Keith

Keith

Drama / Romantický

USA, 2008, 91 min

Někdy stačí jedno setkání a může se Váš život přetočit vzhůru nohama. Keith byl pro mě hodně zajímavá postava, možná né originální a už tu pár takových bylo, ale v podání Jesse McCartneyho to bylo jiné a to víc mě zajímalo, co bude dál, co se s ním děje a kam všechno jeho počínání směřuje. A co bych tak řekla na závěr? Limit je nebe.. (10.12.2011)

Jako náhodou jsem během jednoho týdne narazila na dva velmi podobné scénáře. Jedním z nich byl právě Keith, tím druhým a pro mě horším, byl film Neklid. Skoro totožné. Oba dva měli zamilovaný mladý pár, ve kterém byl jeden, který trpěl rakovinou. Tak proč se mi toto ztvárnění líbilo o mnohé víc? Nevnucovalo to diváku slzy. Nechalo jej smířeného s koncem. S koncem krásného Keitha, který byl odlišný a tím mně sympatičtější. Od teď si budu Jesse McCartneyho více všímat. Zatím je pro mě velkou neznámou...(19.5.2013)

Keith je závistivý zmetek. Natalie je vzorná studentka a perspektivní teniska očekávající stipendium na jedné z nejlepších škol světa. Keith ji chce vidět na kolenou, nenávidí ji. Natalie by o kluka jako je Keith ani pohledem nezavadila. Keith ukrývá tajemství. Natalie má kluka, kterého jí každá závidí. Co se mezi těmito dvěma může přihodit? Říká se, že mezi láskou a nenávistí je jen tenká hranice...Navíc každá nálepka se dá přelepit. Výborně zahraná ústřední dvojice dělá z tohoto snímku skvělý zážitek a ačkoliv si můžete být stokrát jistí, jaký bude konec, stejně Vás to chytne a neodtrhnete se až do konce..(7.2.2009)

Tenhle filmek jsem objevil náhodou a můžu říct, že mě naprosto nadchl. Skvělé herecké výkoný, skvělý příběh mě totálně odrovnali a musím se podívat znova. Celý zvrat ke konci mě zasáhl stejně jako celý film, od kterého jsem nemohl odtrhnout oči. Geniální, plnej počet a pro mě obrovský překvapení a jedno z nejlepších (jestli ne nejlepší) co jsem v poslední době viděl.(10.2.2009)

"Fuck you!"..."You just did, partner." Tak přesně takto si představuju velkolepé a přitom komorní originální vyznání lásky, na teenegery nečekaně dospělé, co také čekat jiného, když náctiletou puberťačku hrála školácky šukézní děvetadvacetiletá žena. Film je jinak hrozně divný, na straně jedné samoúčelná slátanina všemožných klišé a názorná ukázka amerického snobismu (rodiče Nat, odpudivý hispánec Nadalovského vzhledu ve snímku s lehce tenisovou atmosférou) a na straně druhé se mi na to opravdu krásně koukalo (hned dvakrát po sobě), dokonce jsem se párkrát přichytil s přiblým úsměvem na ksichtě. Jako hlavní mínus snímku vidím předvídatelnost Keithova chování, spousta ze zdejších komentujích zde píše, že divák je na stejné vlně jako Nathalie a teprve spolu s ní a díky ní odhaluje jeho tajemství. Nevím čím to je, ale mně přišlo, že scénář ani moc nemlžil a prakticky první dialog u kulečníku dal první indicii, kdeže je problém... scéna s Billym na křižovatce byla potvrzující (cca polovina filmu). Podobně laděných snímků, už jsem pravděpodobně viděl příliš a psychologie lidského chování mi také není úplně vzdálená. Závěrem, třetí zářivou musím dát pro dívky ve sportovních sukýnkách, pro tenisové playerky mám prostě slabost. 60%(20.4.2012)

• - Když se Natalie (Elisabeth Harnois) baví s profesorem o nepřítomnosti Keitha (Jesse McCartney), má část vlasů i přes pravé rameno, při dalším pohledu ne a pak zase ano. (Reesam)

• - Hoci sú hlavné postavy maturanti, v čase natáčania mal Jesse McCartney (Keith) 20 a Elisabeth Harnois (Natalie) dokonca 28 rokov. (drtickaa)

• - V sedmé minutě radí otec Natálii (Elisabeth Harnois) že její soupeřka v nadcházejícím zápase je levačka, ale ve filmu je pak vidět, že podává pravou rukou. (Gyl)