Sportovní / Drama / Akční / Romantický

USA, 2006, 97 min

Co naplat, že oko tygra už trápí šedý zákal a hlavu strčil do včelího úlu. Sentimentálně se prochází po Philly, pronáší plamenné proslovy plné životních pravd a za sklonkem kariéry unaveně bilancuje. Než se Rockyho okoralé srdce začalo vracet ke kořenům, přišla mi první půlka hodně nezáživná, nicméně tklivá hudba Billa Contiho, hodící se k posezení u krbu se sklenkou brandy při vzpomínání na staré časy a konečně i závěrečný boj v ringu nakonec orámovaly důstojnou rozlučku jedné boxerské legendy. Sice filmové, ale o to větší..(7.12.2009)

Tento film je o odvaze a o tom, že se člověk nemá nikdy vzdávat a jít si pořád za svým cílem, ať to stojí, co to stojí !! Melancholické vyprávění filmu se mi moc líbilo, filmu to prospělo a navodilo krásnou leč smutnou a osamělou atmosféru. Perfektní zakončení za Rockyho kariérou. Jde vidět, že čím je Stallone starší, tím zraje jako víno. Co se týče jeho pozice jako režisér, nemám výtku. Je to borec.(25.11.2007)

Na amerycky film mam "spadeno". Netvrdim ze v amerika sa nenatacaju dobre filmy, avsak v poslednej dobe sa coraz viac zacinam utvrdzovat vo fakte, ze filmy sa tam tocia len a LEN pre peniaze. Za vsetko neslavny Spiderman 3 a Pirati 3. A napriek tomu paradoxne zarabaju penieze, sracky sa tocia dalej a stava sa z toho zacarovany kruh - bludna hollywoodska masineria. Co mam na hollywoode rad su filmy, ktore sice maju vela chyb, recykluju davno otrepane prvky, avsak dokazu z nich vykresat film, ktory je zabavny, ba dokaze dojat a chytit za srdce. Tym je pre mna seria Rocky. Je to stale o tom istom. Vyzva-trening-suboj, vzdy to iste, napriek tomu je to zabavne. Cim to je ? Je to film spraveny s poctivym umyslom a je to z neho vidiet. Jednoduche, plne patosu a nemoznych az usmevnych scien....to vsak vsetko ide stranou, pretoze film funguje a bavi. To je pre mna prototyp hollywoodskej pravej zabavy a tym je aj Rocky. A ako je na tom posledny diel? Rocky je legenda, je to postava, ktora vdaka tejto serii doslova ozila a Sly do nej isto vlozil aj kus seba sameho. Znova - patos, uz mnohokrat videne sceny, stale ta ista osnova....avsak znova to funguje. Je to sucastou toho filmu, doslova ho to tvori. Proste to tak ma byt. Rocky Balboa ukoncil seriu naozaj poctivo a citlivo. Seria sa dockala svojho zaveru a celkoveho naplnenia. Film ma dojal, vycaril mi na tvari usmev a zahrial ma pri srdci. Sly, mas to umna. (9/10)(30.6.2007)

„Neveril by si tomu, ale keď si sa narodil, zmestil si sa mi do dlane. Hovorieval som tvojej mame: ´Toto bude najlepší chalan na svete, takého frajera ešte svet nepoznal´. Rástol si ako z vody. Bolo nádherné sledovať ťa, každý deň bol sviatok. Potom prišiel čas, aby si sa postavil na vlastné nohy a odišiel do sveta. Ale niekde cestou si sa zmenil. Prestal si byť sám sebou. Dovolil si iným ľuďom, aby ti hovorili, že si nanič. A tak si začal hľadať niečo, na čo by si to hodil. Ako veľký tieň. Poviem ti niečo, čo už vieš. Svet nie je prechádzka ružovou záhradou. Je to tvrdé a kruté miesto a je úplne jedno, aký odolný si, pretože ak sa necháš, tak ťa hneď zrazí na kolená a už sa nepostavíš. Nikto nedáva také tvrdé rany, ako život. Nejde o to, aké tvrdé rany dávaš, ale aké tvrdé dokážeš prijať a pokračovať ďalej. Koľko si schopný vydržať a pokračovať napriek tomu ďalej. TAK sa vyhráva. Ak poznáš svoju cenu, choď si za svojim. Ale musíš prijímať rany a nie ukazovať prstom, že za tvoj neúspech môže on, ona, hocikto! To robia zbabelci a to ty nie si. Vždy ťa budem milovať. Nech sa stane hocičo. Si môj syn a moja krv. Si to najlepšie, čo ma kedy stretlo. Ale pokiaľ si nezačneš veriť, nebudeš žiť svoj život.“ Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/164242/Rocky-Balboa-100.html(22.12.2007)

K filmu jsem přistupoval obezřetně, připraven na nejhorší, tudíž od něj „odcházím“ mile překvapen. Celá první hodina je nostalgicko-melancholickým naříkáním nad starými dobrými časy. Rocky truchlí nad hrobem milované manželky. Rocky je mrzutý kvůli svému kariéristickému synkovi. Rocky vede obyčejný dialog s ženou, kterou poznal jako dívku. Takhle to skoro vypadá, že Stallone předvádí něco jako herecký výkon. Ne, nepředvádí. Všechny uvedené scény přesto fungují. Vše se bude do jisté míry odvíjet od vaší nálady a ochoty akceptovat lehkou debilitu hlavního hrdiny, velkou naivitu jeho slov a vysokou nepravděpodobnost chování ostatních postav („a teď dám výpověď, abych udělal tatíkovi radost“). Až mě překvapilo, že jsem s tím neměl problém, a jak rychle kecací část odsejpala. Pak pochopitelně následuje nějaký ten trénink a nějaký ten zápas, obojí zrežírováno mnohem dynamičtěji než předchozí utápění se ve vzpomínkách a přesto na něj plynule navazující. Právě z několikaminutového tréninkového sestřihu s klasickým rockyovským hudebním motivem „Gonna Fly Now“ pro jeho silný retro nádech příjemným způsobem mrazilo. Finální zápas, se kterým stojí a padá každý díl Rockyho, potěšil vyváženosti realističnosti (skoro bych uvěřil, že šlo o sestřih skutečného mače) a efektnosti (černobílý obraz s červenou krví je cool). Věřím, že Stallone to cítil podobně jako Rocky, jako starý unavený chlápek, který si potřeboval vyřešit poslední věc (no dobře, ještě ten Rambo, ale pak už snad zasloužený důchod). Sebral všechny síly a vypotil ze sebe výkon dávající s úctou vzpomenout na tolik proklamované staré dobré časy. I s šesti křížky na krku mě dokázal nabít energií a inspirovat ke koupi boxovacího pytle. :-) 75% Zajímavé komentáře: Adrian, Visáč, Shaqualyck, Dannysek4U, manonfire(30.7.2008)

• - Comeback ikony 80. let stál studio MGM střízlivých 24 milionů a podobný byl i jeho debut v amerických kinech (22. – 24. 12. 2006) v hodnotě 12,1 mil. dolarů. Jelikož se promítal již od středy, jeho úvodní výdělek byl 21,8 milionu a celkový se vyšplhal až na 70. (imro)

• - Původní název měl být Puncher's Chance. (HellFire)

• - Píseň „Take You Back,“ kterou začíná film, uslyšíte poprvé od Franka Staloneho na rohu ulice v prvním díle. (HellFire)