Indiánská žena najde k smrti vyděšeného malého chlapce. Je to potomek nájezdníků ze severu, kteří vybíjejí indiánskou rasu a indiáni je nazývají Dračí lidé. Žena vezme chlapce do své vesnice a rada starších nakonec rozhodne, že chlapce, kterému začali říkat Duch, přijmou mezi sebe. Duch vyroste v silného muže, ale když má zasednout k ohni s ostatními bojovníky, je vyzván, aby nejprve zjistil, kdo opravdu je. Duch se tedy vydá do džungle. Když zaslechne útočné troubení, rozběhne se zpátky do vesnice. Tam zjistí, že všichni z jeho vesnice jsou mrtví, a sám se dá do boje s nájezdníky, z něhož se dostane se zraněním. Duch se schová v jeskyni, kde ho najde indián Stopař se svými lidmi. Duch jim řekne, aby hned odešli, ale oni ho vezmou k sobě. Když se Duch zotaví, vysvětlí Stopařovi, že musí vzít svůj lid a jít pryč, neboť Dračí lidé brzy přijdou do vesnice. Duch se vydá Dračím lidem naproti a je odhodlaný jich co nejvíc zabít, než přijde sám o život. Ze Stopařova kmene se k Duchovi přidá němý indián, který se ukáže jako zdatný pomocník. Duch ví, že sám nemá šanci, a tak líčí různé pasti, které mu pomáhají postupně likvidovat bandu Dračích lidí. Duch s němým indiánem se na noc ukryjí v jedné jeskyni, kam za nimi dorazí i Stopařova dcera Starfire. I ona jim pak pomáhá s líčením pastí; ve třech hodně Dračích lidí dostanou, ale když na ně nachystají velkou past, přijdou indiánští bojovníci. Ti nemají tušení o strategii Duchova boje, vrhnou se na Dračí lidi útokem, a tak skončí v obří pasti sami. Stopař, Starfire a Duch jsou pronásledováni a nakonec polapeni. Vůdce Dračích lidí po nich chce ukázat, kde je další indiánská vesnice. Poté, co zabijí Stopaře a Starfire hrozí useknutí ruky, Duch svolí, že je k indiánům dovede. Starfire se zlobí, ale pak pochopí, že Duch je sice povede k vesnici, ale velmi nebezpečnou cestou, a doufá, že ji mnoho Dračích lidí nepřežije... (TV Prima)

fars

Vikogove posekaji hrdinovi indianskou vesnicku, on je za to poseka vsechny, pekne po jednom. Nuda nuda nuda. Akce je zde sice hodne, ale bud je tupa, hloupa, nebo je sice zajimava, ale diky roztresene kamere ktera snima vse, jen ne to co by mela proste neprehledna. Film je tak rpestylizovany, az me z toho boleli oci. A bylo mi uplne putna jak film dopadne, stejne to bylo jasne uz po prnich peti minutach. ()

WolfR

Tak tohle bylo opravdu zoufalé. Bylo to hloupé, nepropracované a nudné. Cool akce, která mohla být jediným velkým plusem tohoto filmu, byla pouze nepřehlednou a nezajímavou vatou. Vizuál se snažil zase navodit temnou atmosféru. Ovšem vznikla z toho jen směšná, filtrem zašedivělá patlanina, které se spíše budete smát. Takže celkově to bylo velice špatné. Teda až na fajn námět a kostýmy Vikingů, ty mě dostaly, fakt se mi líbily. Ale jinak hnus, 1 hvězda. ()

majo25

Tradičný, všetkými možnými klišé nadupaný, popkorný akčňák u ktorého divák spraví dobre, keď nebude mať žiadne očakávania. Ja som, bohužiaľ, mal. Vizuál je skvotsný - použité kamerové filtre, nadupaná a rýchlonastrihaná akcia, temná atmosféra a "príšery". Aspoň tak poňali tvorcovia vikingov. Tých vikingov, ktorí ako všetci vieme rohy na svojich helmách nenosili - tradičný, ale mylný stereotyp sa ale asi stále do 'Emeriky' nedostal. Okrem tohto obsahuje príbeh toľko logických nezmyslov a všadeakých skratiek, že ich výčet by ma unavil. Odhliadnuc od faktu, že príbeh s históriou nemôže mať z pochopiteľných dôvodov nič spoločné. Pri menších očakávaniach ale vie splniť svoj účet - zahnať nudu a zabaviť. ()

