nápis “ROCKY“, iba Paulie (Burt Young) tam má svoje meno. (N0X.)

• - Do kin byl distribuován pod názvem "Nobody Parties" - obvyklá praxe, aby se předešlo nelegálním kopiím. (don corleone)

• - Ve všech dílech filmové série se objevili pouze Rocky (Sylvester Stallone), Duke (Tony Burton) a Paulie (Burt Young). Adrian (Talia Shire) byla pak v posledním díle vzpomínána pouze skrze archivní záběry. (Lajty)