Keith

Keith

Drama / Romantický

USA, 2008, 91 min

80% jenom proto, že nelze dát 70%. Mnohokrát omšelé spoléhání na emotivní jiskření mezi láskou a smrtí. Příběh je veden dosti originálně, zejména zpočátku, kdy se tváří jako variace na první pubertální miliskování kořeněné dávkou recese. Všechno dost zachraňují herci, zejména pak stěžejní dvě hlavní postavy. V závěru však všechno sklouzává do stokrát ohraného klišé, které mnohým opakováním již přestává působit.(19.7.2009)

Tenhle filmek jsem objevil náhodou a můžu říct, že mě naprosto nadchl. Skvělé herecké výkoný, skvělý příběh mě totálně odrovnali a musím se podívat znova. Celý zvrat ke konci mě zasáhl stejně jako celý film, od kterého jsem nemohl odtrhnout oči. Geniální, plnej počet a pro mě obrovský překvapení a jedno z nejlepších (jestli ne nejlepší) co jsem v poslední době viděl.(10.2.2009)

• Dzeyna

Zamilovaná holka, která si nechá zkazit život o nafoukaného a nemocného kluka. Bravo! Mě to moc nepohltilo, on mi byl hrozně nesympatický, ona se mi ze začátku opravdu zamlouvala, ale její stupidita postupem času mě odpudila i od ní. Takže, pro mě skoro ničím zajímavý film. Story o puberťácích není nic zázračného.(7.10.2012)

Zcela nenápadný snímek se stal jedním z mých nejzajímavějších a nejlepších filmových zážitků vůbec. Perfektně zahrané role, které i když mnohdy mohly být klišé, mnohdy se mohly chovat ohraně a nezajímavě, přesto dva hl. herci dokázali to, že tohle divák rád přejde a nechá se na téhle vlně mile rád nést. Překrásný film!(16.10.2008)

Potkat ho v sedmnácti, zamilovala bych se taky. Ne vážně, tento film je malým překvapením na teenagerovských polích. Vybočuje svým obyčejným zobrazením středoškolského života, nepůsobí nepřirozeně až uměle, ač pracuje s občasnými konstrukčními klišé. Oba mladí hrdinové jsou zajímaví, byť zprvu divák spíš zaujme negativní postoj vůči ambiciózní šprtce, která se stává onou nevědomou pomstou/zábavou, aby časem zjistil, že je jen uzlíčkem nenaplněných ambicí vlastních rodičů. Pravdou je, že i rozuzlení vedoucí k pochopení Keithova jednání mě zaskočilo, neb jsem čekala, že zůstane jen v intencích ideových - tedy geek se vším všudy. 80% a slzičky na krajíčku, samozřejmě.(20.5.2009)

• - V sedmé minutě radí otec Natálii (Elisabeth Harnois) že její soupeřka v nadcházejícím zápase je levačka, ale ve filmu je pak vidět, že podává pravou rukou. (Gyl)

• - Když se Natalie (Elisabeth Harnois) baví s profesorem o nepřítomnosti Keitha (Jesse McCartney), má část vlasů i přes pravé rameno, při dalším pohledu ne a pak zase ano. (Reesam)

• - Hoci sú hlavné postavy maturanti, v čase natáčania mal Jesse McCartney (Keith) 20 a Elisabeth Harnois (Natalie) dokonca 28 rokov. (drtickaa)