KatanaCZ

KONEČNĚ!!!!!! Konečně film, který má šťávu. Po přečtení zdejších komentářů jsem čekal nějakou kravinu, ale opak je pravdou. Jsem rád, že se po dlouhé době na svět dostal film alá Barbar Conan. ZeldaZ tu píše cosi o nestylových zbraních, tažných koních místo poníků atd - KOHO TO ZAJÍMÁ! TOHLE NENÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM! Efekty jsou na jedničku, výkon Karla Urbana rovněž, děj je přesně podle mého gusta a souboje jsou sice trochu chaotické, ale to vůbec není na škodu, naopak nutí člověka více se soustředi a podtrhuje to zběsilost jež při boji panuje. Absolutně nechápu, jak může někdo říci, že se nudil od začátku až do konce. Opět se potvrdilo to, co v poslední době slýchávám od lidí čím dál častěji: "Ty chodíš na csfd? Tam já nechodim, je to tam samej .....". Nechci nikoho urážet, ale už je to opravdu na pováženou. Chápu, že se každému líbí něco jiného, ale hledat na každém snímku BŮH VÍ CO, nenajít a zakopat film díky svému hodnocení do hlubin zapomnění je opravdu bezva, jen tak dál. Hlavně, že jakákoli kravina natočená poslední dobou v ČR sklízí od většiny zde registrovaných obrovské ovace! Dal bych 4 hvězdičky, ale je třeba filmu trochu pomoct a doufat, že hodnocení neklesne natolik, že odradí ty, kteří jej dosud neviděli. Takže 5 hvězdiček. ()

tom88

Dejovo a obsahovo je tento filmík dosť podpriemerný a bezduchý, no nádherná a zrejme veľmi drahá kamera + technická prepracovanosť + Karl Urban robí z tohto filmu aspoň priemerné akčné dobrodružstvo. Videl som tu veľký potenciál, no asi sa mali chlapci viac pohrať so scenárom. Vsadili skôr na vizuál a akčnosť, podobne ako v 300vke. Myslím, že z vikingov vo filme spravili až moc veľkých obrích zabijakov. Urbana mám rád, no ani on tento film veľmi nepozdvihol. Škoda pokusu, no keby sa toho ujal niekto iný napr Ridley Scott, vyzeralo by to oveľa lepšie. 55%. ()

Radiq odpad!

Ehm, věděl jsem, že to nebude nic světobornýho, ale že to bude taková trapárna, to jsem netušil. Jediný, co se na tom dá pochválit, je občasná povedená násilnost s přehnaným chrstancem krve. Zbytek všeho doporučuju ignorovat: digi efekty, logika, chování postav, bitvy, scénář, dojemné scény, herci, mluvení anglicky v době, kdy to ještě nemohlo být. Takže teď jsem nahlodanej tak maximálně k tomu, abych rozhlásil do světa, že toto ďábelské lejno musí být navždy zničeno. PS: a nevím proč, ale hrozně mi to připomínalo starší norskej film Stopař (taky Pathfinder) - zima, pomsta, konec. Ten je ale s kvalitama rozhodně mnohem výš. ()

Mylouch

Komparsově masové herectví, zvuky lacině předjímají atmosféru budoucího děje. Zajímavá snaživá výprava a výběr lokací jsou možná maximem, co lze od filmu čekat. V českém znění se s tím ovšem popere málokdo. S bídou 2* ()

Nivenx

Nispel je zkrátka dílo zkázy, tedy až na Texaský masakr z roku 2003, jinak co vytvoří to je vykrádaka a strašně klišovité. Zde je to vidět ještě více. Tento film je stavěný hlavně na akci, takže akce nepoleví od začátku do konce, ale je bohužel nepřehledná a nic nedá. Film velice brzy zapomenete. 30% ()

SeanLSD

Zaujímavá otázka prečo sa Vikingovia neusadili v Amerike, keď tam s najväčšou pravdepodobnosťou doputovali, utopená v neveľmi rozpracovanom scenári a fádnej réžií. Nispel ako-tak vie akčné scény, ale atmosféra ide úplne mimo neho. Dôkazom nech je fenomenálny CENTURION Neilla Marshalla postavený na podobne primitívnej báchorke. Hodne zaujímavé bolo aj to, že indiáni hovoria anglicky, asi aby boli publiku sympatickejší, ale Vikingovia hrozivo chrochtajú dajakou starogermánčinou. ()

Aargh

Jakožto komixovému filmu jsem byl Pathfinderovi ochoten tolerovat leccos, ale rozhodně ne tak plytký děj a nepřehlednou a nudnou akci; nebýt povedenější poslední třetiny, dal bych ještě o bod méně. Film nemá ani průměrný hudební doprovod; většinu času slyšíme jen bubny a beztvaré ambientní hučení, což jen podtrhuje nudnost dění na plátně. Karl Urban se snaží, ale do role se vůbec nehodí. A ten digitální sníh vypadá jak z deset let staré videohry. ()

adams89

Filmy podobné Barbaru Conanovi v oblibě moc nemám, ale na tento jsem se hodně těšil. V první řadě mě zajímal střet dvou odlišných kultur a boje mezi nimi, a v druhé jsem byl zvědavý na vizuální stránku, která se prý dokonce měla podobat Třístovce. První šok jsem zažil, když se na scénu přiřítili Vikingové! Přiznám se, byli to trochu jiní chlapi než jsem čekal. Každý z nich tu měří snad dva metry, vyzbrojený a obrněný je tak, že by těch nebohých indiánů na něj muselo jít snad deset a vrcholem je, že při boji vydává takové zvuky, že by i Rambovi naběhla husí kůže. Jak je vidět, o historickém filmu se v žádném případě mluvit nedá... Tuctovější děj jsem dlouho neviděl - hlavnímu hrdinovi Vikingové vybijí velý kmen a on se začne mstít. Nic víc se na plátně nestane, takže plně chápu lidi, které Cesta bojovníka nudila. Náš hrdina je samozřejmě nesmrtelný a ve stylu Chucka Norrise likviduje nepřátele po desítkách. Nutno ale dodat, že je zabijí efektivně se slušnými digitálními triky, což je vůbec asi, až na pár solidních momentů (mučení indiánů), jediné pozitivum, které jsem tu našel. Obsazení Karla Urbana do hlavní role se při pohledu na nízký rozpočet a jméno režiséra také dá pochopit. Těch 40% je vyloženě z milosti, ale zhruba odpovídá.40% ()

nemik22

Neřekl bych, že to byla taková katastrofa. Dost mi to připomínalo Gipsonovo Apokalypto, akorát se nedostavily emoce. Možná je to anonymitou některých postav. Kromě představení hlavního hrdiny a jeho adoptivních rodičů, nebyl na začátku vykreslen charakter ostatních postav (na rozdíl od Apokalypta), tím pádem se z prvních scén stala pouze bezduchá jatka. V průběhu filmu jsem ale začal sympatizovat s hlavním hrdinou a ke konci jsem se docela dobře bavil. Každopádně je to vizuálně dobře zpracovaný akční film, který mohl být ještě daleko lepší (potenciál určitě má). ()

Mrkvič

Naprostá zbytečnost. Mizerná hudba, debilní režie, slaboulinký scénář. Ani ty drsné akce nemá smysl sledovat, protože choreografie žádná. Všechno to Nispel nahrazuje zpomalovačkama. Po tomhle jak takovýmu nýmandovi mohli svěřit Conana:( ach jo. ()

Tomasso001

Začátek byl pro mě výbornou pozvánkou, očekávaje příběh podobný Conana(s novými efekty, prostředí vypadalo dobře), ale pak se z filmu vyvinul příběh o ničem. S každou minutou jsem čekal, že se objeví něco co bude stát za to, akční scéna, nebo dějový zvrat. V tu chvíli přišly závěrečné titulky. Pak už sem si jen řikal, to si zase naletěl.... ()

Raven0

Po apokalyptu další pralesní honička s bandou indiánů. Více akční, více brutální a stejně (ne)autentické. Bitky jsou celkem fajn, ale to ostaní? Příběh je na bodu mrazu, nelogičností jak máku a dialogy na úrovni žáků pomocné školy (naštěstí jich je pomálu). Ale jako bezmyšlenkovitá řež to docela ujde. ()

lennyd

Když indiánský kmen najde malého opuštěného vikingského chlapce, jediného přeživšího - neváhají, a přijmou jej do své rodiny. A když se vikingové po letech vracejí s cílem zabrat toto území, stojí, nyní již dospělý Ghost (Karl Urban), jako jediný proti nim. Ale nejdříve musí učinit největší rozhodnutí svého života - bojovat za svoji krev, nebo za svojí novou rodinu... Na Cestu bojovníka jsem se dost těšil. Text distributora diváka naláká, a obrázky jakbysmet. Bohužel celý film pro mne byl docela zklamáním - celý film jsem měl takový pocit dejavu, jen jsem si nemohl vzpomenout čeho. Až jsem si přečetl ostatní hodnocení tady, tak to bylo jasné - Mel Gibsonovo Apocalypto - sice příběh kapku jiný, ale prostředí, scény - jako vejce vejci. Ani Karl Urban mne moc nepřesvědčil, přece jen v Pánovi Prstenů byl o něčem trochu jiném. Takže docela zklamání - pokud jste neviděli Apocalypto, tak si hvězdičku přičtěte ... ()

Bobik9

Tak nebylo to špatně udělané, i když bitky byly nepřehledné a v bojovnících jsem se nevyznal, protože všichni vypadali stejně. Navíc, podle tohoto filmu byli Vikongové naprostí idioti, protože alespoň stovku Vikingů porazil jeden karl Urban. Druhá polovina filmu ubíhala o něco rychleji než ta první, ale ten konec byl až příliš zdlouhavý, rptoože ten poslední Viking ne a ne spadnout do propasti. ()

noriaki

Oscar Wilde kdysi poznamenal, že ač byli Vikingové pravděpodobně první Evropané kteří se dostali do Ameriky, měli dost vkusu na to, aby ji zase rychle opustili. A to je asi tak to nejzajímavější co se dá říct o téhle nepřehledné stupidnosti. Jednu hvězdičku dám za námět, který není vůbec špatný. Pod jinou, schopnější taktovkou by možná mohla vzniknout slušná temná fantasy. Marcus Nispel ve filmové akademii nejspíš seděl s Uwe Bollem ve stejné lavici a vzal si od svého souseda jenom to špatné. ()

Moogwi

To co se mi na filmu nelíbilo psát nebudu protože by to bylo na dlouho, ale co se mi líbilo hodně, tak to byla parádní krajina, přiroda a hodně dobrá světelná show v džungli, i když s těma filtrama to už asi fakt přeháněli. Na konci filmu ve skalách, kdy padal sníh atd, hezky se na to koukalo :) ()

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (více)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007